Dziwne zapędy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-24, 15:11   #31
Nussbeisser
BAN stały
 
Avatar Nussbeisser
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 345
Dot.: Dziwne zapędy

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia skąd Ty to wzięłaś nawet wg.prawa karnego do 17 roku życia nie odpowiada się na zasadach kodeksu karnego (z pewnymi enumeratywnie wyliczonymi wyjątkami), przy czym za przestępstwa pomiędzy 17 a 18 rokiem życia sąd może zasądzić także środki wychowawcze i poprawcze
Wg.prawa cywilnego pełną zdolność do czynności prawnych zyskujemy z osiągnięciem 18 roku życia.

Taaa, również mnie to trochę bawi
Tak sąd nie uważa tego 15 latka/latki za dziecko tylko za młodocianego.
Niestety takie główniarstwo w razie morderstwa dostają poprawczak w większości przypadków. Tez nie jestem za tym, by edukację seksualną zaczynać tak wczesnie a potem komu zostaje problem rodzicom. To jest chore. Niestety ale prawa niezmienimy i seks można uprawiac juz od 15 lat. Najzabawniejsze wydaje mi się, że np chłopak ma 15 a dziewczynie brakuje miesiąc do 15 i on odpowiada za to. Dla mnie to chory system trochę.
Nussbeisser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 13:12   #32
Menhit
Przyczajenie
 
Avatar Menhit
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Duże miasto
Wiadomości: 10
Dot.: Dziwne zapędy

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
przy małych różnicach jest to akceptowalne,jednak przy większych jest to skrzywienie/fetysz.
TmargoT - jakie skrzywienie/fetysz ?
Przecież w pary dobierają się ludzie. Nie ma obowiązku sprawdzania swoich dowodów osobistych ani dobierania się wiekiem. Według Ciebie jedynie poprawny zwiazek to taki w którym mężczyzna MUSI być starszy od kobiety.
A dlaczego tak ma byc?
Według Ciebie, jeśli dowiem się, że facet z którym się spotyka jest młodszy ode mnie (a nie sprawdzam mu dowodu osobistego na "dzień dobry")- powinnam zerwać bo to skrzywienie?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
widziałam program o związkach z dużą różnicą wieku.jedna pani miała 72 lata,a jej partner 35.było to obrzydliwe patrzeć na nich
Odrzucał Cię związek pomiędzy dużo starsza kobietą a młodszym mężczyzną (cyt: było to obrzydliwe). Ja znam takie pary, wiem tez że szanują się wzajemnie, kochaja i wspieraja. Zazdroszczę im tego uczucia jakie jest między nimi.

Wiek człowieka jest pojęciem względnym. Liczymy lata, właściwie nie wiadomo po co. Ważne jest to co w nas, w środku. Werwa, energia, radość i chęć do życia i do poznawania nowych rzeczy. Zmarszczki i siwe włosy dodaja powagi, ale i daja mądrość i doświadczenie. Fajnie jeśli młodemu facetowi pasuje taka doświadczona, rozsadna kobieta - świadczy to o jego dojrzałości.
Nie rozumiem zupełnie dlaczego odrzuca Cię tak straszliwie taki układ?

A wracajac do głównego watku, pozwolę sobie się wypowiedzieć:
Cytujecie przepisy prawa, co oczywiście jest logiczne. Prawo jest po to aby je przestrzegać. Autorka powinna się zastanowić, czy związek z małolenim miałby sens. Niedojrzałość takiego młodego człowieka może stanowić przeszkodę.
Podsumowując: Ja uważam że nie ma nic zdrożnego jeśli wiek partnerów odbiega od standardów. Bo dlaczego mamy stosować się do zasad które nie mają większego sensu ? Chodzi o dojrzałość i madrość a nie o liczby
Menhit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 15:02   #33
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Dziwne zapędy

Pytanie, co to znaczy mała różnica wieku, a co duża?

W jakim wieku różnica jest uznawana za akceptowalną a w jakim nie?

Kto ustala te zasady? Kto pilnuje, żeby je przestrzegać?

Pomijając przepisy prawa, jeśli para chce być ze sobą i nikogo tym nie krzywdzi, to dlaczego jej tego zabraniać, w imię czego? Dziwnych, nieweryfikowalnych zasad?

Jestem starsza od TŻta o 5 lat. Przypomina mi się o tym, kiedy mamy urodziny lub ktoś o tym wspomnie. Żadne z nas nie czuje różnicy wieku i nigdy bym z tej miłości nie zrezygnowała dlatego, że w wieku 40 lat będę miała u boku 35-latka.

Nie wiem jak jest z większymi różnicami, 10, 20, 30 lat. Nie oceniam takich związków, bo nie wiem, czym są powodowane, czy miłością czy układem, czy fetyszem, a ocenianie na podstawie wyobrażeń uważam za podłe.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 09:21   #34
KuQ
Raczkowanie
 
Avatar KuQ
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 220
Dot.: Dziwne zapędy

A u mnie to działa w drugą stronę, TŻ jest starszy o 8 lat, a znamy się jak łyse konie i dogadujemy jak stare małżeństwo Kwestia wieku moim zdaniem to nie problem, o ile jeszcze nie podchodzi pod pedofilię:kill :
__________________
Teraz, kiedy o tym myślę, widzę, że nie była to jakaś wielka decyzja. Nikt nie powiedział zostań, więc wyjechałam. I nie zastanawiałam się, dokąd jadę, ani po co, ani co znajdę tam, gdzie się w końcu zatrzymam. Po prostu pędziłam przed siebie, goniąc coś... jakieś nieokreślone marzenie.

Edytowane przez KuQ
Czas edycji: 2012-12-29 o 09:23
KuQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.