'Uraz' nogi?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-15, 11:59   #1
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885

'Uraz' nogi??


Witajcie


Możliwe że ktoś z was będzie wiedział co powinnam zrobić.


W skrócie: chodzę na siłownie, jeżdżę na rowerze.. a jakiś miesiąc temu dołożyłam bieganie.

Biegałam po 6km, aż kilka dni temu poczułam jak się okazuje NIESTETY przypływ energii i przebiegłam 16...


Od tamtej pory bardzo boli mnie stopa z boku przy kostce, trochę "na podeszwie" i od wczoraj boli mnie też łydka...


Przesadziłam, przetrenowałam się i teraz jestem wyłączona ze wszystkiego, nawet ze zwykłego spaceru, bo ból jest naprawdę duży.


Czy ktoś z was zna się na tym i mógłby coś poradzić? czy jedyne co zostało to cierpliwe czekanie aż ścięgna same się zregenerują?
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 22:30   #2
Mariczka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6
Dot.: 'Uraz' nogi??

Nie można oczekiwać na regenerację. Jeżeli boli lepiej zapobiegawczo udać się do lekarza. Sama miałam podobny przypadek, odwlekałam, odwlekałam a okazało się, że mam zerwane więzadło...
Mariczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 10:17   #3
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: 'Uraz' nogi??

Idź do fizjoterapeuty, przekonałam się na własnej skórze że w takich przypadkach to oni potrafią najwięcej zdziałać
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 00:09   #4
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: 'Uraz' nogi??

mam to samo, może w innej części stopy po MMA siłowym cardio,

dokładnie - fizjoterapeuta "kręgarz" jest potrzebny. Nie ma co żałować pieniążków. Poszukać kogoś zaufanego i działać!!!

Mam świetną fizjoterapeutkę, która dosłownie czyni cuda! Jak "przestawia" to nie jest lekko, wyje się (dosłownie) ale np. wyleczyła mi w 10 minut łokieć, który promieniował na całą rękę przez 2 tydnie.

Jak jesteś z okolicy Katowic to wbijaj na priv - dam namiary.

Pamiętaj też o tym, że mamy astrologiczne przesilenie - zrób urlop od ćwiczeń.

My chcemy, ale nasze ciało musi odpocząć w tym INTENSYWNYM czasie
LOW INTENSITY TIME!!!!

a co do tego czy będziesz żyła - tak spoko będziesz. Jesteś przetrenowana, odpocznij. FIZJOTERAPEUTA lepszy jak ksiądz
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2017-06-17 o 00:24
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 09:54   #5
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: 'Uraz' nogi??

Też spróbowałabym z fizjoterapeutą. Co do lekarza to wątpię czy byłby Ci w stanie pomóc bez np rezonansu.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 10:08   #6
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: 'Uraz' nogi??

Dziękuje za rady mija tydzień i ból nie mija, więc tak jak radzicie poszukam fizjoterapeuty i może coś zaradzi. Taka ładna pogoda, a ja dostaje szału że jestem uziemiona

SaiFari, jestem z Trójmiasta, ale dziękuje
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:11   #7
zigu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 7
Dot.: 'Uraz' nogi??

A ćwiczyć na siłowni tylko bieganie i rowerek? Na razie rzeczywiście najlepiej jest spotkać się z lekarzem albo fizjoterapeuta, może przerzucić się na sporty dobre dla stawów i kości, typu bieganie lub spacery, ale na przyszłość polecam zainteresować się treningiem motorycznym.

Bieganie jest super, ale wielu z nas ćwicząc zapomina o treningu motorycznym i efekty bywają kiepskie. Za bardzo obciążamy stawy i nogi generalnie, które niekoniecznie mają silna podporę z mięśni, przez co sport staje się dużooooo bardziej kontuzjogenny. Mam podobne doświadczenia - tylko że u mnie była to kwestia naciągniętego więzadła kolanowego. Po rehabilitacji wróciłam do sportu, tyle że dwa treningi w tygodniu robię trening motoryczny http://yakimasport.pl/trening-motory...iowy-c-50.html i ogólnie wzmacniający w domu. Od tamtej pory nic mnie nie boli i w sumie widzę, że ten trening poprawił moje osiągi
zigu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 21:49   #8
avenly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: 'Uraz' nogi??

Nie opisujesz jakoś bardzo szczegółowo ale myślę że to może być ten sam problem co ja miałam. Przetrenowanie i w efekcie zapalenie mięśnia strzałkowego. Brałam tabletki przeciwzapalne ale to dużo nie pomogło, dopiero żele na urazy i plastry przeciwzapalne. Polecam. Dochodze do siebie na 100% moze trwać nawet dwa miesiące, powinnaś robić dużo rozciągania mięśni łydki i stopy, mnóstwo stretchingu i rozgrzewki no i bieganie ponoć nie jest zalecane w tym wypadku nawet jakiś czas po.
avenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 22:49:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.