dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-21, 08:41   #1
sandycandy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2

dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym


Witam, czy mogłabym się dowiedzieć jak dezynfekuje się urządzenie do peelingu kawitacyjnego? Czy ten zabieg jest bezpieczny pod względem ryzyka przeniesienia chorób zakaźnych? Na co należy zwrócić uwagę, by zabieg był bezpieczny?
sandycandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 18:03   #2
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez sandycandy Pokaż wiadomość
Witam, czy mogłabym się dowiedzieć jak dezynfekuje się urządzenie do peelingu kawitacyjnego? Czy ten zabieg jest bezpieczny pod względem ryzyka przeniesienia chorób zakaźnych? Na co należy zwrócić uwagę, by zabieg był bezpieczny?
nie dezynfekuje się
ultradzwięki sa wlasnie od usuwania zanieczyszczen na skorze i jej dezynfekcji, mozna powiedziec, ze dezynfekuja sie same. Tak wiec tak, ten zabieg jest b.bezpieczny jesli chodzi o wzgledy sanitarne nalezy jednak pamietac, ze sa p.wskazania do tego zabiegu np.ciaza, metalowe implanty w ciele, choroby skorne w obrebie zabiegu, opryszczka, aktywne migreny...
Jest wiele rodzajow myjek ultradziekowych wlasnie do dezynfekcji przyrzadow kosmetycznych typu pesety, frezy, cazki itd. - to dla potwierdzenia tego co napisalam zdanie powyzej
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 18:42   #3
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez sandycandy Pokaż wiadomość
Witam, czy mogłabym się dowiedzieć jak dezynfekuje się urządzenie do peelingu kawitacyjnego? Czy ten zabieg jest bezpieczny pod względem ryzyka przeniesienia chorób zakaźnych? Na co należy zwrócić uwagę, by zabieg był bezpieczny?
Wydaje mi się że i tak i tak powinno się dezynfekować tą płytkę. W salonie w którym miałam praktyki wkładało się tą metalową końcówkę (nie pamiętam jak się to nazywa ) do odpowiednio rozrobionego płynu do dezynfekcji narzędzi.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 19:01   #4
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
nie dezynfekuje się
ultradzwięki sa wlasnie od usuwania zanieczyszczen na skorze i jej dezynfekcji, mozna powiedziec, ze dezynfekuja sie same. Tak wiec tak, ten zabieg jest b.bezpieczny jesli chodzi o wzgledy sanitarne nalezy jednak pamietac, ze sa p.wskazania do tego zabiegu np.ciaza, metalowe implanty w ciele, choroby skorne w obrebie zabiegu, opryszczka, aktywne migreny...
Jest wiele rodzajow myjek ultradziekowych wlasnie do dezynfekcji przyrzadow kosmetycznych typu pesety, frezy, cazki itd. - to dla potwierdzenia tego co napisalam zdanie powyzej
Z tego co mi wiadomo, ultradźwięki nie zapewniają 100% dezynfekcji.
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 13:01   #5
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
nie dezynfekuje się
ultradzwięki sa wlasnie od usuwania zanieczyszczen na skorze i jej dezynfekcji, mozna powiedziec, ze dezynfekuja sie same. Tak wiec tak, ten zabieg jest b.bezpieczny jesli chodzi o wzgledy sanitarne nalezy jednak pamietac, ze sa p.wskazania do tego zabiegu np.ciaza, metalowe implanty w ciele, choroby skorne w obrebie zabiegu, opryszczka, aktywne migreny...
Jest wiele rodzajow myjek ultradziekowych wlasnie do dezynfekcji przyrzadow kosmetycznych typu pesety, frezy, cazki itd. - to dla potwierdzenia tego co napisalam zdanie powyzej
ja się z tym nie zgadzam, aparat do peelingu kawitacyjnego/sonoforezy sam się nie dezynfekuje. Płytkę należy spryskać praparatem dezynfekującym.
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 20:06   #6
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

z tego co ja się uczyłam to trzeba to zdezynfekować.

np. opłukać wodą destylowaną i przetrzeć spirytusem tak aby tej płytki nie porysować albo jak dziewczyny piszą preparatem dezynfekującym
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 16:00   #7
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

Nie wyobrażam sobie żeby nie zdezynfekowac jakiegoś urządzenia i potem go używać na innej osobie. Tak samo jakby po oczyszczaniu polać wacik wodą utlenioną i przemyć komuś tym twarz, a potem ten sam wacik użyć do drugiej osoby. Woda utleniona też ma działanie dezynfekujące ale na logike i higienę zresztą nikt by nie użył tego wacika 2 razy.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 07:41   #8
sandycandy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi. Wynika z nich, że jednak jakaś dezynfekcja powinna być przeprowadzona, ale co do sposobu jej przeprowadzenia są małe rozbieżności. Chciałabym skorzystać z peelingu kawitacyjnego, ale w takim przypadku mam wątpliwości, czy taki zabieg jest bezpieczny. Czy w związku z tym mogę liczyć na jakieś Wasze sugestie? Czy same nie macie obaw i czy upewniacie się o prawidłowej dezynfekcji przez zabiegiem?
sandycandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 09:11   #9
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez sandycandy Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi. Wynika z nich, że jednak jakaś dezynfekcja powinna być przeprowadzona, ale co do sposobu jej przeprowadzenia są małe rozbieżności. Chciałabym skorzystać z peelingu kawitacyjnego, ale w takim przypadku mam wątpliwości, czy taki zabieg jest bezpieczny. Czy w związku z tym mogę liczyć na jakieś Wasze sugestie? Czy same nie macie obaw i czy upewniacie się o prawidłowej dezynfekcji przez zabiegiem?
Zabieg sam w sobie bezpieczny jeśli nie ma się do niego przeciwwskazań. Tylko właściwie czy szpatułka jest dobrze zdezynfekowana to nie wiadomo, a zapytać kosmetyczkę troche głupio zwykle dezynfekuje się od razu po wykonanym zabiegu, więc pewnie nie zobaczysz czy kosmetyczka przed Tobą sprzęt dezynfekuje. Ale myślę że kosmetyczka nie będzie na tyle nie odpowiedzialna i dezynfekuje takie urządzenia, żeby nie przenieść jakichś bakteri z poprzedniej klientki na nową, bo skutkowałoby to utratą klienkti.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 19:37   #10
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

Jak wyglada dezynfekcja lozka solaryjnego? tzn jakie stezenie roztworu i jaki czas?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 21:44   #11
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: dezynfekcja urządzeń w gabinecie kosmetycznym

W zależności od rodzaju płynu- na każdym jest napisane jak rozrobić roztwór i przez ile czasu powinien pozostawać na dezynfekowanej powierzchni
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.