Wszystko co powinnyśmy wiedzieć o robieniu paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 19:59   #1
sylwisia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 76

Wszystko co powinnyśmy wiedzieć o robieniu paznokci


ignorowanie poleceń moderatora

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-04-15 o 11:39
sylwisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 20:02   #2
sylwisia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 76
Dot.: Wszystko co powinnyśmy wiedzieć o robieniu paznokci

ignorowanie poleceń moderatora

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-04-15 o 11:39
sylwisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 20:04   #3
sylwisia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 76
Dot.: Wszystko co powinnyśmy wiedzieć o robieniu paznokci

ignorowanie poleceń moderatora

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-04-15 o 11:39
sylwisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 08:25   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wszystko co powinnyśmy wiedzieć o robieniu paznokci

Przeczytałam tutaj tyle bzdur że nawet nie wiem do czego się mam odnosić .
Wpis ten jest skopiowany z innego źródła więc dobrze by było również napisać autora tego wywodu.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 09:17   #5
sylwisia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 76
Dot.: Wszystko co powinnyśmy wiedzieć o robieniu paznokci

No racja skopiowane.
Bo nie chciało mi sie pisac drugi raz tego samego.Wiec sobie skopiowałam i wkleiłam tutaj.

No to skoro to są dla ciebie bzdury to w życiu nie chciała bym bym iść do stylistki która nie ma pojęcia o robieniu paznokci.
sylwisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 09:53   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wszystko co powinnyśmy wiedzieć o robieniu paznokci

Cytat:
Napisane przez sylwisia Pokaż wiadomość
No racja skopiowane.
Bo nie chciało mi sie pisac drugi raz tego samego.Wiec sobie skopiowałam i wkleiłam tutaj.

No to skoro to są dla ciebie bzdury to w życiu nie chciała bym bym iść do stylistki która nie ma pojęcia o robieniu paznokci.
No masz racje, nie mam pojęcia jak się "robi" paznokcie. One chyba same rosną, a nie są robione, ale ja się nie znam.

Mam Ci wymienić WSZYSTKIE bzdury które są wypisane wyżej? Czy nie interesuje Cię zdanie osoby która nie ma pojęcia o "robieniu" paznoci?

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwisia Pokaż wiadomość
musimy uważać aby nakładana warstwa żelu nie dotykała skorek i była jak najcieńsza-pozwoli to utrzymać naturalny efekt przez długi czas (odrosty będą nie widoczne) oraz unikniemy liftowania żelu (jego odchodzenia).w zależności jaki efekt chcemy uzyskać na lepką masę żelu uv będziemy nakładać
kolejne jego warstwy .

byli: warstwa przy wale okołopaznokciowem nie może być jak najcieńsza ponieważ jeśli będzie zbyt cieńka, żel zacznie podchodzić. Jeśli żelu będzie za dużo to przy finalnym piłowaniu kształtu piłujemy mase przy wale tak aby żel nie odznaczał się po kilku tygodniach. Nie ważne jaki efekt chcemu uzyskać, paznokcie trzeba budować jednakowo- zawsze tak samo. Nie ma że ktoś chce cieńkie paznokcie to 1 warstwe, a ktoś chce grube to 3 warstwy.
bzdura nr. 1

v technika pracy z pilnikem
odpowiednie trzymanie pilnika bardzo ułatwia obrobkę zelu.
kciukiem ustalamy siłę docisku ( u mnie kciuk jest pod spodem pilnika ale podczas pracy będzie musiał być na pilniku ponieważ ma wywierać nacisk na płytkę paznokcia . Najmniejszy palec pełni funkcję balastu,wskazującym i środkowym regulujemy naprężenie, natomiast serdeczny służy do podtrzymania pilnika. Oczywiście ty sama możesz sobie wypracować własną technikę pracy tym narzędziem!

byli: kciukiem nie ustalamy siły nacisku piłowania, robimy to samym zarówno kciukiem jak i palcami wskazującym i środkowym pomiędzy którymi pilnik ma przestrzeń wolną i nic na niego nie naciska i właśnie tą częścią należy piłować.

zalety przedłużanych paznokci:
estetyczny wygląd – paznokcie takie zawsze będą miały odpowiedni kształt długość i kolor oraz długotrwałe efekty-odrosty uzupełniamy co 4-5 tygodni w zależności od tempa wzrostu naturalnego paznokcia. Dodam, że paznokcie żelowe są dużo zdrowsze dla naszego organizmu niż tzw.
akryle ponieważ skład masy uv jest delikatniejszy a w związku z tym wchodzi w reakcje z naszym organizmem dość powierzchownie i jest małoinwazyjny ! Np. Nie wskazane jest noszenie paznokci akrylowych kobietom w ciąży, w przeciwieństwie do żeli.

byli: paznokcie nie zawsze będą mieć ładny kształt, zależy czy ktoś umie to zrobić. Paznokcie usupełnia się w zależności od wzrostu paznokcia, niektórym starcza raz na 5 tygodni, inni muszą to robić co 3 a nawet częściej.

paznokcie żelowe i akrylowe są równie mało inwazyjne dla płytki! Akryle nie są ani rako ani jakkolwiek chorobotwórcze.

akryle mogą być aplikowane kobietom w ciąży! Nie chodzi o to że akryle uszkądzą płód czy jakkolwiek wpłyną na zdrowie kobiety czy dziecka. Odradza się je z powodu na intensywny zapach który może być drażniący dla kobiety w ciąży. żadnej innej ideologii tutaj nie ma.


innym plusem paznokci żelowych nad akrylowymi jest fakt że zachowują one ładny kolor i połysk na długi czas –natomiast akryle jeżeli się ich nie nawilża olejkami lubią wysychać i szybko tracą pierwotny połysk i kolor.

byli: tej herezji przyznam jeszcze nie czytałam. Nie prawdą jest że paznokcie akrylowe lubią wysychać I tracą pierwoty kolor. Można je pokryć żelem nabłyszczającym albo uv blokerem i nic im się nie dzieje!



---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwisia Pokaż wiadomość
PRZECIWWSKAZANIA MEDYCZNE
Przedłuzane paznokcie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia i nie wywołują chorob. Niestety dla niektorych osob istnieją przeciwwskazania medyczne. Przedłużać paznokci nie powinny osoby zażywające leki takie silne antybiotyki, osoby przechodzące leczenie
hormonalne czy zażywające leki stosowane w hemoterapii. U takich osob paznokcie przedłuzane żelem, czy akrylem będą odpadać, żel / akryl będzie odchodził. Będzie to odpowiedź organizmu – na obcą materię

BYLI: Nie. Po prostu z powodu zmian hormonalnych płytka będzie np. zbyt tłusta lub zbyt wysuszona i materiał nie będzie się trzymał.

Organizm u takich osob jest osłabiony a co za tym idzie przyczepność
naturalnej płytki paznokcia jest ograniczona – słabsza. Zatem jak
będziesz przedłużła paznokcie klientce czy koleżance zapytaj ją o stan jej zdrowia i zażywane przez nią środki farmakologiczne, aby uniknąć przykrych rozczarowań

VI PODSUMOWANIE
Technika nakładania żelu na tips ktorą streściłam jest dość prosta więc gorąco ją polecam dla początkujących kursantek - w uproszczeniu przypomina malowanie paznokci lakierem,

BYLI: Ostatnim zabiegiem jaki może przypominać przedłużanie paznokci jest ich malowanie. Paznokcie przedłużamy w kompletnie inny sposób niż malujemy je lakierem. Chyba że robimy to żelami silikonowymi, wtedy się zgodzę. Ale normalne przedłużanie paznokci żelami twardymi NIE PRZYPOMINA MALOWANIA PAZNOKCI LAKIEREM.

natomiast nakładanie żelu na formę, jest dużo trudniejsze i bardziej pracochłonne,

BYLI: No widzisz i tu Cię rozczaruje, ponieważ przedłużanie żelu przy pomocy form wcale nie jest bardziej pracochłonne, ponieważ odpada nam konieczność przyklejania tipsa i niwelowania jego progu.

ponieważ wymaga od stylistki wprawy i polega na modelowaniu końcowki paznokcia bardzo gęstym żelem

BYLI: A niby dla czego gęstym żelem? Jaka to różnica? Szkielet możesz zbudować z bardzo rzadkiego żelu, a reszte żeli możesz użyć identycznych jak w metodzie z tipsem

. Oczywiście wszystkie wyżej wymienione zagadnienia dotyczą i modelowania Ŝelem na tipsie i na formie (za
wyjątkiem pkt II.


Nie wiem czy kontunuować?
Bo im dalej tym ciekawiej...
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 11:30   #7
LauraDi
Raczkowanie
 
Avatar LauraDi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko co powinnyśmy wiedzieć o robieniu paznokci

o mój bosze...wynik z tego że robie rakotwórcze paznokcie . dziw że moje klientki jeszcze żyją...
__________________
mój wątek pazurkowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323742

mój blog http://pazurkowapokusa.blog.onet.pl/


mój salon www.bonita-salon-urody.pl

Zapraszam
LauraDi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.