Olejki cytrusowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 00:44   #1
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???

Olejki cytrusowe


Troche mam obawy zakladajac ten watek.Chodzi mi wlasnie o olejki cytrusowe.Zaopatrzylam sie w olejki grejpfrutowy,mandarynkowy ,pomaranczowy i cytrynowy.I sobie tak mysle,by je ze soba zmieszac (nie cale opakowania).Moim jedynym obecnie problemem jest baza olejowa.Na razie mieszam te olejki na zmiane z kremem (kropelka do porcji kremu).Co myslicie,aby je wszystkie zmieszac no i dorzuce jeszcze olejek z drzewa herbacianego?Czy ma jakies znaczenie jakie olejki musza byc zmieszane,czy to jest bez znaczenia,wazne,aby byly dobrane do potrzeby i rodzaju skory?I gdzie ja w koncu ta baze dostane ?Szczerze mowiac szukalam po watkach takich badz podobnych informacji,ale niestety nie znalazlam,albo oslepiac zaczynam. Jestem zadowolona z takich cytruskow,skora ladniejsza,zdrowsza,delik atniejsza i mnie korci,zeby to wszystko zebrac w jedna calosc Pomozcie troche
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 02:39   #2
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Aha.Propo bazy.Olej z pestek brzoskwin sie nadaje do kazdej cery?Wlasnie znalazlam i jutro wybieram sie do sklepu a jest tam troche tych baz
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 07:28   #3
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Olejki cytrusowe

Mnie osobiście podoba się olej jojoba, mozna go stosować w przypadku każdej cery, dobrze działa na przetłuszczajacą się, dodatkowo nie jełczeje szybko i utrwala inne olejki (ma dużo wit. E). Co do kompozycji zapachowej cytrusowej to myśle że jest ok, ale ja nie dodalabym herbacianego do żadnego z nich, jeszcze głowa Cię rozboli
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 10:29   #4
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Athenka
Mnie osobiście podoba się olej jojoba, mozna go stosować w przypadku każdej cery, dobrze działa na przetłuszczajacą się, dodatkowo nie jełczeje szybko i utrwala inne olejki (ma dużo wit. E). Co do kompozycji zapachowej cytrusowej to myśle że jest ok, ale ja nie dodalabym herbacianego do żadnego z nich, jeszcze głowa Cię rozboli
Dzieki Athenko Jojoba.Mam nadzieje,ze nie dziala komendogennie.Mam przetluszczajaca sie cere i mysle,ze moglabym jego wyprobowac zamiast tego brzoskwiniowego,tym bardziej,ze w opisie widze,ze stanowi dobra baze rowniez pod makijaz i nie jest taki tlusty.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 11:06   #5
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Olejki cytrusowe

Wiesz, sama przymierzam sie do mieszanki z pomarańczą bergamota. Jojoba jest droższą bazą od innych olejków ale naprawde bardzo wartościowy i wcierany w wilgotną skóre bardzo dobrze sie wchłania, nie zatyka porów.
Ja narazie zrobiłam sobie mieszanke antybakteryjną która też poprawia stan skóry (dobra na wypryski): jojoba+olejek herbaciany+olejek pichtowy. Próbowalam też od koleżanki tej mieszanki z Oriflamu Tea Tree, ale nie podobaja mi sie w tym olejku te chemiczne dodatki, wystarczy mieć jojobe, olejek manuka i herbaciany i wyjdzie nam tańsza i lepsza jakościowo mieszanka. Pozdrawiam.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 11:19   #6
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Athenka
Wiesz, sama przymierzam sie do mieszanki z pomarańczą bergamota. Jojoba jest droższą bazą od innych olejków ale naprawde bardzo wartościowy i wcierany w wilgotną skóre bardzo dobrze sie wchłania, nie zatyka porów.
Ja narazie zrobiłam sobie mieszanke antybakteryjną która też poprawia stan skóry (dobra na wypryski): jojoba+olejek herbaciany+olejek pichtowy. Próbowalam też od koleżanki tej mieszanki z Oriflamu Tea Tree, ale nie podobaja mi sie w tym olejku te chemiczne dodatki, wystarczy mieć jojobe, olejek manuka i herbaciany i wyjdzie nam tańsza i lepsza jakościowo mieszanka. Pozdrawiam.
Tez bym chciala kupic olejek pichtowy,ale niestety dopiero za miesiac jak bede w Polsce,poniewaz tej firmy nie ma pichtowego,wlasciwie to w Polsce jest tego o wiele wiecej.W jakich opakowaniach sprzedawane sa oleje bazowe?Duze,male?Nie chce sie krecic jak opetaniec po sklepie,wiem tyle,ze musze szukac tej samej firmy co mam olejki.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 11:40   #7
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Tez bym chciala kupic olejek pichtowy,ale niestety dopiero za miesiac jak bede w Polsce,poniewaz tej firmy nie ma pichtowego,wlasciwie to w Polsce jest tego o wiele wiecej.W jakich opakowaniach sprzedawane sa oleje bazowe?Duze,male?Nie chce sie krecic jak opetaniec po sklepie,wiem tyle,ze musze szukac tej samej firmy co mam olejki.
Bazowe przeważnie maja pojemność 100 ml, też w ciemnych szklanych buteleczkach. Hmm, a dlaczego baza musi byc z tej samej firmy? Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałam.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 12:03   #8
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Athenka
Bazowe przeważnie maja pojemność 100 ml, też w ciemnych szklanych buteleczkach. Hmm, a dlaczego baza musi byc z tej samej firmy? Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałam.
Nie musi,ale akurat dostalam pelna oferte tej firmy,robia miedzy innymi rowniez bazy olejowe,tak mi bedzie latwiej a firma widac calkiem porzadna.Zreszta to nawet nie wiem czy inne tutaj rodzaje baz sa,bo to zacofany rynekNo i wystarczy,ze olejkow dlugo szukalam,baza jest na miejscu,nie mam ochoty innej poszukiwac
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 12:10   #9
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Olejki cytrusowe

Witam wszystkich Dawno już nic nie pisałam na forum, więc chciałabym się przywitać
Jeśli chodzi o olejki cytrusowe to trzeba z nimi uważać gdyż są fototoksyczne (zwłaszcza bergamotowy), także raczej radziłabym stosowanie na noc i w mieszance z innymi olejkami np.lawendowym, lub innym odpowiednim dla naszej cery.Ważne jest również aby nie przekraczać dawki 5-10kropli mieszaniny olejków na 100ml oleju bazowego. Dla tłustej cery jako olej bazowy można polecić olej ze słonecznika, krokosza lub orzechów włoskich. Polecam lekturę wizażowego działu o olejkach
http://www.wizaz.pl/images/oleje_ete...o=cytryna#opis
Pozdrawiam serdecznie
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:05   #10
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Doroti
Ważne jest również aby nie przekraczać dawki 5-10kropli mieszaniny olejków na 100ml oleju bazowego. Dla tłustej cery jako olej bazowy można polecić olej ze słonecznika, krokosza lub orzechów włoskich. Polecam lekturę wizażowego działu o olejkach
http://www.wizaz.pl/images/oleje_ete...o=cytryna#opis
Pozdrawiam serdecznie
Faktycznie cytrusowe są fototoksyczne, tez chce na noc bo na dzien mam wersje pichtowo-herbaciana. Natomiast jeżeli chodzi o rozcieńczanie to zalezy jaki to jest olejek, np herbacianym mozemy bez rozcieńczania przecierac krosty i wypryski a krople pichtowego dodawać do kremu, więc to rozcieńczenie nie bedzie takie duże. Natomiast 100 ml i 5-10 kropli to raczej do aromatycznego masażu lub delikatnej skóry np. pod oczy (bardzo duże) całego ciała bo ja znam zasadę: łyżka stołowa (czyli 10 ml) na 3-5 kropel wybranego olejku i takiej sie trzymam (zasada ta zreszta podawana jest na ulotkach dołączonych do olejków).
Pozdr.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:07   #11
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Olejki cytrusowe

Doroti, nawet na tej stronce co podałaś jest przepis:

Eau de Perfum (przepis bazowy na oleju jojoba):
10 ml oleju jojoba
10 kropli wybranych olejków eterycznych
Perfumy na bazie oleju aplikuje się poprzez wcieranie w skórę (za uszami, na szyi, na wewnętrznej stronie nadgarstka). Do ich produkcji używa się tylko oleju jojoba, gdyż jest on trwały, nie ma zapachu, dobrze się wchłania i nie jełczeje. Perfumy na bazie oleju są "cieplejsze" i utrzymują się znacznie dłużej.
Prosty przykład perfumy na oleju (egzotyczna, ciepła, różana):
3 krople olejku ylangowego, 3 krople olejku różanego, 3 krople olejku drzewa sandałowego, 1 kropla olejku petitgrain klementynka.
Olejki zmieszać i dodać do 10 ml oleju jojoba.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 13:25   #12
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Olejki cytrusowe

Athenko, wartości przeze mnie podane pochodzą właśnie z tej strony,

Cyt." Olejek do twarzy (przepis bazowy):
100 ml oleju roślinnego
5-10 kropli olejku eterycznego (lub mieszaniny olejków).

Olejek do masażu i pielęgnacji ciała (przepis bazowy):
100 ml oleju roślinnego
20 kropli / ok.0,7 ml olejku eterycznego
3 kapsułki witaminy E (można z nich zrezygnować)
Oleje bazowe można mieszać ze sobą w dowolnych proporcjach (poza małymi wyjątkami). Według mnie nie powinno zabraknąć oleju jojoba, który jest bardzo trwały, nie jełczeje i przedłuża ważność innych olejów.
Osoby, które nie mają wrażliwej skóry mogą użyć na 100ml oleju roślinnego nawet do 5 ml olejków eterycznych (wszystko zależy od wybranych olejków)."


Podałam je orientacyjnie, wszystko oczywiście zależy od wrażliwości skóry, rodzaju użytego olejku itp. Jeśli Twoja skóra znosi takie stężenie to nie widze potrzeby zmian. Powodzenia w kuracji olejkowej Pozdrawiam

Edytowane przez Doroti
Czas edycji: 2005-11-18 o 13:33 Powód: literówka
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:33   #13
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Olejki cytrusowe

Zgadzam sie Doroti ale nigdzie nie bylo zaznaczone na tej stronie tego co napisałaś: "Ważne jest również aby nie przekraczać dawki 5-10kropli mieszaniny olejków na 100ml oleju bazowego". Ja stosuje olejki bardziej leczniczo niz w formie dla samego zapachu więc jakbym rozcieńczyła 10 kropel olejku herbacianego czy pichtowego w 100 ml butelce jojoba to nie otrzymalabym żadnego efektu oprócz zapachu na skórze . Pozdr.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:58   #14
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Athenka
Zgadzam sie Doroti ale nigdzie nie bylo zaznaczone na tej stronie tego co napisałaś: "Ważne jest również aby nie przekraczać dawki 5-10kropli mieszaniny olejków na 100ml oleju bazowego". Ja stosuje olejki bardziej leczniczo niz w formie dla samego zapachu więc jakbym rozcieńczyła 10 kropel olejku herbacianego czy pichtowego w 100 ml butelce jojoba to nie otrzymalabym żadnego efektu oprócz zapachu na skórze . Pozdr.
Jak już napisałam wartości podane były dla orientacji . Chodziło głównie o to, by podkreślić, iż w stosowaniu olejków zalecana jest ostrożność, więc imho bezpieczniej jest zaczynać od niższych stężeń szczególnie w przypadku olejków silnie działających do jakich niewątpliwie zaliczają się olejki cytrusowe, a o takie pytała założycielka wątku. Pozdrawiam
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:13   #15
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Athenka
Zgadzam sie Doroti ale nigdzie nie bylo zaznaczone na tej stronie tego co napisałaś: "Ważne jest również aby nie przekraczać dawki 5-10kropli mieszaniny olejków na 100ml oleju bazowego". Ja stosuje olejki bardziej leczniczo niz w formie dla samego zapachu więc jakbym rozcieńczyła 10 kropel olejku herbacianego czy pichtowego w 100 ml butelce jojoba to nie otrzymalabym żadnego efektu oprócz zapachu na skórze . Pozdr.

Wlasnie czytalam ten przepis i co sobie pomyslalam.10 kropel na 100 ml.oleju to chyba nic mi nie da,chyba zrobie tak jak Ty,10 ml. oleju i 5 kropel olejkow.No i...kupilam wlasnie jojoba,zaraz zabieram sie do roboty Drogie,12 euro,wszystkie inne byly za 6-7 euro
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:32   #16
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Wlasnie czytalam ten przepis i co sobie pomyslalam.10 kropel na 100 ml.oleju to chyba nic mi nie da,chyba zrobie tak jak Ty,10 ml. oleju i 5 kropel olejkow.No i...kupilam wlasnie jojoba,zaraz zabieram sie do roboty Drogie,12 euro,wszystkie inne byly za 6-7 euro
To faktycznie nie najtaniej, ja zapłaciłam 27 zł za jojoba, za 100 ml pichtowego tyle samo a inne eteryczne są w granicach 7-20 zł (bergamotowy ok 15 zł).
Zycze pachnącej pielęgnacji
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:48   #17
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Athenka
To faktycznie nie najtaniej, ja zapłaciłam 27 zł za jojoba, za 100 ml pichtowego tyle samo a inne eteryczne są w granicach 7-20 zł (bergamotowy ok 15 zł).
Zycze pachnącej pielęgnacji
Dzieki,mikstura zrobiona,czeka na wieczor.Pozdrawiam
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 16:53   #18
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Wlasnie czytalam ten przepis i co sobie pomyslalam.10 kropel na 100 ml.oleju to chyba nic mi nie da,chyba zrobie tak jak Ty,10 ml. oleju i 5 kropel olejkow.No i...kupilam wlasnie jojoba,zaraz zabieram sie do roboty Drogie,12 euro,wszystkie inne byly za 6-7 euro
A to dlatego, ze jojoby zwykle nie uzywa sie samej, tylko najlepiej ja rozcienczyc, wymieszac go z innym olejem, ktory jak juz wyzej napisano - bedzie stabilizowal. Proporcje podaje artykul na Wizazu lub znajdziesz je w podanych nizej linkach.

Zgodze sie z Doroti, ze z olejkami nalezy uwazac - kiedys POPARZYLAM sie olejkiem geraniowym - sprobowalabym wiec z mniejsza iloscia olejku i dopiero gdy skora sie przyzwyczai, zwiekszyla stezenie.
Podaje kilka linkow (anglojezycznych) lepiej poczytac, niz potem plakac, to nie sa takie sobie zwykle "perfumowane olejki", no, przynajmniej te prawdziwe olejki eteryczne!
http://users.erols.com/sisakson/pages/agoindex.htm
http://www.aromaweb.com/
http://www.atlanticinstitute.com/oils.html
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 22:27   #19
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
A to dlatego, ze jojoby zwykle nie uzywa sie samej, tylko najlepiej ja rozcienczyc, wymieszac go z innym olejem, ktory jak juz wyzej napisano - bedzie stabilizowal. Proporcje podaje artykul na Wizazu lub znajdziesz je w podanych nizej linkach.

Zgodze sie z Doroti, ze z olejkami nalezy uwazac - kiedys POPARZYLAM sie olejkiem geraniowym - sprobowalabym wiec z mniejsza iloscia olejku i dopiero gdy skora sie przyzwyczai, zwiekszyla stezenie.
Podaje kilka linkow (anglojezycznych) lepiej poczytac, niz potem plakac, to nie sa takie sobie zwykle "perfumowane olejki", no, przynajmniej te prawdziwe olejki eteryczne!
http://users.erols.com/sisakson/pages/agoindex.htm
http://www.aromaweb.com/
http://www.atlanticinstitute.com/oils.html

Z innym olejem?Jakim i w jakich proporcjach?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 22:31   #20
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Troche sie zle czuje majac te tlustosci na tlustej skorze.Czy skora pod olejkami wogole oddycha?Juz sobie wyobrazam mase zaskornikow robiacych sie na skorze
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 22:47   #21
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Olejki cytrusowe

Dobra...mam głupie pytanie Dziewczyny gdzie kupujecie te olejki i co to za firma( firmy )????
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 22:58   #22
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez kizia mizia
Dobra...mam głupie pytanie Dziewczyny gdzie kupujecie te olejki i co to za firma( firmy )????

Sklepy zielarskie,sklepy z naturalnymi kosmetykami,apteki itp.Firmy sa rozne,w Polsce wiem,ze najchetniej kupowane to Pollena Aroma i Primavera.Ja posiadam olejki firmy Chi (Holandia).
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 10:18   #23
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
A to dlatego, ze jojoby zwykle nie uzywa sie samej, tylko najlepiej ja rozcienczyc, wymieszac go z innym olejem, ktory jak juz wyzej napisano - bedzie stabilizowal.
A dlaczego jojoby nie stosuje się samej? Nie słyszałam o tym ze lepiej go rozcieńczać (Chyba dobrze Cie zrozumiałam?), przecież sam jojoba jest olejem bazowym, wszędzie doradzane jest jako pielegnacja solo tym olejem, sama go stosuje na wilgotna skóre i musze przyznac że moja twarz świetnie go znosi, dobrze się wchłania i nie "dusi" skóry. Natomiast lepiej działa z kilkoma kroplami czegoś antybakteryjnego w przypadku cery z wypryskami.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:33   #24
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

[QUOTE=Athenka]A dlaczego jojoby nie stosuje się samej? Nie słyszałam o tym ze lepiej go rozcieńczać (Chyba dobrze Cie zrozumiałam?), przecież sam jojoba jest olejem bazowym, wszędzie doradzane jest jako pielegnacja solo tym olejem, sama go stosuje na wilgotna skóre i musze przyznac że moja twarz świetnie go znosi, dobrze się wchłania i nie "dusi" skóry. Natomiast lepiej działa z kilkoma kroplami czegoś antybakteryjnego w przypadku cery z wypryskami.[/QUO

Na wilgotna skore?Dlaczego?I sam olej,potem na to olejki,czy juz sporzadzona miksture?A moze sam olej bez olejkow,ale w jakim celu?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:11   #25
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Athenka
Faktycznie cytrusowe są fototoksyczne, tez chce na noc bo na dzien mam wersje pichtowo-herbaciana. Natomiast jeżeli chodzi o rozcieńczanie to zalezy jaki to jest olejek, np herbacianym mozemy bez rozcieńczania przecierac krosty i wypryski a krople pichtowego dodawać do kremu, więc to rozcieńczenie nie bedzie takie duże. Natomiast 100 ml i 5-10 kropli to raczej do aromatycznego masażu lub delikatnej skóry np. pod oczy (bardzo duże) całego ciała bo ja znam zasadę: łyżka stołowa (czyli 10 ml) na 3-5 kropel wybranego olejku i takiej sie trzymam (zasada ta zreszta podawana jest na ulotkach dołączonych do olejków).
Pozdr.
tak, tez slyszałam , że cytrusowe są fotouczulają



ce i czytałam , że mozna sie po nich opalac dopiero po 5 godz. , teraz ocziwiscie sie nikt nie opala, ale ryzykowne jest uzywanie ich na dzień na twarz i miejsca odsłoniete, za to jesli chodzi o balsamy to oczywiście mozna nawet na dzień
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:26   #26
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Olejki cytrusowe

[QUOTE=Aneta???]
Cytat:
Napisane przez Athenka
A dlaczego jojoby nie stosuje się samej? Nie słyszałam o tym ze lepiej go rozcieńczać (Chyba dobrze Cie zrozumiałam?), przecież sam jojoba jest olejem bazowym, wszędzie doradzane jest jako pielegnacja solo tym olejem, sama go stosuje na wilgotna skóre i musze przyznac że moja twarz świetnie go znosi, dobrze się wchłania i nie "dusi" skóry. Natomiast lepiej działa z kilkoma kroplami czegoś antybakteryjnego w przypadku cery z wypryskami.[/QUO

Na wilgotna skore?Dlaczego?I sam olej,potem na to olejki,czy juz sporzadzona miksture?A moze sam olej bez olejkow,ale w jakim celu?
Czysty olej można stosować jako nawilżacz po prostu Stosowany na wilgotną skórę podobno lepiej się wchłania (ja nie próbowałam). Najważniejsze aby dobrać właściwy do potrzeb skóry rodzaj oleju (niektóre z nich mogą być komedogenne, szczególnie te o dużej ilości kwasu olejowego np.oliwa z oliwek , orzech laskowy), dla skóry tłustej poleca się np. olej z orzechów włoskich, słonecznikowy, krokoszowy wszystkie z zimnego tłoczenia
Olej jojoba jest określany jako płynny wosk, jest bardzo trwały i jest raczej używany jako stabilizator w mieszankach a nie czysta baza.
Nie wolno stosować nierozcieńczonych olejków eterycznych na skórę!!! Tylko dobrze rozmieszane z olejem bazowym. Mam nadzieję że troszkę pomogłam
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 14:19   #27
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Wszystko fajnie,ale gdy czytam coraz wiecej informacji na ten temat coraz mniej wiem np.na stronie Polleny aroma (czy Primavery-juz nie wiem) pisze,ze olej jojoba stosuje sie do skory suchej i wrazliwej,natomiast tutaj na wizazu w dziale aromaterapia jest napisane,ze olej jojoba stosuje sie miedzy innymi do skory tlustej,tradzikowej itdZ kolei gdzies czytalam ze olej ten moze zatykac pory a znow gdzie indziej,ze dziala wrecz leczniczo na zanieczyszczone pory.No i rzeczywiscie czytalam,ze stanowi doskonala baze do olejkow (samodzielnie,bez jego rozcienczania) a tera sie dowiaduje,ze lepiej jest go rozcienczyc z innym olejem.Idzie oszalec
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 14:42   #28
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Olejki cytrusowe

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie obserwacja reakcji Twojej skóry na określony olej. Ja akurat na Biochemii Urody wyczytałam że jojoba może czasami powodować zapychnie porów,a zaleca się ją jako stabilizator do olejów szybko jełczejących. Jeśli zauważysz że Ci nie służy zawsze można go zużyć w mieszance albo do ciała
Do pielęgnacji skóry twarzy polecano oleje o dużej zawartości kwasów linolowego i linolenowego (min. olej z pestek winogron, wiesołka, ogórecznika, lniany, słonecznikowy, krokoszowy, z orzechów włoskich, sojowy- wszystkie naturalne). Nie powinny zapychać tłustych cer olej z orzechów włoskich, słonecznikowy, z krokosza. Zdarzają się też osoby które w ogóle nie tolerują olejów... Mam nadzieję że nie zamieszałam
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 16:53   #29
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Doroti
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie obserwacja reakcji Twojej skóry na określony olej. Ja akurat na Biochemii Urody wyczytałam że jojoba może czasami powodować zapychnie porów,a zaleca się ją jako stabilizator do olejów szybko jełczejących. Jeśli zauważysz że Ci nie służy zawsze można go zużyć w mieszance albo do ciała
Do pielęgnacji skóry twarzy polecano oleje o dużej zawartości kwasów linolowego i linolenowego (min. olej z pestek winogron, wiesołka, ogórecznika, lniany, słonecznikowy, krokoszowy, z orzechów włoskich, sojowy- wszystkie naturalne). Nie powinny zapychać tłustych cer olej z orzechów włoskich, słonecznikowy, z krokosza. Zdarzają się też osoby które w ogóle nie tolerują olejów... Mam nadzieję że nie zamieszałam
Nie,nie zamieszalas,rozumiem.Zbyt krotko go uzywam,by stwierdzic czy zapycha czy nie.Na razie jest wszystko w porzadku,jakby mi sluzy Takie oleje mozna bezposrednio z butelki na cialo nakladac?Glupie pytanie,ale pytam,poniewaz zainteresowal mnie olej migdalowy,dla dziecka i chcialabym sprobowac wlasnie na dziecku na wysuszonej skorze,ale troche sie obawiam czy on nie zaszkodzi(chociaz wlasnie jest on bardzo polecany do takiej skory)
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 17:22   #30
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Olejki cytrusowe

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Nie,nie zamieszalas,rozumiem.Zbyt krotko go uzywam,by stwierdzic czy zapycha czy nie.Na razie jest wszystko w porzadku,jakby mi sluzy Takie oleje mozna bezposrednio z butelki na cialo nakladac?Glupie pytanie,ale pytam,poniewaz zainteresowal mnie olej migdalowy,dla dziecka i chcialabym sprobowac wlasnie na dziecku na wysuszonej skorze,ale troche sie obawiam czy on nie zaszkodzi(chociaz wlasnie jest on bardzo polecany do takiej skory)
Pewnie że możesz bezpośrednio z butelki, tylko eteryczne należy rozcieńczać
W tym dziale masz opis większości olejów używanych do masażu. http://www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/ Czysty olej migdałowy jak najbardziej dla dziecka powinien się nadać. Pozdrawiam
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.