Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-31, 07:18   #751
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Buzia już mi się złuszczyła, ale na szyi zadziałało z opóźnionym zapłonem. Kiedy buzia już się uspokoiła to zaczęła się łuszczyć szyja, a ja jak planowałam tak zrobiłam w sobotę posmarowałam buzię i szyję. Na buzi rewelacja żadnych problemów, a szyja jak po 0,5 godz w solarium, ale położyłam najpierw maść z wit A potem kapsułkę tokowitu i maść do pielęgnacji niemowląt i dziś już jest ok. Przy następnej aplikacji ominę szyję
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 08:06   #752
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
Przy następnej aplikacji ominę szyję
Szyja jest wrazliwa...na poczatku to z czerwonymi plamami chodzila,ktore strasznie swedzialy. Teraz boje sie nalozyc ponownie i raczej omijam szyje dlugim lukiem zastanawiam sie czy retin moze na mnie nie dziala tak jak powinien-wkoncu uzywam go 1,5 miesiaca..a ja ciagle mam te wypryski i luszczaca sie skore jak jaszczurka
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 09:31   #753
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Właśnie się dowiedziałam, że retin działa właśnie na takiej zasadzie ma podrażniać i doprowadzić do złuszczania naskórka może więc masz bardzo wrażliwą skórę i powinnaś stosować go rzadziej. Wyczytałam też, co na pewno też wiesz, że retin wyciąga wszystko na wierzch więc może coś w diecie jest takiego np. czekolada. Ja też zauważyłam, że zaczęły pojawiać mi się wypryski głównie na linii żuchwy i przy włosach, ale myślę, że to może od siemienia lnianego którego zjadam jakąś łyżkę dziennie.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 17:40   #754
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
retin wyciąga wszystko na wierzch więc może coś w diecie jest takiego np. czekolada. Ja też zauważyłam, że zaczęły pojawiać mi się wypryski głównie na linii żuchwy i przy włosach, ale myślę, że to może od siemienia lnianego którego zjadam jakąś łyżkę dziennie.
No wiem,ze wyciaga...ale nie zrezygnuje z czekolady,bo ja uwielbiam,zreszta chyba bym musiala cala diete zmienic,zeby nic nie wyciagalo
A ja tez jem siemie lniane...czasami...i w moim przypadku nie zauwazylam takiego zjawiska jak u Ciebie...zreszta siemie lniane ma duzo blonika wiec lepiej wyproznia i co za tym idzie mniej toksyn w organizmie,wiec nie sadze,ze to siemie...ale wiadomo?
P.S. Ja chyba mam teraz bzika na punkcie filtrow i wogule wlasniej twarzy...poszlam dzis zakupic Avenke,a ze nie bylo to kupilam w Bootsie ROC Minesol 50+
zobaczymy jak bedzie sie sprawowal. Ciagle koncze tubke Soltan Face i mam jeszcze jedna nie zaczeta... :/

Edytowane przez ~Gosienka~
Czas edycji: 2008-03-31 o 17:44 Powód: zapomnialam czegos dodac :)
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 07:05   #755
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
No wiem,ze wyciaga...ale nie zrezygnuje z czekolady,bo ja uwielbiam,zreszta chyba bym musiala cala diete zmienic,zeby nic nie wyciagalo
A ja tez jem siemie lniane...czasami...i w moim przypadku nie zauwazylam takiego zjawiska jak u Ciebie...zreszta siemie lniane ma duzo blonika wiec lepiej wyproznia i co za tym idzie mniej toksyn w organizmie,wiec nie sadze,ze to siemie...ale wiadomo?
P.S. Ja chyba mam teraz bzika na punkcie filtrow i wogule wlasniej twarzy...poszlam dzis zakupic Avenke,a ze nie bylo to kupilam w Bootsie ROC Minesol 50+
zobaczymy jak bedzie sie sprawowal. Ciagle koncze tubke Soltan Face i mam jeszcze jedna nie zaczeta... :/
Ja zjadam siemie lniane zmielone bo ma bardzo dużo omega 3, a omega też może przetłuszczać włosy i skórę, a filtr jak na razie tylko jedna tubka Vichy 50+ konsystencja mleczka ale teraz mam ochotę właśnie na avenkę

Ps. Ach ta czekoladapycha!
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:22   #756
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

musze przyznac,ze ostatnie dwie noce smaruje sobie buzke BHA1% zamiast retinu...i juz widze porawe...chyba mi on nie sluzy i pozegnam sie z nim. A filterek tez sie niezle spisuje,troszke buzke wybiela,ale nie jest tlusty i nie zapycha
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:45   #757
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Mi też ostatnio nic nie służy. Buzia jak jeden wielki wulkan . Na jednym policzku 5 gul na drugim 2 gule. Na brodzie jedna wielka. Przed Retinem przysmażam gulem tonikiem BHA 2% ale nie widzę wyraźnej poprawy. Plecy wysypane... Tylko siąść i płakać . Dzisiaj na noc użyję punktowo Isotrexinu bo to mocniejsze od Retinu to może chociaż te okropne gule znikną .
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 08:15   #758
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja używam atredermu mam parę niespodzianek ale nic bardzo widocznego stosuję go raz na 4 dni ma w składzie alkohol i dość mocno wysusza ale ma prosty skład tylko 3 składniki to płyn z powodu alkoholu jest też mocniejszy , a po godzinie smaruję twarz maścią z wit A jest na bazie wazeliny i dobrze natłuszcza. Po 3 dniach łuszczę się niesamowicie
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 13:27   #759
martina1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

DZIEWCZYNY ZAMIERZAM ZACZĄC KURACJĘ SILNIEJSZYMI RETINOIDAMI,DO TEJ PORY UŻYWAŁAM OD PAZDZIERNIKA,YSTHEALA,ELU AGE,I KREMU RETIN OX, W SUMIE MNIE NIE PODRAŻNIAŁY ,MAM PYTANIE ILE RAZY W TYGODNIU ZACZĄC STOSOWAC,TAK NA POCZĄTEK
I MAM PYTANIE DO DZIEWCZYN Z KATOWIC I OKOLIC SKĄD WZIĄC RETINA, ZORAC LUB ATREDERM BEZ RECEPTY?

Edytowane przez martina1983
Czas edycji: 2011-05-31 o 13:25
martina1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 17:36   #760
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez martina1983 Pokaż wiadomość
MAM PYTANIE ILE RAZY W TYGODNIU ZACZĄC STOSOWAC,TAK NA POCZĄTEK
Posmaruj sie i odczekaj 3 dni...jezeli nie zaczniesz sie berdzo luszczyc to mozesz to robic nawet co druga noc,ale uwazaj,bo na poczatku strasznie podraznia. Kazda z nas ma inna skore i na inna czestotliwosc moze sobie pozwolic. Ja zaczelam stosowac co noc przez dwa tygodnie(bo tak mi lekarz polecil ,ale nie potrafilam sobie poradzic z wysypem i odstawilam narazie,bo 1,5miesiaca uzywania a ja wygladam gorzej niz przed kuracja.
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 07:46   #761
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez martina1983 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY ZAMIERZAM ZACZĄC KURACJĘ SILNIEJSZYMI RETINOIDAMI,DO TEJ PORY UŻYWAŁAM OD PAZDZIERNIKA,YSTHEALA,ELU AGE,I KREMU RETIN OX, W SUMIE MNIE NIE PODRAŻNIAŁY ,MAM PYTANIE ILE RAZY W TYGODNIU ZACZĄC STOSOWAC,TAK NA POCZĄTEK
I MAM PYTANIE DO DZIEWCZYN Z KATOWIC I OKOLIC SKĄD WZIĄC RETINA, ZORAC LUB ATREDERM BEZ RECEPTY?
Jeśli chcesz kupić bez recepty to wejdź do dużej apteki w małych częściej się czepiają i pewnym tonem bez zająknięcia poproś o któryś z preparatów. Ja używam atredermu i szczerze powiem że nawet to najniższe stężenie jest bardzo mocne bo ma w składzie alkohol co dodatkowo wzmacnia działanie atredermu. Nie dopuść do przesuszenia bo wtedy jest ciężko to wyregulować dlatego na początek tak jak pisze Gosia raz na trzy dni jeśli nie podrażni to następna dawka a jeśli podrażni to najpierw opanuj podrażnienie a potem dopiero następna dawka nic na siłę bo osiągniesz efekt staruszki czyli skóra sucha jak wiór i masa zmarszczek.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 22:32   #762
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
Posmaruj sie i odczekaj 3 dni...jezeli nie zaczniesz sie berdzo luszczyc to mozesz to robic nawet co druga noc,ale uwazaj,bo na poczatku strasznie podraznia. Kazda z nas ma inna skore i na inna czestotliwosc moze sobie pozwolic. Ja zaczelam stosowac co noc przez dwa tygodnie(bo tak mi lekarz polecil ,ale nie potrafilam sobie poradzic z wysypem i odstawilam narazie,bo 1,5miesiaca uzywania a ja wygladam gorzej niz przed kuracja.
Gosiu ja też wyglądam makabrycznie - gula na guli . Poszłam do dermatologa i poprosiłam o coś do łykania żeby od środka może trochę zaleczyć. Dostałam Tetralysal 2 razy dziennie kapsułkę. Dodatkowo dała mi jakiś żel Duac i na razie chyba tym będę się smarować aż do ustąpienia zmian. Gule są wielkie i bolące. No i dodatkowo ten wysyp na plecach... nawet 10% tonik AHA/BHA z BU nie pomaga . Załamka totalna.
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 22:51   #763
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

kier.owniczko, Gosiu i inne dziewczyny zmagające sie ze retinem:
: przytul::przytul :
wiem, ze to nie będzie pocieszające ale dobrze by było wytrzymać tak do 3 miesiąca stosowania, potem to już NA PEWNO byłoby lepiej
na te gule i jakieś dziwne wypryski to może spróbujcie cos z tlenkiem cynku (np vitella ictamo), bo kwasy to owszem leczą, ale czasem tez mocno podrażniają a przy retinie to nie bardzo wskazane

a u mnie zmiana 'polityki aplikacyjnej' retin jest nakładany już co drugi dzień, z tym że raz na całą twarz a raz tylko na strefy, na których mi bardziej zależy (lwia zmarszczka i blizny na policzkach)
no i znów zaczęłam się łuszczyć gdzie-nie gdzie, i musiałam sie przerzucić na filtr iwostin, bo klorane zaczyna mnie bolec przy nakładaniu
ale ogólnie jest oki, i u Was tez będzie!
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 23:23   #764
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dzięki za słowa pocieszenia . Ten kremik z cynkiem chyba kupię. Znalazłam wątek na wizażu i strasznie go dziewczyny zachwalały. Zawiera ichtiol i cynk to może rzeczywiście na te gule coś pomoże. Można się nim smarować kilka razy dziennie więc mogę go zaraz po przyjściu z pracy zastosować ze 2 razy, a na noc Retin .
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 08:09   #765
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Gosiu ja też wyglądam makabrycznie - gula na guli . ... nawet 10% tonik AHA/BHA z BU nie pomaga . Załamka totalna.
ooo... biedna. Ja juz wygladam duzo lepiej. Odstawilam retin narazie i sie kwasze BHA 1% a pojedyncze wypryski wypalam brevoxylem. Do tego ten filtr z ROCa jest swietny -prawie caly sie wchlania i nie zostawia tlustej powloki i jak do tej pory to mnie nie zapchal wogule
green.eyed wytrzymalam 1,5 miesiaca i zotawilam retin-za duzy wysyp,normalnie koszmar. Teraz sie kwasze i nie wydaje mi sie ze mam jakies wieksze podraznienie,bo to wlasnie retin zrywal mi skore platami i wyciagal wszystko. BHA za to ladnie mi przysusza i wygladza skore:juz nie mam wulkanow.
Pewnie na dluzsza mete retin jest lepszy w leczeniu tradzika,ale powroce do niego moze po wakacjach...
A widze,ze dzielna jestes i zwiekszylas dawke na co druga noc...no,no.
p.s. biore tez od dwoch czy trzech tygodni cynk w tabletkach + olejek z wiesiolka...moze to tez ma wpyw na szybsze gojenie...nie wiem.
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 20:20   #766
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

witajcie drogie retinowiczki,
coś ten watek obumarł, a tu wiosna nastała, słonko mocno już przyświeca - stosujecie nadal retin czy odstawiacie na letni czas?
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:31   #767
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Tubka mi się skończyła, do dermatologa iść się nie chciało, więc w efekcie odstawiłąm retinoidy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:49   #768
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja stosuję jeszcze, ale tylko raz w tygodniu. Słoneczko coraz mocniej grzeje, więc chyba pod koniec maja zrobię przerwę
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 17:49   #769
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

ja cały czas dzielnie stosuję...
aczkolwiek zastanawiam sie nad zaprzestaniem, a to z takiego powodu, ze moja cera jest nadal daleka od ideału, a w zeszłym roku, w sezonie letnim, bardzo pomogły mi kuracje BHA i kwasem migdałowym
z drugiej strony argumentem za kontynuowaniem kuracji jest to, ze mój retin jest ważny do grudnia tego roku...
muszę to przemyśleć (choć znając siebie i tak decyzje podejmę pod wpływam impulsu )

L_V - Ty chyba pisałaś, ze retin zlikwidował Ci lwią zmarszczkę, prawda? w jakim czasie sie to udało?
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 11:22   #770
klaudyna1504
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam wszystkich forumowiczów!
Piszę, ponieważ interesuje mnie jedna rzecz. Mam okropne rozstępy na piersiach, biodrach i udach (mając dopiero 17 lat) i usłyszałam ostatnio, że retin A można stosować na ten właśnie problem, choć jest to dość drastyczny sposób, z partii tych schodzi skóra. Czy ktoś z Was wie więcej na ten temat? Zna jakiś przepis na stosowanie? Od kilku lat męczę się z rozstępami i jestem dość zdesperowana, zniosę wszystko. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
klaudyna1504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 12:49   #771
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez klaudyna1504 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich forumowiczów!
Piszę, ponieważ interesuje mnie jedna rzecz. Mam okropne rozstępy na piersiach, biodrach i udach (mając dopiero 17 lat) i usłyszałam ostatnio, że retin A można stosować na ten właśnie problem, choć jest to dość drastyczny sposób, z partii tych schodzi skóra. Czy ktoś z Was wie więcej na ten temat? Zna jakiś przepis na stosowanie? Od kilku lat męczę się z rozstępami i jestem dość zdesperowana, zniosę wszystko. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Sądzę, ze przy tak duzym obszarze skóry retin będzie mało wydajną i drogą kuracją. Spróbuj raczej atredermem. To płyn, którego buteleczka 60 ml kosztuje ok 17-20 zł. Na uda będzie dobry solo, a biust musialabys mieszać go z kremem, żeby nie podrażnił od razu delikatnej skóry. O atre jest odrębny wątek, gdzie wiele osób pisało o jego zastosowaniu na rozstępy.
Pozatym wakacje to nie najlepszy czas na walkę z rozstępami przy pomocy retinoidów. Jeśli nie miałaś z nimi do czynienia to zaczekaj z tym do jesieni, bo teraz łatwo nabawic sie przebrawień - w końcu trudnoi całe wakacje smarować sie filtrem 50+ i szczelnie chronic skórę przed promieniami słonecznymi.
Do retinoidów wiele osób dorzuca kwasy i mocznik jako kurację na rozstępy, poniwaz również pomagają rozjaśnić i spłycić blizny.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:08   #772
klaudyna1504
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Sądzę, ze przy tak duzym obszarze skóry retin będzie mało wydajną i drogą kuracją. Spróbuj raczej atredermem.
(....)
Do retinoidów wiele osób dorzuca kwasy i mocznik jako kurację na rozstępy, poniwaz również pomagają rozjaśnić i spłycić blizny.
A czy ten atrederm jest dostępny bez recepty?
Kwasy i mocznik? Napiszesz mi coś więcej na ten temat? Bo jak narazie kompletnie nie orientuję się w tych tematach.
klaudyna1504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:12   #773
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Wszystkie retinoidy sa na receptę. Zaróbno retin jak i atrederm
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:31   #774
klaudyna1504
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A czy mogę mieć jakieś problemy z dostaniem recepty od dermatologa? Czy isnieją jakieś poważne przeciwwskazania? I dlaczego przy stosowaniu retinoidów tak ważna jest ochrona przed słońcem? A jak długo w przybliżeniu stosuje się takie specyfiki? Przepraszam, że pewnie powtarzam pytania, ale cięzko jest przeczytać taką ilość postów w poszukiwaniu odpowiedzi.
klaudyna1504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 22:16   #775
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
witajcie drogie retinowiczki,
coś ten watek obumarł, a tu wiosna nastała, słonko mocno już przyświeca - stosujecie nadal retin czy odstawiacie na letni czas?
Ja stosuję nadal . Na zmianę z Diacnelem. Cera daaaaaaaaaaleka od ideału. Ciagle wypryski, pojedyńcze gule,drobne ropne krostki. W tej chwili prawy policzek to makabra. Jedna gula znika zostawiając okropny ślad a zaraz pojawia się następna. Nawet kuracja Tetralysalem od dermatologa pomogła właściwie tylko na plecy i to na krótko. Ale walczę nadal chociaż to chyba taka mała walka z wiatrakami .
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 19:39   #776
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

moja skóra tez jest daleka od ideału, w ogóle przestałam reagować na retin, nic a nic się nie łuszczę, skóra mnie nie pobolewa na trzeci dzień, i jeszcze zaczęły mi sie na policzkach, symetrycznie (sic!) pojawiać takie małe pryszczyki. nie dość, ze trudno sie to to goi, to jeszcze czerwone place pozostają po nich
i znowu zaczęłam być czerwona na twarzy, a już tak ładnie mi skóra zbladła (mam cerę naczyniową)
ostatnio wprowadziłam tonik z kwasem migdałowym, a retin tylko co 4 dni i tez na kwas. i cera trochę mi sie polepsza...
może ja jestem jakaś odporna na retin. skoro jestem w grupie wybrańców - odpornych na działanie wit. C, to na retn tez mogę być
ech, no nie wiem, nie wiem...
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 18:27   #777
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Po prostu pójść do dermatologa i powiedzieć, że pragnę tego używać?
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 10:07   #778
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Sz. Pokaż wiadomość
Po prostu pójść do dermatologa i powiedzieć, że pragnę tego używać?
tak.
albo wyjawić swoje pragnienie używania lekarzowi rodzinnemu
lub tez ładnie poprosić panią w aptece (czasami sprzedają bez recepty)
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 19:17   #779
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A znacie jakieś apteki w Warszawie, w których to chętnie sprzedają bez recepty?
; >
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:55   #780
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

kuracją retinoidową- jak to wygląda? jak to przebiega? do jakiego isc lekarza?
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.