Niemcy IV :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-14, 12:57   #61
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Witam wszystkich,
planuje w marcu wyjechac do Berlina na kurs jezykowy a przy okazji chcialabym zachaczyc sie o jakas prace, zeby chociaz wyjsc w miare na 0 z tym wyjazdem. Moj niemiecki to pozniom A2, jednak mam straszne opory przed mowieniem. znam bardzo dobrze angielski. Czy uwazacie ze sa jakies szanse na znalezienie pracy (najlepiej na pol etatu) ? poza tym slyszalam ze Berlin to miasto gdzie jest duze bezrobocie i ze ogolnie jest bardzo ciezko...
jest tutaj ktos z Berlina ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 14:55   #62
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Niemcy IV :)

Hej, moja siostra od 2 tyg. jest w okolicach Wies baden, Mainz, jest tutaj ktos z tamtych stron. piszcie na priv przekaże jej albo powiem żeby sie sama zalogowała, swoje dziecko do przedszkola musi tam zapisac, ale polskojezycznych przedszkoli to chyba tam nie ma, nie???
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 14:58   #63
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Morka1 Pokaż wiadomość
Hej, moja siostra od 2 tyg. jest w okolicach Wies baden, Mainz, jest tutaj ktos z tamtych stron. piszcie na priv przekaże jej albo powiem żeby sie sama zalogowała, swoje dziecko do przedszkola musi tam zapisac, ale polskojezycznych przedszkoli to chyba tam nie ma, nie???
A czemu siostra się nie zaloguje? Ktoś był/jest z okolic Mainz ale nie pamiętam kto
Do Wiesbaden mam spory kawał drogi a co do polskojęzycznych przedszkoli to bardzo szczerze w to wątpię
__________________
Insta: holistraw

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2014-01-14 o 15:00
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 17:54   #64
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

ja sie wylamie bo nie lubie sokow i sokowirowki mnie nie interesuja mamy jakas mala, bo A. mial faze na robienie smoothow ale teraz stoi w szafie i zabiera miejsce

ja dzisiaj z postanowieniem noworocznym sprzatalam piwnice..ale mamy smieci i gratow za duzo nie porobilam...choc wywalilam cztery duze worki smieci i drugie tyle ciuchow sie uzbieralo..bedziemy wywozic do kontenerow...ech...ale sobie zajecie znalazlam

i zamowilam dzisiaj w sali zabaw stolik na urodziny mojej cory w koncu skonczy 6lat i zaraz idzie do szkoly, wiec musimy to swietowac odpowiednio

i na koniec dnia jeszcze zrobilam sobie kuku na stopie i nie moge chodzic i nie wiem jak jutro do pracy pojde na szczescie jutro bede piec chlebek, to przynajmniej sie nie nachodze..tylko mam andzieje, ze w ogole bede w stanie dojechac do pracy..mam ogromnego krwiaka na srodku stopy...
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 18:43   #65
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny czy idąc pierwszy raz do ginekologa w DE potrzebuje skierowanie od lekarza rodzinnego? Czy po prostu wybieram dowolnego ginekologa i dzwonię aby ustalić termin wizyty?
Orientujecie się może?
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:02   #66
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Wybierasz sobie dowolnego, dzwonisz i umawiasz na termin skierowania nie potrzebujesz
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 23:03   #67
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Niemcy IV :)

Hej. Jest ktoś z Essen lub okolic??? W sobotę będzie małe niezobowiązujące spotkanko przy piwku/herbatce. Ja się wybieram, ktoś jeszcze chętny????
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 06:08   #68
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Tak to Reformhaus. Bio Markt to tez sklep bio tak samo jak basic, alnatura i odkrylam ze moj ukochany olej kokosowy od Rapunzel( wejdz na stronke, tam jak bedziesz chciala kupic przechodzisz do ich sklepu online) to tez sklep bio, ale akurat u mnie tego sklepu nie ma, moge kupic ich produkty w tych bio sklepach jakie sa u mnie w miescie, wiec wiadomo ze pewnie nie w kazdym jest caly sortement, ale jak by co to moge zrobic wieksza zakupy online.

Jelsi chcialabys kupic olej kokosowy a do sklepu masz daleko, albo ci nie po drodze to mozesz spokojnie zrobic zakupy online, fakt ze dla jednego kokosu to pewnie sie nie oplaca, ale moze znajdziesz cos co dolozysz do koszyka.

Produlty Alnatura mozesz kupic tez w dm i napewno maja olej kokosowy.
Mam nadzieje, ze do ktoregos trafie w najblizszych dniach Chociaz juz wczoraj kupilam Babydream fuer Mama

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
W Norymbergii jest Reformhaus (wiedze az 3 http://www.supermarktcheck.de/superm...480/chain:196/ )
Tu znalazlam wykaz różnych sklepow bio u Ciebie
http://www.supermarktcheck.de/superm...78/only_bio:1/
dzieki
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 06:42   #69
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Witam dawno mnie tu nie było, nawet nie zauważyłam, że już nowa część wątku powstała
Ja mam takie pytanie, Tż chce się rozliczyć z podatkiem (za 2012r), wcześniej do połowy roku 2012 mieszkaliśmy jeszcze w PL (tzn ja z dziećmi), TŻ dostał I steuerklasse zamiast III, dopiero od połowy roku 2012 ma III, odciągnęli nam sporo podatku przez to i teraz nie wiem czy możemy go w całości odliczyć
Znalazłam stronę internetową (na innych pisze to samo) z czymś takim: -kwota wolna od podatku z tytułu wychowania dzieci (2.184,00 € na każde dziecko); w zamian ulgi podatkowej podatnik może otrzymać zasiłek rodzinny (po 184,00 € na pierwsze i drugie dziecko, 190,00 € na trzecie i 215,00 € na kolejne dzieci).
Dostajemy kindergeld, czy to ma związek z odliczeniem podatku na dzieci, czy nie?
Mamy podatku wpłaconego ponad 2tys euro i teraz nie wiem czy moożemy go odzyskać czy nie

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Hej. Jest ktoś z Essen lub okolic??? W sobotę będzie małe niezobowiązujące spotkanko przy piwku/herbatce. Ja się wybieram, ktoś jeszcze chętny????
szkoda, że nie mieszkasz bliżej ja mam do Essen 60km, w lato przeprowadzam się do Recklinghausen to będzie bliżej (30km)
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:07   #70
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Tonia, znalazłam super sokowirówkę Chcesz linka
Ja nie chcę sokowirówki, tylko sam blender, taki z dzbankiem. Ale nie chce 100€ na to wydawać, no bez kitu A nie wiem czy te tańsze nie są takie, że o kant dupy rozbić

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
planuje w marcu wyjechac do Berlina na kurs jezykowy a przy okazji chcialabym zachaczyc sie o jakas prace, zeby chociaz wyjsc w miare na 0 z tym wyjazdem. Moj niemiecki to pozniom A2, jednak mam straszne opory przed mowieniem. znam bardzo dobrze angielski. Czy uwazacie ze sa jakies szanse na znalezienie pracy (najlepiej na pol etatu) ? poza tym slyszalam ze Berlin to miasto gdzie jest duze bezrobocie i ze ogolnie jest bardzo ciezko...
jest tutaj ktos z Berlina ?
Ja jestem z Berlina.
Ale nie pomogę, bo jestem na Erasmusie i pracy nie szukałam jeszcze. Teraz będę aplikowała o przedłużenie na semestr letni, więc może jak zostanę to zacznę się rozglądać.

No to masz taką sytuację jak ja jak przyjechałam A2 panika przed mówieniem, nawijałam biegle po angielsku.
Teraz mam B1.2, przyjechałam we wrześniu.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:28   #71
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja nie chcę sokowirówki, tylko sam blender, taki z dzbankiem. Ale nie chce 100€ na to wydawać, no bez kitu A nie wiem czy te tańsze nie są takie, że o kant dupy rozbić
Przestrzegam przed blenderem Tchibo, przed kupnem najlepiej sprawdzić w sklepie czy działa. Dostaliśmy od teścia dwa miesiące temu po czym włączam go w sobotę a on nie kontaktuje Na szczęście kupił e DE i można odesłać. Nie wiem czy mają go jeszcze w sprzedaży

LINK DO FOTY
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 08:29   #72
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Ten Reformhaus jest w mojej ulubionej galerii
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:07   #73
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Przestrzegam przed blenderem Tchibo, przed kupnem najlepiej sprawdzić w sklepie czy działa. Dostaliśmy od teścia dwa miesiące temu po czym włączam go w sobotę a on nie kontaktuje Na szczęście kupił e DE i można odesłać. Nie wiem czy mają go jeszcze w sprzedaży

LINK DO FOTY
Nie nie, ja mam na myśli taki... Standmixer http://www.saturn.de/mcs/product/GAS...html?langId=-3 Coś takiego
Dla mnie to blender
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:08   #74
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja jestem z Berlina.
Ale nie pomogę, bo jestem na Erasmusie i pracy nie szukałam jeszcze. Teraz będę aplikowała o przedłużenie na semestr letni, więc może jak zostanę to zacznę się rozglądać.

No to masz taką sytuację jak ja jak przyjechałam A2 panika przed mówieniem, nawijałam biegle po angielsku.
Teraz mam B1.2, przyjechałam we wrześniu.
i jak sie teraz czujesz z mowieniem ? ja chcialabym wyjechac na max. 3 msce (pozniej musze wrocic bo sesja i obrona jesli dobrze pojdzie ) wiec co najwyzej zdazylabym dojsc do poziomu B1 maksymalnie tak jak ty B1.2 . Czy uczelnia zapewnia Ci mieszkanie/ akademik ? czy sama wynajmujesz jakies lokum ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:10   #75
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Nie nie, ja mam na myśli taki... Standmixer http://www.saturn.de/mcs/product/GAS...html?langId=-3 Coś takiego
Dla mnie to blender
aaaaa to to takie też chcę (z sokowirówką w zestawie właśnie, za jednym razem dwa)

A ten co podesłałaś kosztuje 36 euraczy, łapie się w przegrodzie cenowej, może nie będzie taki zły?
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:29   #76
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

a ja zapomniałam się pochwalić, że na początku lutego idę na einstufungstest, a od początku marca na kurs
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:33   #77
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Ja sie wczoraj zapisałam na kurs. A1... i zaczynam od 21 lutego
Babka próbowała mnie zmusic do napisania testu ale sie nie dałam jak mam zaczynać kurs to wole od podstaw, chociażbym miała sie na nim nudzić

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:39   #78
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
i jak sie teraz czujesz z mowieniem ? ja chcialabym wyjechac na max. 3 msce (pozniej musze wrocic bo sesja i obrona jesli dobrze pojdzie ) wiec co najwyzej zdazylabym dojsc do poziomu B1 maksymalnie tak jak ty B1.2 . Czy uczelnia zapewnia Ci mieszkanie/ akademik ? czy sama wynajmujesz jakies lokum ?
Aktualnie jak muszę się dogadać, to się dogadam, jak ktoś mnie zaczepi w metrze/s-bahnie i do mnie zagada czy coś to pogawędzę
Jak odpalę sobie film to wyłapię ogólnie o co chodzi. Nie pogadam natomiast tak, żeby nawijać ze współlokatorami, bo oni tak zasuwają i używają mnóstwa słów, których nie znam

Mieszkam w akademiku, załatwiałam to przez uczelnię, ale aplikację musiałam sama składać. Natomiast o akademik raczej nie możesz aplikować jeśli nie jesteś studentką niemieckiej uczelni. No ale możesz na fejsie powchodzić na strony akademików w Berlinie (od razu odradzam Goerzallee, wielki paskudny moloch, mrówki i grzyb na ścianie, mój znajomy tam mieszka i mówi, że ucieka czym prędzej do mieszkania innego ) i napisać, że chcesz wynająć pokój, czasem można coś złapać w taki sposób, bo ludzie wyjeżdżają na wymiany itp. i wtedy wynajmują swoje pokoje.

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
aaaaa to to takie też chcę (z sokowirówką w zestawie właśnie, za jednym razem dwa)

A ten co podesłałaś kosztuje 36 euraczy, łapie się w przegrodzie cenowej, może nie będzie taki zły?
No własnie ja wolę gęste soki, więc sokowirówka aż tak mnie nie rajcuje

Tak, no właśnie 36€ to bardzo spoko i się zastanawiam czy go nie wziąć
Te trzy rozważam:
http://www.saturn.de/mcs/product/PHI...html?langId=-3
http://www.saturn.de/mcs/product/GAS...html?langId=-3
http://www.saturn.de/mcs/product/GAS...html?langId=-3

Ale nie znam się na tych danych tam powymienianych, moc i inne takie i nie wiem, który najlepszy

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

A ja mam dzisiaj test z passivu
I jeszcze się na niego nie nauczyłam, bo byłam wczoraj strasznie zmęczona :/ Dzisiaj w okienku będę się uczyć.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:09   #79
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Nie nie, ja mam na myśli taki... Standmixer http://www.saturn.de/mcs/product/GAS...html?langId=-3 Coś takiego
Dla mnie to blender
ja mam taki
http://www.saturn.de/mcs/product/BOS...html?langId=-3

ale pokrywka jest biala i mam wersje bez tego ubijacza do majonezu, same nozyki do mielenia. Moj mi na ebayu kupil , nowy.

z takim Stabmixer to mam z Aldika, ale oddam go mamie, bo jak kupowalismy nowy reczny mikser( taki klasyczny z hakami do ubijania smietany , bialka i z hakami do mieszania ciasta) to wybralam Tefal u ktorego na drugim koncu wkreca sie koncowke i ma sie Stabmixer, wiec ten aldikowy dam mamie, on tez ma koncowke do ubijania piany.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-01-15 o 10:15
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 10:15   #80
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ja sie wczoraj zapisałam na kurs. A1... i zaczynam od 21 lutego
Babka próbowała mnie zmusic do napisania testu ale sie nie dałam jak mam zaczynać kurs to wole od podstaw, chociażbym miała sie na nim nudzić

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ja zapisałam się na kurs intensywno integracyjny

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Czarnulka7891 wprosiłam się na Twojego bloga Balea rządzi
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:27   #81
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Ja zapisałam się na kurs intensywno integracyjny

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Czarnulka7891 wprosiłam się na Twojego bloga Balea rządzi
Intensywny tez miałam do wyboru i pewnie bym sie skusila ale godziny mi nie pasują i zresztą kurs zaczął sie właśnie wczoraj...
A ile cie uczyni taki kursik? jeśli można wiedzieć? U mnie 88h za 197 euro w VHS.

Spoko zapraszam częściej

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:28   #82
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Witam dawno mnie tu nie było, nawet nie zauważyłam, że już nowa część wątku powstała
Ja mam takie pytanie, Tż chce się rozliczyć z podatkiem (za 2012r), wcześniej do połowy roku 2012 mieszkaliśmy jeszcze w PL (tzn ja z dziećmi), TŻ dostał I steuerklasse zamiast III, dopiero od połowy roku 2012 ma III, odciągnęli nam sporo podatku przez to i teraz nie wiem czy możemy go w całości odliczyć
Znalazłam stronę internetową (na innych pisze to samo) z czymś takim: -kwota wolna od podatku z tytułu wychowania dzieci (2.184,00 € na każde dziecko); w zamian ulgi podatkowej podatnik może otrzymać zasiłek rodzinny (po 184,00 € na pierwsze i drugie dziecko, 190,00 € na trzecie i 215,00 € na kolejne dzieci).
Dostajemy kindergeld, czy to ma związek z odliczeniem podatku na dzieci, czy nie?
Mamy podatku wpłaconego ponad 2tys euro i teraz nie wiem czy moożemy go odzyskać czy nie
Może zapytajcie w Urzędzie skarbowym Nam tam wsyztsko powiedzieli- powiedzieli ze nawet mozemy sobie wliczyc w koszty wyjazdy do pl w celach odwiedzin rodziny (koszt max 1000e). U nas było podobnie, tz mąz tez prace zaczął w polowie roku i pozniej zwrot dostalismy spory (nawet nie wiedzielismy)

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Ten Reformhaus jest w mojej ulubionej galerii
Która twoja ulubiona?
Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
a ja zapomniałam się pochwalić, że na początku lutego idę na einstufungstest, a od początku marca na kurs
Ja od 10 marca zaczynam tez kurs
Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ja sie wczoraj zapisałam na kurs. A1... i zaczynam od 21 lutego
Babka próbowała mnie zmusic do napisania testu ale sie nie dałam jak mam zaczynać kurs to wole od podstaw, chociażbym miała sie na nim nudzić

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ale jak masz ten integracyjny dofinansowany to musisz zrobic test (przynajmniej nam w szkole tak mowili, bo to wymóg od urzędu)
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:39   #83
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Ale jak masz ten integracyjny dofinansowany to musisz zrobic test (przynajmniej nam w szkole tak mowili, bo to wymóg od urzędu)
Nie ja nie mam dofinansowania... ze swojej kieszeni płacę


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Czarnulka7891
Czas edycji: 2014-01-15 o 10:40
Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:54   #84
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Nie ja nie mam dofinansowania... ze swojej kieszeni płacę


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Aha, to rzeczywiscie nie musisz robic testu A nie wolalabys na integracyjny pojsc? wyszloby 120 za 100 godzin
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 11:07   #85
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Wiesz co tu w Köln to ja nawet nie wiem gdzie iść. Pare osób poleciło mi vhs to wczoraj tam poszłam i najtańszy jaki był to za 194euro.. mi godziny nie pasowały wiec wybrałam ten za 197

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 11:29   #86
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Wiesz co tu w Köln to ja nawet nie wiem gdzie iść. Pare osób poleciło mi vhs to wczoraj tam poszłam i najtańszy jaki był to za 194euro.. mi godziny nie pasowały wiec wybrałam ten za 197

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
W tymze VHS maja, tylko musisz powiedziec ze chcesz kurs integracyjny z dofinansowaniem (mi tez nic a nic nie powiedzieli). Jeszcze są inne szkoly- tu znalazłam troche:
http://webgis.bamf.de/BAMF/control;j...E6D554934CE843
Jak tam wpiszesz swoj kod to blizej Ciebie znajdzie (ja wpisalam tylko nazwę miejscowości).

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Tu masz jeszcze takie info po polsku: http://www.bamf.de/SharedDocs/Anlage...ublicationFile
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 11:30   #87
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

A to dofinansowanie to na jaką okazje można brać?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 11:35   #88
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja mam taki
http://www.saturn.de/mcs/product/BOS...html?langId=-3

ale pokrywka jest biala i mam wersje bez tego ubijacza do majonezu, same nozyki do mielenia. Moj mi na ebayu kupil , nowy.

z takim Stabmixer to mam z Aldika, ale oddam go mamie, bo jak kupowalismy nowy reczny mikser( taki klasyczny z hakami do ubijania smietany , bialka i z hakami do mieszania ciasta) to wybralam Tefal u ktorego na drugim koncu wkreca sie koncowke i ma sie Stabmixer, wiec ten aldikowy dam mamie, on tez ma koncowke do ubijania piany.
Takie coś mam w domu i to totalnie nie to o co mi chodzi
Nie da się tym koktajlu zrobić
Ja chcę dzbanek, klik i mam koktajl

Chyba sobie kupię w prezencie jutro
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 12:34   #89
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Aktualnie jak muszę się dogadać, to się dogadam, jak ktoś mnie zaczepi w metrze/s-bahnie i do mnie zagada czy coś to pogawędzę
Jak odpalę sobie film to wyłapię ogólnie o co chodzi. Nie pogadam natomiast tak, żeby nawijać ze współlokatorami, bo oni tak zasuwają i używają mnóstwa słów, których nie znam

Mieszkam w akademiku, załatwiałam to przez uczelnię, ale aplikację musiałam sama składać. Natomiast o akademik raczej nie możesz aplikować jeśli nie jesteś studentką niemieckiej uczelni. No ale możesz na fejsie powchodzić na strony akademików w Berlinie (od razu odradzam Goerzallee, wielki paskudny moloch, mrówki i grzyb na ścianie, mój znajomy tam mieszka i mówi, że ucieka czym prędzej do mieszkania innego ) i napisać, że chcesz wynająć pokój, czasem można coś złapać w taki sposób, bo ludzie wyjeżdżają na wymiany itp. i wtedy wynajmują swoje pokoje.


.
odnosnie akademika pytalam z ciekawosci, jak to wyglada w Berlinie, bo sama w zeszlym roku bylam na Erasmusie w Niemczech, ale calkiem inny region
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 12:45   #90
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Może zapytajcie w Urzędzie skarbowym Nam tam wsyztsko powiedzieli- powiedzieli ze nawet mozemy sobie wliczyc w koszty wyjazdy do pl w celach odwiedzin rodziny (koszt max 1000e). U nas było podobnie, tz mąz tez prace zaczął w polowie roku i pozniej zwrot dostalismy spory (nawet nie wiedzielismy)
Dziękuję za odpowiedź Mój nie pracował pół roku tylko cały rok, ale od połowy roku dopiero mu dali III steuerklasse (od wtedy co myśmy dojechali). Na dojazdy do PL chcemy odliczyć, ale my się zastanawiamy czy nie da się normalnie na dwójkę dzieci całości odliczyć, czy to wystarczy czy nie I druga rzecz czy to, że się Kindergeld na dzieci dostaje to coś ujmuje w tym wzrocie z podatku czy jak?
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.