Uczulenie na słońce ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-23, 18:47   #1
sabina_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 19

Uczulenie na słońce ??


Dziewczyny ratunku ...

Zawsze przed opalaniem , smaruje sie "czymś" z filterkiem ...
Na początku uzywałąm Bielandy w sprayu filter 6 ? z masłem kakaowym ... Wszytko było OK ... Ale ok tydzien temu ... zakupiłam nowy specyfik ..
Olejek DAX Kosmetic z pyłkiem złocistym etc . z filterkiem 3 ? Do ciemnej karnacji .... i odziwo po moim opalaniu na nowym olejku ... na rękach wyskoczyły mi chrostki ...napoczątku tylko na przedraminiu ... potem po wenęcznej stronie rąk .... Znikły po paru dniach ... Nie było ich dużo więc nie przejmowałam sie zbyttnio ...

Ale kilka dni temu poszłam sie oplać ( znów na DAXie ) I na drugi dzień , wyskoczyła znów wysypka .. po wewnęcznej stronie dłoni ale znacznie wiecj krostek niż poprzednio ... na nastepny dzien ... była w takiejn samej ilości ... zaczełam pić wapno ... i smaruje sie maścią na jakieś zmiany naskórne ... Może troche ustało ... Jak nie przejdzie do wtorku do ide do dermatologa ....

Teściowa powiedziała że to od słońca ... ale o dziwo NIGDY wcześniej czegoś takiego nie miałam ... To od słońca ?/ Czy może ten DAX mi nie podeszedł ??
sabina_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 18:55   #2
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: Uczulenie na słońce ??

moja kolezanka jest uczulona na slonce i jak przebywa na dworze w takie upaly to jej wysypka wychodzi, takie krostki male wlasnie
mozliwe ze cie uczulil ten dax, ale co ci szkodzi przejsc sie do dermatologa, jesli to uczulenie na slonce to wiesz... ze sloncem nie ma zartow, pozdrawiam
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 08:11   #3
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Uczulenie na słońce ??

Ja mam uczulenie na słońce, ale ja mam chyba od zawsze - tzn. nie wiem jak jest u Ciebie, może po prostu uczulił Cie kosmetyk i od niego dostajesz wysypki.

Moje uczulenie objawia sie tym, ze dostaje na szyi i na rękach po wewnętrznej stronie wielkich swędzących i łuszczacych się czerwono-różowych placków - bardzo brzydko to wygląda, jakbym dostała że tak się wyraże jakiegos syfa, dlatego wogóle nie moge przebywac na slońcu - te plamy wyskakują mi niezaleznie od filtrów.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 15:09   #4
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Uczulenie na słońce ??

a moze od tego filtra?? ja np. mialam wysypke po balsamie avonu z beta karotenem...
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:13   #5
francuzeczka
Przyczajenie
 
Avatar francuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: pays des merveilles
Wiadomości: 12
GG do francuzeczka
Dot.: Uczulenie na słońce ??

Ja tez ostatnio mialam wysypke po sloncu tzw alergie na slonce po raz pierwszy w zyciu Na poczatku nie wiedzialam co sie dzieje mialam male krostki na rekach,ktore swedzialy.....brrr.Poszla m do lekarza,ktory potwierdzil moje obawy co do alergii,powiedzial ze moze to byc reakcja na pomieszanie lekarstw ze sloncem lub po prostu zwykla kropelka perfum(lub czegos innego np.krem balsam..itp),ktora wraz ze sloncem daje wlasnie takie krostki.Przepisal jakas masc i po kilku dniach wszystko przeszlo,oczywiscie nie wolno mi bylo wychodzic na slonce przez ten czas.Najgorsze jest to,ze wyczytalam na necie,ze jak sie raz ma taka alergie to pozniej z kazdym wysciem na slonce mozna miec krostki.
Ja na szczescie mialam tylko raz i juz wiecej sie nie pojawily....uff
francuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 07:43   #6
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Uczulenie na słońce ??

Cytat:
Napisane przez francuzeczka
Ja tez ostatnio mialam wysypke po sloncu tzw alergie na slonce po raz pierwszy w zyciu Na poczatku nie wiedzialam co sie dzieje mialam male krostki na rekach,ktore swedzialy.....brrr.Poszla m do lekarza,ktory potwierdzil moje obawy co do alergii,powiedzial ze moze to byc reakcja na pomieszanie lekarstw ze sloncem lub po prostu zwykla kropelka perfum(lub czegos innego np.krem balsam..itp),ktora wraz ze sloncem daje wlasnie takie krostki.Przepisal jakas masc i po kilku dniach wszystko przeszlo,oczywiscie nie wolno mi bylo wychodzic na slonce przez ten czas.Najgorsze jest to,ze wyczytalam na necie,ze jak sie raz ma taka alergie to pozniej z kazdym wysciem na slonce mozna miec krostki.
Ja na szczescie mialam tylko raz i juz wiecej sie nie pojawily....uff
mialam takie same objawy z tym ze swedzialo mnie jeszcze na dekoldzie. przestalam uzywac jakich kolwiek balsamow i wszystko wrocilo do normy. pani dermatolog powiedziala mi ze jesli skora sie czerwieni nie znaczy to wcale ze filtr jest za slaby. moze byc tez tak ze jego podloze nam nie sprzyja. np.mamy krem z filtrem a nasza twarz toleruje tylko emulsje. ja nie widzialam emulsji z filtrem na twarz ale pani derm. zapewnia ze takie sa. (choc drogie)
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 07:45   #7
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Uczulenie na słońce ??

to samo tyczy sie ciala. ja uparcie twierdze ze AVON z tym beta karotenem poprostu nie byl dla mnie i stad ten wysyp
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-11, 13:43   #8
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Uczulenie na słońce ??

wysypka moze byc od grupy filtrow zwanych benzofenonami .są to najczęściej uczulające filtry. oprócz tego substancje zapachowe , czy też barwniki mogą uczulać. no i co to za ochrona 3????????? ZA TO cI SIĘ LANIE NALEŻY!!!!!!! co najmniej 30 i bez gadania do sklepu po taką ochronę jak chcesz być na długo młoda i piękna!!!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 14:32   #9
spilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 191
Dot.: Uczulenie na słońce ??

To może być uczulenie na słońce związane z tym DAXem. Pewnie z jakimś składnikiem tego kosmetyku, niekoniecznie dlatego że jest to kosmetyk do opalania. Ja zawsze duzo czasu spędzałam na sloneczku latem i nigdy nie miałam uczulenia aż pewnego lata pojawiła sie brzydka wysypka na delolcie która strasznie piekła i szczypała, czerwona taka i naprawde boląca. Znajomy lekarz na emeryturze powiedział ze to od słonca i kazał si eniczym nie smarwac tylko schowac w cien na 2-3 dni. I rzeczywiscie przeszło. Od tego czasu miałam takie uczulenie jeszcze pare razy ZAWSZE gdy użyłam na dekolt jakiegos kosmetyku o konsystencji olejku, kiedys nawet dostałam tekiej wysypki po zastosowaniu po porannym prysznicu oliwki dla dzieci!!! wiec nauczona życiem omijam olejki do opalania a latem oliwke i używam kremów i wiecej takich niespodzianek nie miałam.

I nie ważne jak długo spędza się na sloncu i jak wysoki jest filtr. Uczulenia z oliwką dla dzieci dostałam po kilku minutach spaceru na słoncu (wcale nie ostrym) i to dokłanie na granicy gdzie miałam dekolt koszulki (troche pod obojczyki czyli całkiem przyzwoity ) a ona nie ma żadnych filtrów.

Sorki, ze sie tak rozpisałam ale liczy się dokładny opis przypadku
spilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 15:42   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Uczulenie na słońce ??

jak to nie ważne jak wysoki filtr??? pierwsze słysze. ha ha tu mnie rozbawiłaś!
jeśłi chodzi o uczulenie na kosmetyk to się zgodzę , ale o to że nie jest wazna wysopkość filtra na to nie , bo każda kosmetyczka, i obyta kobietka powie ci ze wysokość filtra jest bardzo znacząca.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 16:18   #11
spilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 191
Dot.: Uczulenie na słońce ??

Aniołku, chodziło mi o to, że wys filtra nie ma znaczenia, wpływu na wystąpnienie uczulenia, przynajmniej w moim wypadku. Czy był to olejek z filtrem 25 czy oliwka bez żadnego filtra, uczulenie miałam po kilkunastu minutach (choć ze stoperem nie mierzyłam) wiec filtr nie chronił przed uczuleniem ani go nie powodował - w moim przypadku, "diabła" szukałam raczej w bazie, konsystencji kosmetyku.

Nie próbuje w żadnym razie niegować używania wys. filtrów na plaży, źle mnie zrozumiałaś

a że rozbawiłam, no cóż smiech to zdrowie
spilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-11, 21:43   #12
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Uczulenie na słońce ??

no to ok napisałam że jeśli chodzi o wysokość filtra w uczuleniach to sie zgadzam i potwierdziłąś to więc ok poprostu czasami czytam że nawet przy retinoidach nie używają fiktrów (a w dupę należy isę im za to!!) to normalnie nóż mi się otwiera w kieszeni
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 21:53   #13
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: Uczulenie na słońce ??

widocznie szkodzi ci któryś ze składników tego daxa, co w połączeniu ze słońcem owocuje wysypką. polecam odstawić dax (a na przyszłość zaopatrzyć się w wyższy filtr!!!) i pić wapno.
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.