Małe brodawki sutkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-17, 12:46   #1
bukietlilii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Question

Małe brodawki sutkowe


Cześć,
zwykle na forach czyta się o kompleksie nt. dużych brodawek sutkowych, czy też ich otoczek.
Mój ,,problem'' jest odwrotny. Mam 19 lat, 160cm wzrostu i ważę 44kg. Niedowagę miałam od zawsze (szybka przemiana materii, a przede wszystkim geny). ,,Normalne'' jest więc, że moje piersi są małe. Jednak nie to jest moim kompleksem, a niezwykle małe brodawki sutkowe. Kiedy sterczą pod wpływem dotyku/temperatury, bardziej wystają, ale nie ma otoczek (tak jakby całe sterczały, a są małe). Czy któraś z Was spotkała się z podobną sytuacją? Wiem, że nie są to geny. Taka po prostu jestem, czy może to być wynik nieprawidłowego rozwoju? Dodam, że kiedy nie sterczą (choć rzadko ma to miejsce) wyglądają jak u dziewczynek - tyle że na wzniesieniu piersi.
bukietlilii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 14:22   #2
Demetyria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Małe brodawki sutkowe

Może warto udać się do specjalisty? W internecie może być wiele informacji na ten temat,a tak naprawdę żadna może nie pasować do Twojego przypadku mimo,że będzie się inaczej wydawać. Często sobie sami coś źle diagnozujemy i albo się na zapas martwimy,albo coś przeoczamy. Ja tak miałam i teraz żałuję,że nie poszłam wcześniej do kogoś kto się zna zamiast się zamartwiać na zapas. Jeśli masz jak zajrzyj tu http://cmp.krakow.pl/poradnia-onkologiczna
Demetyria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 23:12   #3
agnieszka_raczkowska
Doświadczenie
 
Avatar agnieszka_raczkowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 30
Dot.: Małe brodawki sutkowe

Niektóre kobiety mają małe lub niewykształcone brodawki sutkowe. Tak chciała matka natura i taką dała im budowę ciała. Najlepiej, gdy pójdziesz do ginekologa, który zrobi Ci badanie piersi i coś doradzi.

Małe brodawki sutkowe mogą być problemem w późniejszym czasie - gdy zajdziesz w ciążę i urodzisz dziecko. Dziecinka może mieć problem ze złapaniem sutka i pobieraniem pokarmu. Wtedy takie brodawki "hartuje się" pod prysznicem szorstką gąbką lub wynajmuje partnera, żeby je powyciągał.

Najlepiej, gdy udasz się do ginekologa. Głowa do góry!
__________________
Farmaceutka, Pasjonatka zdrowia
Właściciel bloga Pułapki w Aptece
agnieszka_raczkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 16:25   #4
Tosia1295
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 16
Dot.: Małe brodawki sutkowe

Cześć, ja mam 21 lat i od czasu kiedy schudlam 17kg moje pierdi sa baardzo male. Jest to moj kompleks, ale teraz nie najwiekszy bo mam tez inne zmartwienia. Moje sutki również sa bardzo male, nie wiem od czego to zalezy. Mama ma normalne piersi, siostra rowniez nieco wieksze niz ja :/ Moja ciocia ma male tak jak ja, wiec moze to w jakis sposob jest dziedziczne, ale ciagle mam skryta nadzieje ze jeszcze kiedys urosna
Tosia1295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 15:40   #5
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Małe brodawki sutkowe

Cytat:
Napisane przez agnieszka_raczkowska Pokaż wiadomość
lub wynajmuje partnera, żeby je powyciągał.
Co takiego?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-23 16:40:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.