Nużeniec w oku pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-01, 14:00   #1
karolabuczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2

Nużeniec w oku pomocy!


Witajcie. Piszę bo jestem zrozpaczona. Od około 4 miesięcy mam uczucie ciała obcego w oku. Zaczęło się od tego, że pierwszy (i ostatni) raz przedłużyłam rzęsy metodą 1:1. Od tamtej chwili miałam wrażenie czegoś uwierającego w oku.... Rzęsy na 2 dzień już zdjęłam i zaczęłam chodzić po okulistach. Wiadomo jak to lekarze, stwierdzali zapalenie spojówek, wyjmowali okruszki spod oka i zapisywali co rusz nowe kropelki do oczu (z antybiotykami i sterydami). Miesiące temu przeprowadziłam się do innego miasta i poszłam do kolejnej Pani okulistki. Okazało się, że pod powieką wyrastają mi rzęsy wprost na gałkę oczną. Powyrywała mi pęsetą te rzęsy i odradziła laserowe usuwanie tych rzęs... Po tygodniu znów musiałam iść bo czułam kłucie , czyli rzęsy odrastały... Znów Pani okulistka je wyrwała i przy okazji stwierdziła, że mam zatkane gruczoły Meiboma i mechanicznie mi odetkała je, dostałam znów antybiotyk i polecenie ciepłych okładów na oko plus masaż. Niestety z dnia na dzień było coraz gorzej, znów po kilku dniach czułam kłucie pod powieką i bardzo mnie piekła dolna powieka(cała zaczerwieniona). W międzyczasie byłam na pogotowiu, gdzie zostałam bardzo niemile potraktowana. Zostało stwierdzone jedynie grudkowe zapalenie powiek i kolejne sterydy, a Pani ordynator na moje pytanie czy mogłaby mi usunąc te nieszczesne rzesy pod powieką to powiedziała jedynie, że nie i "niektórzy ludzie tak mają". Koleżanka poleciła mi bardzo dobrego okulistę, niestety terminy oczekiwania są długie (2miesiące), lecz stał się cud bo jedna pacjentka zrezygnowała z wizyty i udało mi się wskoczyć w to miejsce. Pan doktor odrazu znalazł przyczynę moich problemów: po 1 wrastające rzęsy w oko, po drugie NUŻENIEC !
Ten pasożyt spowodował, że nieustannie mam wrażenie ciała obcego i rzęsy zaczęły rosnąć w dziwnym kierunku. Oczywiście powyrywał te rzęsy co było niesamowitą ulgą i polecił jednak usunięcie ich laserem. Jestem teraz w trakcie kuracji antynużeńcowej(maść robiona, przemywanie płynem Demoxoft, chusteczkami Demoxoft, robię okłady z wrotyczu, soli fizjologicznej oraz przemywam oko olejkiem herbacianym), mija już prawie tydzień lecz nie czuję poprawy Od miesiąca nie maluję oczu, gdzie kiedyś to było dla mnie nie do pomyślenia! Jestem już załamana Nie wiem gdzie szukać ratunku Może macie jakieś sposoby na tego nużeńca? Powinnam szukac pracy a ciągle tylko chodzę i przemywam oko i co kilka dni wyrywam rzęsy... Mam dośc Na laser jestem umówiona na 23 sierpnia... Proszę o jakieś rady, liczę na was !
karolabuczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 00:13   #2
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Nużeniec w oku pomocy!

Cykl nuzenca trwa 3 tygodnie. Raczej dopiero po tym czasie zobaczysz poprawę, a całkiem możliwe, że preparaty będziesz musiała stosować jeszcze dłużej
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 11:22   #3
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Nużeniec w oku pomocy!

Co to za laser?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 17:07   #4
sanderk125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Nużeniec w oku pomocy!

Prosze odezwać sie do mnie na maila sanderka125@buziaczek.pl bardzo prosze !
sanderk125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:06   #5
karolabuczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nużeniec w oku pomocy!

Napisałam

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Laser, który niszczy cebulki włosów(w tym przypadku rzęs), wykonywany przez okulistę.
karolabuczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 21:25   #6
Jola_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Nużeniec w oku pomocy!

Witaj czy uporalas się już z nużeńcem .Wiem co czułaś mam to samo od 5 'odsieczy opuchnięte powieki czerwone mocno rozszerzone naczynia na powiekach wypadanie rzęs i brwi choć robiono mi już 2 razy badanie w kierunku nuzenca którego niby nie ma wciąż mam przypuszczenie ze to jednak to .uzywalam Demoxoft lipozel , przemywam oczy srebrem koloidalnym , zamówiłam tez Wrotycz i mam maść rtęciowa przepisana przez okulistkę lecz stosuje Orawie od 2 tyg rani i wieczoram i rano mam tak zapuchnięte powieki ze wyglada to chyba jeszcze gorzej .Bylam już u 4 dermatologów i 3 okulistów jestem już załamana i nie wiem gdzie szukać pomocy .Z Góry dziekuje za odpowiedz
Jola_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 10:22   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nużeniec w oku pomocy!

powiem tak, na nużycy to się lepiej znają weterynarze niż lekarze, niestety.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 16:41   #8
Jola_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Nużeniec w oku pomocy!

Hm w sumie z tego co się dowiadywalam to masz racje tylko tez ciężko znaleźć kogoś kto podejmie się leczenia człowieka , tyle ludzi pisze ze ma z tym problem nie rozumiem dlaczego w Polsce nie ma zarejestrowanych i dostępnych skutecznych leków na to dziadostwo
Jola_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-21 17:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.