Skrzydła Elfa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-24, 09:22   #1
monika2215
Przyczajenie
 
Avatar monika2215
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 18

Skrzydła Elfa


Cześć Dziewczyny
za tydzień wybieram się na bal przebierańców i chciałabym przebrać się za Elfa. Mam już kwiecistą i zwiewną sukienkę, ale potrzebuję jeszcze wianek i skrzyndła. Wianek to jakoś wymyślę, ale zupełnie nie mam pomysłu na skrzydła. Chciałbym by były śliczne i delikatne, ale jednoczesnie trwałe. Myślałam o kolorze srebrnym. Może macie pomysły jak je wykonać i jak przymocować, żeby ładnie wyglądały.
Wiem że macie duże doświadczenie - proszę pomóżcie.

Pozdrawiam
Monika
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku...I niebo w dzikiej lilii.... Pomieścić nieskończoność w ręku...I wieczność w jednej chwili...
monika2215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 09:51   #2
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Skrzydła Elfa

Ja bym zrobiła metodą "kolczykową", (ale może lepiej mnie nie słuchać, bo mam bzika na punkcie biżuterii ). Wygięłabym odpowiednio postebrzany, gruby drut i przymocowała koraliki (jakieś jaśniejsze - białe, perłowe i delikatne pastelowe w kolorze stroju.) Skrzydełka w środku miałyby siateczke z cieńkiego drucika też z koralikami. Do tego szeleczki z gumki z pasmanterii i gotowe
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 10:17   #3
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Skrzydła Elfa

Ja zrobilabym tak- wygięłabym jakis grubszy drut za pomocą cążków, naciągnęłabym starą rajstopkę i posprayowała całość na srebrno, a wianek bym zrobiła tym samym sposobem- powyginałabym druciki w kształcie takich łezek naciągnęłabym rajstopki i ułożyła z tego kwiatki i połączyła w wianuszek. Możesz tak samo posprayować albo pomalować plakatówkami, ale ja uważam, że skrzydła wyglądały by lepiej w kolorze różowym
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 10:44   #4
TG.14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: Skrzydła Elfa

A ja zrobiłabym skrzydeła z drutu który mozna pomalować żeby efekt był lepszy i powlekłabym je woalem zy czymś takim co dekoruje sie okna można to kupić np. w OBI na metry w różnych kolorach (cena za 1 metr to około 15 zł) a na koniec popryskaj to lakierem z brokatem. A przymocować możesz to gumką z pasmanteri. Efekt będzie bardzo fajny.
TG.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 10:50   #5
TG.14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: Skrzydła Elfa

Zapomniałam że wianek mozna zrobić ze sztucznych kwiatów. Ja widziałam tanie w sklepie po 5 zł . Przyklej je takim gorącym klejem z pistoletu (też za 5 zł) do kółka z drutu. Napewno się nie odklei (sprawdzony sposób)
TG.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:09   #6
Dorka_Sz
Zadomowienie
 
Avatar Dorka_Sz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Okolice Rybnika
Wiadomości: 1 519
GG do Dorka_Sz
Dot.: Skrzydła Elfa

Może coś Cię zainspiruje

Elf to chyba musi miec takie duże uszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg elf_paddestoel.jpg (63,9 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fairy-elf-wizard.jpg (36,7 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sha_elfa_hadas2.jpg (34,0 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg elfa03.jpg (27,4 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: gif elf.gif (70,8 KB, 54 załadowań)
__________________


Dorka_Sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 09:45   #7
monika2215
Przyczajenie
 
Avatar monika2215
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 18
Dot.: Skrzydła Elfa

Hey
bardzo dziękuję za pomysły. Wszytskie są świetne. Oceniając moje domowe zasoby postanowiłam, że skorzystam z pomysłu Eklerki, ale troszke go zmodyfikuję i zamiast siateczki cieńkiego drucika jako wypełnienie skrzydeł użyję cieniutkiej srebrnej niteczki. Wczorej tą metodą zrobiłam już różczke i wyszła prześlicznie. Mam tylko jedno pytanko: jak zamocować koraliki (ale nie na obrzeżach) tylko w środku na niteczkach? Próbowałam jakoś przeplatać, ale kompletnie mi nie wychodziło
Jak bedę miała komplet elfika to napewno wrzuce zdjęcia.
Pozdrawiam
Monika
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku...I niebo w dzikiej lilii.... Pomieścić nieskończoność w ręku...I wieczność w jednej chwili...
monika2215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 10:12   #8
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Skrzydła Elfa

Cytat:
Napisane przez monika2215
Mam tylko jedno pytanko: jak zamocować koraliki (ale nie na obrzeżach) tylko w środku na niteczkach? Próbowałam jakoś przeplatać, ale kompletnie mi nie wychodziło
Możesz albo użyć specjalnych kuleczek zaciskowych i zrobic tak: nałożyć kulkę i zacisnąć, ale na twoim miejscu raczej pokombinowałabym z tą nitką.

Dopiero teraz doczytałam, że nie na obrzeżach, tylko w środku. Przewlecz nitkę podwójnie i już, a jak się nie da, to jeszcze jakiś przezroczysty klej pomoże.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 16:44   #9
Jedynka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Skrzydła Elfa

a jak zrobić skrzydła anioła?
Jedynka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.