Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-17, 17:54   #2821
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Wyrzuty sumienia po escapelle

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Czyli jakbyś naciągnęla ją na nogę i by pękła to też byś wzięła tabletkę po?
Hahah świetne
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 17:03   #2822
k_na_opak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
EllaOne_zanik okresu

Witajcie!

Dokładnie 13 lutego podczas stosunku pekła nam gumka. Ponieważ odstawiłam antykoncepcję i rozregulował mi się okres, powodowana strachem przed ciążą zażyłam tabletkę EllaOne. Po Niecałych dwóch tygodniach zaczęłam krwawić. Krwawienie trwało 5 dni. Dziś mija 53 dzień od początku krwawienia. Zrobiłam test ciążowy i wynika z niego, że w ciąży nie jestem. Zdaję sobie sprawę, że najlepiej będzie wybrać się do ginekologa, który posiada najlepszą wiedzę i może zlecić mi odpowiednie badania, ale wiadomo jak to z NFZ bywa... termin mam na za dwa tygodnie...

Dlatego pytanie kochane do Was - co się ze mną może dziać? Czy to aż takie poważne skutki EllaOne?
k_na_opak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 18:24   #2823
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: EllaOne_zanik okresu

Krwawisz 53 dni?
Nie wiem co tak ludzie demonizują NFZ. Może warto poszukać przychodni gdzie nie ma zapisów i wyciągnę się kartę w danym dniu i jest się przyjętym
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"

Edytowane przez Frezja__
Czas edycji: 2016-04-24 o 18:27
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 18:40   #2824
k_na_opak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: EllaOne_zanik okresu

Nie, nie. Źle się wyraziłam. Krwawiłam 5 dni. Od początku tamtego krwawiania, które już dawno się zakończyło, minęły 53 dni. I nic się nie dzieje... powinnam już mieć dawno jakikolwiek okres, a tymczasem nic
k_na_opak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 19:01   #2825
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: EllaOne_zanik okresu

Cytat:
Napisane przez k_na_opak Pokaż wiadomość
Nie, nie. Źle się wyraziłam. Krwawiłam 5 dni. Od początku tamtego krwawiania, które już dawno się zakończyło, minęły 53 dni. I nic się nie dzieje... powinnam już mieć dawno jakikolwiek okres, a tymczasem nic
jak się nie czyta ulotek tylko łyka tabletki jak popadnie to póxniej ma się takie rozkminy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 19:17   #2826
k_na_opak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: EllaOne_zanik okresu

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jak się nie czyta ulotek tylko łyka tabletki jak popadnie to póxniej ma się takie rozkminy.
Tak się akurat składa, że ulotkę przeczytałam nie raz i nie dwa... nie bardzo rozumiem jak się ma mój spóźniający się okres do "nieczytania" ulotki? Nie rozumiem też skąd ta złośliwosć?
k_na_opak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 19:24   #2827
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: EllaOne_zanik okresu

To dobrze, bo już myślałam że tyle czasu krwawisz i jeszcze u gina nie byłaś EllaOne to spora dawka hormonów i robi zamieszanie. Jak najbardziej możesz jeszcze nie mieć krwawienia po jej zażyciu. Uzbrój się w cierpliwość, a pójście do gina i sprawdzenie czy wszystko jest ok na pewno nie zaszkodzi
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-24, 19:29   #2828
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: EllaOne_zanik okresu

Cytat:
Napisane przez k_na_opak Pokaż wiadomość
Tak się akurat składa, że ulotkę przeczytałam nie raz i nie dwa... nie bardzo rozumiem jak się ma mój spóźniający się okres do "nieczytania" ulotki? Nie rozumiem też skąd ta złośliwosć?
Okres Ci się nie spóźnia. Ty masz rozregulowane hormony bo łyknęłaś bombę hormonalną. Może i czytałaś ulotkę ale jak widać ze zrozumieniem na poziomie zerowym.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:36   #2829
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: EllaOne_zanik okresu

Czy to prawda, że lewonorgestrel(składnik Escapelle) nie działa już na zapłodnioną komórkę jajową? Wszędzie piszą, że Escapelle działa na zapłodnioną komórke jajową poprzez utrudnienie implantacji, a ja znowu znalazłam artykuł w którym Stowarzyszenie Ginekologiczne dowiodło brak wpływu lewonorgestreku na ściankę macicy, nawet na ulotce jest napisane działanie:blokowanie owulacji, utrudnienia zapłodnienia, nie ma nic o utrudnieniu zagnieżdzenia. Jak to w końcu jest? Ulotka kłamie czy wszystkie strony internetowe? :/ W takim razie skąd te spory kościoła o działaniu tej tabletki skoro nie działa na zapłodnionią komórke jajową, więc nie ma żadnego działania wczesnoporonnego.
anabella884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 13:01   #2830
piernikowa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7
Ellaone

Witam... mój problem polega na tym,że w 25 sierpnia zażyłam tabletkę ellaone... po stosunku bez zabezpieczenia, dodam,że wytrysku nie było w środku... ale taka głupia myśl mnie naszła i pobiegłam po ellaone...zażyłam ją 12 godz po stosunku, czułam się dobrze... Dodam,że ostatni cykl miałam po 12 sierpnia, dokładnej daty nie pamiętam niestety chyba z tego wszystkiego zapomniałam.... Do tej pory nie mam okresu... Dodam,że 14 września kochałam się z moim partnerem ale z zabezpieczeniem doszedł w gumce w środku, prezerwatywa była cała. Zobiłam kilka testów aż 5..wczoraj ostatni... i każdy ma wynik negatywny...co do objawów okresu boli mnie brzuch nic więcej... Czytałam,że po tej tabletce może wystąpić przesunięcie okresu bądź zahamowanie.... Czy to prawda? Okres powinnam dostać w połowi Września... nadal go nie mam i nie wiem co mam robić
piernikowa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 13:50   #2831
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Ellaone

Cytat:
Napisane przez piernikowa1991 Pokaż wiadomość
Witam... mój problem polega na tym,że w 25 sierpnia zażyłam tabletkę ellaone... po stosunku bez zabezpieczenia, dodam,że wytrysku nie było w środku... ale taka głupia myśl mnie naszła i pobiegłam po ellaone...zażyłam ją 12 godz po stosunku, czułam się dobrze... Dodam,że ostatni cykl miałam po 12 sierpnia, dokładnej daty nie pamiętam niestety chyba z tego wszystkiego zapomniałam.... Do tej pory nie mam okresu... Dodam,że 14 września kochałam się z moim partnerem ale z zabezpieczeniem doszedł w gumce w środku, prezerwatywa była cała. Zobiłam kilka testów aż 5..wczoraj ostatni... i każdy ma wynik negatywny...co do objawów okresu boli mnie brzuch nic więcej... Czytałam,że po tej tabletce może wystąpić przesunięcie okresu bądź zahamowanie.... Czy to prawda? Okres powinnam dostać w połowi Września... nadal go nie mam i nie wiem co mam robić
Po tym mogą sie różne cyrki dziać wiec musisz cierpliwie czekać
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-20, 14:06   #2832
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ellaone

Ellaone to nie witaminka, lecz bomba hormonalna. Musisz cierpliwie poczekac, az sie wszystko pouklada. Wtedy okres sie pojawi .

Jesli ellaone zahamowal Ci owulacje, to oczywistym jest, ze okres pojawi sie pozniej .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 15:57   #2833
piernikowa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7
Dot.: Ellaone

Wiem Kochane,że to nie jest witaminka w życiu już nie będę taka lekkomyślna i nie wezmę jej...gdybym wiedziała co dzieję się z moim organizmem.... i do tego z moją psychiką. Prędzej uroję sobie ciążę... Denerwuję się przez cały czas....
piernikowa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 16:29   #2834
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Ellaone

Cytat:
Napisane przez piernikowa1991 Pokaż wiadomość
Wiem Kochane,że to nie jest witaminka w życiu już nie będę taka lekkomyślna i nie wezmę jej...gdybym wiedziała co dzieję się z moim organizmem.... i do tego z moją psychiką. Prędzej uroję sobie ciążę... Denerwuję się przez cały czas....
Nie denerwuj sie bo tylko opoznisz okres przyjdzie, spokojnie. To bomba hormonalna i nic dziwnego ze tak sie dzieje. Wszystko powinno sie za jakis czas uregulowac. I to wcale nie glupia myśl po stosunku bez zabezpieczenia

Edytowane przez 201611290918
Czas edycji: 2016-09-22 o 16:30
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 19:11   #2835
Kamila1997173
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 57
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Witam. Po 5 h od wzięcia EllaOne (72h po seksie z wedlug mnie drobnym ryzykiem) nie czuje efektów ubocznych. Biore antybiotyk na chorobe, amoksycylinę (nazwa leku:Augmentin). Czy mozliwe jest, ze antybiotyk az tak

Hamuje działanie tabletki? Moze po prostu nie odczuwam skutków ubocznych tak wczesnie? Lub w ogole nie bede ich odczuwać? Macie jakies przydatne informacje? Pozdrawiam

Forumowiczki!
Kamila1997173 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 09:11   #2836
LuniastaxD
Frostowa
 
Avatar LuniastaxD
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Zwracam się do was z pytaniem.

Jakieś 3 tygodnie temu po tym jak zawiodła nas jedna z najbardziej rozreklamowanych metoda antykoncepcji zażyłam tabletkę EllaOne. Było to jakieś 12h. po stosunku. Na dzień dzisiejszy od 2 dni spóźnia mi się okres. Od czasu do czasu czuję ból w podbrzuszu, czyli niby wszystko jak by ok. Ale są pewne objawy które doprowadzają mnie do szału. Zawroty głowy. Kiedy czytałam ulotkę, było to wypisane w efektach ubocznych. Ale ja wręcz czuję się jak bym była pod wpływem alkoholu . Bardzo to męczące zwłaszcza przy dziecku .

Chciałabym się dowiedzieć, może któraś tak miała też. I jak długo potrafią się utrzymywać takie objawy.
LuniastaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 10:22   #2837
Panna_K94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 21
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Hej
Mam pytanie- kochałam się z partnerem bez gumki ale nie do 'końca' parę ruchów i wyjął. Jednak pozniej obliczyłam że to mogą być dni płodne (cykl 28 dni, stosunek był w 13 dniu) i po ok 12-13 godzinach zażyłam EllaOne. Czy wysokie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże podczas gdy po 1 nie skonczył we mnie, 2 wzięłam tabletkę dość szybko a po 3 był to 13 dc? Tak, czytałam ulotkę ale też naczytałam się dużo na forach więc wolę się zapytać.
Panna_K94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 13:01   #2838
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Panna_K94 Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanie- kochałam się z partnerem bez gumki ale nie do 'końca' parę ruchów i wyjął. Jednak pozniej obliczyłam że to mogą być dni płodne (cykl 28 dni, stosunek był w 13 dniu) i po ok 12-13 godzinach zażyłam EllaOne. Czy wysokie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże podczas gdy po 1 nie skonczył we mnie, 2 wzięłam tabletkę dość szybko a po 3 był to 13 dc? Tak, czytałam ulotkę ale też naczytałam się dużo na forach więc wolę się zapytać.
Ciąża Ci nie grozi.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 15:12   #2839
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Panna_K94 Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanie- kochałam się z partnerem bez gumki ale nie do 'końca' parę ruchów i wyjął. Jednak pozniej obliczyłam że to mogą być dni płodne (cykl 28 dni, stosunek był w 13 dniu) i po ok 12-13 godzinach zażyłam EllaOne. Czy wysokie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże podczas gdy po 1 nie skonczył we mnie, 2 wzięłam tabletkę dość szybko a po 3 był to 13 dc? Tak, czytałam ulotkę ale też naczytałam się dużo na forach więc wolę się zapytać.
Prezerwatywy gryza czy sa za drogie?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-28, 05:57   #2840
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Błagam proszę o pomoc bo wariuje. Kochałem sie z kobietą 19.10 środa o 9 rano. Pierwszy dzień miesiączki 12.10. Wychodzi ze 8 dniu. (chyba niepłodne?) Cykl zazwyczaj trwa u niej od 27 do 29. Przynajmniej od 3-4 miesiecy. Po 2H od stosunki zażyła lek o nazwie escapelle. Jaka jest szansa zajścia w ciąże? Pali mało , ale jednak pali. Jest 8 dzień po zażyciu i nie ma żadnych objawów. 7 dnia po stosunku czyli wczoraj robilismy beta hcg to było idealne <0,1 . 9 dnia po stosunku, czyli dziś też chcemy sprawdzić.
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 09:27   #2841
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Był zabezpieczony czy nie? Nastąpił wytrysk w pochwie czy poza? Jeśli w pochwie a bez zabezpieczenia to szansa jest duża, bo mogliście wstrzelić się akurat w dni płodne a plemniki mogą 'poczekać' kilka dni do uwolnienia jajeczka. Jeśli się zabezpieczyliście to ciąży nie ma na 99%. Ale skoro wzięła tabletke 'po' to też nie ma się czym martwić
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 09:34   #2842
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Było zabezpiecznie tylko pękło i nie pamietam, ale na 99% wytrysk był w środku
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 16:42   #2843
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

9 dni po stosunku beta równe 0,0 wiem ze to chyba za szybko ale zawsze uspakaja ...
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 08:18   #2844
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez winiarek Pokaż wiadomość
9 dni po stosunku beta równe 0,0 wiem ze to chyba za szybko ale zawsze uspakaja ...
Mówi się, że 10 dni po stosunku jest wiarygodna szkoda kasy na te badania, w ciąży nie jest
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 13:52   #2845
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Mam nadzieję, niby wszystko powinno być dobrze, szybko tabletka, najprawdopodobniej dni niepłodne, ale jak się czyta fora to jednak dużo dziewczyn zaszło ( (ciekawy czy to nie piszą to osoby które przeciwne są takiej antykoncepcji )
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 19:19   #2846
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Hej, mam pytanie odnośnie leku escapelle, jego jednym z zadań jest hamowanie owulacji a jest określone na ile dni? Bo jeżeli niezabezpieczony stosunek był 8 dnia cyklu i lek hamuje owulacje powiedzmy na 3-4 dni a plemniki mogą życ do 6-7 dni to moze dojść do zapłodnienia. Okresy regularne po 28 dni.
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 13:50   #2847
AgataZep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Słuchajcie, jakiś czas temu wzięłam tabletkę ellaone, dwa dni później w nocy ok 3 dostałam okres, mocny ból brzucha, mocne krwawienie, krew przed założeniem tamponu wypłynęła ze mnie. O 8 rano wzięłam pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. I tu pytanie czy jestem w pełni zabezpieczona?
AgataZep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 06:20   #2848
Masohistka
Raczkowanie
 
Avatar Masohistka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 74
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Witam serdecznie.
Piszę z zapytaniem czy w niżej opisanej sytuacji można myśleć o ciąży? Chodzi mianowicie o to, ze na początku października zaczął mi się okres, dokładnie 03.10.
09.10 się skończył i akurat w ten dzień kochałam się z chłopakiem, podczas stosunku jeszcze krwawiłam. Niestety pękła nam gumka... a chłopak doszedł we mnie. Na drugi dzień kupiłam tabletkę "po"i ok. 10-11h po zdarzeniu ja zażyłam. W ciągu całego miesiąca nie miałam żadnych negatywnych objawów, nic się nie działo. Teraz przy zbliżającym się terminie wystąpienia okresu, urosły mi piersi i stały się obolałe, do tego miałam bóle podbrzusza typowe jak przy okresie. Głównie po prawej stronie jajnika, tak jak zawsze. Robiłam dwa testy ciążowe, które wypadły negatywnie. Jeden po południu, ok. tydzień od spodziewanego dnia owulacji, drugi nad ranem z drugiego moczu, bo w nocy jeszcze odwiedziłam toaletę 29.10. Czytałam w internecie, że po tabletce 72h mogą zdarzać się różne rzeczy, w końcu to nie mała dawka hormonów, która może zwariować nasz organizm. Ale ja się strasznie niecierpliwie, boję i obawiam najgorszego... najchętniej robiła bym test za testem... Najbardziej stresują mnie powiększone piersi, bo z reguły przed okresem nigdy tak nie miałam. Jedynie w wieku nastoletnim i chwilę po tym jak wyszłam z anoreksji. Czy więc większe piersi można zgonić na tabletkę, czy jednak się czegoś obawiać??? Będę wdzięczna za odp.
Planuje również odwiedzić ginekologa.
Masohistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 13:17   #2849
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

jakie masz cykle? jak długie?
bol piersi i cala reszta to od tabletki PO, wariuje ci porostu org co sie moze zdarzyc u osob bardziej wrazliwych na tabsa Po
ja od 7 lat ''szaleje'' bez zabezpieczenia zarówno 5 dni przed okresem jak i do 2 dni po okresie i w ciazy nie bylam mam cykle 28/29 dniowe , owulacje mam 14-16 dnia cyklu znaczy to ze jak uprawiam sex w 5 dniu okresu i dzien po, to plemniki juz do czasu owulacji nie sa w stanie przeżyc w drogach rodnych bo po miesiaczce pierw nastepuja dni NIEPLODNE czyli sluz nieplodny w ktorym plemniki nie maja jak przezyc do dni plodnych bo sluz nieplodny to nie sprzyjace warunki do przezycia dla nich
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 18:00   #2850
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
jakie masz cykle? jak długie?
bol piersi i cala reszta to od tabletki PO, wariuje ci porostu org co sie moze zdarzyc u osob bardziej wrazliwych na tabsa Po
ja od 7 lat ''szaleje'' bez zabezpieczenia zarówno 5 dni przed okresem jak i do 2 dni po okresie i w ciazy nie bylam mam cykle 28/29 dniowe , owulacje mam 14-16 dnia cyklu znaczy to ze jak uprawiam sex w 5 dniu okresu i dzien po, to plemniki juz do czasu owulacji nie sa w stanie przeżyc w drogach rodnych bo po miesiaczce pierw nastepuja dni NIEPLODNE czyli sluz nieplodny w ktorym plemniki nie maja jak przezyc do dni plodnych bo sluz nieplodny to nie sprzyjace warunki do przezycia dla nich
Niepłodne nie są po miesiączce tylko podczas miesiączki i po, ale to tez zależy od cyklu, bo przesunięciom ulega tylko pierwsza faza, więc jeśli cykl ulegnie skróceniu a owulacja znacznie przesunie się wtedy dni płodne mogą się zacząć już podczas miesiączki

Ból piersi to jest normalny objaw przed okresem, tak samo jak i ich obrzmiałość spowodowane wzrostem stężenia progesteronu. To, że tak wcześniej nie miałas znaczy tyle co nic, organizm się stale zmienia, dodatkowe wahania hormonalne spowodowane antykoncepcją postkoitalną mogą być dodatkowym wyjaśnieniem
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.