Natrętne pryszcze:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-13, 19:23   #1
apricot
Raczkowanie
 
Avatar apricot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Exclamation

Natrętne pryszcze:(


Witam!
Otóż opisze w skrócie moją historię z koszmarną przypadłością jaką jest trądzik.
W wieku 11 lat zaczęły mi się robić pierwsze krosty.
Była to łagodna postać trądziku i nie interweniowałam zanadto (a szkoda,bo może ten problem dzisiaj by dla mnie nie istniał). Co rok jego postać się zaostrzała,a ja nie mogłam zupełnie się z nim uporać.
Aktualnie mój trądzik podejrzewam,że jest odmianą grudkowo-krostkową. Na czole mam dziwną kaszkę (mnóstwo podskórnych zamkniętych pryszczy,które się odnawiają),na nosie wągry,w okolicy policzków i brody dużo krost,grudek z odczynami zapalnymi.
Otóż chodze do państwowego dermatologa od 2 lat. Podejście p.Kijowskiej jest bardzo lekceważące i poniżające toteż nie ma się ochoty dalej zasięgać jej wspaniałych "porad".
Przepisała mi sporo maści robionych,smarowałam się Benzacne,używałam Lubexylu,stosowałam Skinoren,Clindacne,Differ in,Dermaknel,Davercin i wiele innych środków anty,lecz neistety bezskutecznie.
Napiszę,że którejś pięknej wizyty zapytałam się dermatolog czy mogłabym zrobic wymaz z pryszcza i antybiogram to ona mnie wyśmiała.
Nie wiem co już stosować? Martwi mnie ta kaszka na czole. Czy to może być skaza białkowa? Prosze pomóżcie mi,bo jestem na prawdę załamana
Pozdrawiam
__________________
"Trzeba żyć,a nie tylko istnieć"
Plutarch
apricot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 20:58   #2
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Natrętne pryszcze:(

Mi też w tym wieku pojawiły się pierwsze pryszcze ;/ I tak się już ciągnie kilka lat... Co do dermatologa to naprawdę powinnaś ją zmienić. Jeżeli Cie wyśmiewa, a sama dermatolog mogłaby to zaproponować to naprawdę nie ma co czekac. Najlepiej zainwestuj trochę pieniędzy w prywatnego dobrego i polecanego dermatloga może on Ci pomoże? Powodzenia
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 09:39   #3
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Natrętne pryszcze:(

A czym pielęgnujecie teraz twarz (kremy, toniki) ? Ja będac nastolatka nałykałam sie tabletek, nasmarowałam maściami i kremami i niestety bez dłuższych efektów, antybiotyki przepisane przez dermatologów działały szybko i szybko efekt znikał. Nie mam zamiaru napędzać rynku farmaceutycznego.Teraz wystarczy mi krem na noc Purritin Iwostinu lub tez na noc dodaje do zwyklego kremu nawilżającego krople olejku pichtowego lub herbacianego i teraz mam dużo mniejszy problem. Rano po umyciu twarzy przecieram twarz platkiem nasączonym tonikiem Ziaja ogórkowym z 2 lub 3 kroplami tych olejków. Sa uzywane do wielu kremów przeciwtrądzikowych i musze przyznac że stosowanie ich przypadło mi do gustu. Herbaciany dodatkowo działa jak reduktor wyprysków, wystarczy przetrzeć krostę pałeczką nasączona olejkiem (nierozcieńczonym).
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 13:21   #4
apricot
Raczkowanie
 
Avatar apricot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Natrętne pryszcze:(

Ja używam teraz pianki głęboko oczyszczającej Clean&Clear.
Co do kremu to używam Dax cosmetics z serii cery naczynkowej.
Toniku nie używam,bo jakoś nie wierzę w jego jakiekolwiek działanie. A co do olejku to posiadam herbaciany i na mnie nie działa Na razie odstawiłam jakiekolwiek antybiotyki i piję herbatkę z bratka.
P.S. Czy któraś z was robiła wymzaz z pryszcza,a pózniej antybiogram? Czy wykrycie bakterii pomaga w dalszej walce z trądizkiem?
__________________
"Trzeba żyć,a nie tylko istnieć"
Plutarch
apricot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 14:10   #5
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Natrętne pryszcze:(

Teraz myje twarz mleczkiem z l'oreal do suchej skory mojej mamyChyba sobie powinnam coś innego kupić bo mam cerę mieszaną, ale kupiłam sobie zel z under20 ten niebieski z zielona nakrętką i strasznie mnie podraznial Do tego używam tonik z ziaji tin tin antybakteryjny i tonik benzacne. Używałam tej mieszanki pichotowej, używałam ja na noc i nastepnego dnia na wf(mam je prawie codziennie) kiedy troszkę się spociłam od razu było czuć ten okropny zapach.... Odstawiłam mieszankę, został mi jeszcze ten olejek więc mogę go punktowo przecierać Hmmm i jeszcze używam punktowo sudocrem, ale teraz coś nie pomaga... Mam wielki problem z dobraniem kosmetyków bo mam cerę mieszana, a jednocześnie wrażliwą ;/ Kiedyś używałam mydła siarkowego jejku po nie całym tygodniu miałam piekną cerę... ale zapomniałam o nawilzaniu no i potem znowu troszke przybyło. Piję drożdze i cynk. Tzn 1 miesiąc łykam drożdze potem miesiąc przerwy, cynk i od nowa.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 14:36   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Natrętne pryszcze:(

Cytat:
Napisane przez apricot
J
P.S. Czy któraś z was robiła wymzaz z pryszcza,a pózniej antybiogram? Czy wykrycie bakterii pomaga w dalszej walce z trądizkiem?
Ja robiłam antybiogram. Na jego podstawie miałam wypisany antybiotyk doustny. Pomógł, ale tylko na jakieś 2,5 miesiąca. Potem już działał coraz gorzej.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.