Codzienne chodzenie na siłownię - można? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 06:50   #1
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241

Codzienne chodzenie na siłownię - można?


Niedawno zapisałam się na siłownię. Ważę 80 kg przy wzroście 160, czyli całkiem dużo. Moim głownym celem jest zrzucenie tych dodatkowych kilkogramów. Dużo czytałam jak powinien wyglądać trening na siłowni i postawiłam na trening kardio. I mniej więcej tak wyglądały moje treningi - na początku 40 minut rowerka + 30 bieżnia. Plus co drugi dzień ćwiczenia siłowe na plecy, ręce, nogi, brzuch. Z czasem planowałam wprowadzić też ćwiczenia na orbiterku. Chciałam chodzić codziennie i chodziłam, bo czułam się bardzo dobrze po treningach tzn nie padałam na pysk. Do tego oczywiście zmieniłam moje nawyki żywieniowe, staram się jeść częściej i mniej kalorycznie, bez węglowodanów.
Wczoraj jednak Instruktor stwierdził, że mój trening nie ma sensu, bo może i na początku zrzucę te 10 kg ale później waga się zatrzyma, bo organizm zacznie się bronić. Zalecił mi ćwiczyć 3x w tygodniu.
I teraz moje pytanie, czy rzeczywiście codzienne (ok.5 dni w tygodniu) chodzenie na siłownię - choćby tylko by poćwiczyć na rowerku, bieżni i orbiterku nie ma sensu?
Dodam, że siłownia mnie motywuje by ćwiczyć więcej i więcej i zwyczajnie szkoda mi dnia gdy mam przerwę od ćwiczeń a w ogóle nie jestem zmęczona

Edytowane przez ileenka
Czas edycji: 2013-01-15 o 06:51
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 07:13   #2
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Niedawno zapisałam się na siłownię. Ważę 80 kg przy wzroście 160, czyli całkiem dużo. Moim głownym celem jest zrzucenie tych dodatkowych kilkogramów. Dużo czytałam jak powinien wyglądać trening na siłowni i postawiłam na trening kardio. I mniej więcej tak wyglądały moje treningi - na początku 40 minut rowerka + 30 bieżnia. Plus co drugi dzień ćwiczenia siłowe na plecy, ręce, nogi, brzuch. Z czasem planowałam wprowadzić też ćwiczenia na orbiterku. Chciałam chodzić codziennie i chodziłam, bo czułam się bardzo dobrze po treningach tzn nie padałam na pysk. Do tego oczywiście zmieniłam moje nawyki żywieniowe, staram się jeść częściej i mniej kalorycznie, bez węglowodanów.
Wczoraj jednak Instruktor stwierdził, że mój trening nie ma sensu, bo może i na początku zrzucę te 10 kg ale później waga się zatrzyma, bo organizm zacznie się bronić. Zalecił mi ćwiczyć 3x w tygodniu.
I teraz moje pytanie, czy rzeczywiście codzienne (ok.5 dni w tygodniu) chodzenie na siłownię - choćby tylko by poćwiczyć na rowerku, bieżni i orbiterku nie ma sensu?
Dodam, że siłownia mnie motywuje by ćwiczyć więcej i więcej i zwyczajnie szkoda mi dnia gdy mam przerwę od ćwiczeń a w ogóle nie jestem zmęczona
skoro nie padałaś na pysk to znaczy że się nie przykładałaś lepiej chodzić rzadziej i dawać sobie większy wycisk, taki żeby na drugi dzień już nie mieć ochoty na to samo Chyba że w ciągu tych 5 dni ćwiczyłabyś na zmianę siłowe w jeden dzień a na drugi rowerek albo bieżnia, bo codziennie aeroby to faktycznie bezsensu przyzwyczaisz tylko organizm i po pewnym czasie przestanie to przynosić jakiekolwiek efekty
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 07:16   #3
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Niedawno zapisałam się na siłownię. Ważę 80 kg przy wzroście 160, czyli całkiem dużo. Moim głownym celem jest zrzucenie tych dodatkowych kilkogramów. Dużo czytałam jak powinien wyglądać trening na siłowni i postawiłam na trening kardio. I mniej więcej tak wyglądały moje treningi - na początku 40 minut rowerka + 30 bieżnia. Plus co drugi dzień ćwiczenia siłowe na plecy, ręce, nogi, brzuch. Z czasem planowałam wprowadzić też ćwiczenia na orbiterku. Chciałam chodzić codziennie i chodziłam, bo czułam się bardzo dobrze po treningach tzn nie padałam na pysk. Do tego oczywiście zmieniłam moje nawyki żywieniowe, staram się jeść częściej i mniej kalorycznie, bez węglowodanów.
Wczoraj jednak Instruktor stwierdził, że mój trening nie ma sensu, bo może i na początku zrzucę te 10 kg ale później waga się zatrzyma, bo organizm zacznie się bronić. Zalecił mi ćwiczyć 3x w tygodniu.
I teraz moje pytanie, czy rzeczywiście codzienne (ok.5 dni w tygodniu) chodzenie na siłownię - choćby tylko by poćwiczyć na rowerku, bieżni i orbiterku nie ma sensu?
Dodam, że siłownia mnie motywuje by ćwiczyć więcej i więcej i zwyczajnie szkoda mi dnia gdy mam przerwę od ćwiczeń a w ogóle nie jestem zmęczona
co do pogrubionego => nie wiem co i gdzie czytałaś ale poczytaj jeszcze raz... tym razem mądrze!

Jeśli nie jesteś zmęczona to robisz zły trening i Instruktor miał racje że to nie ma sensu. Pomijając wszelkie inne aspekty treningu siłowego PORZĄDNY trening siłowy wymaga regeneracji i uwierz mi że jak zaczniesz takie robić to zrozumiesz o co z regeneracją chodzi. Chodzić sobie możesz nawet 10 razy dziennie pytanie tylko czy chcesz chodzić czy ćwiczyć z sensem bo to są dwie różne sprawy.

EDIT:
Co do tego co Trixxi napisała co do mieszania aerobów z siłowymi to jak najbardziej możesz tak mieszać ale może warto się zastanowić nad aerobami na świeżym powietrzu?
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie

Edytowane przez BrandNewName
Czas edycji: 2013-01-15 o 07:23
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 07:27   #4
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
co do pogrubionego => nie wiem co i gdzie czytałaś ale poczytaj jeszcze raz... tym razem mądrze!

Jeśli nie jesteś zmęczona to robisz zły trening i Instruktor miał racje że to nie ma sensu. Pomijając wszelkie inne aspekty treningu siłowego PORZĄDNY trening siłowy wymaga regeneracji i uwierz mi że jak zaczniesz takie robić to zrozumiesz o co z regeneracją chodzi. Chodzić sobie możesz nawet 10 razy dziennie pytanie tylko czy chcesz chodzić czy ćwiczyć z sensem bo to są dwie różne sprawy.

EDIT:
Co do tego co Trixxi napisała co do mieszania aerobów z siłowymi to jak najbardziej możesz tak mieszać ale może warto się zastanowić nad aerobami na świeżym powietrzu?
To jak w takim razie powinien wyglądać prawidłowy trening zakładając, że będę go powatrzać 3 razy w tygodniu?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 08:30   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

W mojej opinii-można. Twój trening nie wygląda na bardzo wyczerpujący i jeżeli tak preferujesz, to czemu nie? Moim zdaniem najważniejsze jest to, żeby trening polubić i ćwiczyć nie tyle ze względu na sylwetkę, tylko dlatego, że człowiek się lepiej potem czuje (to lepszy motywator, niż rozmiar 36 na horyzoncie).

Tyle, że ja ćwiczę po 20-30 minut, bo tak mam czas-wyskakuję na siłownię zza biurka podczas przerwy obiadowej.

Jeżeli aeroby-to najlepiej po treningu siłowym, tak mówią.


I...Nie, wykluczenie węglowodanów to NIE jest dobra dieta. Węglowodany to nie jest jakieś mityczne samo-zło.
Po siłowni jednak unikaj tłuszczy i dostarczaj sobie sporo białka.
Na ten temat jest sporo dyskusji i kontrowersji, ponoć osoby, które chcą schudnąć, po wysiłku fizycznym powinny jeść biało. W praktyce-ja po siłowni jem wszystko. Ale faktycznie-głównie białko.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 16:35   #6
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Ja ćwiczę 6 dni w tygodniu, z czego 3 dni to interwały, a 3 razy aeroby. Po interwałach mam 1-2 dni przerwy.
Uważam, że jak organizm się przyzwyczai, to wtedy można coś zmienić (intensywność np.). Mi się wydaje, ze jak ja bym ćwiczyła tylko 3 razy w tyg. to nic by mi nie dało
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.


Edytowane przez Ela87
Czas edycji: 2013-01-15 o 16:36
Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 11:09   #7
sheepie
Raczkowanie
 
Avatar sheepie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 152
GG do sheepie
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Ja ćwiczę 4x tyg trening siłowy, 3xtyg porządne kardio, poza tym, po każdym treningu siłowym ok.30 min np. bieżnia. Z tego co wiem, o ile nie trenujesz codziennie tych samych partii ciała, na upartego można trenować codziennie, lepiej jednak robic przerwy jednodniowe, coby mięśnie miały okazję się zregenerować
__________________
Because late at night, the bad don't seem so wrong...
sheepie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 13:34   #8
karolaq85
Raczkowanie
 
Avatar karolaq85
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 33
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

moim zdaniem to przesada, wydaje mi sie, że optymalnym rozwiązaniem są 3 razy w tygodniu, jednak odpoczynek jest potrzebny. Ja za każdym razem ćwiczę inną partię ciała, bo inaczej by to źle wyglądało.
karolaq85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 13:41   #9
fitgal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

twoje ciało musi mieć też czas żeby odpocząć, bez tego ćwiczenia nie będą przynosiły pożądanego efektu. Najlepiej ćwicz przez 3 dni i potem zrób jednodniowy odpoczynek, aby organizm mógł sie zregenerować.
fitgal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 14:54   #10
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Ja bym proponowała przełożyć ćwiczenia areobowe po treningu siłowym. Będzie lepszy efekt, po spadku glikogenu we krwi. Na prawdę pierwsze 40 minut nie pali w ogóle tkanki tłuszczowej, więc lepiej przeznaczyć ten czas na trening mięśni i rozgrzewkę.
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 08:59   #11
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Cytat:
Napisane przez Patrycja_Jas
Ja bym proponowała przełożyć ćwiczenia areobowe po treningu siłowym. Będzie lepszy efekt, po spadku glikogenu we krwi. Na prawdę pierwsze 40 minut nie pali w ogóle tkanki tłuszczowej, więc lepiej przeznaczyć ten czas na trening mięśni i rozgrzewkę.
No, ale wtedy trening trwać by musiał dobre 90 minut, nie?
A na to chyba wiele osób nie może sobie pozwolić.

Zamiast trenować po to, żeby spalać, lepiej trenować po to, żeby budować mięsko. Bo chudnie się nie w trakcie treningu, ale po. Oczywiście, wysiłek fizyczny, o ile nie następuje po nim wielkie żarcie, powoduje niewielki deficyt kaloryczny, ale lepiej budować powolutku mięśnie, które zajmą się podkręceniem metabolizmu, po potrzebują więcej energii, niż tkanka tłuszczowa.

Ale zgoda co do aerobów-jak już, to po treningu siłowym.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 14:19   #12
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
No, ale wtedy trening trwać by musiał dobre 90 minut, nie?
A na to chyba wiele osób nie może sobie pozwolić.

Zamiast trenować po to, żeby spalać, lepiej trenować po to, żeby budować mięsko. Bo chudnie się nie w trakcie treningu, ale po. Oczywiście, wysiłek fizyczny, o ile nie następuje po nim wielkie żarcie, powoduje niewielki deficyt kaloryczny, ale lepiej budować powolutku mięśnie, które zajmą się podkręceniem metabolizmu, po potrzebują więcej energii, niż tkanka tłuszczowa.

Ale zgoda co do aerobów-jak już, to po treningu siłowym.
Można zrobić 20 minut treningu siłowego i potem 40 minut areo. A po za tym przecież Aero nie robi się codziennie. Zakładając, że ćwiczymy 3 razy w tygodniu, wtedy na pewno znajdziemy te dodatkowe 20-30 minut
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:57   #13
karolaq85
Raczkowanie
 
Avatar karolaq85
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 33
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Cytat:
Napisane przez fitgal Pokaż wiadomość
twoje ciało musi mieć też czas żeby odpocząć, bez tego ćwiczenia nie będą przynosiły pożądanego efektu. Najlepiej ćwicz przez 3 dni i potem zrób jednodniowy odpoczynek, aby organizm mógł sie zregenerować.

Właśnie nie przez trzy dni, tylko jeden dzień ćwiczeń jeden odpoczynku, wtedy najlpsze wyniki się osiaga.
karolaq85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 13:03   #14
theoo13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: PL - Krk
Wiadomości: 47
Dot.: Codzienne chodzenie na siłownię - można?

Cytat:
Napisane przez karolaq85 Pokaż wiadomość
moim zdaniem to przesada, wydaje mi sie, że optymalnym rozwiązaniem są 3 razy w tygodniu, jednak odpoczynek jest potrzebny. Ja za każdym razem ćwiczę inną partię ciała, bo inaczej by to źle wyglądało.
Sądze że spokojnie można ćwiczyć nawet 5 razy w tygodniu, tylko istotnym jest aby pracować nad różnymi pratiami mięśni i zadbać o prawidłowe odzywianie. Żadnych głodowych diet - nie mają prawa bytu.
theoo13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.