OKULARY z filtrem UV - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-11, 23:09   #151
menazka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Właśnie szukam tanich okularów ale z dobrym filtrem UV. Co myślicie o firmie Polaroid. Wydają się, że mają bardzo dobre i bezpieczne jakościowo szkła. Na allegro można spotkać tanio - podobno - oryginałki
Jakie znacie dosyć tanie firmy, które produkują okulary rzeczywiście chroniące oczy?
menazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:21   #152
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Na swoim przykładzie mogę polecić firmę Solano, okulary na pewno mają filtry i ceny są w miarę przystępne. Widziałam już od 130zł, ale swoje kupiłam drożej. Teraz nabyłam nowiutkie Polaroidy, w stylu miejskim drogie były skubańce, ale ładne, filtry i polaryzacja gwarantowana. Chociaż przyznam że jakoś lepiej patrzy się przez te pierwsze, nie wiem od czego to zależy.
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 19:13   #153
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja również mam okulary Solano, są rzeczywiście fajne, trwałe, bardzo wyraźnie przez nie widać, tylko mają dla mnie jedną wadę - nie nadają się na silne słońce. Pytałam w salonie optycznym o mocniej przyciemnione i sprzedawca mi powiedział, że nie ma, ewentualnie może mi zrobić na zamówienie, wtedy % przyciemnienia sama wybieram. Później potwierdziła to okulistka. Zdziwiłam się bardzo, bo nigdy wcześniej nie miałam problemu z doborem odpowienio ciemnych soczewek, a kupowałam jeszcze na bazarach.
Czy firmy "salonowe" nie robią takich bardziej ciemnych okularów?
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 20:25   #154
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Są różne oznaczenia-kategorie przyciemnienia soczewek, nie jest to wielkość filtra tylko właśnie przyciemnienie. Już nie pamiętam jak to dokładnie wygląda, wiem że są 4 kategorie, ja mam kat.3. Te najciemniejsze zalecane są sportowcom, niewskazane na co dzień. To powinno być napisane z boku okularów od wew strony. No i odcień soczewek też jest istotny.
Ale biorąc pod uwagę to jakie przycieminie mam i to ze czasem w słoneczny dzień nawet w okularach razi mnie słonce nie wiem Summer czy jest sens szukac czegos ciemniejszego, co w 100% zlikwidowaloby to razenie. Bo zrobia Ci okulary spawalnicze i tyle bedzie
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 20:55   #155
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Arrow Dot.: OKULARY z filtrem UV

No tak, ja wiem o tych kategoriach, nie pamiętam, jaka była na moich (na samych okularach tego nie ma, chyba było na karteczce do nich doczepionej), ale robiłam tak, że po prostu pokazywałam swoje okulary w salonie i mówiłam: "chce ciemniejsze". Co do odcienia soczewek - dla mnie tylko szare!
A jeśli chodzi o konieczność posiadania ciemniejszych - raczej tak, bo teraz przy silniejszym słońcu reakcją jest bądź silne łzawienie bądź równie silne pieczenie, które utrzymują się jeszcze przez jakiś czas (nawet do wieczora) po zejściu ze słońca.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 22:34   #156
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Powiem szczerze że ja dokładnie takie reakcje jak Ty tzn. pieczenie i łzawienie miałam kiedy używałam okularów w "nibyfiltrem" na wakacjach, ale u mnie pomogła zmiana okularów. Może warto w takim razie zobaczyć najpierw te najciemniejsze, w kat.4-w nich nie można prowadzić samochodu, albo wybrać model bardziej zabudowany, osłaniający lepiej oczy.
Ja z ciekawości porównałam moje okularki, z opisu wynika że solano mają kat.2, polaroidy 3 ale patrząc przez nie właśnie te pierwsze wydają się ciemniejsze, więc nijak się to ma do opisu
__________________
...Wizaż Victim...

Edytowane przez skrytka
Czas edycji: 2009-05-16 o 22:38
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 10:34   #157
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Arrow Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Powiem szczerze że ja dokładnie takie reakcje jak Ty tzn. pieczenie i łzawienie miałam kiedy używałam okularów w "nibyfiltrem" na wakacjach, ale u mnie pomogła zmiana okularów.
Zakładam, że Solano jednak mają filtr, a poza tym, jak pisałam wcześniej, przy ciemniejszych okularach bez filtra nie miałam problemów ze łzawieniem i pieczeniem. Także wychodzi na to, że przynajmniej w moim przypadku zależy to raczej od stopnia przyciemnienia niż od obecności filtra.
No nic, będę musiała wytrwale szukać dalej. Denerwuje mnie tylko, że chyba większość salonów optycznych jest zlokalizowana wewnątrz centrów handlowych - jak mam przy sztucznym świetle sprawdzić, czy nie będzie mnie razić słońce?
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-06, 07:52   #158
wanda1952
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Stwierdzenie, że tanie okulary nie posiadają filtra UV jest mitem. Według testów wielu ośrodków badawczych cena nie gra roli w zapełnieniu dobrej ochrony przed promieniowaniem UV. Nawet najtańsze okulary oznaczone znakiem CE spełniają normy i dobrze chronią przed promieniami UV.

Oglądałam niedawno program medycznym na BBC knowledge "Nie umieraj młodo", w którym prowadząca program postanowiła przetestować okulary słoneczne (od najtańszy do najdroższych). Test odbył się na angielskiej uczelni technicznej (nie pamiętam nazwy) na specjalistycznym sprzęcie pomiarowym (spektrometrze optycznym) i wyniki były podobne a wręcz identyczne (nie zauważalna różnica).
Na koniec programu prowadząca stwierdziła, że nawet najtańsze okulary
za kilka funtów są bezpieczne dla zdrowia (warunek znak CE i oznaczenie UV 400).

Znane są także przypadki, że tanie okulary zapewniały lepszą ochronę niż okulary za kilaset dolarów oto cytat z wikipedi:
"There is no demonstrated correlation between high prices and increased UV protection. A 1995 study reported that "Expensive brands and polarizing sunglasses do not guarantee optimal UVA protection." The Australian Competition and Consumre Commission has also reported that "Consumers cannot rely on price as an indicator of quality". One survey cited below even found a $6.95 pair of generic glasses with slightly better protection than Salvatore Ferrgamo shades."


Również w jednym z odcinków programu "Co jest dla ciebie dobre" emitowanym na tvn style, nie stwierdzono różnicy w filtrach UV miedzy tanimi a drogimi okularami.
A więc czy warto przepłacać?

Edytowane przez wanda1952
Czas edycji: 2009-07-06 o 08:46
wanda1952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 19:51   #159
crazydream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: OKULARY z filtrem UV

http://allegro.pl/item845327712_czer...arer_nerd.html

Jak myślicie , czy te okulary są bezpieczne . ?
pisze poniżej że są z filtrem UV 400 , jak maja niska cene to naprawde sa dobre dla oczu . ? pomuszcie ^^
crazydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 20:07   #160
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez crazydream Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/item845327712_czer...arer_nerd.html

Jak myślicie , czy te okulary są bezpieczne . ?
pisze poniżej że są z filtrem UV 400 , jak maja niska cene to naprawde sa dobre dla oczu . ? pomuszcie ^^
pisze się POMÓŻCIE
wątpię że te okulary są z filtrem, za 7zł na wiele bym nie liczyła
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 23:31   #161
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
pisze się POMÓŻCIE
wątpię że te okulary są z filtrem, za 7zł na wiele bym nie liczyła
Poczytaj regulamin,nie możesz zwracać uwagi na błędy ortograficzne

crazydreamprzeczytaj post nad swoim ,napisała wanda1952
to niestety(lub stety )jest prawdziwe.Jeśli jest sertyfikat CE jest też filtr.(musi być)
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 15:30   #162
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Kupilam wlasnie okulary w C&A w cenie 45 zl i dopiero w domu zaczęlam sie zastanawiać nad filtrami i szukać co nie co na ich temat w sieci, wcześniej mnie to nie interesowalo zbytnio. Zależalo mi bardziej na tym, żeby okulary pasowaly do twarzy i nie spadaly z nosa. Na zakupionych szklach jest nalepka UV400, PVC Free. Od wewnątrz na oprawce maly napis Cat. 3. Szkla są duże, efekt muchy, ciemne, brązowe, pod światlem jednak barwa staje sie fioletowa, przeźroczyste, widać przez nie oczy. Światlo wogule nie wpada, oprawki przylegają do twarzy, nie ma zakamarków. Czy można ufać takim okularom?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2010-03-14 o 15:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:36   #163
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kupilam wlasnie okulary w C&A w cenie 45 zl i dopiero w domu zaczęlam sie zastanawiać nad filtrami i szukać co nie co na ich temat w sieci, wcześniej mnie to nie interesowalo zbytnio. Zależalo mi bardziej na tym, żeby okulary pasowaly do twarzy i nie spadaly z nosa. Na zakupionych szklach jest nalepka UV400, PVC Free. Szkla są duże, efekt muchy, brązowe, pod światlem jednak barwa staje sie fioletowa, przeźroczyste. Światlo wogule nie wpada, oprawki przylegają do twarzy, nie ma zakamarków. Czy można ufać takim okularom?
wdg. mnie ,nie mozna.
okulary kupione z tzw. kraty tez mają naklejki o filtrze a takich nie posiadaja.

mozesz je nosic zamiennie z dobrymi okularami z salonu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:51   #164
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
wdg. mnie ,nie mozna.
okulary kupione z tzw. kraty tez mają naklejki o filtrze a takich nie posiadaja.

mozesz je nosic zamiennie z dobrymi okularami z salonu.


Nie byly kupione z kraty na stoisku, tylko w firmowym sklepie C&A, mają wszystkie metki i do najtańszych nie należą, są nawet droższe od okularów z Vision Express. Podobno takie są teraz wymogi unii europejskiej, że okulary muszą spelniać pewne kryteria zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Chcialam tylko dowiedzieć sie, czy UV 400, Cat. 3, to filtr, który ochroni skutecznie moje oczy przed promieniowaniem slonecznym?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 07:07   #165
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie byly kupione z kraty na stoisku, tylko w firmowym sklepie C&A, mają wszystkie metki i do najtańszych nie należą, są nawet droższe od okularów z Vision Express. Podobno takie są teraz wymogi unii europejskiej, że okulary muszą spelniać pewne kryteria zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Chcialam tylko dowiedzieć sie, czy UV 400, Cat. 3, to filtr, który ochroni skutecznie moje oczy przed promieniowaniem slonecznym?

No i co z tego ze w c&a ?45 zl to żaden majątek i nie widzial takich okularów w VE za mniej niz 80 zł.

wymogi owszem sa dlatego kazde okulary maja naklejke z info ze maja filtr ,pytanie czy faktycznie mają ?
nie bo nikt tego nie sprawdza ,maja naklejke i jada dalej.
UV 400 nie mają chyba nawet te z salonów.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 10:58   #166
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja kupiłam swoje okulary u znajomego który ma coś typu hurtowni i sprzedaje okulary do salonów optycznych.Powiem wam że są tak drogie nie dla tego że mają filtry,polaryzację i różne inne cuda-wianki,poprostu salony zarabiają na nich 200-300%,ja swoje kupiłam u znajomego za 65zł.,to była cena po jakiej on sprzedaje do salonów,takie okulary w salonie kosztują 200zł.- mają filtr i polaryzację.
Podejżewam,że te z sieciówek też mają filtry,duży sklep sieciowy sprowadza okulary z Chin(jak prawie wszystko )w takich ilosciach,że załapuje się na wszystkie możliwe rabaty u producentów,wiec koszty są naprawde małe,stać taki sklep pózniej na to zeby sprzedać te okulary w cene ok.50 zł.,przecież wiadomo zarabiają na ilośći.
Ja myślę,że takie okulary z sieciówek nadają się do noszenia na co dzień w mieście,ale do "zadań specialnych"typu-wyjazd w góry,nad morze,do krajów poludniowych trzeba kupić w salonie.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 14:26   #167
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
No i co z tego ze w c&a ?45 zl to żaden majątek i nie widzial takich okularów w VE za mniej niz 80 zł.

wymogi owszem sa dlatego kazde okulary maja naklejke z info ze maja filtr ,pytanie czy faktycznie mają ?
nie bo nikt tego nie sprawdza ,maja naklejke i jada dalej.
UV 400 nie mają chyba nawet te z salonów.



Dla mnie 45 ( prawie 5 dych) wydanych na okulary przeciwsloneczne to jest spory wydatek, mam male dziecko, które samotnie wychowuje, źle nie jest, ale z tymi okularami, to w mojej sytuacji można powiedzieć, że zaszalalam A w vision express bylam i patrzylam i tam teraz są wyprzedaże i promocje, taka pora roku. Okulary i to calkiem fajne można kupić już od 29 zl. Wiesz Paula, bardzo jestem Ci wdzięczna, bo za każdym razem, kiedy zadaje pytanie na tym portalu, Ty jako pierwsza mi odpowiadasz. Szkopól tkwi w tym jednak, że chyba Ci sie coś za bardzo wydaje, że jesteś wszystko wiedząca. A nie sądzę, ani nawet nie podejrzewam, że wiesz, czy okulary zakupione przeze mnie mają rzeczywiscie te filtry czy nie, a jeżeli sie mylę, to skąd wiesz, że nie mają? Zauważam nutkę zazdrości w tonie Twojej wypowiedzi, nawet nie odpowidzialaś na moje pytanie, tylko z góry dalaś jasno do zrozumienia, że mój zakup byl kompletną porażką. Więc odpowiem teraz krótko, że zanioslam okulary do optyka i tam mi sprawdzili filtr za darmo, okazalo sie, że jest i to dobry i nawet jest polaryzacja, czyli, że szkla niwelują odbijajace światlo, podobno pomocne podczas jazdy autem. Pozdrawiam i dziękuje za rzetelne informacje i rady.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 17:39   #168
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: OKULARY z filtrem UV

a ja jestem ciekawa czy gazeta "Uroda" aż tak bardzo oszukuje bo chyba niemożliwe jest by okulary z gazety za 10 zł miały filtr UV 400?!
wydaje mi sie to ściemą i nie wiem czy noszenie takich okularów jest bezpieczne?
ps-i tak mam zamiar kupic okulary w zaufanym sklepie ale jestem ciekawa waszych opinii
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 19:26   #169
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
a ja jestem ciekawa czy gazeta "Uroda" aż tak bardzo oszukuje bo chyba niemożliwe jest by okulary z gazety za 10 zł miały filtr UV 400?!
wydaje mi sie to ściemą i nie wiem czy noszenie takich okularów jest bezpieczne?
ps-i tak mam zamiar kupic okulary w zaufanym sklepie ale jestem ciekawa waszych opinii
Zawsze można sprawdzić u optyka,tylko nie mów mu że to z gazety bo cie wyśmieje,powiedz ,że dostałaś w prezencie i chcesz sprawdzić jakość.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 17:06   #170
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Zawsze można sprawdzić u optyka,tylko nie mów mu że to z gazety bo cie wyśmieje,powiedz ,że dostałaś w prezencie i chcesz sprawdzić jakość.
Płaci się coś za to sprawdzenie? Ja moje kupiłam z firmy fabrislane.com i mają znaczek CE 1582, ale nie jestem pewna czy to nie jest jakaś stara norma
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 10:07   #171
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: OKULARY z filtrem UV

z racji tego,że w wakacje wybieram się do Egiptu postanowiłam sobie kupić porządne okulary. Poszłam wczoraj do Fielmanna i spodobały mi się tylko jedne okulary i jak się okazało kosztowały tylko 17,50 :O filtr mają niby 400. Ale cos mi sie nie chce chyba w to wierzyc, ze dobre okulary za taka cene, no ale z 2 strony teoretycznie u optyka byle czego nie powinni sprzedawac co myslicie??
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 17:12   #172
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
z racji tego,że w wakacje wybieram się do Egiptu postanowiłam sobie kupić porządne okulary. Poszłam wczoraj do Fielmanna i spodobały mi się tylko jedne okulary i jak się okazało kosztowały tylko 17,50 :O filtr mają niby 400. Ale cos mi sie nie chce chyba w to wierzyc, ze dobre okulary za taka cene, no ale z 2 strony teoretycznie u optyka byle czego nie powinni sprzedawac co myslicie??
Szczerze mówiąc, to miałabym taki sam problem co Ty
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 22:32   #173
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Zawsze można sprawdzić u optyka,tylko nie mów mu że to z gazety bo cie wyśmieje,powiedz ,że dostałaś w prezencie i chcesz sprawdzić jakość.
dobry pomysł że tez na to nie wpadłam :P
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 17:30   #174
ec3ecf67ca645da9bcfb4d4b64140b93ac2efc56_5e41ee94bdeb6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 103
Dot.: OKULARY z filtrem UV

.

Edytowane przez ec3ecf67ca645da9bcfb4d4b64140b93ac2efc56_5e41ee94bdeb6
Czas edycji: 2020-02-10 o 19:24
ec3ecf67ca645da9bcfb4d4b64140b93ac2efc56_5e41ee94bdeb6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:45   #175
gburiavonfuria
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 820
Dot.: OKULARY z filtrem UV

dziewczyny,
czy jak kupiłam okulary w reserved, mają to CE więc chyba nie będą takie złe ale nie o tym - czy optyk wprawi mi w tę oprawkę szkła korekcyjne, przyciemniane z filtrem? bardzo mi się podoba ta oprawka no i jakby jednak były złe to nie chce wywalać znowu kasy na oprawkę + szkła, wole wydać na same szkła
__________________
Proszę o pomoc w magisterce mieszkających w Norwegii http://www.ebadania.pl/0252895dfaa9ffbb
gburiavonfuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 14:58   #176
sorsenik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: OKULARY z filtrem UV

a ja znalazłam test taki:
http://www.test.de/themen/freizeit-r...54551-1260956/

tutaj jakość jest oceniana ogólna, ale jak widac optyka h&mjest taka sama jak dkny itp, gorzej z ramkami i śrubkami (czyli wykonaniem obudowy do tzw optki)...., ale uv mają i to 100%.
dzieciece h&m tylko nie byly podane dane...
co ciekawe niektore D&G nie maja i chanelki itp.... bo sa modowe, a nie ochronne. wiec ogolnie mozna kupic w salonach domow mody gorsze cos niz w h&m i c7a itp. oni musza sie stosowac do zalecen unijnych, bo by za duzy smrod byl, gdyby filtrow nie mieli.
to akurat watki z niemieckich stron.

poza tym VExpress zdziera okropnie... za soczewki kontaktowe tez sobioe ładnie liczy.... a przeciez najlepiej kupowc u wynalzacy soczewek czyli Baushu&Lombie, ktory tez wynalazl zreszta ray bany itd itp.
sorsenik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 15:30   #177
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Kiedyś w liceum na fizyce babka mówiła, że najprostszy sposób żeby sprawdzić czy dane okulary mają filtr polaryzacyjny to przyłożyć dwa szkła i obrócić tak żeby był kat prosty miedzy nimi, jak nic nie bedzie widać przez takie podwójne szkło to znaczy ze oba mają filtr polaryzacyjny. W praktyce nie wiem jak to działa
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 21:02   #178
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kiedyś w liceum na fizyce babka mówiła, że najprostszy sposób żeby sprawdzić czy dane okulary mają filtr polaryzacyjny to przyłożyć dwa szkła i obrócić tak żeby był kat prosty miedzy nimi, jak nic nie bedzie widać przez takie podwójne szkło to znaczy ze oba mają filtr polaryzacyjny. W praktyce nie wiem jak to działa
Ale my tu bardziej o UV niż polaryzacyjnych
Polaryzacje juz raczej mają te z naklejką 'polarized', nie wiem, ale chyba te 'świecące' na niebiesko czy inne kolory to właśnie te
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 21:35   #179
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Ale my tu bardziej o UV niż polaryzacyjnych
Polaryzacje juz raczej mają te z naklejką 'polarized', nie wiem, ale chyba te 'świecące' na niebiesko czy inne kolory to właśnie te
Ah, no tak cos mi sie pokreciło
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 18:15   #180
korneczka
Zadomowienie
 
Avatar korneczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dwunasty Księżyc
Wiadomości: 1 490
Dot.: OKULARY z filtrem UV

A czy okulary z Mango lub Zary ( jeśli w ogóle są w Zarze , bo nie orientuje się ) mają faktycznie filtr? Ceny są w granicach 100 zł więc płacimy za markę czy też za faktyczną ochronę ?
__________________
" Here are things known,
and there are things unknown,
and in between are the doors"
korneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 16:37:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.