świadkowa do ślubu nosi pod sercem nieślubne dziecko? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 11:49   #31
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: świadkowa do ślubu nosi pod sercem nieślubne dziecko?

Cytat:
Napisane przez klapoucha Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy było, temat jest dość rozbudowany i trudno cokolwiek znaleźć.
W sierpniu mamy ślub kościelny. Moja starsza siostra ma być moim świadkiem. Trzeba zaznaczyć, że obecnie jest w ciąży i nie było by w tym nic złego gdyby nie to, że z ojcem dziecka nie ma ślubu i nie zamierza mieć ponieważ się rozstali. Nie chodzi mi o żadne przesądy, tylko, czy ksiadz nie będzie mial nic do tego? Bo świadkiem może być osoba, ktora uczęszcza do Spowiedzi i do Komunii.. Zapomniałam spytać księdza, a Wam jak sie wydaje? Mi się wydaje, że to nie jest przeszkoda żadna..
Jestem 3 tygodnie przed ślubem. Ksiądz powiedział że ŚWIADEK MA BYĆ ZDROWY NA UMYŚLE, to jedyne wymaganie.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 02:38   #32
lusiamajusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Cool Dot.: świadkowa do ślubu nosi pod sercem nieślubne dziecko?

Czytałam parę komentarzy i jednak dużo zależy od księdza.
W moim przypadku ksiądz powiedział, że moja siostra nie może być świadkiem gdyż ma nieślubne dziecko. Kazał nam przynieść zaświadczenie że moja siostra ma ślub cywilny ze swoim facetem(a nie ma) , zaświadczenie że ma bierzmowanie oraz wziął na "przesłuchanie" czy jest wierząca, czy chodzi do kościoła, itp ale gdy powiedziała, że ma córkę od razu z grubej rury przy wszystkich powiedział "przecież ona ma nieślubnego dzieciaka, jak wy światków wybieracie" odwrócił się i poszedł oburzony do zakrystii. Powiedział to z taką drwiną, że obie stałyśmy i nie mogłyśmy z siebie wydusić słowa..
lusiamajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 16:12   #33
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: świadkowa do ślubu nosi pod sercem nieślubne dziecko?

Cytat:
Napisane przez klapoucha Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy było, temat jest dość rozbudowany i trudno cokolwiek znaleźć.
W sierpniu mamy ślub kościelny. Moja starsza siostra ma być moim świadkiem. Trzeba zaznaczyć, że obecnie jest w ciąży i nie było by w tym nic złego gdyby nie to, że z ojcem dziecka nie ma ślubu i nie zamierza mieć ponieważ się rozstali. Nie chodzi mi o żadne przesądy, tylko, czy ksiadz nie będzie mial nic do tego? Bo świadkiem może być osoba, ktora uczęszcza do Spowiedzi i do Komunii.. Zapomniałam spytać księdza, a Wam jak sie wydaje? Mi się wydaje, że to nie jest przeszkoda żadna..
A co za przeszkoda? Może i wziąć na świadkową ateistkę, muzułmankę. Za ślub księdzu płacę, więc i jednocześnie wymagam.

lusiamajusia - nie wiesz co robić w takiej sytuacji? Albo ksiądz wyrazi zgodę albo pójdziesz do innej normalnej parafii.

Cytat:
Napisane przez alonka00 Pokaż wiadomość
ostatnio spisywaliśmy protokół i ksiądz prosił żeby świadkowie byli osobami wierzącymi i przyjmującymi komunię świętą i tak też moim zdaniem wypada jak się bierze ślub kościelny, co innego z cywilnym wtedy jak najbardziej wystarcza jedynie 18 lat
ale kto co woli
A co jeśli najlepsza przyjaciółka, która zna mnie x lat i chcę aby świadkowała na ślubie jest niewierząca ? A ja np. jestem wierząca? Mam zrezygnować z bliskiej mi osoby?

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2014-07-31 o 16:19
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 16:28   #34
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: świadkowa do ślubu nosi pod sercem nieślubne dziecko?

U nas przy spisywaniu protokołu ksiądz nic nie mówił o tym by świadek miał być wierzący. Zresztą świadkowie są po to, by podpisać się na dokumentach, które mają trafić do urzędu, a USC wisi kwestia ich wiary.

Zaznaczam, że dotyczy to konkordatowego, nie wiem jak z samym kościelnym - możliwe że w takim wypadku faktycznie wymagano by kogoś wierzącego.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 19:54   #35
moloszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń, Lubicz
Wiadomości: 98
Dot.: świadkowa do ślubu nosi pod sercem nieślubne dziecko?

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
U nas przy spisywaniu protokołu ksiądz nic nie mówił o tym by świadek miał być wierzący. Zresztą świadkowie są po to, by podpisać się na dokumentach, które mają trafić do urzędu, a USC wisi kwestia ich wiary.

Zaznaczam, że dotyczy to konkordatowego, nie wiem jak z samym kościelnym - możliwe że w takim wypadku faktycznie wymagano by kogoś wierzącego.

Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby ksiądz pytał się o wyznanie świadków.
Pracowałem również przy weselu, gdzie ślub odbywał się w klasztorze i Pan Młody był osobą niewierzącą. Nie było żadnych przeciwwskazań. Dużo zależy tu od poszczególnej jednostki.
moloszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 06:46   #36
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: świadkowa do ślubu nosi pod sercem nieślubne dziecko?

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
U nas przy spisywaniu protokołu ksiądz nic nie mówił o tym by świadek miał być wierzący. Zresztą świadkowie są po to, by podpisać się na dokumentach, które mają trafić do urzędu, a USC wisi kwestia ich wiary.

Zaznaczam, że dotyczy to konkordatowego, nie wiem jak z samym kościelnym - możliwe że w takim wypadku faktycznie wymagano by kogoś wierzącego.
Przy spisywaniu protokołu ksiadz zaznaczył ze świadkowie maja byc pełnoletni i zdrowi na umylśle, ni emówił nic o wyznaniu.
Tak na marginesie: ślub konkordatowy to połąćzenie kościelnego z ceywilnym więc kościelne wymagania są takie same w obu przypadkach
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-01 07:46:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.