Związek a poglądy polityczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-20, 15:13   #1
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493

Związek a poglądy polityczne


Czy można być w poważnym związku, z perspektywą wspólnego życia, rodziny itp., z osobą, która ma kompletnie odmienne poglądy polityczne? I nie chodzi mi o pewne różnice dotyczące konkretnych wydarzeń, ale fundamentalne poglądy, które praktycznie mają wpływ na ogólną ocenę otaczającego świata?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 15:19   #2
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Sprawdziłam, w moim przypadku się nie dało. Zasadnicze różnice w kwestiach fundamentalnych mają szansę przy niezobowiązującym romansie, a nie przy budowaniu wspólnej teraźniejszości i przyszłości.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 15:30   #3
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Potwierdzam, u mnie też było to nie do przejścia
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 15:54   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Związek a poglądy polityczne

To raczej zależy od tego o jakie dokładnie poglądy chodzi i dlaczego one są takie, a nie inne. Każdy przypadek oceniałabym indywidualnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:03   #5
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Związek a poglądy polityczne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;75643216]To raczej zależy od tego o jakie dokładnie poglądy chodzi i dlaczego one są takie, a nie inne. Każdy przypadek oceniałabym indywidualnie.[/QUOTE]
Też tak myślę. Jeśli sprowadza się to do głosowania na inne partie - można przeżyć. Gorzej jak partner jest aktywnym działaczem w sprawie, w której nie jesteśmy w stanie odpuścić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:12   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też tak myślę. Jeśli sprowadza się to do głosowania na inne partie - można przeżyć. Gorzej jak partner jest aktywnym działaczem w sprawie, w której nie jesteśmy w stanie odpuścić.
Co do głosowania na różne partie, też uważam, że to zależy od tego jakie to partie i z jakiego powodu wybór był taki, a nie inny. Myślę po prostu, że to nie same poglądy polityczne są tutaj istotne, ale to, z czego one wynikają.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:12   #7
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też tak myślę. Jeśli sprowadza się to do głosowania na inne partie - można przeżyć. Gorzej jak partner jest aktywnym działaczem w sprawie, w której nie jesteśmy w stanie odpuścić.
No właśnie. Jakie jest zaangażowanie? Tylko gadanie i psioczenie jak się ogląda wiadomości czy aktywny udział w pikietach.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 16:13   #8
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Głosowanie na odmienne partie to by było pół biedy i "ciche dni" jedynie przed i po wyborach. Chodzi raczej o odmienne poglądy dotyczące kształtowania polityki kraju, stosunków międzynarodowych i generalnie tego co się dzieje na świecie.
Plus uwielbienie dla osób, których ja nie trawię, jak np. Ziemkiewicz, które objawia się regularny czytaniem jego felietonów i oglądanie każdego z nim wywiadu. I oczywiście tym samym przejmowaniem jego poglądów. Co mnie chyba najbardziej martwi, bo facet wg mnie jest strasznym szowinistą i nienawidzi kobiet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:18   #9
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Plus uwielbienie dla osób, których ja nie trawię, jak np. Ziemkiewicz, które objawia się regularny czytaniem jego felietonów i oglądanie każdego z nim wywiadu. I oczywiście tym samym przejmowaniem jego poglądów. Co mnie chyba najbardziej martwi, bo facet wg mnie jest strasznym szowinistą i nienawidzi kobiet.
Dla mnie fan Ziemkiewicza i jego poglądów jest skreślony nie tylko jako partner, ale w ogóle jako człowiek, z którym się z własnej woli utrzymuje kontakt towarzyski.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:26   #10
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Związek a poglądy polityczne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;75644071]Dla mnie fan Ziemkiewicza i jego poglądów jest skreślony nie tylko jako partner, ale w ogóle jako człowiek, z którym się z własnej woli utrzymuje kontakt towarzyski.[/QUOTE]
Ano właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
No właśnie. Jakie jest zaangażowanie? Tylko gadanie i psioczenie jak się ogląda wiadomości czy aktywny udział w pikietach.
Żadne z nas nie chodzi na żadne pikiety. Ale co z tego?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

I trochę więcej niż oglądanie, a już na pewno nie tylko Wiadomośco, bo czytamy oboje też różne gazety i książki, choć przyznam, że on się polityką bardziej interesuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:37   #11
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Związek a poglądy polityczne

U mnie też nie było to do przejścia. Tak samo jak odmienna kultura, niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 16:37   #12
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli sprowadza się to do głosowania na inne partie - można przeżyć.
Jak? Przecież, zakładając że dana osoba się interesuje tym co się na świecie dzieje, głosuje się na dany program polityczny, popiera się idee głoszone przez daną partię, ich przedstawicieli. Jeśli podejścia skrajnie się różnią, to jak to pogodzić?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:42   #13
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Związek a poglądy polityczne

U mnie było nie do przejścia - bo okazywało się, że za ''tylko różnicami politycznymi" szły istotne dla mnie kwestie światopoglądowe: czyli stosunek do homoseksualizmu, mniejszości narodowych, kwestii socjalnych, religii, aborcji, feminizmu itp.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:47   #14
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Związek a poglądy polityczne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;75643831]Co do głosowania na różne partie, też uważam, że to zależy od tego jakie to partie i z jakiego powodu wybór był taki, a nie inny. Myślę po prostu, że to nie same poglądy polityczne są tutaj istotne, ale to, z czego one wynikają.[/QUOTE]

...i co z nich wynika... zgadzam się

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Głosowanie na odmienne partie to by było pół biedy i "ciche dni" jedynie przed i po wyborach. Chodzi raczej o odmienne poglądy dotyczące kształtowania polityki kraju, stosunków międzynarodowych i generalnie tego co się dzieje na świecie.
Plus uwielbienie dla osób, których ja nie trawię, jak np. Ziemkiewicz, które objawia się regularny czytaniem jego felietonów i oglądanie każdego z nim wywiadu. I oczywiście tym samym przejmowaniem jego poglądów. Co mnie chyba najbardziej martwi, bo facet wg mnie jest strasznym szowinistą i nienawidzi kobiet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie chodzi o to, że ktoś czyta, bądź słucha Ziemkiewicza, jednak jeśli jednak przytakuje jego poglądom, to cóż...dla mnie jest skreślony na starcie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;75644071]Dla mnie fan Ziemkiewicza i jego poglądów jest skreślony nie tylko jako partner, ale w ogóle jako człowiek, z którym się z własnej woli utrzymuje kontakt towarzyski.[/QUOTE]
znowu w sedno

Uważam, że różne poglądy polityczne u, nazwijmy to, umiarkowanie zainteresowanych polityką osób, to sprawa do przejścia. A przy odrobinie dobrej woli i klasy, nawet może dodać smaczku związkowi poprzez intelektualne dysputy i ciekawą argumentację. Jeśli jednak jedna (lub obie) strony są ślepo zapatrzone w jedną opcję polityczną i cały światopogląd odzwierciedla poglądy różnych stron sceny politycznej- taki związek nie ma racji bytu niestety. I to nie ze względu na jedną lub drugą partię, ale na różne wartości i priorytety w kluczowych dla związku sprawach.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
U mnie było nie do przejścia - bo okazywało się, że za ''tylko różnicami politycznymi" szły istotne dla mnie kwestie światopoglądowe: czyli stosunek do homoseksualizmu, mniejszości narodowych, kwestii socjalnych, religii, aborcji, feminizmu itp.
o dokładnie
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:56   #15
martasek96
Przyczajenie
 
Avatar martasek96
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Jak czyta Ziemkiewicza, to pewnie też i Korwina-Mikke. Obaj mają dziwne poglądy.
martasek96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:56   #16
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Na moje uwagi, że Ziemkiewicz to szowinista, odrzekł że swoje córki i żonę gość szanuje, a o niektórych kobietach się źle wypowiada, bo niektóre są po prostu durne.
Nie przekonało mnie to.
Tak samo było z poparciem dla Trumpa, którego też nie trawię.

Poglądy na temat homoseksualizmu, rasizmu, feminizmu, praw człowieka itp też mamy różne, choć ciężko mi jest do końca odróżnić gdzie kończy się "poza" a zaczyna prawdziwy pogląd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:03   #17
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Na moje uwagi, że Ziemkiewicz to szowinista, odrzekł że swoje córki i żonę gość szanuje, a o niektórych kobietach się źle wypowiada, bo niektóre są po prostu durne.
Nie przekonało mnie to.
Tak samo było z poparciem dla Trumpa, którego też nie trawię.

Poglądy na temat homoseksualizmu, rasizmu, feminizmu, praw człowieka itp też mamy różne, choć ciężko mi jest do końca odróżnić gdzie kończy się "poza" a zaczyna prawdziwy pogląd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo bywają durne, tak samo jak durni bywają niektórzy mężczyźni. BTW skąd Twój TŻ wie, że Ziemkiewicz szanuje kobiety ze swojej rodziny? Raczej wątpliwe, żeby mieszał je publicznie z błotem nawet jeśli np. tłucze jej w domu, albo nie więzi w domu.

Korwin-Mikke też nie wypowiada się źle o swoich kobietach
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:17   #18
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Nie da sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:17   #19
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Jak? Przecież, zakładając że dana osoba się interesuje tym co się na świecie dzieje, głosuje się na dany program polityczny, popiera się idee głoszone przez daną partię, ich przedstawicieli. Jeśli podejścia skrajnie się różnią, to jak to pogodzić?
To znowu zależy. Nie zgadzam się z programem, powiedzmy, PO. Ale mogłabym być z kimś, kto na nich głosuje, bo nie razi mnie ich polityka po oczach aż tak. Nie jestem też zaangażowana politycznie, więc w sumie każda partia bez debilnych pomysłów w stylu całkowity zakaz aborcji mi odpowiada (u partnera) I jestem w stanie z tym żyć. Ale nie każdy tak czuje w tej kwestii. Dlatego - to zależy. Byłam nawet w związku z członkiem partii, na którą nie głosowałam.

Ale w opisanym przypadku przez autorkę - no ciężko. Zwłaszcza, że jej to widać ciąży, skoro założyła wątek.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 17:18   #20
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Niestety dla mnie by to nie było do zaakceptowania. Bo za poglądami politycznymi zazwyczaj stoi pewne nastawienie do niektórych zjawisk społecznych czy grup. I nie mogłabym dzielić życia z kimś, kto ma skrajnie różne ode mnie poglądy na feminizm, związki partnerskie, rasizm, wykluczenie społeczne, etc. Bo nie umiem uwierzyć w to, że ktoś jest np. mizoginem, a dla mnie robi "wyjątek".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:18   #21
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Bo bywają durne, tak samo jak durni bywają niektórzy mężczyźni. BTW skąd Twój TŻ wie, że Ziemkiewicz szanuje kobiety ze swojej rodziny? Raczej wątpliwe, żeby mieszał je publicznie z błotem nawet jeśli np. tłucze jej w domu, albo nie więzi w domu.

Korwin-Mikke też nie wypowiada się źle o swoich kobietach
Nie wiem jak Ziemkiewicz się wypowiada o swoich kobietach, mój TŻ tak twierdzi, prawdopodobnie po jego wypowiedziach.
Dlatego też napisałam, że mnie takie tłumaczenie nie przekonuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2017-07-20 o 17:19
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:21   #22
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Wg mnie nie ma szans.

Tak jak było wcześniej powiedziane - wyklarowane poglądy polityczne to też wyklarowane poglądy na aborcję, feminizm, politykę socjalną, homoseksualistów, rolę kościoła w społeczeństwie, in vitro etc. (dużo by wymieniać).

Jeśli druga strona ma wyklarowane także swoje poglądy na te sprawy, to ja sobie nie wyobrażam bycia w związku z kolesiem, który np. przejawia homofobię, jest mizoginem czy uważa, że in vitro to morderstwo.

Swoją drogą - mnie prawicowość kojarzy się z bardzo niską empatią (aborcja/tabletki 72h po nie bo morderstwo, nawet jeśli zgwałcone jest dziecko; homoseksualizm to choroba - róbmy pod górkę kochającym się ludziom, takim samym jak my) - a takiego faceta bym nie chciała.

Sorry, not.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:48   #23
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Dla mnie nie. Różnice w poglądach politycznych wiążą się z różnicami dotyczącymi światopoglądu - dla mnie absolutnie nie do przeskoczenia.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:59   #24
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Na moje uwagi, że Ziemkiewicz to szowinista, odrzekł że swoje córki i żonę gość szanuje, a o niektórych kobietach się źle wypowiada, bo niektóre są po prostu durne.
Nie przekonało mnie to.
Tak samo było z poparciem dla Trumpa, którego też nie trawię.
I słusznie, że cię to nie przekonało. Imponują mu buce, seksiści i prymitywy, bo prawdopodobnie sam taki jest. Poszukaj sobie wypowiedzi Ziemkiewicza na temat kobiet. Poniżej wstawiam znany przykład z Tweetera, który chyba dobrze wyjaśnia dlaczego nie chcę znać żadnych fanów tego człowieka.
Cytat:
Poglądy na temat homoseksualizmu, rasizmu, feminizmu, praw człowieka itp też mamy różne, choć ciężko mi jest do końca odróżnić gdzie kończy się "poza" a zaczyna prawdziwy pogląd.
Może lepiej daj sobie spokój zanim się przekonasz na własnej skórze czy to tylko poza.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 18:01   #25
NamiMari
born hater
 
Avatar NamiMari
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 290
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
U mnie było nie do przejścia - bo okazywało się, że za ''tylko różnicami politycznymi" szły istotne dla mnie kwestie światopoglądowe: czyli stosunek do homoseksualizmu, mniejszości narodowych, kwestii socjalnych, religii, aborcji, feminizmu itp.
Dokładnie.
Poglądy polityczne typu "ja głosuję na PO, ty na PiS, bo musimy wypełnić nasz obywatelski obowiązek" byłoby jeszcze pół biedą. Ale jeśli ktoś jest zaangażowany w politykę bardziej niż "zagłosować raz na x lat", czy obejrzenie wieczornych wiadomości, to i za tym idzie cały szereg różnych poglądów, które prędzej czy później wyjdą w codziennym życiu i które odzwierciedlają człowieka, jak np. tolerancja, czy poszanowanie wolności jednostki i wyboru, w przyszłości np. chrzczenia dzieci, uczestniczeniu w życiu danej wspólnoty religijnej. Niechęć do obcokrajowców/innych ras może powodować konflikt na tle prawnym jeśli podłączymy pod to agresję, itd. I jeśli to wszystko jest skrajnie różne, to będzie ciężko.

Edytowane przez NamiMari
Czas edycji: 2017-07-20 o 18:04
NamiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 18:21   #26
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Lisbeth, znam jego wypowiedzi. Właśnie przez takie teksty go nie trawię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez NamiMari Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Poglądy polityczne typu "ja głosuję na PO, ty na PiS, bo musimy wypełnić nasz obywatelski obowiązek" byłoby jeszcze pół biedą. Ale jeśli ktoś jest zaangażowany w politykę bardziej niż "zagłosować raz na x lat", czy obejrzenie wieczornych wiadomości, to i za tym idzie cały szereg różnych poglądów, które prędzej czy później wyjdą w codziennym życiu i które odzwierciedlają człowieka, jak np. tolerancja, czy poszanowanie wolności jednostki i wyboru, w przyszłości np. chrzczenia dzieci, uczestniczeniu w życiu danej wspólnoty religijnej. Niechęć do obcokrajowców/innych ras może powodować konflikt na tle prawnym jeśli podłączymy pod to agresję, itd. I jeśli to wszystko jest skrajnie różne, to będzie ciężko.
To akurat dość skrajne przykłady. W kwestii religii akurat poglądy mamy zbieżne. Agresywny też nigdy względem nikogo nie był.

Co do homoseksualizmu to akurat ten trend obserwuję u większości facetów - większość mówi, że tego nie toleruje, nie chce oglądać (np. na filmie) itp, podejrzewam że dlatego, żeby samemu nie zostać posądzonym o takie skłonności. Ale w kontaktach bezpośrednich z kimś o innej orientacji zachowuje się całkowicie normalnie - zero agresji, kpin, żartów, jakichś oznak pogardy czy czegokolwiek innego.
Dlatego czasem zastanawiam się na ile jest to poza, a na ile rzeczywiste poglądy, z którymi się utożsamia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 18:31   #27
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Swoją drogą - mnie prawicowość kojarzy się z bardzo niską empatią (aborcja/tabletki 72h po nie bo morderstwo, nawet jeśli zgwałcone jest dziecko; homoseksualizm to choroba - róbmy pod górkę kochającym się ludziom, takim samym jak my) - a takiego faceta bym nie chciała.
Zgadzam sie w 100%.

Wg mnie oprocz niskiej empatii to rowniez niska samoocena - ciagla potrzeba ponizania innych i upewniania sie, ze jest sie tym "normalniejszym", silniejszym, madrzejszym (od homoseksualistow, kobiet, ubogich...)

Rowniez nie moglabym byc z mezczyzna o takich pogladach
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 18:36   #28
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Czy można być w poważnym związku, z perspektywą wspólnego życia, rodziny itp., z osobą, która ma kompletnie odmienne poglądy polityczne? I nie chodzi mi o pewne różnice dotyczące konkretnych wydarzeń, ale fundamentalne poglądy, które praktycznie mają wpływ na ogólną ocenę otaczającego świata?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem się nie da. Co innego, gdy np. jedna osoba jest trochę na lewo, a druga na prawo, ale obie są raczej centrowe, a co innego kompletnie różne poglądy, szczególnie radykalne.
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 18:39   #29
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Głosowanie na odmienne partie to by było pół biedy i "ciche dni" jedynie przed i po wyborach. Chodzi raczej o odmienne poglądy dotyczące kształtowania polityki kraju, stosunków międzynarodowych i generalnie tego co się dzieje na świecie.
Plus uwielbienie dla osób, których ja nie trawię, jak np. Ziemkiewicz, które objawia się regularny czytaniem jego felietonów i oglądanie każdego z nim wywiadu. I oczywiście tym samym przejmowaniem jego poglądów. Co mnie chyba najbardziej martwi, bo facet wg mnie jest strasznym szowinistą i nienawidzi kobiet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko ma swoje granice...

Osobiście nie wierzę, że można być fanem takiego osobnika i jednocześnie nie przenosić jego poglądów we własne życie. A to już robi się niebezpieczne. Miałabym spore problemy z zaufaniem komuś takiemu.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 19:20   #30
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Związek a poglądy polityczne

Nie da się, a jak się już dobiorą dwie osoby zainteresowane polityką, społeczeństwem itp., to jakoś muszą się dogadywać ze sobą w tej kwestii, choćby mniej więcej.

Zakończyłam raz znajomość na etapie pisania na gg, gdy koleś wyskoczył przy okazji jakiejś zwykłej rozmowy z epitetem "bambus" o kimś czarnym. Na pytanie czy to jest próbka jego poglądów dostałam już tylko bluzgi i wyzwiska...
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-27 20:51:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.