Walka o zdrowe i piękne włosy :) - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-23, 14:18   #4141
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Koko19, spokojnie, przecież Aggie napisała tylko, że sama mogłabyś kupić ten olejek
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 14:53   #4142
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

zdenerowalam sie..gdybym mogla kupic to bym go kupila a jesli prosze kogos o pomoc tzn ze nie moge go sama kupic....to jest logiczne prawda???
a jesli nie jest chetna to po co wogole odp..i narzuca mi zebym go sobie sama kupila bo ona w centrum jest codziennie ....a ja samochodu nie mam wiec autobusem do wawy po olejek za 15 zl chyba nikt by nie jechal
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 15:18   #4143
craaazygirl
Zadomowienie
 
Avatar craaazygirl
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 138
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
zdenerowalam sie..gdybym mogla kupic to bym go kupila a jesli prosze kogos o pomoc tzn ze nie moge go sama kupic....to jest logiczne prawda???
a jesli nie jest chetna to po co wogole odp..i narzuca mi zebym go sobie sama kupila bo ona w centrum jest codziennie ....a ja samochodu nie mam wiec autobusem do wawy po olejek za 15 zl chyba nikt by nie jechal
racja!
craaazygirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 15:20   #4144
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
zdenerowalam sie..gdybym mogla kupic to bym go kupila a jesli prosze kogos o pomoc tzn ze nie moge go sama kupic....to jest logiczne prawda???
a jesli nie jest chetna to po co wogole odp..i narzuca mi zebym go sobie sama kupila bo ona w centrum jest codziennie ....a ja samochodu nie mam wiec autobusem do wawy po olejek za 15 zl chyba nikt by nie jechal
Koko, pomogę Ci zrobić zakupy w helfy, ok?
Wejdź pod ten link: http://www.helfy.pl/wlosy?pn=2&a=lis...&id_overcat=94 i kliknij na opcję kup teraz przy wybranym produkcie. A potem tylko wypełnij formularz zamówienia i wyślij

Jest też wersja 150 ml, więc w razie czego daj znać.

Aaa, i helfy nie jest jedynym sklepem internetowym, w którym dostępny jest ten olejek. Widziałam go też na tej stronie: http://www.dabur.pl/
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 15:37   #4145
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

A ja znalazłam na Allegro: http://www.allegro.pl/item274630617_...ace_wlosy.html

Aukcja co prawda zakończona, ale można skontaktować się ze sprzedającym, może ma jeszcze te olejki.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 17:02   #4146
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Jest strona polska Dabura Jak dobrze wiedzieć

Nika może i są wdzięczne, fajnie się błyszczą, ale na pewne rzeczy nie ma rady-tak jak zawsze były przyklapnięte i cienkie, takie są do tej pory

Dziewczyny, sprzedali Wam w aptece normalnie Biostyminkę? U mnie nie chceli sprzedać bez recepty Z desperacji kupiłam soczek aloesowy
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 18:35   #4147
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Dojezdzasz bo widocznie musisz miec potrzebe taka a ja nie zmierzam specjalnie jechac po olejek za 15zl i dodatkowo szukac sklepu pol dnia a jezeli oburzylo cie to ze kogos poprosilam (bo byc moze ktos ma sklep z tym pod nosem) to daruj sobie wszelkie komentarze i nie odpisuj!!!
Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
zdenerowalam sie..gdybym mogla kupic to bym go kupila a jesli prosze kogos o pomoc tzn ze nie moge go sama kupic....to jest logiczne prawda???
a jesli nie jest chetna to po co wogole odp..i narzuca mi zebym go sobie sama kupila bo ona w centrum jest codziennie ....a ja samochodu nie mam wiec autobusem do wawy po olejek za 15 zl chyba nikt by nie jechal
uspokoj sie dziewczyno, po co sie denerwowac jak nie ma po co jestes zwyczajnie niegrzeczna, po takich postach jak te, nawet gdybym miala okazje, to bym chyba nie pomogla sama z siebie

w takim razie zamow przez internet, najprostszy sposob i nie musisz mieszac w to obcych osob

i mam prosbe, nie strzelaj posta pod postem, jest opcja edycji i multicytowania
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-23, 18:49   #4148
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

chyba juz pisalam ze nie wiem jak kupic w necie bo nigdy tego nie robilam!!! I widze ze sa osoby chetne do pomocy a te nie chetnr nie wiem po co wogole sie udzielaja!!chyba same szukaja awantury!!
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 18:49   #4149
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

chyba juz pisalam ze nie wiem jak kupic w necie bo nigdy tego nie robilam!!! I widze ze sa osoby chetne do pomocy a te nie chetne nie wiem po co wogole sie udzielaja!!chyba same szukaja awantury!!
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 18:53   #4150
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Koko, tutaj-> klik! Una Creatura Bella wyjaśniła Ci, jak to zrobić.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 18:56   #4151
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Koko, pomogę Ci zrobić zakupy w helfy, ok?
Wejdź pod ten link: http://www.helfy.pl/wlosy?pn=2&a=lis...&id_overcat=94 i kliknij na opcję kup teraz przy wybranym produkcie. A potem tylko wypełnij formularz zamówienia i wyślij

Jest też wersja 150 ml, więc w razie czego daj znać.

Aaa, i helfy nie jest jedynym sklepem internetowym, w którym dostępny jest ten olejek. Widziałam go też na tej stronie: http://www.dabur.pl/
Dziekuje ci serdecznie... I TO SIE CENI
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 19:00   #4152
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
chyba juz pisalam ze nie wiem jak kupic w necie bo nigdy tego nie robilam!!! I widze ze sa osoby chetne do pomocy a te nie chetne nie wiem po co wogole sie udzielaja!!chyba same szukaja awantury!!
powaznie nie rozumiem o co Ci chodzi zajrzalam do tych sklepow internetowych i nie mam pojecia w czym widzisz trudnosc, rejestrujesz sie i kupujesz zawsze musi byc ten pierwszy raz

przyganiaj kociol garnkowi, sama widocznie szukasz awantury, radze zmienic ton wypowiedzi
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 19:11   #4153
ANIBAS123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 148
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

miałysmy zajmować sie pielegnacją wlsow! po co ndal kontynuować tę kłótnie.juz dajacie spokój, to nie miejsce i czas
ANIBAS123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 19:13   #4154
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
a co Ci ten jedwab daje? tylko i wylacznie efekt wizualny, w zaleznosci od wlosa moze nawey wysuszac bo ma denat w skladzie. my odzywiamy wlosy, regenerujemy i nawilzamy. po zaprzestaniu stosowania jedwabiu bedziesz miala takie same wlosy jak mialas. chyba ze na Ciebie dziala tak cudownie
No to się teraz zmartwiłam... Ostatnio wyhaczyłam po długich poszukiwaniach 5ml buteleczkę jedwabiu Biosilka i oczywiście byłam nim zachwycona. Włosy miękkie, gładkie i do tego zapach, który nie widzieć czemu bardzo mi podpasował. A teraz, wiedząc, że może zepsuć moje starania o nawilżone włosy...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 19:15   #4155
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
powaznie nie rozumiem o co Ci chodzi zajrzalam do tych sklepow internetowych i nie mam pojecia w czym widzisz trudnosc, rejestrujesz sie i kupujesz zawsze musi byc ten pierwszy raz

przyganiaj kociol garnkowi, sama widocznie szukasz awantury, radze zmienic ton wypowiedzi
ton wypowiedzi zmienie tylko dlattego ze nie bede z toba dyskutowac bo to forum nie jest od tego a nie dlatego ze mi karzecz..
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 19:17   #4156
ANIBAS123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 148
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
No to się teraz zmartwiłam... Ostatnio wyhaczyłam po długich poszukiwaniach 5ml buteleczkę jedwabiu Biosilka i oczywiście byłam nim zachwycona. Włosy miękkie, gładkie i do tego zapach, który nie widzieć czemu bardzo mi podpasował. A teraz, wiedząc, że może zepsuć moje starania o nawilżone włosy...
nie dokonca ten jedwab jest taki niekorzystny...mnie się bardzo podoba i moje włosy go lubią-nie puszą się, nie elektryzują są slniące i błyszczące.Uzywam od sierpnia i nie zauwazyłam negatywnego wpływu, wręcz przeciwnie. Jedwab jest bardzo dobry na włosyw koncu wiele odzywek ma go w składzie
ANIBAS123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 19:32   #4157
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
ton wypowiedzi zmienie tylko dlattego ze nie bede z toba dyskutowac bo to forum nie jest od tego a nie dlatego ze mi karzecz..
forum wizaz.pl rzadzi regulamin a ja jestem od jego egzekowania, jezeli nie odpowiada ci regulamin, na sile trzymac cie nie bede

ode mnie ostrzezenie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 20:06   #4158
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez ANIBAS123 Pokaż wiadomość
nie dokonca ten jedwab jest taki niekorzystny...mnie się bardzo podoba i moje włosy go lubią-nie puszą się, nie elektryzują są slniące i błyszczące.Uzywam od sierpnia i nie zauwazyłam negatywnego wpływu, wręcz przeciwnie. Jedwab jest bardzo dobry na włosyw koncu wiele odzywek ma go w składzie
No to go nie odstawię Zobaczę, jak u mnie będzie spisywał się na dłuższą metę...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 22:18   #4159
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, sprzedali Wam w aptece normalnie Biostyminkę? U mnie nie chceli sprzedać bez recepty Z desperacji kupiłam soczek aloesowy
Mi sprzedali, powiedziałam, że potrzebuję do wcierek na włosy Jednak myślę, że to zależy od sprzedającego
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 07:43   #4160
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Mi sprzedali, powiedziałam, że potrzebuję do wcierek na włosy Jednak myślę, że to zależy od sprzedającego
sprzedali zależy to nie tyle od sprzedającego, tylko od tego czy kierownik pozwala sprzedawac bez recepty- bo potem i tak musza sobie załatwiac receptę, albo chociaż powinni

idź do innej apteki i powiedz koneicznie tak jak mówi Virka, ze do wcierek w skórę głowy
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 18:23   #4161
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
No to się teraz zmartwiłam... Ostatnio wyhaczyłam po długich poszukiwaniach 5ml buteleczkę jedwabiu Biosilka i oczywiście byłam nim zachwycona. Włosy miękkie, gładkie i do tego zapach, który nie widzieć czemu bardzo mi podpasował. A teraz, wiedząc, że może zepsuć moje starania o nawilżone włosy...
oj, jak mi zaszkodzil to nie znaczy ze Tobie tez tylko takie moje spostrzezenia. jak jest ok to mozesz uzywac, tylko obserwuj wlosy, jak wygladaja miejsca gdzie sie nim smarujesz. u mnie naprawde bylo niefajnie.
Cytat:
Napisane przez ANIBAS123 Pokaż wiadomość
nie dokonca ten jedwab jest taki niekorzystny...mnie się bardzo podoba i moje włosy go lubią-nie puszą się, nie elektryzują są slniące i błyszczące.Uzywam od sierpnia i nie zauwazyłam negatywnego wpływu, wręcz przeciwnie. Jedwab jest bardzo dobry na włosyw koncu wiele odzywek ma go w składzie
moze masz silne wlosy, albo po prostu inaczej reaguja po tak dlugim czasie bys cos zauwazyla jak Ci nie szkodzi, to trzeba uzywac
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 14:23   #4162
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

hmm z tym jedwabiem to jest taka sprawa, że proteiny jedwabiu są dopiero pod koniec składu, na początku tradycyjnie silikony

A co do Biostyminki to będę wierciła dziurę w brzuchu pań aptekarek dopóki mi nie sprzedadzą
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 15:15   #4163
Caeli-fer
Raczkowanie
 
Avatar Caeli-fer
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 80
GG do Caeli-fer
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Ja mam kilka pytań
Czy włosy farbowane, mogą być zdrowe i błyszczące? Uzywam farby loreal blond, bez amoniaku , mam troche przesuszone końcówki, od suszarki, od jakiegoś czasu nie susze włosów i widze poprawę . Uzywam szamponu GlissKur' a ale chciałabym go zmienić na jakoś bardziej "naturalny" , taki który by mi odzywił włosy , ale cięzko mi znaleźć .
Caeli-fer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 15:40   #4164
sheilai
Raczkowanie
 
Avatar sheilai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 105
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

dzwoniłam dziś do little india i pani powiedziała, że vatika kosztuje tam 13 zł za opakowanie 150 ml - czyli 2 razy taniej niż w helfy, a do helfy trzeba doliczyć jeszcze koszty przesyłki
sheilai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 19:13   #4165
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
dobrze wiedziec ale nie obciaza Ci wlosow? nie skleja? bo mnie nawet biosilk obciaza
Przeraszam, ze tak późno odpisuję, ale wcześniej nie miałam jak. Olej nie obciąża, ani nie skleja, ale to tylko i wyłącznie kwestia wprawy. Trzeba go nabrać dosłownie minimalną ilość i rozetrzeć w dłoniach. Tak by ręce były tylko delikatnie natłuszczone. Na początku przesadzałam z ilością, ale doszłam już do wprawy.
Pozdrawiam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 19:30   #4166
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Przeraszam, ze tak późno odpisuję, ale wcześniej nie miałam jak. Olej nie obciąża, ani nie skleja, ale to tylko i wyłącznie kwestia wprawy. Trzeba go nabrać dosłownie minimalną ilość i rozetrzeć w dłoniach. Tak by ręce były tylko delikatnie natłuszczone. Na początku przesadzałam z ilością, ale doszłam już do wprawy.
Pozdrawiam
juz wyprobowalam Twoj sposob dalam troszenke na konce i bylo dobrze dziekuje za odpowiedz i rade
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 20:47   #4167
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Pisze to prawie ze łzami w oczach - SUKCES!

Odnalazłam sposób na walkę o zdrowe, a co za tym idzie piękne włosy.

I. Przez wiele lat borykałam się z następującymi problemami z włosami:

- bardzo liczne, troche kręcone, trochę falowane, troche odstające od głowy siano. Po kilku latach prostowania [3-4 razy w tyg] z przewagą tych ostatnich.

- suche, szorstkie, sztywne, matowe, kłujące w dotyku, zbyt gęste, trudne do ułożenia, po kontakcie z wodą obrzydliwe siano, szopa.

- po koloryzacji z dość ciemnego blondu na ciemną czekoladę i postanowieniu powrotu do naturalnego koloru było jeszcze gorzej. Postanowiłam juz wiecej ich nie farbować, jakoś przeżyć okres odrostów, nie bawić się w pasemka etc. Zatem do powyższych właściwści moich włosów dodajcie zmywającą się farbę w [kolejno] rudy -> marchewkowy
-> żólty -> zielonkawy.

II. Dzięki poniższym sposobom w miesiąc uzyskałam fantastyczny efekt [a jest coraz lepiej]:

1. Trochę skróciłam włosy [choć, gdy już "odrosną mi odrosty", zamierzam je zapuścić],

2. Używałam szamponów do siwych włosów [Rosmann, Regenal, Biosilk] - efekt bardzo mierny. Wreszcie odkryłam płukankę srebrną firmy Delia [ok. 5 zł w Rossmanie]. Miedziane, żólte końce włosów znacznie pociemniały i idealnie zrównały się z kolorem odrostów. Mam swoje wymarzone srebrne/platynowe refleksy i włosy się błyszczą. Problem niszczącej koloryzacji i odrostów mam zgłowy.

3. Po każdym myciu [ 3-4 razy w tyg.] używam maski Placenta z wyciągiem bambusa i łożysk zwierzęcych [sklep fryzjerski, 1l(!), 20
zł]. Nakładam ją pod folię aluminiową i ciepły ręcznik i zmywam po 30 min./ kilku godzinach, jeżeli moge sobie na to pozolić. Czasem nawet w niej śpię. Jednak wielkie opakowanie sprawia, że jest pokusa nałożenia jej w dużych ilościach, ale to grozi obciążeniem. Po wypróbowaniu wielu masek i odżywek w tym selektywnych, zakupionych w salonach fryzjerskich i osławionej WAX, dopiero ta zdziałała cuda. Włosy są niewiarygodnie miękkie [nigdy nie sądziłam, że to możliwe], ale nie tłuste czy obciążone, lekkie, błyszczące,wygładzone, sypiące się, ruszają się z ruchem głowy. Rewelacyjnie chroni włosy przed negatywnymi skutkami prostowania.

4. Wilgotne włosy spryskuję preparatem wygładzającym włosy na bazie jedwabiu Biosilk [sklep fryzjerski, 350 ml (bardzo wydajna), ok. 40 zł]. B. dobrze chroni przed gorącym powietrzem suszarki i wysoką temperaturą prostownicy. Nawilża, wygładza i sprawia, że włosy b. dobrze się układają.

Ważna jest też sama prostownica. Ta, którą ja mam jest już piąta, ale jestem z niej bardzo zadowolona. To Remington z powłoką z mikrofibry. Wg producenta nabłyszcza włosy [niekoniecznie zauważyłam, gdy włosy były zniszczone], ale o niebo mniej niszczy włosy i b. skutecznie prostuje.

Rozpisałam się, ale chciałam opisać dokładnie moje włosy/problemy, może, któraś z Was o podobnych będzie mogła sobie pomoć. Jest wiele porad jak poprawić stan swoich włosów, ale wiele z nich można zastosować tylko dla konkretnego rodzaju. Sama przez wiele lat byłam ofiarą takich wskazówek.

Pozdrawiam
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 21:01   #4168
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Pisze to prawie ze łzami w oczach - SUKCES!

Odnalazłam sposób na walkę o zdrowe, a co za tym idzie piękne włosy.

I. Przez wiele lat borykałam się z następującymi problemami z włosami:

- bardzo liczne, troche kręcone, trochę falowane, troche odstające od głowy siano. Po kilku latach prostowania [3-4 razy w tyg] z przewagą tych ostatnich.

- suche, szorstkie, sztywne, matowe, kłujące w dotyku, zbyt gęste, trudne do ułożenia, po kontakcie z wodą obrzydliwe siano, szopa.

- po koloryzacji z dość ciemnego blondu na ciemną czekoladę i postanowieniu powrotu do naturalnego koloru było jeszcze gorzej. Postanowiłam juz wiecej ich nie farbować, jakoś przeżyć okres odrostów, nie bawić się w pasemka etc. Zatem do powyższych właściwści moich włosów dodajcie zmywającą się farbę w [kolejno] rudy -> marchewkowy
-> żólty -> zielonkawy.

II. Dzięki poniższym sposobom w miesiąc uzyskałam fantastyczny efekt [a jest coraz lepiej]:

1. Trochę skróciłam włosy [choć, gdy już "odrosną mi odrosty", zamierzam je zapuścić],

2. Używałam szamponów do siwych włosów [Rosmann, Regenal, Biosilk] - efekt bardzo mierny. Wreszcie odkryłam płukankę srebrną firmy Delia [ok. 5 zł w Rossmanie]. Miedziane, żólte końce włosów znacznie pociemniały i idealnie zrównały się z kolorem odrostów. Mam swoje wymarzone srebrne/platynowe refleksy i włosy się błyszczą. Problem niszczącej koloryzacji i odrostów mam zgłowy.

3. Po każdym myciu [ 3-4 razy w tyg.] używam maski Placenta z wyciągiem bambusa i łożysk zwierzęcych [sklep fryzjerski, 1l(!), 20
zł]. Nakładam ją pod folię aluminiową i ciepły ręcznik i zmywam po 30 min./ kilku godzinach, jeżeli moge sobie na to pozolić. Czasem nawet w niej śpię. Jednak wielkie opakowanie sprawia, że jest pokusa nałożenia jej w dużych ilościach, ale to grozi obciążeniem. Po wypróbowaniu wielu masek i odżywek w tym selektywnych, zakupionych w salonach fryzjerskich i osławionej WAX, dopiero ta zdziałała cuda. Włosy są niewiarygodnie miękkie [nigdy nie sądziłam, że to możliwe], ale nie tłuste czy obciążone, lekkie, błyszczące,wygładzone, sypiące się, ruszają się z ruchem głowy. Rewelacyjnie chroni włosy przed negatywnymi skutkami prostowania.

4. Wilgotne włosy spryskuję preparatem wygładzającym włosy na bazie jedwabiu Biosilk [sklep fryzjerski, 350 ml (bardzo wydajna), ok. 40 zł]. B. dobrze chroni przed gorącym powietrzem suszarki i wysoką temperaturą prostownicy. Nawilża, wygładza i sprawia, że włosy b. dobrze się układają.

Ważna jest też sama prostownica. Ta, którą ja mam jest już piąta, ale jestem z niej bardzo zadowolona. To Remington z powłoką z mikrofibry. Wg producenta nabłyszcza włosy [niekoniecznie zauważyłam, gdy włosy były zniszczone], ale o niebo mniej niszczy włosy i b. skutecznie prostuje.

Rozpisałam się, ale chciałam opisać dokładnie moje włosy/problemy, może, któraś z Was o podobnych będzie mogła sobie pomoć. Jest wiele porad jak poprawić stan swoich włosów, ale wiele z nich można zastosować tylko dla konkretnego rodzaju. Sama przez wiele lat byłam ofiarą takich wskazówek.

Pozdrawiam
Z wyciągiem z łożysk ? Ooo. I taka tania-jestem zszokowana. Wiem już, co kupię siostrze, która ma podobne włosy
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 21:06   #4169
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Z wyciągiem z łożysk ? Ooo. I taka tania-jestem zszokowana. Wiem już, co kupię siostrze, która ma podobne włosy
ja mam mieszane uczucia zwiazane z ta maska
z poczatku bylam zachwycona, wlosy gladkie i wydawaly sie nawilzone. ale po jakims czasie stwierdzilam, ze to tylko pic na wodę
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 21:20   #4170
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Dlaczego pic na wodę?
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.