Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-04, 19:58   #2851
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Niepłodne nie są po miesiączce tylko podczas miesiączki i po,
to nie są po miesiączce czy są po? niepłodne sa przed miesiaczka w trakcie i po
nie moga zaczynac sie płodne w trakcie trwania miesiaczki bo nie ma takiej mozliwosci nawet przy skroconym cyklu- sama nazwa Cykl mowi o tym ze fazy nastepuja po sobie kolejno, przy skroconym cyklu poprostu zaczynaja sie duzo szybciej płodne dni ale przy regularnym cyklu nie ma obaw.



a wszystkim dziewczynom czy chlopakom polecam zamiast kupowac tabletki Po poznac swoj cykl dokladniej albo kupić plastry ( testy) owulacyjne ktore nie sa mega drogie a pokaza kiedy ma sie płodne, a kiedy juz nie.Wtedy nie ma stresu
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 18:35   #2852
AniaOlsztyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 21
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, proszę o pomoc i szczere słowa. 3 tygodnie temu a dokładnie w 8 dniu cyklu kochałam sie z moim chłopakiem. Pękła nam prezerwatywa ... Po kilku godzinach po wizycie u ginekologa zażyłam tabletkę po "Escapelle" czy jakoś tak. Po 3 tygodniach czyli dzisiaj zrobilam test beta HCG z krwi i wynik 0,1 (dziś powinnam dostać miesiączkę) jakie są szanse abym jednak była w ciązy ? Strasznie panikuje bo na chwilę obecną nie planujemy dzidziusia. Pomocy
AniaOlsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 20:08   #2853
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AniaOlsztyn Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, proszę o pomoc i szczere słowa. 3 tygodnie temu a dokładnie w 8 dniu cyklu kochałam sie z moim chłopakiem. Pękła nam prezerwatywa ... Po kilku godzinach po wizycie u ginekologa zażyłam tabletkę po "Escapelle" czy jakoś tak. Po 3 tygodniach czyli dzisiaj zrobilam test beta HCG z krwi i wynik 0,1 (dziś powinnam dostać miesiączkę) jakie są szanse abym jednak była w ciązy ? Strasznie panikuje bo na chwilę obecną nie planujemy dzidziusia. Pomocy
0. Żadnych szans na ciążę.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 05:31   #2854
AniaOlsztyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 21
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Czyli według Was mogę spać spokojnie?
A naczytałam sie głupot i człowiek wariuje..
A jak jest w przypadku ciązy pozamaciczne ? Beta też by wykryło ?
AniaOlsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 21:07   #2855
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

tez by wykrylo
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 14:27   #2856
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

EJ dziewczyny jak to jest, czy escapelle i ellaone mozna traktowac jako zamiennik? Np jak mam recepte naa escapelle a w aptece nie ma escapelle czy farmaceutka może mi sprzedac ellaone?
anabella884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 15:13   #2857
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

nie jest to dokladnie taki sam lek, Ella One ma dzialanie dluze w sensie do 120 h po niezapezpieczonym stosunku mozna zazyc, a Escapelle do 72 h po

aptekarki proponunja zamiennik jak tego akurat co maja Twoj wybor co wezmiesz, ale to nie jest dokaldnie taki sam lek, inny składnik, ale dzialanie podobne
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2016-11-12 o 15:19
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-12, 15:16   #2858
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anabella884 Pokaż wiadomość
EJ dziewczyny jak to jest, czy escapelle i ellaone mozna traktowac jako zamiennik? Np jak mam recepte naa escapelle a w aptece nie ma escapelle czy farmaceutka może mi sprzedac ellaone?
Ta na receptę jest lepsza i tańsza.
Normalnie bez rezepty ellaone jest dostępna.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 16:26   #2859
AniaOlsztyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 21
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Pisałam wcześnie już :

Hej dziewczyny, proszę o pomoc i szczere słowa. 3 tygodnie temu a dokładnie w 8 dniu cyklu kochałam sie z moim chłopakiem. Pękła nam prezerwatywa ... Po kilku godzinach po wizycie u ginekologa zażyłam tabletkę po "Escapelle" czy jakoś tak. Po 3 tygodniach czyli w środę zrobilam test beta HCG z krwi i wynik 0,1 (dziś powinnam dostać miesiączkę) jakie są szanse abym jednak była w ciązy ? Strasznie panikuje bo na chwilę obecną nie planujemy dzidziusia. Pomocy

Dalej wariuje, nie mam tego okresu pitolonego...
Już 3 dzień się spóźnia
AniaOlsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 17:11   #2860
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

N
Cytat:
Napisane przez AniaOlsztyn Pokaż wiadomość
Pisałam wcześnie już :

Hej dziewczyny, proszę o pomoc i szczere słowa. 3 tygodnie temu a dokładnie w 8 dniu cyklu kochałam sie z moim chłopakiem. Pękła nam prezerwatywa ... Po kilku godzinach po wizycie u ginekologa zażyłam tabletkę po "Escapelle" czy jakoś tak. Po 3 tygodniach czyli w środę zrobilam test beta HCG z krwi i wynik 0,1 (dziś powinnam dostać miesiączkę) jakie są szanse abym jednak była w ciązy ? Strasznie panikuje bo na chwilę obecną nie planujemy dzidziusia. Pomocy

Dalej wariuje, nie mam tego okresu pitolonego...
Już 3 dzień się spóźnia
Kupuj wyprawkę.

A za seks zabierz się jak zaczniesz czytać ze zrozumieniem.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !

Edytowane przez Devon_rose
Czas edycji: 2016-11-12 o 17:12
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 20:46   #2861
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Tak bo wlasnie sie zastanawiam, bo wiem ze przy innych lekach farmaceuci moga dawac zamienniki, ale tutaj Te dwie tabletki maja zupełnie inny sklad i dzialanie tez nie jest takie samo. I dlatego sie zastanawiam czy w tym wypadku farmaceutka mogła mi wydac zamiast escapelle ellaone albo na odwrot. A jest mi to potrzebne(mam wizyte u lekarza i mam mu powiedzieć jakie bralan hormony ), a za cholere sobie nie moge przypomnieć czy bralam ellaone czy escapelle ( to było 3 lata temu)
anabella884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-12, 21:39   #2862
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

a jakie znaczenie dla lekarza ma co bralas 3 lata temu?
dla farmaceuty nie ma to znaczenia to jaki lek Ci wydaje : bo jesli ktos prosi o tabletke Po znaczy ze chce przesunac jajeczkowanie znaczy owulacje wiec chyba efekt jest ten sam jak jeden i drugi przesuwa dlatego pewnie proponuje zamiennik
co do lepszosci- wg mnie lepsza jest ella one zdaniem Devil Rose escpalle-
moglabys wyasnic dlaczegoDevil wg Cb lepsza Escpalle?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 22:04   #2863
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Mam teraz problemy ze zdrowiem (gruczolakowlokniak ktory najprawdopodobniej byl spowodowany duzym wzrostem hormonów) i w sumie lekarz sie tylko zapytał jakie tabletki bralam a teraz sama zaczęłam sie zastanawiac;p i nurtuje mnie to, chcialam isc do ginekologa zapytac jakie tabletki mi przepisal ( no bo przeciez musi miec to zapisane ) ale teraz sie obawiam ze mimo to pani w aptece dala mi co innego .w duchu modle sie aby to bylo escapelle ,bo nie wplywa ja proces implantacji a to dla mnie tez ważne.. Bo jednak mialabym wyrzuty sumienia jakby sie okazalo ze moglam przez tabletki dopuścić do nie zagniezdzenia komorki. Moze glupie to jest to co pisze i bez sensu dla niektórych (szanuje zdanie innych na ten temat) ale mam tak jakby wyrzuty sumienia.
anabella884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 06:04   #2864
AniaOlsztyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 21
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Dziewczyny piszecie ze nie czytam ze zrozumieniem, ale taka jest prawda i wiele artykułów przeczytałam . Escapelle działa przez 72H a Ellaone przez 120h i opóźnia owulacje. Czyli odpowiednio 3 i 5 dni. A Plemnik moze przezyc do 7 dni max. To jak to jest? Jeżeli sie myle wytłumaczcie.
AniaOlsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 12:50   #2865
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

malo ktory plemnik ci przezyje 7 dni licz max 5 ze moze przezyc w sprzyjajacych warunkach śluzowych
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 14:15   #2866
AniaOlsztyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 21
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Mam jeszcze pytanie. Beta po 3 tygodniach (w dzień przewidywanej miesiączki) od stosunku jest 0,0 czyli negatywne. Okres spóźnia się 5 dni, dziś zrobiła test płytkowe 4 szt ale nie z pierwszego moczu rano tylko drugiego ok. godz. 11 nastej i też negatywne. Można ten test również uznać za wiarygodny ? Wszędzie piszą aby robić z porannego ale 5 dni po terminie miesiączki to już by wykryło nawet wieczorem prawda?
AniaOlsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 11:36   #2867
Panna_K94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 21
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Hej,
mam kolejne pytanie- po wzięciu EllaOne dostałam okres w planowanym dniu Skąpszy, no ale był. Jednak partner nadal panikuje i chciał żebym zrobiła test. Więc dziś rano, 4 tygodnie po tej sytuacji zrobiłam test i wynik negatywny. Czy 4 tygodnie po wzięciu tabletki, 'okresie' i 2 negatywnych testach nadal moge byc w ciązy? Dla mnie to jest absurdalne ale on uważa że testy nie są wiarygodne.
Panna_K94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 06:22   #2868
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Panna_K94 Pokaż wiadomość
Hej,
mam kolejne pytanie- po wzięciu EllaOne dostałam okres w planowanym dniu Skąpszy, no ale był. Jednak partner nadal panikuje i chciał żebym zrobiła test. Więc dziś rano, 4 tygodnie po tej sytuacji zrobiłam test i wynik negatywny. Czy 4 tygodnie po wzięciu tabletki, 'okresie' i 2 negatywnych testach nadal moge byc w ciązy? Dla mnie to jest absurdalne ale on uważa że testy nie są wiarygodne.
To zrób test z krwi.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 17:50   #2869
saso666
Raczkowanie
 
Avatar saso666
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 35
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Witam.
30 października miałam swoj pierwszy raz i chyba troche spanikowałam bo po "ocieraniu sie" bez zabezpieczenia a następnie stosunku z prezerwatywą zażyłam Ellaone. Naczytałam sie o tym peejakulacie i wyszło co wyszło po tym miałam po kilku dniach skutki uboczne typu ból głowy, jajników itp. zdarzyło sie dwa razy krwawienie pod rząd przy kolejnych stosunkach oraz ból po stosunku. Reszta stosunków odbyła się bezpiecznie tzn, z uzyciem prezerwatywy i partner dochodził na zewnątrz. Do tej pory nie dostalam okresu który spoznia się juz z 6 dni a od ok 9 bolą mnie już piersi.. za to dwa dni boli mnie podbrzusze i lekko piecze wejście do pochwy... wydaje mi sie że porobiły mi sie żyłki na piersiach i stwardniały one po bokach.. wydzielina z pochwy jest biała i nierozciągalna. Zrobiłam chyba z 5 testów ciążowych i każdy wyszedł negatywnie. W pochwie z łatwością mieszczą się dwa palce a wcześniej bylo to trudne ale wydaje mi sie że może to być skutkiem tego że po prostu wcześniejsze razy były pierwszymi jakie kiedykolwiek miałam. Czy to może być zaburzenie hormonalne czy objawy ciąży?

Edytowane przez saso666
Czas edycji: 2016-11-23 o 17:52
saso666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-23, 18:26   #2870
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez saso666 Pokaż wiadomość
Witam.
30 października miałam swoj pierwszy raz i chyba troche spanikowałam bo po "ocieraniu sie" bez zabezpieczenia a następnie stosunku z prezerwatywą zażyłam Ellaone. Naczytałam sie o tym peejakulacie i wyszło co wyszło po tym miałam po kilku dniach skutki uboczne typu ból głowy, jajników itp. zdarzyło sie dwa razy krwawienie pod rząd przy kolejnych stosunkach oraz ból po stosunku. Reszta stosunków odbyła się bezpiecznie tzn, z uzyciem prezerwatywy i partner dochodził na zewnątrz. Do tej pory nie dostalam okresu który spoznia się juz z 6 dni a od ok 9 bolą mnie już piersi.. za to dwa dni boli mnie podbrzusze i lekko piecze wejście do pochwy... wydaje mi sie że porobiły mi sie żyłki na piersiach i stwardniały one po bokach.. wydzielina z pochwy jest biała i nierozciągalna. Zrobiłam chyba z 5 testów ciążowych i każdy wyszedł negatywnie. W pochwie z łatwością mieszczą się dwa palce a wcześniej bylo to trudne ale wydaje mi sie że może to być skutkiem tego że po prostu wcześniejsze razy były pierwszymi jakie kiedykolwiek miałam. Czy to może być zaburzenie hormonalne czy objawy ciąży?
Jeżeli czytałas o tej tabletce to powinnaś wiedzieć że okres może się spozniac.
Opisywanie przez ciebie stanu piersi czy pochwy nie służy do określenia ciąży. Żaden to wyznacznik.
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 18:45   #2871
saso666
Raczkowanie
 
Avatar saso666
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 35
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Jeżeli czytałas o tej tabletce to powinnaś wiedzieć że okres może się spozniac.
Opisywanie przez ciebie stanu piersi czy pochwy nie służy do określenia ciąży. Żaden to wyznacznik.

No właśnie na ulotce nic nie pisało o opóźnieniu ani nic w tym stylu. Możliwe że juz schizuje i widze u siebie różne dziwne objawy...czytałam, że żyłki na piersiach pojawiają sie we wczesnej ciąży a ja ich wcześniej nie miałam. O tej pochwie, że niby sie rozciąga podobnie pisało. Wiem, że to tylko internet i można w nim napisać wszystko ale jestem okropnym paranoikiem i to mi wystarczy żeby nie spać po nocach.
saso666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 18:49   #2872
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez saso666 Pokaż wiadomość
No właśnie na ulotce nic nie pisało o opóźnieniu ani nic w tym stylu. Możliwe że juz schizuje i widze u siebie różne dziwne objawy...czytałam, że żyłki na piersiach pojawiają sie we wczesnej ciąży a ja ich wcześniej nie miałam. O tej pochwie, że niby sie rozciąga podobnie pisało. Wiem, że to tylko internet i można w nim napisać wszystko ale jestem okropnym paranoikiem i to mi wystarczy żeby nie spać po nocach.
Gdzie to pisało? Kto to pisał? Grażyna na forum pseudo ekspertek? W tak wczesnej ciąży można by powiedzieć ze organizm jeszcze sam nie do końca ogarnia ze w niej jest, więc jak można mówić o przystosowaniu pochwy czy zwiększonym ukrwieniu piersi. Tylko hormony są wtedy wyznacznikiem. Inne objawy nie pojawiają się tak szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 19:01   #2873
saso666
Raczkowanie
 
Avatar saso666
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 35
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Gdzie to pisało? Kto to pisał? Grażyna na forum pseudo ekspertek? W tak wczesnej ciąży można by powiedzieć ze organizm jeszcze sam nie do końca ogarnia ze w niej jest, więc jak można mówić o przystosowaniu pochwy czy zwiększonym ukrwieniu piersi. Tylko hormony są wtedy wyznacznikiem. Inne objawy nie pojawiają się tak szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiec testy płytkowe w tym przypadku są miarodajne?
saso666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 19:07   #2874
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez saso666 Pokaż wiadomość
Wiec testy płytkowe w tym przypadku są miarodajne?
Tak ponieważ wykrywaja gonadotropine kosmowkowa ,która jest obecna w moczu. Najbardziej miarodajny jest jeśli go zrobisz rano bo wtedy jej stężenie jest największe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 19:14   #2875
saso666
Raczkowanie
 
Avatar saso666
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 35
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Tak ponieważ wykrywaja gonadotropine kosmowkowa ,która jest obecna w moczu. Najbardziej miarodajny jest jeśli go zrobisz rano bo wtedy jej stężenie jest największe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc obecne objawy mogą być po prostu objawem zakłóconej gospodarki hormonalnej? Najbardziej obawiam sie tych bolących juz z 10 dni piersi i wszystkich objawów przedmiesiączkowych typu ból podbrzusza, jajników itp :/ Niepotrzebnie te głupoty czytałam że niby objawy przedmiesiączkowe przy braku okresu świadczą o wczesnej ciąży.
saso666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 19:21   #2876
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez saso666 Pokaż wiadomość
Więc obecne objawy mogą być po prostu objawem zakłóconej gospodarki hormonalnej? Najbardziej obawiam sie tych bolących juz z 10 dni piersi i wszystkich objawów przedmiesiączkowych typu ból podbrzusza, jajników itp :/ Niepotrzebnie te głupoty czytałam że niby objawy przedmiesiączkowe przy braku okresu świadczą o wczesnej ciąży.
To są normalne objawy drugiej połowy cyklu, hormony tez mogły wpłynąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 19:35   #2877
saso666
Raczkowanie
 
Avatar saso666
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 35
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
To są normalne objawy drugiej połowy cyklu, hormony tez mogły wpłynąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
właśnie tylko zawsze piersi bolały mnie z 3 dni przed okresem a jajniki w ogóle...
saso666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 19:57   #2878
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez saso666 Pokaż wiadomość
właśnie tylko zawsze piersi bolały mnie z 3 dni przed okresem a jajniki w ogóle...
Nie wiem czy ty rozumiesz co ja napisałam. Hormony TEZ mogły wpłynąć. To że dziś masz takie i siakie objawy nie zobowiązuje twojego organizmu do funkcjonowania zawsze w ten sam sposób.
Głupio zrobiłaś biorąc tę tabletkę, bo nie było ku temu przesłanek z tego co czytam a teraz sobie wkrecasz ciążę. niektóre kobiety reagują na takie dawki hormonu MIESIĘCZNYMI przesunięciami miesiączki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 08:04   #2879
saso666
Raczkowanie
 
Avatar saso666
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 35
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ty rozumiesz co ja napisałam. Hormony TEZ mogły wpłynąć. To że dziś masz takie i siakie objawy nie zobowiązuje twojego organizmu do funkcjonowania zawsze w ten sam sposób.
Głupio zrobiłaś biorąc tę tabletkę, bo nie było ku temu przesłanek z tego co czytam a teraz sobie wkrecasz ciążę. niektóre kobiety reagują na takie dawki hormonu MIESIĘCZNYMI przesunięciami miesiączki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiem, że głupio zrobiłam ale cóż niedoświadczona byłam i nieco spanikowałam Dzisiaj zrobiłam ponownie test o 4 rano i również negatywny, ból brzucha zniknął ale z piersiami jest jakaś masakra. Są bardzo twarde i obolałe. Powinnam dla pewności zrobić Beta z krwi czy dać sobie spokój i poczekać? Możliwe, że od tej tabletki dostałam jakiegoś zapalenia piersi?
saso666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 10:24   #2880
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez saso666 Pokaż wiadomość
Wiem, że głupio zrobiłam ale cóż niedoświadczona byłam i nieco spanikowałam Dzisiaj zrobiłam ponownie test o 4 rano i również negatywny, ból brzucha zniknął ale z piersiami jest jakaś masakra. Są bardzo twarde i obolałe. Powinnam dla pewności zrobić Beta z krwi czy dać sobie spokój i poczekać? Możliwe, że od tej tabletki dostałam jakiegoś zapalenia piersi?
Pierniczysz takie głupoty, że głowa mała.
Nie jesteś w ciąży a cycki bolą od hormonów.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.