Problem z zębami :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-06, 15:55   #1
Harvalien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 16

Problem z zębami :(


Cześć
Odkąd pamiętam moje zęby mają żółtą barwę.. Chyba są takie naturalnie. W dodatku nie mam zbyt pięknego zgryzu, nie ma jakiejś wielkiej tragedii ale zawsze.
Dodam, że jestem maturzystka i moim marzeniem jest dostać się na stomatologię. Jednak mając takie zęby będzie mi po prostu wstyd..
Czy powinnam biec do dentysty i co zrobić żeby poprawić wygląd moich ząbków? (zdjęcie w załączniku).
Pozdrawiam :3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tmp-cam-2102483214.jpg (10,1 KB, 47 załadowań)
Harvalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 06:55   #2
59948cd2ebf6af35ac1fc5fcbd1b9d76a13fc081_60625bf257f97
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 274
Dot.: Problem z zębami :(

Hej Ja musiałam wybielić zęby przez problem z jednym zębem po zdjęciu aparatu ortodontycznego - był bardziej żółty, bo niby musiałam go lekko uszkodzić w procesie mineralizacji. To była jedynka, więc zależało mi żeby była taka sama jak (przynajmniej) druga jedynka i myślałam, że jedyne co można zrobić, to wstawić licówkę porcelanową... Na szczęście trafiłam na super lekarza dentystę - jak to zobaczył to powiedział, że nie zrobi tego, bo mu szkoda tego zęba i że najpierw niech spróbuję go wybielić. Zaproponował mi 2 metody. 1 - laser, 2 - metoda nakładkowa. Oczywiście, druga metoda jest najlepsza, polega na tym, że lekarz dentysta robi Ci odlew z Twojej szczęki i Twojego zgryzu i tworzy z tego "nakładki", czyli formę gumową, do tego kupujesz żele wybielające Opalescence 16% lub 9%, smarujesz nakładki na noc lub na 4-6 h w ciągu dnia (nie możesz wtedy jeść). Super - zęby bielutkie aż błyszczą i ludzie Ci mówią "ale Ty masz białe zęby", można to powtarzać co parę lat, jak efekt lekko znika (ale bardzo długo się utrzymuje - zęby pozostają białe, może znika ten pierwszy efekt "blasku Hollywoodzkiego uśmiechu", ale jest super. Polecam!!! O wiele lepsz ametoda niż laser.

Jeśli nie, to alternatywnie możesz spróbować pasty wybielające, zawsze coś tam dają np. Blendamed Pearl.

Pozdrawiam

P.S. No i najważniejsze - po kawie i herbacie od razu myj zęby lub pij przez słomkę - naprawdę pomaga

Edytowane przez 59948cd2ebf6af35ac1fc5fcbd1b9d76a13fc081_60625bf257f97
Czas edycji: 2016-11-07 o 06:58
59948cd2ebf6af35ac1fc5fcbd1b9d76a13fc081_60625bf257f97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 14:33   #3
Harvalien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 16
Dot.: Problem z zębami :(

A jaki jest koszt całkowitej zabawy metodą nakładkową?
Harvalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 14:20   #4
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Problem z zębami :(

500-1000zł, wszystko zależy gdzie

Polecam licówki
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 10:46   #5
beeataaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: Problem z zębami :(

Witam, Kilka lat temu (jakies 7-8) wybielałam zęby metodą nakładkową. Efekt-jak powyżej- baaardzo ładny Zęby śnieżnobiałe Nie pamiętam jak długo sie utrzymywał...może rok?...dodam ze często pije herbate i kawe, na poczatku oczywiście zaraz po wypiciu szorowałam zęby ale cieżko tak funkcjonowac i myć zęby 6 czy więcej razy dziennie...teraz jednak nie wiem czy zdecydowałabym się na ponowne wybielanie-pamietam ten przeszywający ból zębów przy pierwszych 2 nocach...nie wytrzymałam całej nocy z nakladką-musiałam ją zdjąć. No i nie wiem czy takie wybielanie (jakiekolwiek wybielanie) co jakis czas jest takie zdrowe dla zębów... Mysle że nie wszyscy na stomatologii bedą mieć "hoolywoodzkie" usmiechy jak juz poznasz tajniki zawodu wtedy sobie poprawisz wygląd zębów
beeataaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 06:48   #6
Harvalien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 16
Dot.: Problem z zębami :(

Cytat:
Napisane przez beeataaa Pokaż wiadomość
Witam, Kilka lat temu (jakies 7-8) wybielałam zęby metodą nakładkową. Efekt-jak powyżej- baaardzo ładny Zęby śnieżnobiałe Nie pamiętam jak długo sie utrzymywał...może rok?...dodam ze często pije herbate i kawe, na poczatku oczywiście zaraz po wypiciu szorowałam zęby ale cieżko tak funkcjonowac i myć zęby 6 czy więcej razy dziennie...teraz jednak nie wiem czy zdecydowałabym się na ponowne wybielanie-pamietam ten przeszywający ból zębów przy pierwszych 2 nocach...nie wytrzymałam całej nocy z nakladką-musiałam ją zdjąć. No i nie wiem czy takie wybielanie (jakiekolwiek wybielanie) co jakis czas jest takie zdrowe dla zębów... Mysle że nie wszyscy na stomatologii bedą mieć "hoolywoodzkie" usmiechy jak juz poznasz tajniki zawodu wtedy sobie poprawisz wygląd zębów
Tylko że czasami już nie mogę znieść tego jak wyglądają..Ale masz rację, może poczekam i nie będę naciągać rodziców na wydatki, których skutkiem będzie pogorszenie się zdrowia zębów i krótkotrwały efekt Poza tym chyba powinnam najpierw wrócić do aparatu na zęby..
Harvalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-19 07:48:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.