Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 16:55   #3331
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Na ramiona czy plecy to lepiej nic nie kłaść, chyba że jakieś typowo przeciwtradzikowe, i w wersji mocniejszej niż na twarz, preparaty
Tu też się nie zgodzę, bo na przykład olej z konopi okazał się na moich ramionach zbawienny.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość



L'angelica, pasta do zębów (8zł w Superharmie)
Bez SLS i parabenów. Dobra pasta, mocno ziołowa, nie pieni się, ale wole ją niż normalną pastę, bo posmak w buzi jest po niej bardzo sympatyczny.

Ta pasta zawiera fluor? Jeżeli nie, to jak długo już ją stosujesz?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 17:20   #3332
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
dobra to ja kupię ogórka
A zdasz relację z ogórka?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wpadłam się z Wami pożegnać
Jak wrócę z wakacji będzie pewnie już część V wątku i za chiny nie przebrnę przez wszystko,by być na bieżąco
Bawcie się dobrze, Dziewczynki i powiększajcie swoje zbiory

Jeszcze na koniec się pochwalę: przejechałam pół Warszawy by odwiedzić sklepik dystrybutora John Masters Organics Nie dość,że się tłukłam prawie godzinę,to jeszcze na miejscu oczywiście skusiłam się powiększyć swoje włosowe zamówienie o mydełko i kremik pod oczy
Także jadę na wakacje z Johnem;będę testować odpoczywając i tęskniąc za Wami
Ale pięknymi zakupami nas żegnasz Też bym chciałam zabrać takie towarzystwo na wakacje Miłego wypoczynku życze i nie zapominaj tam o nas

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo,bardzo,bardzo:cm ok:Jeszcze jak Mi hey napiszę czy szampon nie ma ciężkiego składu dla mojego skalpu to zamawiam jutro cały zestawik
Nie ma za co I jak zestawik zamówiony? Jestem ciekawa jak sie będzie u Ciebie spisywał

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość


Systematycznie zbiorek rośnie a ile jeszcze potrzeb.. . coraz więcej im dłużej czytam wątek
Oj każdej z nas rosną potrzeby w miarę czytania tego wątku Przyzwyczaj się

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
na moja liste na pewno trafi olej z pestek malin, i czekam na wyplate zeby zamowic mini zestawik kosmetykow Pai
Ale ślicznie wyglądają kosmetyki Pai.. fajne są?

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, Twoja opinia i opis na stronie wspaniały Zachwycam się olejem z róży piżmowej z mazideł. Po kilku użyciach czerwoności z twarzy poznikały. Pięknie nawilża, odżywia, nie zapycha. Ale rozstępów jeszcze nie ruszył, czekam cierpliwie
To czekamy dalej aż się weźmie za dranie Trzymam kciuki dalej i kibicuje olejowi

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Caameroon dziękuję Ci bardzo a odpowiedź nawet jak zamówiłam za jasne kolory to nic , mogę je zawsze przyciemnić podkładami EDM a jeszcze mi ich duuużo zostało,natomiast już nie mam ich jak przyciemniać,bo tak jak mówiłam Jadwiga się skończyłam . Co do niej,bo o nią pytałaś to bardzo wydajna -chyba 30g , bardzo biała-mi to nie preszkadzało,bo lubię być blada,no ale ja waliłam jej dużo,a jak da się mniej to nie bieli i jest transparentna. Super do wykańczania albo jako primer,bo matuje.Skład 100% mineralny ma nawet w składzie wartościową glinkę Monmorillonite (nie wiem cy dobrze zapisałam,taką co Argile ma w ofercie w dużej żółtej tubie-też polecam).Do tego Jadwiga polska i tania
Aa ja masz aż tyle za ciemnych dla Ciebie EDM to sobie świetnie poradzisz
Dziękuje za odpowiedź o Jadwidze, a zauważyłaś jakieś jej działanie "lecznicze", poprawiła Ci się choć troszkę po niej skóra? Bardzo matuje? Bo rozumiem, że masz cere mieszaną? Przepraszam za ilość pytań ale kiedyś mnie interesowała, nie znałam niestety nikogo kto by jej używał a teraz mam Ciebie
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 17:44   #3333
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27740571]Tu też się nie zgodzę, bo na przykład olej z konopi okazał się na moich ramionach zbawienny.[/QUOTE]
To dość oczywiste, że olej bogaty w kwasy wielonienasycone nie zaszkodził, a nawet pomógł, najwyraźniej Twój problem nie był poważny skoro wystarczyło uzupełnienie niedoborów tych kwasów od zewnątrz, ale z racji specyfiki ramion czy pleców u wielu osób olejowanie to nie najlepsza metoda.
Widać miałaś pecha skoro jojoba Ci "nie podeszła", ale nie traktuj tego jak regułę, ludzie różnie reagują na oleje zarówno na skórze jak i włosach.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 17:52   #3334
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To dość oczywiste, że olej bogaty w kwasy wielonienasycone nie zaszkodził, a nawet pomógł, najwyraźniej Twój problem nie był poważny skoro wystarczyło uzupełnienie niedoborów tych kwasów od zewnątrz, ale z racji specyfiki ramion czy pleców u wielu osób olejowanie to nie najlepsza metoda.
Widać miałaś pecha skoro jojoba Ci "nie podeszła", ale nie traktuj tego jak regułę, ludzie różnie reagują na oleje zarówno na skórze jak i włosach.

Dlatego napisałam, że na jojobę "bym uważała", a nie że należy się jej definitywnie wystrzegać.


Nie wiem, czy mój problem jest poważny, czy nie jest, ale nie mogę sobie dać z tym rady przez kilka lat, a olej z konopi zmniejszył zaczerwienienie i zmniejszył ilość krostek.

No ale koniec tego tematu.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 17:59   #3335
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27741584]
Dlatego napisałam, że na jojobę "bym uważała", a nie że należy się jej definitywnie wystrzegać.
[/QUOTE]

Coś takiego sugeruje, że są ku temu podstawy, a jest wprost przeciwnie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 18:01   #3336
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny czy te dwa olejki monoi różnią się jakością? Któryś jest lepszy? Proszę o pomoc

http://biolander.com/produkty/pokaz/...i-spray-150ml/

http://www.biochemiaurody.com/sklep/...rangipani.html
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 18:12   #3337
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Nieśmiało chciałabym dołączyć się do Waszego wątku.
Już od dłuższego czasu czytam go, ale teraz chciałabym aktywnie uczestniczyć.

Wydaje mi się, że będę tu najmłodsza. Nie mam jeszcze 18 lat.

Chce też pokazać mój niewielki zbiór kosmetyków. Moja cera jest delikatnie trądzikowa i bardzo wrażliwa.
Mam uczulenie na alkohol, więc muszę bardzo uważnie dobierać kosmetyki ekologiczne . Szczególnie uważam na te 'niespłukiwalne' czyli kremy i toniki.

Oto mój zbiór:
1. zdjęcie(pielęgnacja twarzy)

AA eco, płyn miceralny
Bardzo dobry płyn, delikatny, zostawia lepką warstwę, ale cera jest po nim nawilżona. Wg mnie jest bardziej tonikiem niż 'oczyszczaczem', działa troche inaczej niż płyn Biodermy czy Bourjois, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Jego minus: bardzo niewydajny, a pompka dodatkowo marnuje płyn, bo rozpryskuje się on na całą łazienkę.

Alterra, aloesowe chusteczki do demakijażu
Bardzo przyjemne, delikatne.
Kończę już 3 paczkę i nadal będę używać.
Zostawiają lepką warstwę i niestety nie nadają się jako chusteczki odświeżające. Do demakijażu są bardzo dobre, ale po każdym użyciu trzeba wyrzucić chusteczkę, więc uważam, że nie są dobre dla środowiska
Duży plus to ich cena.

Pomadki:
Alterra i Lip Smacker 100% natural(kosztuje 10zł w Superpharm)
Uważam, że obie są dobre, ale wole Smackera.
Smacker bardzo ładnie pachnie i dłużej zostaje na ustach. Alterry używam w domu na noc, a Smackersa nosze w kosmetyczce ( i w takich rolach najlepiej mi służa)

2. Zdjęcie
Alterra, Szampon papaja i bambus
Jest w porządku, włosy po nim są sypkie, ale nie mają jakiejś niesamowitej objętości. Zużyłam już 4 butelki, ale będę szukała lepszego.

Alterra, Maska do włosów
Bardzo dobra, włosy są po niej odżywione, ale nie obciążone (a mam delikatne i przetłuszczające się). Polecam!

Babydream, oliwka
Dobra oliwka do ciała bez olejów mineralnych i w dobrej cenie.

L'angelica, pasta do zębów (8zł w Superharmie)
Bez SLS i parabenów. Dobra pasta, mocno ziołowa, nie pieni się, ale wole ją niż normalną pastę, bo posmak w buzi jest po niej bardzo sympatyczny.

3. Zdjęcie
Mydełka Alterra.
Używałam oliwkowego, różanego, miodowego i lawendowego.
Mydło jak mydło, delikatnie wysuszają, ogólnie bez rewelacji. Używam dlatego, że mają niezły (ale nie idealny) skład. Poszukuje lepszego.

4. Zdjęcie
Wszystko ogólnie

Moje pytania:
1. Czy któraś z Was używa wody miceralnej dla niemowląt Born to Bio?
Zastanawiam się czy kupić ją zamiast AA eco, bo wychodzi dużo taniej (aa eco za 150ml- 32zl, Born to Bio 300ml - 22zł)
Który micel wg Was ma lepszy skład?

2. Czy któraś używa pudru Bourjois Bio Detox? Warty zakupu?

Ale długi post...!
Cześć Paulino Fajnie, że do nas dołączasz
Jeśli chodzi o Twoje pytania:
1)Dwie osoby mają tu wodę micelarną Born to Bio: Korah i.. hm, nie pamiętam kto był drugi ale obie dziewczyny bardzo chwaliły Skład tej Born to Bio jest bogatszy i wiemy, cyzm jest konserwowana; natomiast w micelu AA nie wiemy czym jest konserwowana (bo to się kryje pod tajemniczą nazwą Parfum - Hey doszła do tego, ze chyba to mieszanka jakichś naturalnych wyciągów)
2) Ja nie mam tego pudru, ale czytałam kilka recenzji i a) ma talk, który niektórych zapycha (mnie na przykład nie, ale wiem, że sporo osób ma z tym składnikiem problem); b) wygląda na duży, ale połowę opakowania zajmuje gąbeczka, więc tak naprawdę jest go dość mało; c) podobno robi tapetę i trudno go ładnie nałożyć. A nie chcesz sobie jakiegoś pudru/podkładu mineralnego kupić?

A i mam pytanko do Ciebie - czy to prawda, że ta pomadka Alterry ma zapach olejku rycynowego? mam ją w planach, ale jeśli, za przeproszeniem, śmierdzi, to ja dziękuję
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To dość oczywiste, że olej bogaty w kwasy wielonienasycone nie zaszkodził, a nawet pomógł, najwyraźniej Twój problem nie był poważny skoro wystarczyło uzupełnienie niedoborów tych kwasów od zewnątrz, ale z racji specyfiki ramion czy pleców u wielu osób olejowanie to nie najlepsza metoda.
Widać miałaś pecha skoro jojoba Ci "nie podeszła", ale nie traktuj tego jak regułę, ludzie różnie reagują na oleje zarówno na skórze jak i włosach.
Ooo ciekawe, możesz napisać dlaczego?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 18:54   #3338
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Paranoja

Pasta L'angelica jest bez fluoru. Używam jej ponad tydzień i w działaniu nie widzę różnicy między nią, a zwykła drogeryjna pasta.
W załącznikach skład i opis.

Kotwilka
Dziękuje za odpowiedz a propos wody miceralnej Spróbuje gdzieś znaleźć stacjonarnie wodę Born to Bio w poniedziałek. Jest tańsza i pewniejsza niż AA eco, więc spróbuje.

Co do podkładu. Mnie talk nie zapycha, więc chciałabym spróbować.
Co do mineralów... Nie chciałabym zamawiać przez internet (kolor i te sprawy), a stacjonarnie w zasadzie to tylko The Body Shop, a to wszystko będzie droga impreza (puder + pędzel kabuki). I mówiąc szczerze to już wokół mineralnego pudru the body shop chodzę ponad rok i zabieram się do jego zakupu jak pies do jeża, więc chyba mi nie dane... Minerały też są średnio praktyczne (np. używanie po basenie, noszenie w torebce).
Z drugiej strony większość płynnych podkładów (lavera, sante, dr.hauschka ) zawiera alkohol(który powoduje u mnie alergie) i też są niedostępne stacjonarnie.
Opcja puder w kompakcie odpowiada mi ze względu na komfort kupna i używania.
Zastanawiam się jeszcze nad kupnem pudru Jadwigi, choć jest bardziej leczniczy niż makijażowy.

Co do pomadki Alterra. Moim zdaniem to ona pachnie takim rumiankiem zamoczonym w odrobinie oleju rycinowego, ale jest to bardzo delikatne i mnie nie drażni.
Lepszy zapach ma Lip Smacker jest taki pięknie jagodowy (nawet podam skład)
Lip Smacker 100% Natural ingredients:
Ricinis Communis (Castor) Oil, Crambe Abyssinica Seed oil, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Beeswax (Apis Mellifera), Flavor, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Extract, Glycine Soja (Soybean) Lipid, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 013.jpg (92,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 014.jpg (117,6 KB, 10 załadowań)
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 18:56   #3339
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Nie ma za co I jak zestawik zamówiony? Jestem ciekawa jak sie będzie u Ciebie spisywał



ZamówioneA dzisiaj próbowałam pat&rub próbek od Kotwilkii odżywka to jakaś porażka jeśli brać pod uwagę konsystencjecoś bardzo dziwnego,czego nawet nazwać nie potrafię(ptasia kupa)i strasznie niewydajna-musiałam calusią próbkę zużyćJednak włosy fajne po tym zestawie,podobają mi się
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy te dwa olejki monoi różnią się jakością? Któryś jest lepszy? Proszę o pomoc

http://biolander.com/produkty/pokaz/...i-spray-150ml/

http://www.biochemiaurody.com/sklep/...rangipani.html
Ja nie pomogę,bo nie mam pojęciaA nie zamawiasz wspaniałego albo różanego?czy już zdążyłaś zamówić?

Hey mnie męczy pewna sprawa.Pytanie raczej z tych głupich,no ale...Czy przy pielęgnacji twarzy należy używać kremu i olejku czy można się skupić tylko na olejku skoro nam świetnie służy.Czy jednak warto pakować w twarz raz to,raz to?
Bo ja mam tyle otwartych kosmetyków do buzi,a raczej wszystkie te co mam się lubią z moją skórą,że nie wiem czy dobrze robię jak tak zmieniam?

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Dziewczyny a właśnie gdzie szukać lip smackerów w SP?na dziale aptecznym czy drogeryjnym(raczej drogeryjnym)?bo ja szukałam i nie mogłam znalezć;/
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 19:13   #3340
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ZamówioneA dzisiaj próbowałam pat&rub próbek od Kotwilkii odżywka to jakaś porażka jeśli brać pod uwagę konsystencjecoś bardzo dziwnego,czego nawet nazwać nie potrafię(ptasia kupa)i strasznie niewydajna-musiałam calusią próbkę zużyćJednak włosy fajne po tym zestawie,podobają mi się

Ja nie pomogę,bo nie mam pojęciaA nie zamawiasz wspaniałego albo różanego?czy już zdążyłaś zamówić?

Hey mnie męczy pewna sprawa.Pytanie raczej z tych głupich,no ale...Czy przy pielęgnacji twarzy należy używać kremu i olejku czy można się skupić tylko na olejku skoro nam świetnie służy.Czy jednak warto pakować w twarz raz to,raz to?
Bo ja mam tyle otwartych kosmetyków do buzi,a raczej wszystkie te co mam się lubią z moją skórą,że nie wiem czy dobrze robię jak tak zmieniam?

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Dziewczyny a właśnie gdzie szukać lip smackerów w SP?na dziale aptecznym czy drogeryjnym(raczej drogeryjnym)?bo ja szukałam i nie mogłam znalezć;/
U mnie w SP Lip smackery są na dziale drogeryjnym Ja jak swojego kupowałam to nigdzie nie mogłam ich znaleźć i w końcu zapytałam pani a okazało się, że są przy kasie ale w miejscu dostępnym tylko dla osoby tam pracującej

Hm.. tak się teraz zastanawiam, moją próbke odżywki też zużyłam całą przy jednym myciu ale ja generalnie zawsze zużywam raczej więcej niż mniej Mam nadzieję, że dobrze Ci opisałam konsystencje tej mojej Fajnie, że włoski Ci się podobają, moje dzisiaj po P&R nadal są bardzo fajne Czekam z niecierpliwością aż dotrze do Ciebie Twój zestaw

Jeszcze nie zamówiłam żadnego z olejków (szlaban ) ale własnie mam zamiar kupić ten z różą i wypatrzyłam sobie jeszcze w biolanderze (mam nadzieję, że z moim zamówieniem nic nie pokombinują ) olejek monoi, podobno jest bardzo fajny na włosy I chciałam spróbować ale tak patrze i ten z BU jest ekologiczny i ma certyfikat ecocert
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 19:18   #3341
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ZamówioneA dzisiaj próbowałam pat&rub próbek od Kotwilkii odżywka to jakaś porażka jeśli brać pod uwagę konsystencjecoś bardzo dziwnego,czego nawet nazwać nie potrafię(ptasia kupa)i strasznie niewydajna-musiałam calusią próbkę zużyćJednak włosy fajne po tym zestawie,podobają mi się

Ja nie pomogę,bo nie mam pojęciaA nie zamawiasz wspaniałego albo różanego?czy już zdążyłaś zamówić?

Hey mnie męczy pewna sprawa.Pytanie raczej z tych głupich,no ale...Czy przy pielęgnacji twarzy należy używać kremu i olejku czy można się skupić tylko na olejku skoro nam świetnie służy.Czy jednak warto pakować w twarz raz to,raz to?
Bo ja mam tyle otwartych kosmetyków do buzi,a raczej wszystkie te co mam się lubią z moją skórą,że nie wiem czy dobrze robię jak tak zmieniam?

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Dziewczyny a właśnie gdzie szukać lip smackerów w SP?na dziale aptecznym czy drogeryjnym(raczej drogeryjnym)?bo ja szukałam i nie mogłam znalezć;/
Lip smackersy masz przy kasie (z tyłu za kasjerem i on podaje)
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 19:20   #3342
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Lip smackersy masz przy kasie (z tyłu za kasjerem i on podaje)
Właśnie to miałam na myśli
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 19:29   #3343
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
U mnie w SP Lip smackery są na dziale drogeryjnym Ja jak swojego kupowałam to nigdzie nie mogłam ich znaleźć i w końcu zapytałam pani a okazało się, że są przy kasie ale w miejscu dostępnym tylko dla osoby tam pracującej

Hm.. tak się teraz zastanawiam, moją próbke odżywki też zużyłam całą przy jednym myciu ale ja generalnie zawsze zużywam raczej więcej niż mniej Mam nadzieję, że dobrze Ci opisałam konsystencje tej mojej Fajnie, że włoski Ci się podobają, moje dzisiaj po P&R nadal są bardzo fajne Czekam z niecierpliwością aż dotrze do Ciebie Twój zestaw

Jeszcze nie zamówiłam żadnego z olejków (szlaban ) ale własnie mam zamiar kupić ten z różą i wypatrzyłam sobie jeszcze w biolanderze (mam nadzieję, że z moim zamówieniem nic nie pokombinują ) olejek monoi, podobno jest bardzo fajny na włosy I chciałam spróbować ale tak patrze i ten z BU jest ekologiczny i ma certyfikat ecocert
hehe ja tak szukałam lip samckerów zawzięcie,że ochroniarz zaczął mi się przyglądaća zapytać nie miałam jak,bo zapomniałam nazwyale teraz już będę wiedziała

Opisałaś idealnie odżywkę,bo kiedy ją nakładałam to przypomniały mi się Twoje słowa

A zamów sobie(po szlabanie)koniecznie olej,bo ten mój to cud,miód i orzeszki.Póki co to mój numer jeden
Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Lip smackersy masz przy kasie (z tyłu za kasjerem i on podaje)
Dzięki Ci
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 20:21   #3344
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Hey mnie męczy pewna sprawa.Pytanie raczej z tych głupich,no ale...Czy przy pielęgnacji twarzy należy używać kremu i olejku czy można się skupić tylko na olejku skoro nam świetnie służy.Czy jednak warto pakować w twarz raz to,raz to?
Bo ja mam tyle otwartych kosmetyków do buzi,a raczej wszystkie te co mam się lubią z moją skórą,że nie wiem czy dobrze robię jak tak zmieniam?
W pielegnacji nic nie nalezy robić na siłe, stosuj to co Ci służy najbardziej a jak jeszcze takiego sposobu nie odkryłaś to eksperymentuj. Wydaje mi sie że imp prostsza, bardziej minimalistyczna pielęgnacja tym lepiej i tego moza zacząć, a jak czegoś bedzie brakować to dodać. Czasem warto coś zmieniać czy robić przerwy - zależnie od składników i ich działania na skóre
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 20:24   #3345
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Paranoja

Pasta L'angelica jest bez fluoru. Używam jej ponad tydzień i w działaniu nie widzę różnicy między nią, a zwykła drogeryjna pasta.
W załącznikach skład i opis.

Kotwilka
Dziękuje za odpowiedz a propos wody miceralnej Spróbuje gdzieś znaleźć stacjonarnie wodę Born to Bio w poniedziałek. Jest tańsza i pewniejsza niż AA eco, więc spróbuje.

Co do podkładu. Mnie talk nie zapycha, więc chciałabym spróbować.
Co do mineralów... Nie chciałabym zamawiać przez internet (kolor i te sprawy), a stacjonarnie w zasadzie to tylko The Body Shop, a to wszystko będzie droga impreza (puder + pędzel kabuki). I mówiąc szczerze to już wokół mineralnego pudru the body shop chodzę ponad rok i zabieram się do jego zakupu jak pies do jeża, więc chyba mi nie dane... Minerały też są średnio praktyczne (np. używanie po basenie, noszenie w torebce).
Z drugiej strony większość płynnych podkładów (lavera, sante, dr.hauschka ) zawiera alkohol(który powoduje u mnie alergie) i też są niedostępne stacjonarnie.
Opcja puder w kompakcie odpowiada mi ze względu na komfort kupna i używania.
Zastanawiam się jeszcze nad kupnem pudru Jadwigi, choć jest bardziej leczniczy niż makijażowy.

Co do pomadki Alterra. Moim zdaniem to ona pachnie takim rumiankiem zamoczonym w odrobinie oleju rycinowego, ale jest to bardzo delikatne i mnie nie drażni.
Lepszy zapach ma Lip Smacker jest taki pięknie jagodowy (nawet podam skład)
Lip Smacker 100% Natural ingredients:
Ricinis Communis (Castor) Oil, Crambe Abyssinica Seed oil, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Beeswax (Apis Mellifera), Flavor, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Extract, Glycine Soja (Soybean) Lipid, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E)
Dzięki za info. Poczytaj sobie jeszcze opinie o tym kompakcie na KWC. Nie wiem, czy masz jasną cerę, bo tam najjaśniejszy kolor z tego Bourjois nie jest specjalnie porcelanowy A może poszukasz sobie jakieś prasowanego kompaktu z inncyh Firm, np Lavera czy Logona (może coś mają)?

Mam jednego lipsmackersa (melon) zachomikowanego w szafce, czeka na swoją kolej
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ZamówioneA dzisiaj próbowałam pat&rub próbek od Kotwilkii odżywka to jakaś porażka jeśli brać pod uwagę konsystencjecoś bardzo dziwnego,czego nawet nazwać nie potrafię(ptasia kupa)i strasznie niewydajna-musiałam calusią próbkę zużyćJednak włosy fajne po tym zestawie,podobają mi się

Ja nie pomogę,bo nie mam pojęciaA nie zamawiasz wspaniałego albo różanego?czy już zdążyłaś zamówić?

Hey mnie męczy pewna sprawa.Pytanie raczej z tych głupich,no ale...Czy przy pielęgnacji twarzy należy używać kremu i olejku czy można się skupić tylko na olejku skoro nam świetnie służy.Czy jednak warto pakować w twarz raz to,raz to?
Bo ja mam tyle otwartych kosmetyków do buzi,a raczej wszystkie te co mam się lubią z moją skórą,że nie wiem czy dobrze robię jak tak zmieniam?

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Dziewczyny a właśnie gdzie szukać lip smackerów w SP?na dziale aptecznym czy drogeryjnym(raczej drogeryjnym)?bo ja szukałam i nie mogłam znalezć;/
Ptasia kupa
Z LipSmackersami to zależy w której SP: w jednym do którego chodzę jest na takim wieszaku na pomadki (takie pionowe coś i tam wiszą wszystkie Lip Smackery), a w innym są właśnie za kasjerami i trzeba poprosić.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 20:36   #3346
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ooo ciekawe, możesz napisać dlaczego?
Tzn. powód jest taki z gatunku prozaicznych. Na plecach czy ramionach skóra jest gruba, z dużą ilością gruczołów łojowych i potowych, na dodatek przykryta ubraniem, co daje warunki troche inne niż na twarzy (wiele osób nosi tez plecaki czy torby, co tez ma swój wpływ na warunki panujace tam atmosfere)- taka skóra raczej nie potrzebuje dodatkowego natłuszczenia czy nawilżenia, nawet jeśli dany olej ma własciwości wspomagajace walke z trądzikiem,to wydaje mi sie zdecydowanie lepsza bedzie typowa kuracja antytrądzikowa o dużo szerszym spektrum działania.
Oczywiście jeśli ktoś czuje potrzebe natłuszczenia i dodatkowo chce sie pozbyć tradziku (albo ma jakieś otarcia np. od ramiączek czy pasków), to czemu nie? Tylko nie ma co pchac na siłe
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-25 o 20:45
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 21:31   #3347
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
hehe ja tak szukałam lip samckerów zawzięcie,że ochroniarz zaczął mi się przyglądaća zapytać nie miałam jak,bo zapomniałam nazwyale teraz już będę wiedziała

Opisałaś idealnie odżywkę,bo kiedy ją nakładałam to przypomniały mi się Twoje słowa

A zamów sobie(po szlabanie)koniecznie olej,bo ten mój to cud,miód i orzeszki.Póki co to mój numer jeden
A może wpadłaś w oko panu ochroniarzowi Lip smackery są fajne

Uff, ulżyło mi Miło, że o mnie pomyślałaś

Szlaban siłą rzeczy niedługo będzie musiał się skończyć, potrzebuje tego olejku z róży, no i szampon się kończy Ah, to podpowiedź Anuli o oleju wspaniałym był strzałem w dziesiątkę, skoro tak rewelacyjnie Ci służy

A własnie, gdzie nam się Anula podziała?
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 00:57   #3348
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Coś takiego sugeruje, że są ku temu podstawy, a jest wprost przeciwnie
Pass. (Bo moja odpowiedź i tak jest oczywista.)

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Paranoja

Pasta L'angelica jest bez fluoru. Używam jej ponad tydzień i w działaniu nie widzę różnicy między nią, a zwykła drogeryjna pasta.
W załącznikach skład i opis.
To jak poużywasz rok, to wrócę do ciebie z zapytaniem, czy ci się zęby nie posypały. Strasznie mnie frapuje temat fluoru ostatnio.


Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-06-26 o 00:59
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 03:37   #3349
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
W pielegnacji nic nie nalezy robić na siłe, stosuj to co Ci służy najbardziej a jak jeszcze takiego sposobu nie odkryłaś to eksperymentuj. Wydaje mi sie że imp prostsza, bardziej minimalistyczna pielęgnacja tym lepiej i tego moza zacząć, a jak czegoś bedzie brakować to dodać. Czasem warto coś zmieniać czy robić przerwy - zależnie od składników i ich działania na skóre
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tzn. powód jest taki z gatunku prozaicznych. Na plecach czy ramionach skóra jest gruba, z dużą ilością gruczołów łojowych i potowych, na dodatek przykryta ubraniem, co daje warunki troche inne niż na twarzy (wiele osób nosi tez plecaki czy torby, co tez ma swój wpływ na warunki panujace tam atmosfere)- taka skóra raczej nie potrzebuje dodatkowego natłuszczenia czy nawilżenia, nawet jeśli dany olej ma własciwości wspomagajace walke z trądzikiem,to wydaje mi sie zdecydowanie lepsza bedzie typowa kuracja antytrądzikowa o dużo szerszym spektrum działania.
Oczywiście jeśli ktoś czuje potrzebe natłuszczenia i dodatkowo chce sie pozbyć tradziku (albo ma jakieś otarcia np. od ramiączek czy pasków), to czemu nie? Tylko nie ma co pchac na siłe
Oj tak,zgadzam sie ze wszystkim powyzszym,dobre rady
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 07:19   #3350
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
W pielegnacji nic nie nalezy robić na siłe, stosuj to co Ci służy najbardziej a jak jeszcze takiego sposobu nie odkryłaś to eksperymentuj. Wydaje mi sie że imp prostsza, bardziej minimalistyczna pielęgnacja tym lepiej i tego moza zacząć, a jak czegoś bedzie brakować to dodać. Czasem warto coś zmieniać czy robić przerwy - zależnie od składników i ich działania na skóre
Ja gdzieś przeczytałam(możliwe,że tutaj na wątku)że nie powinno się używać cały czas np.na wieczór olejków,że trzeba stosować też krem i to mnie tak męczyło.Ja mam ten olej wspaniały i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba-jednak,że mam jeszcze parę kremów to siłą rzeczy się nimi od czasu do czase pacne.
Dzięki za pomoc
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Mam jednego lipsmackersa (melon) zachomikowanego w szafce, czeka na swoją kolej

Ptasia kupa
Z LipSmackersami to zależy w której SP: w jednym do którego chodzę jest na takim wieszaku na pomadki (takie pionowe coś i tam wiszą wszystkie Lip Smackery), a w innym są właśnie za kasjerami i trzeba poprosić.
No ja też tak się czuję skuszona LS,że jak wpadnę to SP to kupię
Ty się nie śmiej-otworzysz swoją to zobaczysz co to za dziwadło.
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A może wpadłaś w oko panu ochroniarzowi Lip smackery są fajne

Uff, ulżyło mi Miło, że o mnie pomyślałaś

Szlaban siłą rzeczy niedługo będzie musiał się skończyć, potrzebuje tego olejku z róży, no i szampon się kończy Ah, to podpowiedź Anuli o oleju wspaniałym był strzałem w dziesiątkę, skoro tak rewelacyjnie Ci służy

A własnie, gdzie nam się Anula podziała?
Taaa w okoTak się kręciłam,że pewnie bał,że się chcę coś zwinąć
Ja też sobie i mojej mamie kupię po butli olejku różanegoJestem ciekawa czy Ty ze swojego będziesz zadowolona.

A zadowolona jestem,bo po kosmetykach p&r dalej mam fajne,świeże włosy.

Anula poszła na odwyk...od nas
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 08:02   #3351
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja gdzieś przeczytałam(możliwe,że tutaj na wątku)że nie powinno się używać cały czas np.na wieczór olejków,że trzeba stosować też krem i to mnie tak męczyło.Ja mam ten olej wspaniały i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba-jednak,że mam jeszcze parę kremów to siłą rzeczy się nimi od czasu do czase pacne.
Dzięki za pomoc
Uzywanie kremów czy czegokolwiek to nie jest pownniność, używasz tego jeśli czujesz że twoja skóra tego potrzebuje, skoro Tobie wystarczy tylko olej to nie ma po co ładować nic wiecej. Jak masz szeroka kolekcje otwartych kremów to nie zaszkodzi od czasu do czasu sie nimi pomazac
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-26 o 08:06
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 08:20   #3352
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
No własnie, olej kokosowy nie musi być trzymany w lodówce bo jest naprawdę trwały i stabilny (toż to praktycznie same kwasy nasycone), najlepiej w szafce - w temp. pokojowej i w ciemnie
No właśnie, ja mam ten problem w domu, jest strasznie ciepło i olej kokosowy ma cały czas konsystencje płynną. Po prostu wylewa sie ze słoiczka, tak, że aż trudno go nałożyć. Więc czasem wkładam go do lodówki, żeby złapał stałą konsystencję. Nie wiem czy mu tym zaszkodzę...

Cytat:
Napisane przez daryjka1 Pokaż wiadomość
mam ochotę na kosmetyki Hauschki.
Jakie są najlepsze do przetestowania?
Słyszałam, że bardzo dobry jest krem różany. Tez się na niego czaję. Madwie formuły, bardziej bogatą i lżejszą. Na nieszczęście mam zaraz koło domu jeden z lepiej zaopatrzonych w mieście sklepików naturalnych. Wiec nawet jak spaceruje sobie zawsze mnie kusi żeby wstąpić i pooglądać. A kosmetyki Hauschki to juz chyba ze 100 razy oglądałam, ale na razie nic jeszcze nie kupiłam

Cytat:
Napisane przez Mariposa3 Pokaż wiadomość
Cześć
Chciałabym dołączyć do wątku, jeśli nie macie nic przeciwko
Jestem początkująca, dopiero zaczynam przygodę z naturalną pielęgnacją. Zaczęłam od wyrzucenia wszelkich kosmetyków przepełnionych chemią. Zostawiłam ostatni delikatny żel, bo dopiero teraz kompletuję zbiór, a czymś muszę myć na razie buzię.
A więc dzielnie czytam wątki związane z tą tematyką i przeglądam oferty sklepów, do których podałyście linki (dziękuję). Trudno mi się zdecydować. Mam wiele typów. Z BU mam zamiar zamówić hydrolat oczarowy i może z kocanki, myślę też o peelingu bromelainowym i olejku pomarańczowym. Jeśli chodzi o krem, to może AMB do cery mieszanej na dzień albo na noc. Kusi mnie też seria nagietkowa z Lavery. Chcę też zmienić szampon i śledzę dyskusję o serii yes i JMO.
Jeśli chodzi o moją cerę to- mieszana z paroma śladami/plamkami. Poza odstawieniem chemii, bardzo zdrowo się odżywiam, tam też unikam wszelkich konserwantów. Powiem Wam, że trwa to już jakiś czas i... moja cera teraz wygląda na normalną, a nie mieszaną, co jest dla mnie prawdziwym szokiem. Czy to możliwe, że chemia tak mi szkodziła, że zmieniła mój typ cery na tamten czas?
Pozdrawiam serdecznie.
Też jestem nowa, i Dziewczyny bardzo serdecznie mnie przyjęłyZnajdziej dużo inspiracji na tym wątku...do wydawania pieniędzy
Co do dalszej cześci Twojej wypowiedzi, też od kiedy zaczęłam dbać o dietę (bez słodyczy, konserwantów, nadmiernej ilości tłuszczu itd) poprawiła mi się i cera, i włosy, i paznokcie.

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, Twoja opinia i opis na stronie wspaniały Zachwycam się olejem z róży piżmowej z mazideł. Po kilku użyciach czerwoności z twarzy poznikały. Pięknie nawilża, odżywia, nie zapycha. Ale rozstępów jeszcze nie ruszył, czekam cierpliwie


Jest mocznik na BU? Ja zamawiam na mazidłach.
Gratulacje synka! Od razu powiesz nam, jak zestaw z BD sprawuje się w ciąży i czy rozstępów nie masz.
A do tego żelu z BD dodaj kropelkę jakiegoś olejku - będzie większa przyjemność z używania.
Jesteś zadowolona z szamponu Bio Waxa? Jakoś nie dałam rady po nim rozczesać włosów... Zawsze miałam taki kołtun na grzywce. Miałam co prawda inny, do włosów wypadających, ale to była masakra. Choć ogólnie po nim włosy były bardzo fajne.
Właśnie nie wiem czy mi sie nie pomyliło i czy nie widziałam go czasem na mazidłach. A planuje robić zamówienie na BU (przynamniej tylko tam na razie) bo tak więcej rzeczy mnie interesuje, więc pasowałoby mi żeby tam był. Muszę sprawdzić...

Dziękuję za gratulacje!!! Ze swojej strony muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z zestawu dla kobiet w ciązy, ponieważ smaruję się dwa razy dziennie od początku, jestem w 7 miesiącu i nie mam ani jednego rozstępu. Olejek pachnie pięknie, dobrze się wchłania, nie zostawia tłustego filmu brudzącego ubranie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Fakt, że nie przytyłam zbyt dużo, a w mojej rodzinie raczej nie ma tendencji do rozstępów, ale myślę, że zarówno olejek jak i balsam są godne polecenia Zresztą recenzje na KWC tez mówią same za siebie

A jakiego olejku można dodać do Babydreama? Nie zmieni to jego właściwości? Nie znam się na tym zupełni... Jakiej firmy olejki byś polecała?

Co do biowaxa... tak jak piszesz. Bez odżywki po umyciu, to jakaś masakra. jeden wielki kołtun. Ale jeśli użyłam maski, włosy były mięciutkie i łatwa to rozczesania. Może to chodzi o brak silikonów? Czy innych ułatwiaczy rozczesywania? Nie całkiem mi to pasuje bo nie zawsze mam czas na odżywkę, ale pocieszam się, że włosy będą w lepszej kondycji przez to...

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
2. Czy któraś używa pudru Bourjois Bio Detox? Warty zakupu?
Używałam. Bardzo byłam niezadowolona. Robił smugi, utleniał się, podkreślał suche skórki, pachniał conajmniej dziwnie, w ogóle ani nie matował ani nie krył. Straszny bubel. Kupiłam skuszona poprzednikiem którym byłam zachwycona . Tutaj jest moja recenzja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...#review-398247

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27748109]Pass. (Bo moja odpowiedź i tak jest oczywista.)



To jak poużywasz rok, to wrócę do ciebie z zapytaniem, czy ci się zęby nie posypały. Strasznie mnie frapuje temat fluoru ostatnio.

[/QUOTE]

Ciekawi mnie ta sprawa past bez fluoru. O co z nimi chodzi? Czemu fluor jest niezdrowy?


Dziewczyny! Czy oleju lnianego można używać do twarzy? Szukam odpowiedzi w necie, ale jakos nie umiem znaleźć?
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 08:22   #3353
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Uzywanie kremów czy czegokolwiek to nie jest pownniność, używasz tego jeśli czujesz że twoja skóra tego potrzebuje, skoro Tobie wystarczy tylko olej to nie ma po co ładować nic wiecej. Jak masz szeroka kolekcje otwartych kremów to nie zaszkodzi od czasu do czasu sie nimi pomazac
No niestety mam za szeroką kolekcję kremów otwartych,ale jeden odddam babci,drugi mamie,trzeci pójdzie w stopy i jakoś pójdzieWszystko przez ten olej,bo używająć go już nic więcej nie potrzeba
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 08:44   #3354
Mariposa3
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa3
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Kaileight- dziękuję za takie ciepłe powitanie.
Oj, to prawda, tak mnie zainspirowałyście, że mam mętlik w głowie i kompletnie nie wiem jakie produkty wybrać
Na początek wybioręchyba żel/mydło, hydrolat, jakiś krem i jakiś szampon. Cały czas czytam Wasz wątek i oferty sklepów.
Może Babydream będzie dobry na początek? A poza tym, mam takie pytanie... Przeglądałam też mydła Tuli. Czy one wszystkie mają masło kakaowe?

Edytowane przez Mariposa3
Czas edycji: 2011-06-26 o 09:15
Mariposa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 10:20   #3355
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Nieśmiało chciałabym dołączyć się do Waszego wątku.
Już od dłuższego czasu czytam go, ale teraz chciałabym aktywnie uczestniczyć.


L'angelica, pasta do zębów (8zł w Superharmie)
Bez SLS i parabenów. Dobra pasta, mocno ziołowa, nie pieni się, ale wole ją niż normalną pastę, bo posmak w buzi jest po niej bardzo sympatyczny.

:
O, skuszę się na to, uwielbiam ziołowe pasty do zębów.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 12:45   #3356
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Taaa w okoTak się kręciłam,że pewnie bał,że się chcę coś zwinąć
Ja też sobie i mojej mamie kupię po butli olejku różanegoJestem ciekawa czy Ty ze swojego będziesz zadowolona.

A zadowolona jestem,bo po kosmetykach p&r dalej mam fajne,świeże włosy.

Anula poszła na odwyk...od nas
Ciekawa jestem miny pana ochroniarza jak zobaczy Cię znowu w SP

Ale będziemy się wszystkie olejować Na działanie oleju z róży licze bardzo, mam nadzieję, że zachwyci mnie tak samo jak inne jego użytkowniczki Eh, pewnie go trochę przeceniam
Ale oficjalnie przerywam mój szlaban zakupowy (Kotwilko za Ciebie trzymam mocno kciuki! Nie martw się niedługo pewnie do Ciebie wróce ) bo właśnie kupiłam mój wyczekiwany olej z róży i oczywiście przy okazji pare mydełek: jojobe, tłuścioszka, z nagietkiem i z glinką zieloną (bardzo to mydełko polubiłam), skrobnęłam też Pani z Biolandera pięknego maila ze wszystkimi zastrzeżeniami co do zamówienia (tak żeby uniknąć różnych nieprzyjemności, o których pisały Dziewczyny ) więc czekam na moją paczuche

Anula poszła na odwyk od nas Ee nie wytrzyma długo Anula dziękuje Ci bardzo za podsunięcie kodu rabatowego w Biolanderze na pierwsze zakupy, w końcu z niego skorzystałam

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Słyszałam, że bardzo dobry jest krem różany. Tez się na niego czaję. Madwie formuły, bardziej bogatą i lżejszą. Na nieszczęście mam zaraz koło domu jeden z lepiej zaopatrzonych w mieście sklepików naturalnych. Wiec nawet jak spaceruje sobie zawsze mnie kusi żeby wstąpić i pooglądać. A kosmetyki Hauschki to juz chyba ze 100 razy oglądałam, ale na razie nic jeszcze nie kupiłam

Też jestem nowa, i Dziewczyny bardzo serdecznie mnie przyjęłyZnajdziej dużo inspiracji na tym wątku...do wydawania pieniędzy
Co do dalszej cześci Twojej wypowiedzi, też od kiedy zaczęłam dbać o dietę (bez słodyczy, konserwantów, nadmiernej ilości tłuszczu itd) poprawiła mi się i cera, i włosy, i paznokcie.
A mogłabyś zdradzić gdzie jest tak dobrze zaopatrzony sklep z kosmetykami naturalnymi? Bo lubie kupować w stacjonarnych sklepach

Jeśli chodzi o dietę to ja też zauważyłam poprawę stanu skóry, jest teraz dużo świeżych owoców i warzyw, które wcinam namiętnie oraz piję dużo wody i jest lepiej


Taaak tutaj jest bardzo dużo inspiracji do wydawania pieniędzy, biedne nasze portfele
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-06-26 o 12:47
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 13:01   #3357
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Caameroon to poszalałaś Ja zamówiłam sobie próbki minerałów z EDMu, mam nadzieję, ze w przyszłym tygodniu przyjdą.

Wklejam fotkę moich najnowszych nabytków:
-próbki JMO
-próbki Lavery od Caameroon
-chusteczki do demakijażu Alterra
-żel pod prysznic mini Alterra z trawą cytrynową i morelą

Już ten zel alterry zużyłam i nie jestem zachwycona: konsystencja galaretki, mało wydajna, ześlizguje się z ręki Zapach na dłuższą meteęmęczący, duszący niezbyt ładny. Raczej do żeli Alterry nie wrócę, wąchałam w Rossmanie pozostałe zapachy i jakoś też mi nie podeszły.

Uzyłam dziś pierwszy raz szamponu dla dzieci z AO - kolejna porażka Bardzo niewydajny, słabo oczyszcza, nie pieni się. Na plus zapach, pachnie czystym wesołym dzidziusiem Ogólnie przygodę z szamponami AO uważam za zakończoną, więcej nie kupię i nie polecam. Dobrze że wzięłam miniaturki i to w promocji, bo przynajmniej dużo nie straciłam.

A Anula to pewnie baluje na długim weekendzie gdzies
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6319.jpg (121,6 KB, 38 załadowań)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 13:25   #3358
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Caameroon , Kotwilka, Anakazar

Odwyk od Was? Never!!!
Dzieki , ze o mnie pamiętacie Kochane Moje
Tak jak Kotwilka przypuszczałaś, pobalowałam sobie
Wyjechalismy do przyjaciół na działkę nad bugiem - cisza, spokój, rzeka, muchy, krowy, grill, piwko, plaża i takiem tam i oczywiście zasięg szczątkowy! Fajnie było.

Olej wspaniały jest naprawdę wspaniały, cieszę się, że nie tylko dla mnie. Czekam na szampon yes to tomota i odzywkę marchewkową
Szampon po prostu cudny.....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 13:26   #3359
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Ale oficjalnie przerywam mój szlaban zakupowy (Kotwilko za Ciebie trzymam mocno kciuki! Nie martw się niedługo pewnie do Ciebie wróce ) bo właśnie kupiłam mój wyczekiwany olej z róży i oczywiście przy okazji pare mydełek: jojobe, tłuścioszka, z nagietkiem i z glinką zieloną (bardzo to mydełko polubiłam), skrobnęłam też Pani z Biolandera pięknego maila ze wszystkimi zastrzeżeniami co do zamówienia (tak żeby uniknąć różnych nieprzyjemności, o których pisały Dziewczyny ) więc czekam na moją paczuche
Nie martw się Cameron ja dołączam do Kotwilki to Cię zastąpię-bo póki co nie mam zamiaru już nic kupować.Przyjdzie mi paka P&R i koniec
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Caameroon to poszalałaś Ja zamówiłam sobie próbki minerałów z EDMu, mam nadzieję, ze w przyszłym tygodniu przyjdą.

Wklejam fotkę moich najnowszych nabytków:
-próbki JMO
-próbki Lavery od Caameroon
-chusteczki do demakijażu Alterra
-żel pod prysznic mini Alterra z trawą cytrynową i morelą

Też muszę kupić te chusteczkiBrawa za zakupy

Kurcze dziewczyny mi coś nie służą naturalne szampony-tak mi się szybko po nich skalp przetłuszcza.Rano jeszcze miałam fajne,a teraz to albo umyć albo siedzieć w domu i ludziom na oczy się nie pokazywać

Jeszcze jak mi się regenerujący p&r nie sprawdzi to nie wiem co mam robić?spróbować jeszcze lavery do przetłuszczających się czy sobie darować szukanie i zostać przy tym co mam i co mi pasuję

No!Anula! w końcu jesteś tam gdzie być powinnaś
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-06-26 o 13:28
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 13:29   #3360
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Uzyłam dziś pierwszy raz szamponu dla dzieci z AO - kolejna porażka Bardzo niewydajny, słabo oczyszcza, nie pieni się. Na plus zapach, pachnie czystym wesołym dzidziusiem Ogólnie przygodę z szamponami AO uważam za zakończoną, więcej nie kupię i nie polecam. Dobrze że wzięłam miniaturki i to w promocji, bo przynajmniej dużo nie straciłam.
Widze, ze szampony AO to tylko skrajne opinie mają A których jeszcze próbowałas?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.