Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-20, 08:37   #3961
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej mam jeszcze kilka pytań. Postanowiłam zrobić najpierw tonik 5%, czy tego toniku można używać codziennie? Czy po nim również przebarwienia trochę się zmniejszą? i ostatnie pytanie czy te skórki które odłażą można odrywać samodzielnie, czy czekać aż same odpadną, obawiam się że jak je będę odrywać to sobie blizny zafundować
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 15:46   #3962
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Hej mam jeszcze kilka pytań. Postanowiłam zrobić najpierw tonik 5%, czy tego toniku można używać codziennie? Czy po nim również przebarwienia trochę się zmniejszą? i ostatnie pytanie czy te skórki które odłażą można odrywać samodzielnie, czy czekać aż same odpadną, obawiam się że jak je będę odrywać to sobie blizny zafundować
Po 5% toniku to raczej skora ci w widoczny sposob zlazic nie bedzie Bo to delikatne jest i raczej po to by sprobowac jak skora reaguje i ja stopniowo przyzwyczaic.

A jak juz zlazi (po wyzszych stezeniach) to wyglada to tak jak po nadmiernym opalaniu...raczej nie da sie blizn sobie zrobic, chyba, ze nie wiadomo jak bedziesz probowala to zdzierac na sile, a wiadomo, ze lepiej nie

Ogolnie to jak nie zrobisz tego toniku z jakims niskim ph to powinno sie go dac stosowac codziennie...ale kazda skora jest inna, musisz po prostu obserowac jak reaguje
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 16:49   #3963
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

jestem po 10% i w sumie nic, pieczenia też praktycznie nie było - tylko przez pierwsze sekundy;
kiedyś już robiłam kilka peelingów i wtedy skóra też nie reagowała jakoś ekstremalnie
następne podejście to będzie 15%
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:12   #3964
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

brak pieczenia jest akurat jedna z zalet kwasu migdalowego to, ze po samym peelingu jest nic to nie znaczy, ze za 2-3 dni cos sie nie zacznie lekko luszczyc
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:24   #3965
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
brak pieczenia jest akurat jedna z zalet kwasu migdalowego to, ze po samym peelingu jest nic to nie znaczy, ze za 2-3 dni cos sie nie zacznie lekko luszczyc
tyle że ja peeling zrobiłam w pn
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:40   #3966
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

tak swoja droga 10% to raczej jakis tonik ciezko to peelingiem nazwac
zmywalas to w ogole czy po prostu zostawilas na twarzy ?

ja w tej chwili traktuje swoj brzuch (bo mam tam paskudne plamki po krostkach) czyms co ma jakies 20-25% i powiem szczerze, ze luszczyc sie zaczelo dopiero po stosowaniu tego 2 razy dziennie przez gdzies ze 3 dni
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 18:58   #3967
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

chwalę wszem i wobec ten kwas !
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-22, 13:45   #3968
uga buga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny a czy do kwasu migdałowego można dodać mocznik?
znalazłam tylko info, że nie wolno go podgrzewać (mocznika) i że jest wrażliwy na silne kwasy i zasady
czyli, że w komplecie z kwasem migdałowym powinno być ok???
dodaję mocznika5% do migdała 5% i przy pierwszej aplikacji widzę dodatkowe nawilżenie skóry ale przy następnych aplikacjach już tego nie widać
nie wiem czy mocznik się rozkłada(nie pojawia sie żaden zapach) czy moja skóra po prostu się przyzwyczaja....
???
uga buga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 21:36   #3969
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny czy używając skinorenu mogę zrobić sobie peeling migdałowy (u kosmetyczki) ? Jak uważacie ?

Chcialam jeszcze przed świętami zafundować sobie takie coś w salonie kosmetycznym Revision ? Może któraś tam juz coś robiła sobie ?
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 13:29   #3970
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Question Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Drogie ekspertki!!!Proszę o radę..
Czytam i czytam te wątki od peelingów po sera i wcierki i mętlik mam w głowie: brzydal:
Otóż zrobiłam sobie już drugi raz peeling migdałowy 4ml-1ml czyli tak jak wyczytałam stężenie 20%. Zero wylinki tylko przy płatkach nosa troszkę białej skórki..Zastanawiam się czy mogę zastosować większe stężenie..czy nie lepiej w przypadku zaskórników wykonać inny peeling???
Zauważyłam na czole takie zmarszczki ( chyba mimiczne) i nie wiem czy za bardzo nie przesuszę sobie skóry tymi peelingami??
A może jakiś ekstra pomysł na zmarszczki??
Poradźcie:p rosi:
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 14:27   #3971
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Czarniawa228 Pokaż wiadomość
Otóż zrobiłam sobie już drugi raz peeling migdałowy 4ml-1ml czyli tak jak wyczytałam stężenie 20%.
To nie do konca dobrze wyczytalas Stezenie 20% to jest np. 4g-1g, a nie mililitry czyli jesli chce miec 5ml o stezeniu 20% to wychodzi... 1.2ml kwasu i 3.8ml wody Ty mialas cos ok. 17%

Polecam na przyszlosc uzycie http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html

Robisz to tylko ze wzgledu na zaskorniki? No to raczej nie jest ci potrzebna jakas super "wylinka" To ja juz bym predzej pomyslala o stosowaniu czegos z malym stezeniem kwasu, w stylu toniku ...ale stosowaniu regularnym

Cytat:
Napisane przez Czarniawa228 Pokaż wiadomość
Zauważyłam na czole takie zmarszczki ( chyba mimiczne) i nie wiem czy za bardzo nie przesuszę sobie skóry tymi peelingami??
Nawet jesli peeling spowoduje przesuczenie (bo sila rzeczy tak to dziala) to raczej nie "dorobisz" sie przez peeling zmarszczek Przeciez kwasy stosuje sie miedzy innymi w celu przeciwzmarszczkowym

Ale fakt, ze warto skore pozniej po kwasach dobrze nawilzac
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 22:51   #3972
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez uga buga Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy do kwasu migdałowego można dodać mocznik?
znalazłam tylko info, że nie wolno go podgrzewać (mocznika) i że jest wrażliwy na silne kwasy i zasady
czyli, że w komplecie z kwasem migdałowym powinno być ok???
dodaję mocznika5% do migdała 5% i przy pierwszej aplikacji widzę dodatkowe nawilżenie skóry ale przy następnych aplikacjach już tego nie widać
nie wiem czy mocznik się rozkłada(nie pojawia sie żaden zapach) czy moja skóra po prostu się przyzwyczaja....
???
5% - to domyślam się że chodzi o tonik , możesz dodawać , ja dodaje i jest super i tanio . Toniki na Bu też mają dodatek mocznika i mleczan sodu jest super , ale to już w Naturalis
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 20:14   #3973
simonka005
Raczkowanie
 
Avatar simonka005
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 213
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam Wizażanki. Mam pytanko co to tego peelingu kwasem, robiłam najpierw stężenie 17-18 %, póżniej 30 % ale nie widzę jak na razie żadnego efektu , robiłam 3 dni temu, ile powinnam czekać na odnowienie regenerację skóry ? Ewentualne łuszczenie bo chyba o to w tym chodzi?? Dodam ,że chcę się pozbyć nierówności na czole. Kiedyś uzywałam kremu Retin-A , pomógł ale stosowanie go jest uciążliwe zresztą i tak już go nie można dostać dlatego zdecydowałam sie na ten kwasy. Czy są takie osoby na ktore te peelingi wogole nie podziałały ??
simonka005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 10:13   #3974
annszc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 20
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mpr Pokaż wiadomość
dziewczyny a jaki warszawski salon kosmetyczny byscie poleciły w celu wykonania pellingu migdałowego?
/ciach spam/, super podejście, dobre ceny, pełen profesjonalizm. Polecam. /ciach spam/

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-11-26 o 12:38
annszc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 10:48   #3975
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

jestem teraz po 20% i jak narazie nic a od peelingu minęło 5 dni
następnym razem znowu zwiększę stężenie
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 09:08   #3976
magdarada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam,jestem tu nowa,jednak od jakiegoą czasu interesuje się peelingiem migdałowym.Znalazłam na allegro papierki lakmusowe,dł 5 m ,chcialabym się dowiedzieć czy są godne polecenia http://www.allegro.pl/item827420159_...lakmusowy.html dzięki za odpowiedź
magdarada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 18:31   #3977
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Te papierki będą dobre. Wszystkie uniwersalne są dobre. Jeśli ktoś na aukcji nie napisze, że są uniwersalne, ale napisze, że zakres jest od 1 do 11 to też są dobre. Czasem niektóre papierki troszkę gorzej pokazują w środowisku zasadowym, ja mam takie i one są 1:10 i też są dobre. Nie wiem czy są takie jak 1:14 ale jakby któraś takie widziała, to one też byłyby dobre . Nie kupujcie tych o zawężonym zakresie, nawet jeśli to jest zakres kwasowy (np od 1 do 5) z doświadczenia wiem, że one często niczego nie chcą pokazywać, no chyba, że w szkole nam je ktoś jakoś zdezaktywował ...
Jeszcze wracając do tego linka z all, to te papierki w okrągłych opakowankach są super, wygodne i higieniczne

A poza papierkami to dziś zrobiłam sobie pierwszy peeling, stężenie 20%, trzymałam 5 minut, nawet lekko szczypał, czekam na efekty .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-29, 14:25   #3978
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przed chwilą machnęłam sobie migdała 30% i jestem ZANIEPOKOJONA! Bardzo mnie szczypało, szczególnie w okolicach oczu (pod oczami i okolice "kurzych łapek", kości policzkowe) więc wytrzymałam tylko 10 minut. I teraz mam w niektorych miejscach takie białe plamy Szczególnie w tych miejscach gdzie najbardziej mnie szczypało Nawet po zneutralizowaniu te miejsca mnie piekły, szczególnie przy dotyku. Teraz siedzę czerwona jak burak z kremem sutkowym na twarzy.

Czy tez tak wam się zdarzyło?

Dodam, że to nie mój pierwszy peeling, a 3-4. Tyle, że minęły jakieś 2 miesiące od ostatniego, ale ciągle używam kremów i toników z kwasami (na trądzik). Wcześniej pamiętam, że robiłam 35% i tak mnie nie szczypało, i miałam lekką wylinkę, i nie miałam przede wszystkim tych białych plam

Co robić?

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Teraz w miejscu tych zbieleń mam rozległe czerwone plamy, powiedzcie, że to zniknie

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2009-11-29 o 15:24
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 07:33   #3979
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Iwona, nie chcę Cię matrwić, ale u mnie te białe plamy wcale nie zeszły. To rodzaj poparznego naskórka, z dnia na dzień będzie brązowiał, aż zrobi się z niego strup i złuszczy się. Trudno z tym wytrzymać, ale sama go nie zdzieraj. Trzymaj się
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 12:29   #3980
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

mnie sie wydaje, ze cos takiego robi sie w miejscu gdzie skora byla ciensza lub bardziej sucha...lub z innego powodu bardziej wrazliwa...i kwas zareagowal mocniej

ogolnie pozniej to sie robi takie jakby ciemniejsze ale z czasem schodzi, szczegolnie jak sie dobrze nawilza, natluszcza tylko trzeba cierpliwosci
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 12:42   #3981
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Już mi się właśnie zrobiło takie brązowawe i widać, że się złuszczy, ogólnie to już widzę, że będę się łuszczyć wszędzie prócz czoła
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 22:05   #3982
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czy zdarzyło się Wam kiedyś zerwać skórki podczas łuszczenia? Bo ja sobie kilka zerwałam sama i teraz mam w tych miejscach czerwone plamki, czy to może zostać czy zejdzie?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 22:21   #3983
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zależy, jeśli skóra jest już odpowiednio zregenerowane to zaczerwienienie zejdzie i będzie ok a jeśli nie to powstanie kolejna skorupa. To jak strupek jest tylko taki cienki i płaski. Jak sobie zdrapiesz strupek, to robi się nowy, chyba, że skóra pod spodem jest już niemal całkowicie zagojona.
Ja tak się w zeszłym roku załatwiłam, chciałam sobie zrobić peeling tylko na dekolt ale ostatecznie zdecydowałam się, że przejadę sobie kilka problematycznych miejsc na żuchwie, a że peeling w tym czasie troszkę odparował to przejechałam jakimś niebotycznym stężeniem i też miałam najpierw białe plamy a potem strupy i żadną tapetą nie umiałam tego zamaskować :P. Mimo wszystko najlepiej tego nie ruszać i czekać aż samo zejdzie oraz pocieszać się tym, że takie bardzo silne peelingi lepiej działają.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 10:02   #3984
marcelka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny a mogłybyście podać mi dokładny przepis na 10% peeling migdałowy z kwasem hialuronowym?Zawsze byłam kiepska z chemii i nie umiem tego wyliczyć, żeby chłopakowi krzywdy nie zrobić?
marcelka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 11:15   #3985
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

10% to jest bardziej tonik niż peeling. Przy jednorazowym użyciu, poza przypadkami jakiejś dużej nadrażliwości, nie będzie żadnych efektów. Za to do codziennego stosowania, jako tonik, na poczatek, jest jednak za mocny.

Co do samego wyliczenia, niżej przepis z mazideł na 5% tonik.
Woda
15 ml
Kwas hialuronowy – 1% roztwór
3,60ml
Kwas migdałowy
1,25

Jeżeli chcemy z tego zrobić 10% to zwiększamy ilośc kwasu 2x (wychodzi 1,25 + 1,25) i dajemy o 1,25ml wody mniej (bo o tyle dodaliśmy kwasu więcej).
Wychodzi 13,75ml wody, 3,60 ml k. hialuronowego i 2,5ml kwasu migdałowego.

Zastanów się jednak nad sensem używania tak słabego peelingu. Lepiej najpierw stosować 5% tonik a peelingi zacząć od 15-20% w żależności od reakcji skóry na tonik.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 11:36   #3986
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja na weekend zrobie kolejny peeling-znowu zwiększe stężenie
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 12:16   #3987
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

KIedy moge zrobic kolejny, bo wydaje mi się, ze juz w 80% zluszczylam sie wczoraj (dzien po peelingu )? Po 3 tygodniach?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 12:17   #3988
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Co do samego wyliczenia, niżej przepis z mazideł na 5% tonik.
Woda
15 ml
Kwas hialuronowy – 1% roztwór
3,60ml
Kwas migdałowy
1,25
Zacznijmy od tego, ze na mazidlach jest blad (napisalam do autorki i przyznala mi racje ale chyba zapomniala zmienic) Wedlug ich wlasnej specyfikacji ciezar wlasciwy kwasu hialuronowego to 1,01 g/ml, wiec 4g to nie bedzie 3.6ml, a raczej prawie 4ml ale to akurat nie jest grozny blad

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Jeżeli chcemy z tego zrobić 10% to zwiększamy ilośc kwasu 2x (wychodzi 1,25 + 1,25) i dajemy o 1,25ml wody mniej (bo o tyle dodaliśmy kwasu więcej).
Wychodzi 13,75ml wody, 3,60 ml k. hialuronowego i 2,5ml kwasu migdałowego.
Moze sie myle ale moim zdaniem to nie do konca tak dziala

W wersji pierwotnej mamy :

  • woda - 75% czyli 15 z 20g
  • kwas migdalowy - 5% czyli 1 z 20g
  • kwas hialuronowy pomine bo tej wartosci nie zmieniamy

Zmieniamy :

  • kwas migdalowy z 5% na 10% czyli z 1g na 2g
  • wodę z 75% na 70% (bo jest 5% wiecej kwasu, a musi sie sumowac do 100%, więc musi byc 5% mniej) czyli zamiat 15g bierzemy 14g (70% z 20g)

Jak juz mamy wartosci gramowe to przeliczamy:

  • 2g kwasu to te 2,5ml tu jest dobrze
  • ale 14g wody to po prostu 14ml (o 1ml mniej) bo ciazar wlasciwy jest 1 g/ml

Wiem, akurat tutaj roznica niewielka (bo raptem pomiedzy 1,25 ml a 1ml) ale chodzi o zasade

Obliczenia robimy w gramach, a pozniej zmieniamy na militry. Dobrze mysle czy zle kombinuje?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 13:02   #3989
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

na 19,85 ml: toniku na wzór tego z mazideł, tylko 10 %:
13,8 ml wody
kwas hialuronowy 3,6 ml
kwas migdałowy ok.2,5 ml (dokładnie 2,46)

I k'woli ścisłości nawet jak niezmieniamy wartości proc. jakiegoś składnika to i tak liczymy wszystkie od nowa. Tu różnica jest mała, bo 0,04 ale dla zasady lepiej wspomnieć.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-12-02 o 13:04
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 13:11   #3990
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No tak, ty zalozylas, ze checemy nadal te dokladnie 19,85 ml tego toniku...ja dla prostoty liczylam, ze chcemy nadal po prostu 20g jak na poczatku
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.