wąski pokój - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-15, 18:13   #31
effi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: wąski pokój

Faktycznie chyba Blondyneczka ma racje, gdyz ciemny kolor powinien przyblizyc waskie sciany do srodka, a wiec tym samym poszerzyc pokoj. Jednak ciagle obstaje przy pomaranczowych barwach
No i jest jeszcze jeden problem z ta "oddalona sciana" - otoz wejscie do pokoju jest na dluzszej scianie, po prawej stronie tuz przy scianie krotszej, natomiast druga krotsza sciana to okna i drzwi balkonowe...ehh wiec jak mam powiesic zaslony na dlugiej Mumu?
Pokoj jest nieustawny, co tu duzo "gadac". Ehh te bloki...
effi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 19:06   #32
blondyneczka2000
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka2000
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 195
Dot.: wąski pokój

to moze dwie sciany pomarańczowe a dwie zólte?? a co do tych zasłon to ja bym firanek nie wieszala a dała rolety mozna je zrobić samemu niewielkim kosztem ja sama mam ręcnie robioną w sypialni. do tego dodałam karnisz na całą dlugość sciany i na nim zarzucilam bym jakąs lekką tkanine odbijająca swiatła to nie ma byc powieszone a tak jakby zrzucone na karniszu
blondyneczka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 08:21   #33
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: wąski pokój

Może analiza tych obrazków pomoże Ci w rozwiązaniu problemu.
Zdjęcia pochodzą z serwisu Murator.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wielkość.jpg (28,9 KB, 194 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wn1.jpg (24,3 KB, 184 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wn2.jpg (27,0 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wn3.jpg (26,0 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wn4.jpg (27,3 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wn5.jpg (24,2 KB, 131 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 08:23   #34
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: wąski pokój

I jeszcze:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wn6.jpg (24,8 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wn7.jpg (24,7 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wn8.jpg (25,1 KB, 107 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 13:54   #35
effi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: wąski pokój

Wielkie dzieki Sarenko za te pliki. Tylko troche mnie przeraza polaczenie pomaranczu z niebieskim w 2 i 4 pliku...Najbezpieczniej wyglada 7 obrazek
Mysle ze wykorzystam te porady podczas remontu.

A moze znajdziesz tez rady dotyczace umeblowania pokoju o nietypowym kształcie? Pozdrawiam!
effi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 14:00   #36
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: wąski pokój

mebelki poustawiaj w kątach np . biureczko narożne , narożna szafa , szafki , tak aby zmienic kształt pozostałej wolnej powierzchni ....
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 16:29   #37
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: wąski pokój

Cytat:
Napisane przez effi
Wielkie dzieki Sarenko za te pliki. Tylko troche mnie przeraza polaczenie pomaranczu z niebieskim w 2 i 4 pliku...Najbezpieczniej wyglada 7 obrazek
Mysle ze wykorzystam te porady podczas remontu.

A moze znajdziesz tez rady dotyczace umeblowania pokoju o nietypowym kształcie? Pozdrawiam!
Myślę, że kolor możesz zmienić na bardziej przystępny
Albo poustawiać meble według tych schematów (tam gdzie ciemniejsza farba - ciemny mebel).
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-18, 12:11   #38
effi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: wąski pokój

dziekuje za sugestie

Tak naprawde na razie nie wiem jeszcze jakie bede miec meble, na pewno potrzebuje w tym pokoju dziennym miejsce wypoczynkowe +TV i "jadalnie", (czyli stol). Szafy na pewno nie bedzie, bo planuje szafy w przedpokoju, biureczka tez nie przewiduje. Moze podziele pokoj na te 2 strefy np. kanapą rogową - co myslicie...zobaczymy co wyszukam! Ale to dopiero za jakis czas.

Edytowane przez effi
Czas edycji: 2006-08-18 o 13:18
effi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:03   #39
effi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: wąski pokój

Sciany sa ostatecznie w 2 odcieniach pomaranczy, z tym ze ciemniejsza jest tylko jedna sciana, ta najkrotsza przy drzwiach. Efekt faktycznie nieco poszerzajacy, przynajmniej optycznie Jeszcze tylko dodatki, np. firanki (a wlasnie w jakim kolorze???-help!) No i meble...
Tak wiec teraz zaczynam myslec na "powaznie" o umeblowaniu tego pokoju dziennego. Pomozcie, please! Zalaczam (prymitywny) szkic pokoju. Zamierzam umiescic w nim:
stol (najlepiej owalny, rozkladany) z krzeslami (minimum 4),
kanape (moze byc rogowa)
fotele (jesli sie zmieszcza to 2),
byc moze maly stoliczek obok fotela,
stolik/polke na TV,
szafke z szybka (wysoka)
szafke-barek
komode z szufladami
Co wy na to? Uda sie to rozsadnie zaplanowac?
Moze ktos podsunie mi konkretne sugestie co do mebli i ich ustawienia?

Aha, chetnie rozplanuje sobie to w 3D-skad wziac taki program?
effi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:03   #40
w.iwo
Raczkowanie
 
Avatar w.iwo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: wąski pokój

na muratorze kiedyś był niezły artykuł odnośnie optycznego porzeszania pokoi i przedpokoi )
w.iwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 11:04   #41
effi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: wąski pokój

Sarenka wkleila mi juz niezla pomoc z Muratora , czyzby cos jeszcze bylo na temat mebli i optycznego poszerzania pokoju?
effi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 01:27   #42
w.iwo
Raczkowanie
 
Avatar w.iwo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: wąski pokój

http://www.dekoral.pl/poradnik_dekor...6235&theme=382
w.iwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 21:42   #43
effi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: wąski pokój

Dziekuje w.iwo!


Hej Dziewczyny! No a co z tymi meblami w waskim pokoju?Piszcie prosze
effi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 17:07   #44
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: wąski pokój

Wystrzegalabym sie stawiania mebli na 1 scianie - efekt pociagu. Chyba ze na krotkiej scianie, wtedy optycznie pokoj sie poszezy. Mozna porozstawiac komody ( niestety nie znam polozenia okien i drzwi). Bardzo dobrym ( moim zdaniem) programem do aranzacji wnetrz jest PRO 100. Wyprobuj go.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 16:33   #45
puchata.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Dot.: Meblowanie-pokój tramwaj

Mam ten sam problem.Mój pokój ma 2,20 na 5,80.wygląda tak samo jak na zdjęciu.Zrobiłam z niego tak jakby 2pokoje ,przedzielając szafą 3drzwiową 180x60 Wejście jest z lewej strony,wchodząc do pokoju na lewo stoi szafa 1drzwiowa,za nią szafa 3drzwiowa 180x60 ustawiona równolegle do okna,za szafą pod ścianą łóżko 90x200 które sięga do okna ,w prawym rogu przy oknie stoi biurko rogowe 90x90,potem komoda 120x40, tu pokój się jakby zamyka bo stoi ta 3drzw. szafa i jest 40cm przejścia.W rogu pokoju naprzeciw wejścia stoi szafa narożna.
puchata. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:23   #46
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :| wąski

Witam wszystkich!!
Od paru miesięcy czytuję to forum i widzę, że jest tu kopalnia pomysłów stworzonych przez fantastyczne osoby!
Chciałabym prosić was o pomoc.. odziedziczyłam mieszkanie i chce z nim zrobić COŚ! Jestem gotowa na wszelkie rewolucje kolorystyczne (poza cukierkowym różem i fioletem).. ograniczenia są jedynie i aż finansowe...
Mogę z meblami zrobić co chcę.. pociąć, pomalować wydecoupage'ować
To samo ze ścianami....
Myślałam o soczystej zieleni w połączeniu z niebieskim... ew.. tynku strukturalnym na ścianie.....
Załączam plan obu pokoi i dostępnych sprzętów. Rewolucję chcę zacząć od dużego pokoju...na pewno da się coś zrobić mając dużo chęci a małe środki finansowe...
Za dużo pomysłów się naczytałam chyba w tutejszym bogactwie i nie umiem się zdecydować..Właściwie chcę stworzyć COŚ z niczego ...
Panie i panny.. proszę o pomoc !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plan.JPG (30,5 KB, 165 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokoj 001_.jpg (91,2 KB, 229 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokoj 002_.jpg (108,9 KB, 208 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokoj 004_.jpg (85,3 KB, 186 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokoj 008_.jpg (52,3 KB, 264 załadowań)
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:53   #47
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

No faktycznie masz spore pole do manewrów. Meble pomaluj i zdekupażuj,meble tapicerowane mozna albo przykryć albo obić tkaniną ( fajnie wyglądają jasne kolory, pastele ... optycznie powiększą pomieszczenia). Zrezygnowła bym albo z narożnika albo z wersalki ... niepotrzebne zagracenie pokoju. No i zdjęłabym firanki i zasłony (też optycznie powiększy pomieszczenie) ... możesz uszyć fajną roletę z kawałka materiału. Zdjęłabym też kwiaty ze ścian i ustawiła je albo na stoliku albo na jakimś zdekupażowanym słupku. Tkanin na obicie możesz szukać w lupmeksach ... tam jest kopalnia tego za grosik i zawsze można cos fajnego wygrzebać. A zieleń radziłabym połączyć np. z ecri lub ciepłym kremowym kolorkiem.

Np. ściany ładna pastelowa zieleń, nakrycia w kolorze ecri, meble drewniane pomalowane na pistację i takie same doniczki zdekupażowane np w kremowe róże, roleta też pistacjowa a na podłodze kawałek plecionego chodnika też ecri ... co Ty na to?
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 23:09   #48
kamilcia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 429
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

te meble proste w formie można fajnie pomalować - właściwie kolor wybierasz jaki chcesz - ja bym dala jasne może z przecierkami postarzającymi. Z decou na meblach ostroznie, bo najczęsciej wychodzi przedobrzone niestety. Z kanapami trochę problem - jesli masz fundusze to zmień obicie na gładkie, jesli nie, to chociaż narzuty jakieś albo pokrowiec uszyj, do tego kolorowe poduchy. To lućne pomysły, możesz zastosować kolorystyke jaka zechcesz. Zresztą na wielu watkach dziewczyny powklejały ciekawe inspiracje i przykłady.
kamilcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 07:33   #49
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Dziekuje za odpowiedź !!
No właśnie boję sie, że przedobrzę za dużo jest fajnych pomysłów tu i mam ochote wykorzystać ogromną ich ilość... i wyjdzie małe galerio-muzeum

Jaki kolor mebelków najbardziej by pasował do soczystej zieleni jaką chcę pomalować ściany... ?
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 12:07   #50
kamilcia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 429
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

meble bym zrobiła albo w złamanej bieli - np pastelowa Orchidea Duluxa - taka kremowa jest, albo zdecydowanie w ciemnym kolorze. Zalezy czy chcesz rozjaśnić czy "spoważnić" wnętrze. Ja bym była za rozjaśnieniem. Mozna poterm w dodatkach pójść w jakieś pastele, albo w błękito-granaty albo w czerwień jesli lubisz odważnie.
kamilcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:27   #51
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Ojej, jaki piękny stary kufer tu widzę https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1168287720
Na początek, tak jak dziewczyny Ci radzą, zmienić obicia na rogówce, fotelach i ujednolicić kolorystycznie. Ja bym widziała kremowe
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:37   #52
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Dzięki!

Czekoladko79 ciekawy pomysł jest z usunięciem firanek..!
Co do obijania to troche mi szkoda bo wersalka i fotele mają niecałe poltorej roku...a boję sie że jeśli sie zdecyduje na te zielenie z kremem czy/i niebieskim to te beże z brązami będą psuć efekt... a narzuty.. już mam na fotelach w małym pokoju...strasznie sie mną i ściagają :/ Nie wyobrażam sobie jak można by je dobrze zrobić.
Narożnika mogłabym sie pozbyć...(trzymam go bo sie tak strasznie dużo rzeczy w nim mieści

kamilcia1 chcę dodać wnętrzu energii i optymizmu...ale czerwieni coś nie czuję...Może istotnie krem na meblach będzie dobrze wyglądał jakby go przetrzeć na rogach i postarzyć lekko?..a na błękity z zieleniami zdecydować się w dodatkach tylko...

A co do ścian to mam ochote na kolor zblizony do "zielen limetki "
http://www.modersmal.net/polska/kolory.htm dla zobrazowania tonacji...

Kwiaty na ścianach chyba rzeczywiście zwężają dodatkowo mój wagonik..

A kufer jest cudowny... marzę o odnowieniu go i wyeksponowaniu.. wygrzebałam go na strychu u babci koleżanki... i przytaszczylam 300 km do domu Już niedługo zabłysnie!
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:45   #53
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Ja bym obiła, bo te beżowo-brązowe kraty do najurokliwszych wzorków nie należą Poza tym w małym, wąskim i ciasnym wnętrzu wprowadzą nie tylko chaos, ale i wrażenie zagęszczenia, a w dodatku cholerkowo ciężko jest połączyć je z resztą wnętrza - zawsze będą zwracać na siebie niepotrzebnie uwagę (chyba że byłby to jedyny mocny akcent, wszystko inne w bieli - meble, ściany, dodatki - może by się od bidy jakoś obroniły). Krótko - to obicie jest blee, cóż z tego, że nie zniszczone. Żal to jest to mieć i głowić się, jak dopasować resztę


Zresztą przypatrz się, ile masz wzorów w tym pokoju: kraty na fotelach i wersalce, ciemne pseudokubistyczne wzorki na rogówce i dywan w niby-haftowane kwiatuszki. Za dużo!

Ta zieleń limetki... przemyśl ją sobie jeszcze. Ja stawiałabym na jasne wnętrze, żeby je optycznie rozszerzyć. Ta zieleń moim zdaniem będzie za ciężka i zbyt intensywna.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 14:37   #54
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
Zresztą przypatrz się, ile masz wzorów w tym pokoju: kraty na fotelach i wersalce, ciemne pseudokubistyczne wzorki na rogówce i dywan w niby-haftowane kwiatuszki. Za dużo!

Ta zieleń limetki... przemyśl ją sobie jeszcze. Ja stawiałabym na jasne wnętrze, żeby je optycznie rozszerzyć. Ta zieleń moim zdaniem będzie za ciężka i zbyt intensywna.
ooo.. wzorów ci u nas pod dostatkiem
Mieszkanie odziedziczyłam rok temu po ś.p. Babuni, która była kochana, ale miała tendencje do zbierania gratów... i co kto chciał sie z rodziny pozbyc to ona brała... we mnie gen zbieractwa też gdzieś tkwi i troche cieżko mi to wyrzucać/pozbywac się.... ale jak to wygląda....

Zieleń.. no masz sporo racji .. trochę sie boję, że będzie przyciężka, ale strasznie mam na nią ochote... może dać ciemniejszy odcień na krótkich ścianach, a jaśniejszy na długich? Powinno skrócić i poszerzyć minimalnie pokój? Może meble przerobione na jasno odciążą to troche... chociaż... jak drewno przemaluję na jasne i obicia na jasne to się zleje... poza tym obicia jasne to troche mało praktyczne mimo wszystko....
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:55   #55
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Wiesz, ściany to nie ubrania. Ciemne ciuchy wyszczuplają, ale ciemne ściany niekoniecznie wydają się dłuższe
Dwa odcienie zieleni to już w ogóle będzie za dużo, ja bym zieleń (jak już koniecznie musi być) dała na jedej tylko ścianie, tak w ramach kontrastu Może jeszcze jakiś wzorek na niej, hmmm.
Co do jasnych obić mebli - kurde, praktyczne? Przecież błotem w nie rzucać nie bedziesz, bez przesady, tak szybko się nie brudzą. Poza tym - obicie zawsze można uprać, jest teraz tyle środków na rynku, że to naprawdę nie problem.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:06   #56
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

pozwolą panie, ze sie wtrącę. Ja tak jak delfish byłabym za jasnymi scianani np: ecru. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, zeby dodatki tytu poduchy czy rolety były zielone
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 19:47   #57
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Ostatnio moja znajoma przy pomocy zszywacza tapicerskiego i właśnie tkanin wygrzebanych w lupeksach obiła samodzielnie kanapę (była ciemnogranatowa) a teraz jest kremowa i wyglada fantastycznie. A kiedy kolor Ci się znudzi, wyciagasz zszywki, kupujesz nową tkaninę i masz nową kanapę

Co do jasnych pasteli jestem jak najbardziej za ... janse kolory sprawiają, ze wnętrze nabiera ciepła i nowoczesności.

A jeśli chcesz eksperymentować z dwoma odcieniami na scianach to faktycznie jest takie wrazenie że ciemne barwy zmniejszają pomieszczenie a jasne powiększają ( więc odwrotnie do tego co napisałaś ... ciemniejszy odcień na dłuższe ściany, jasniejszy na krótsze)
Ewentualnie możesz położyć zieleń na jedną dłuższą ścianę a resztę zrobić w ecri.

Co do zdekupażowania mebli to rzeczywićcie trzeba uważac żeby nie przesadzić, wystarczą drobne motywy jednego akcentu ... biała róża z małym pnączem bluszczu w kilku miejsach.

Jak zrobisz już rewolucję to chetnie obejrzę fotki
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:26   #58
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Bardzo sobie cenie wasze rady....i tak na rozum to macie racje
jedyne to to że te jasne pastele i ecru troche przeczą temu co mnie nakręciło na rewolucję.. a mianowicie załączone zdjęcie z katalogu dekoralu...
Wydaje mi się tak pełne optymizmu i życia !

Nie wiem tylko jak to się sprawdzi w waskim pokoju z meblami...
popatrzcie..

A co do dwóch kolorów to dalej mi sie zdaje ze dobrze mówię...
ciemny na krótkich skróci a jasny na długich poszerzy....czy nie? jakos to widze oczyma duszy... ale może się mylę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dekoral.jpg (93,5 KB, 134 załadowań)
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:28   #59
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

Ja to bym pięknie odbieliła ten kufer i może delikatnie jakiś mały dekupażyk na nim właśnie. Natomiast mebli absolutnie bym nie ozdabiała dekupażowo, bo efekt może być odwrotny do zamierzonego. Będzie jak na wystawie dekupażu, hihi - generalnie - nie przesadzajmy, nie przesadzajmy. Rozbielenie/rozjaśnienie mebli tak, ale bez zbędnych zdobień.

A zieloną ścianę zrobiłabym jedną, tą z dłuższych, która będzie najmniej obstawiona szafkami. Oczywiście nie całą na zielono! Wyrysowałabym na niej mniejszy zielony prostokąt (środek prostokąta oczywiście tez zielony), a brzegi ściany (tak po 10 cm) zostawiłabym w kolorach pozostałych ścian. Potem na tym zielonym prostokącie dałabym (chyba jakoś w górze) ornament roślinny wykonany kolorkiem farby, którą będzie pomalowane większość powierzchni - czyli tej jasnej... takie mam fantazje

Pewnie, że ciemny skróci Chodzi o to, że w ten sposób skracając optycznie ciemnymi kolorami już krótkie ściany i wydłużając jasnymi kolorami ściany już długie dodatkowo wydłużysz sobie pokój i wcale nie zrobi się bardziej przytulny. Ciemne kolory daje się na długie ściany, żeby je skrócić. Po kiego grzyba skracać krótką ścianę?

Czekoladka ma rację. Obicie mebli tkaniną za pomocą zszywacza tapicerskiego to bułka z masłem - moi rodzice obili sobie sami rozkładaną sofę i krzesła. Wyszło rewelka, zajęło im to może z godzinę
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:02   #60
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Wagonowy pokój i meble z 5 kompletów :|

A co myślicie o obtapicerowaniu kufra jakąś żakardowo/gobelinowo podobną tkaniną? i pozostawieniu wierzchnich drewnianych elementów (listew mocujących) ?

Hmm oki może masz racje z tym ciemnym i jasnym kolorem zasugerowałam sie niezręcznym opisem wyczytanym gdzies i mi sie odwróciły proporcje

co do tapicerowania to juz jestem prawie przekonana...
Tylko , o ile wiem spinacz tapicerski "wstrzeliwuje" ostre spinki przymocowując materiał do twardych elementów (drewniana rama itp). A nie mam takich ani w kanapie.. ani w fotelach i w niewielu miejscach w narożniku... kanapa ma metaloway stelaż na to lużny cienki materac i grubą kapę na to. Fotele (IKEO -podobne) mają również materiał napięty na metalowych rurkach. Narożnik również składa się ze skomplikowanego układu kształtowanych poduch Czy w takiej opcji też sobie poradzę?
__________________
Morannon
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.