Kitchen Aid - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-28, 09:53   #1
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731

Kitchen Aid


Tak sobię patrzę ja Nigella wyrabia ciasto za pomocą tego urządzenia. też mi sie marzy Cena owszem, niemal nie z tej ziemi. Dlatego pytam czy są na tym forum urzytkowniczki tej machiny? Jak się sprawuje, jesteście zadowolone? Warto wydać ponad 2 tys.?
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 10:01   #2
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Kitchen Aid

Mailowałam jakiś czas z Panią, która jest przedstawicielem KitchenAid na Polskę bo usilnie myślałam nad jego kupnem, kosztuje dokładnie 2168 zł brutto w wersji kolorowej, przy zakupie przystawek przewidziane są rabaty, jednakże doszłam do wniosku, że za sam mikser to jednak zbyt kosmiczna cena...
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 18:15   #3
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Kitchen Aid

dziewczyny, ja zamierzam sobie kupić sobie zupełnie podobnego robota marki Bosch nazywa się MUM i kosztuje w Euro około 900 pln, ale ma oprócz miski i trzech końcowek do ciasta maszynkę do mięsa i tarcze do plasterków i dwóch grubości wiórków...no i mozna dokupić w serwisie dodatkowe elementy
http://www.maximedia.pl/?c=roboty&p=bosch_mum_4655 ... a nawet taniej niż w Euro
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 18:25   #4
fk4i4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 133
Dot.: Kitchen Aid

Oj, ja też choruję na tą machinę, jak widzę jak pięknie miesza ciasto, a potem próbuję zrobić to samo moim, to obiecuję sobie że jak tylko wygram w totka to sobie zafunduję. Ale tak, wydać tyle forsy to przegięcie, choć roboty kuchenne z taką zabawką to musi być super frajda.
fk4i4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 15:50   #5
viola89
Raczkowanie
 
Avatar viola89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
GG do viola89
Dot.: Kitchen Aid

a co powiesz na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ ? ) osobiście mam owe urządzonko w domq i musze przyznać, że spisuje sie naprawde wspaniale "☠☠☠☠☠☠☠☠☠ to kilkadziesiąt urządzeń w jednym.

To wszechstronne urządzenie, ktore przygotowuje potrawy, a jednocześnie gotuje w wodzie i na parze." Wszystko wykonuje w jednym naczyniu, bez dodatkowego oprzyrządowania.

To najmniejsza "kuchnia" świata!

Myje się wodą, bez detergentów w kilkadziesiąt sekund, bez rozbierania na części.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg thermo_grande.jpg (33,4 KB, 111 załadowań)
__________________
Where are you going?
viola89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 17:54   #6
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Kitchen Aid

Cytat:
Napisane przez makadamia
dziewczyny, ja zamierzam sobie kupić sobie zupełnie podobnego robota marki Bosch nazywa się MUM i kosztuje w Euro około 900 pln, ale ma oprócz miski i trzech końcowek do ciasta maszynkę do mięsa i tarcze do plasterków i dwóch grubości wiórków...no i mozna dokupić w serwisie dodatkowe elementy
http://www.maximedia.pl/?c=roboty&p=bosch_mum_4655 ... a nawet taniej niż w Euro
oo całkiem fajne to urządzenie mnóstwo tych przystawek posiada, hmmm podoba mi sie no i co najważniejsze cena nie jest kosmiczna jak na taki robot...
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 18:44   #7
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Kitchen Aid

dziewczyny kupiłam sobie tego robota (Bosch MUM) i jestem zachwycona...co prawda nie zdąrzyłam jeszcze wypróbować jego wszystkich możliwości, ale z 3-krotnym mieleniam 2 kg mięsa na pasztet poradził sobie spokojnie, potem zmajstrował ciasto drożdżowe, wyrobił je tak, że przed robieniem kolejnego ciasta (mandarynkowe Nigelli) nie musiałam myć miski, kruche na mazurek zajęło mu ze 3 minuty, tyleż ukręcenie masła na puch...robiłam masę do mazurka stałam nad nim i dodawałam składniki rozmawiając przez telefon...nie przeszkadzał w rozmowie...stoi sobie na blacie i nie przesszkadza (stoi mocno na przyssawkach, więc nie ma obawy, że gdzieś sobie pójdzie - tak miałam ze zwykłym robotem z miską...kręciłam jakieś ciacho i poszłam odebrać telefon - przeszłam z kuchni do pokoju i z powrotem - robot był na krawędzi blatu)
i co bardzo istotne staniał...kupiłam go w Eldomie za 579,- w Euro widziałam po 599,-...muszę jeszcze się dostać do serwisu Boscha coby dokupić tarczę do ziemniaków na placki, frytki i warzyw julienne i multimixer, a jak się rozpędze to może i młynek do ziaren, wyciskarkę do warzyw i owoców, wyciskarkę do cytrusów, kształtkę do ciastek......
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-11, 10:37   #8
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Kitchen Aid

poszukuję posiadaczy miksera Kitchen Aid, żeby powymieniać doświadczenia i przepisy. Nie wszystko robi się tam tak, jak w nromalnym mikserze czy też ręcznie, sama cały czas się uczę. Może ktoś do mnie dołączy?
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 13:20   #9
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Kitchen Aid

Wystarczyło skorzystać z wyszukiwarki:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=kitchen+aid









.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 21:36   #10
TG.14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: Kitchen Aid

Ja też jestem bardzo zainteresowany ty mikserem. U nas w Polsce kosztuje on w najtańszej i najbardziej ubogiej wersji 1650 zł, a normalna wersja kosztuje 2170 zł. W Stanach Zjednoczonych kosztuje on 299-399$ przy dzisiejszym kursie dolara kosztuje on 880-1180 zł w zależności od koloru. W Polsce jest dostępnych ok.10 kolorów a w stanach 20. Jedynym mankamentem jest ich zasilanie które wynosi 115V, ale można to rozwiązać kupując transformator obniżający napięcie. Co jeszcze mnie urzekło to w Stanach jest dostępny mikser ręczny też tej samej firmy który kosztuje 49$. W maju jadę do Szwecji tam są one też ponoć owiele tańsze jeśli będę miał możliwość zajrzę do sklepu i później napiszę ile one tam kosztują.

http://www.kitchenaid.com/home.jsp - strona Amerykańska KITCHENAID
http://www.vivamix.pl/ - strona Polska KITCHENAID
TG.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:46   #11
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Kitchen Aid

Przede wszystkim problemem jest różnica napięcia pomiędzy USA a Europą.
Ale jak rozumiem, jesteś zadowolona z zakupu? Bo ja bardzo
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 23:13   #12
lidka75
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kitchen Aid

reklama jest płatna

Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2008-07-20 o 18:45
lidka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 21:38   #13
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kitchen Aid

"Chodzi" za mną ten KA... ale z racji posiadania jako takiego sprzetu Zelmera tylko cieszyłam się widokiem KA w sklepie. Teraz Zelmer zaczyna szwankować, wiec byłby powód do zakupu Mam znajomych w USA, wiec myslę ze nie byłoby problemu z zakupem... ale ten BOSCH pokazany przez makadamie tez jest niczego sobie. Rozbiezność cenowa b. duza, ciekawa jestem jak w uzytkowaniu... czy tez w przypadku KA płaci się za design
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 14:14   #14
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Kitchen Aid

Nie kupujcie, KA to szajs jakich mało.
Właśnie zepsuła mi się maszynka do mięsa. Zawsze był problem z samym jej składaniem, bo musiało się mocno docisnąć, żeby spirala weszła dostatecznie głęboko. A nawet jak była źle złożona - mikser hulał, co nie powinno mieć miejsca.
Natomiast tym razem wygląda, że problemem było zbyt mocne zakręcenie plastikowego pokrętła kończącego maszynkę. Im mocniej dokręcone, tym trudniej maszynkę obracać, o czym oczywiście z żadnego punktu nie było wiadomo. Od głupiej maszynki zepsuł się cały mikser i klapa akurat przed imprezą.
KA nie jest zbyt dobrze wykonane, jakość pozostawia trochę do życzenia także przy innych elementach. Choćby popychacz się zacina przy mieleniu kapusty, ogólnie nie polecam.
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 14:42   #15
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Kitchen Aid

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Nie kupujcie, KA to szajs jakich mało.
Właśnie zepsuła mi się maszynka do mięsa. Zawsze był problem z samym jej składaniem, bo musiało się mocno docisnąć, żeby spirala weszła dostatecznie głęboko. A nawet jak była źle złożona - mikser hulał, co nie powinno mieć miejsca.
Natomiast tym razem wygląda, że problemem było zbyt mocne zakręcenie plastikowego pokrętła kończącego maszynkę. Im mocniej dokręcone, tym trudniej maszynkę obracać, o czym oczywiście z żadnego punktu nie było wiadomo. Od głupiej maszynki zepsuł się cały mikser i klapa akurat przed imprezą.
KA nie jest zbyt dobrze wykonane, jakość pozostawia trochę do życzenia także przy innych elementach. Choćby popychacz się zacina przy mieleniu kapusty, ogólnie nie polecam.
każdy ma prawo do swojej opinii, ja jestem bardzo zadowolona ze swojego egzemplarza, przy jakichkolwiek problemach można oddać mikser do serwisu (kuriera Ci wyślą). Mój przez 4 lata w serwisie był tylko raz i od tej pory działa bez zarzutu.
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 11:58   #16
adwoa1
Raczkowanie
 
Avatar adwoa1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: szmaragdowa wyspa
Wiadomości: 141
Dot.: Kitchen Aid

Podbijam temat! Jakies inne opinie, doswiadczenia? Tez zastanawiam sie nad kupnem miksera.
adwoa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:06   #17
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Kitchen Aid

Podbijam , też jestem zainteresowana kupnem.
Ja jednak myślę o sprowadzeniu z Usa , ale poprzez net w PL.
Dziewczyny , a jaki kolorek Wam się marzy?.

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2010-12-08 o 12:08
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:10   #18
adwoa1
Raczkowanie
 
Avatar adwoa1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: szmaragdowa wyspa
Wiadomości: 141
Dot.: Kitchen Aid

kolorki wszystkie piekne... ale ja to chyba bym wolala w pl kupic... tak w razie czego?!
adwoa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:18   #19
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Kitchen Aid

Zastanawiam się i ja czy kupować w PL czy sprowadzać z Usa, ale tak sobie myślę , że jakbym kupiła w USA za 250$ -300$ to i tak to wychodzi o połowe taniej niż w PL.
Jak się zepsuje , to myślę , ze jakiś prywatny serwis sie znajdzie .
Gwarancja Tobie też się w koncu skończy i też bedziesz musiała naprawiać odpłatnie.
Ja głownie potrzebuje to cudo do wyrabiania ciast więc myślę , ze w 1000zł powinnam się zmieścić , może nawet z przesyłka?

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2010-12-08 o 12:24
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 14:44   #20
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Kitchen Aid

podbijam dzisiaj koło 18 ma przyjść kurier z moim mikserem szkoda, ze zobaczę go dopiero w poniedziałek, ale najwazniejsze, że już bedzie czekał w domu. sprowadzałam go z usa zamówiłam pod koniec czerwca, a teraz dopiero go bede miała. niestety urzad celny zatrzymał paczkę, ale na szczescie udało mi sie zapłacić najniższe cło już sie doczekać nie mogę miksera jak już go bede miała to wkleję zdjęcia
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 21:18   #21
malinka1984
Zakorzenienie
 
Avatar malinka1984
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 3 769
Dot.: Kitchen Aid

Hej, ja lecę do USA za dwa tygodnie, chcę sobie kupić KA, tylko nie wiem jak z tym napięciem, czy te transformatorki dają radę no ile kosztuje przesyłka, cło, Vat itd. Orientuje się ktoś?
__________________
20.06.2009
2014 to będzie Nasz rok
28.07 beta >1560 Cudzie trwaj
23.08.14 Bąbelek ma już 2cm
27.10.14 Synuś całe 230 gram
Tp 31.03.2015
malinka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.