produkcja kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 17:12   #1
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Unhappy

produkcja kosmetyków


Witam szanowne Wizażanki

Otóż mam problem... Wybieram się na studia od października, lecz koniecznie zaoczne(pracuję). Chciałabym w przyszłości zajmować się produkcją kosmetyków, a właściwie mieć prawie-własną firmę tym się zajmującą. I mam dylemat... Nie wiem, który kierunek najlepiej mnie do tego przygotuje, i który pozwoli mi na produkcję kosmetyków zgodnie z prawem.. Myślę nad kosmetologią, spec. chemia i technologia kosmetyczna (tylko tu nie wiem jak z magistrem...) biotechnologia (którą na magisterce mogłabym kontynuować na specjalności biotechnologia kosmetyków i wybranych farmaceutyków)-Opole, albo technologia chemiczna we Wrocławiu. Wiem, że pewnie najlepsza byłaby farmacja lub chemia kosmetyczna, ale te kierunki są jedynie na dziennych ew. zbyt daleko ode mnie bym mogla dojeżdżać. Mam dobrą pracę, w której mogę się rozwijać pod kątem moich pasji i tego co chcę robić w przyszłości, więc nie chcę rezygnować z tego zwłaszcza, że nie miałabym pieniędzy by utrzymać się na dziennych. Czytałam ustawę dot. kosmetyków, jest tam taki punkt jak:
1. Producent jest obowiązany udostępniać do celów kontroli, w miejscu wskazanym stosownie do art. 8 ust. 4 pkt 3, udokumentowane informacje obejmujące:
[...]
4) ocenę wpływu kosmetyku na bezpieczeństwo zdrowia ludzi, przygotowaną z uwzględnieniem charakterystyki toksykologicznej składników, ich struktury chemicznej i stopnia kontaktu z ciałem człowieka, a także nazwisko i adres osoby odpowiedzialnej za tę ocenę; ocena ta uwzględnia cechy miejsc, w których kosmetyk będzie stosowany lub grupę odbiorców, dla których jest on przeznaczony, ze szczególnym uwzględnieniem kosmetyków przeznaczonych wyłącznie do zewnętrznej higieny intymnej oraz dla dzieci poniżej trzeciego roku życia
1a. Osoba, o której mowa w ust. 1 pkt 4, musi posiadać wykształcenie wyższe w dziedzinie farmacji, medycyny lub dziedzinach pokrewnych.

Pokrewnych... tzn jakich? Wiem że zawsze można zlecić badania jakiemuś laboratorium, ale chciałabym wiedzieć jakie jeszcze zawody wliczają się w tą grupę.

Chciałabym prosić wszystkie osoby, które się orientują w temacie o pomoc z wyborem kierunku studiów... czytam i czytam i mam straszliwy mętlik w głowie, a nie mam nikogo mądrego kto by mi doradził... Myślałam nad tymi kierunkami które wymieniłam, tylko nie wiem, na ile wybór mógłby okazać się trafny, a na ile chybiony jeśli chodzi o samodzielną produkcję... A może są inne kierunki, możliwości o których warto pomyśleć? Szukam na Dolnym Śląsku lub na opolszczyźnie, bo dalej nie dam rady dojechać... już do Opola mam ciężki dojazd Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, które pomogą mi w wyborze.
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 23:48   #2
betterw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 352
Dot.: produkcja kosmetyków

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
Wybieram się na studia od października, lecz koniecznie zaoczne(pracuję). Chciałabym w przyszłości zajmować się produkcją kosmetyków, a właściwie mieć prawie-własną firmę tym się zajmującą.
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z kosztów takiej "imprezy" i wysokości kapitału, jaki musiałabyś posiadać. Produkcja kosmetyków (i ich testowanie) nie jest tania. Ale jeśli masz kapitał lub jesteś nastawiona na to, że (przynajmniej na początku) będziesz pracować u kogoś (o ile znajdziesz pracę w zawodzie). Nie chce Cie jednak zniechęcać, bo warto dążyć do wyznaczonego celu. Jeśli możesz spróbować, to czemy nie?

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
ocenę wpływu kosmetyku na bezpieczeństwo zdrowia ludzi, przygotowaną z uwzględnieniem charakterystyki toksykologicznej składników, ich struktury chemicznej i stopnia kontaktu z ciałem człowieka, a także nazwisko i adres osoby odpowiedzialnej za tę ocenę; ocena ta uwzględnia cechy miejsc, w których kosmetyk będzie stosowany lub grupę odbiorców, dla których jest on przeznaczony, ze szczególnym uwzględnieniem kosmetyków przeznaczonych wyłącznie do zewnętrznej higieny intymnej oraz dla dzieci poniżej trzeciego roku życia
Tego nauczysz się na takich przedmiotach jak toksykologia, chemia, biochemia, fizjologia człowieka (nazwy przedmiotów moga byc nieco inne), więc sprawdź sobie program studiów. Z tego co sie orientuję powyższe zagadnienia są w programie studiów na takich kierunkach jak: biologia, biotechnologia, farmacja, kosmetologia, medycyna i ochrona środowiska na uniwersytetach (w zależności od specjalności). Dodatkowo dobrze by było, abyś ukończyła w zakresie studiów kurs z anatomii oraz biologii komórki. Na kierunku chemia może brakować tej części biologiczno-medycznej, a jednak osoba, która zajmuje się wpływem kosmetyków na ciało ludzkie, powinna wiedzieć, jak ono funkcjonuje.
betterw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 08:30   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: produkcja kosmetyków

Chcesz produkowac kosmetyki czy prowadzić firme produkujaca kosmetyki bo to 2 rózne rzeczy.

Kręcić kremy może każdy ,nawet na forum dziewczyny robią same sobie ale żeby to wyprowadzic na rynek trzeba miec pojęcie o biznesie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 18:34   #4
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: produkcja kosmetyków

i jedno, i drugie, bo myślałam nad tym by początkowo sama produkować i sprzedawać, potem już zatrudniać pracowników, oczywiście z czasem... Dla własnych potrzeb to już teraz robię kosmetyki ale bardziej chodzi mi o to, jakie warunki trzeba spełnić by taka produkcja i sprzedaż były zgodne z prawem... Jakie wykształcenie itd... Wiem, że na taką "przyjemność" idzie majątek... ale to jedna z możliwości, którą rozważam myśląc o swojej przyszłości... To jest moja pasja i chciałabym ją rozwijać, a może i na tym zacząć zarabiać
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 20:15   #5
Annmaa
Raczkowanie
 
Avatar Annmaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: miejska patelnia
Wiadomości: 191
Dot.: produkcja kosmetyków

Od strony tworzenia formulacji kosmetycznych to najlepiej jakbyś skończyła biotechnologię i chyba najlepiej specjalność połączoną procesy biotechnologiczne i biotechnologia farmaceutyczna... tak myślę
Jeśli chodzi o technologię chemiczną to niestety już się nie łapiesz na moją specjalność czyli surfaktanty... w tym roku została ona wycofana... i myślę że i tak baaaaaaaardzo mało! wiedzy wyniosłam w tym zakresie ze studiów.
Przeglądnij ramy studiów i przedmioty jakie będą realizowane...
http://www.ch.pwr.wroc.pl/program_studiow,11.dhtml

Niestety wiedza przekazywana na politechnice jest bardzo bardzo ogólna i trzeba się samemu dokształcać, ponieważ przeciętny student po np. mojej specjalności nadal nie wie jakich składników trzeba aby zrobić stabilną emulsję a mikroemulsja to już cuda
A może warto pomyśleć nad farmacją, magistrzy zarabiają całkiem niezłą kasę i zawsze jednak są większe rokowania na odłożenie jakichkolwiek pieniędzy i wzięcia kredytów niż np. po technologii chemicznej, gdzie moi znajomi mają duże problemy ze znalezieniem pracy...
Suma summarum jeśli podwinęłaby ci się noga z twoją teraźniejszą pracą i nie wygrałabyś w przeciągu 5 lat w totka to szybciej znajdziesz pracę po biotechnologii lub farmacji, a te kierunki dają ci podwaliny i jakaś tam wiedzę w zakresie formulacji kosmetycznych i farmaceutycznych.
Annmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 09:17   #6
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: produkcja kosmetyków

wiem że po dłuugim czasie ale dziękuję za odpowiedź nadal się zastanawiam nad studiami, nadal myślę nad biotechnoplogią, tech. chemiczną i kosmetologią (choć tutaj... chyba za mało wiedzy odnośnie samych kosmetyków a za dużo dot. zabiegów, choć może i to by się przydało....) generalnie zastanawiam się, czy konieczne jest posiadanie "papieru" z uczelni by móc tworzyć kosmetyki lub zajmować się sprzedażą surowców itd ? Sama baaardzo rozwijam się w kierunku kosmetycznym, tj wykonywanie różnorakich kosmetyków, bardzo staram się rozwijać wielokierunkowo wiedzę na temat poszczególnych sub. chemicznych itd... Ale jeśli do tego potrzebne są studia, by zgodnie z prawem coś takiego robić(tu pytanie, czy są jakieś wzmianki w prawie określające kwalifikacje takich osób? Czytałam ustawę kosmetyczną ale nie do końca rozumiem...), to jakie najlepiej? Żadne studia nie pasują "idealnie", bo jest sporo zbędnej wiedzy, najlepsza byłaby chemia ale jest tylko dzienna na dolnym śląsku, co mnie nie ratuje, bo pracuję.
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:16   #7
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: produkcja kosmetyków

Do produkcji kosmetyków trzeba mieć ogromne fundusze. Wątpię, że nawet po uzyskaniu dotacji z różnych stron, uda Ci się uzbierać odpowiednią sumę.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 07:11   #8
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: produkcja kosmetyków

Może inaczej teraz spytam jaki kierunek wybrać, by mieć jak najprzydatniejszą wiedzę o produkcji kosmetyków, składzie, recepturach itd? + wpływ tych rzeczy na skórę itd...? Chciałam na biotech ale nie otworzyli kierunku. Została kosmetologia (myślę o WSF we Wrocławiu) ->mgr biotechnologia kosmetologiczna, technologia chemiczna + mgr z czegoś innego(nie ma we wrocławiu mgr z tch), np chemii, lub biotech. kosmetyków na Uniwersytecie opolskim. Co będzie lepsze?

Samych kosmetyków produkować na skalę przemysłową nie chcę A na pewno nie jako "własna firma"
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 21:11   #9
puszeq
Przyczajenie
 
Avatar puszeq
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: produkcja kosmetyków

farmacje
__________________
22,06,2011 PJ
puszeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 11:16   #10
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: produkcja kosmetyków

nie ma zaocznej farmacji
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 08:57   #11
Olimpka
Przyczajenie
 
Avatar Olimpka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: produkcja kosmetyków

Własna produkcja kosmetyków to rzeczywiście potężny wydatek, ale nie byłabym tak pesymistyczna

Jeśli chodzi o wykształcenie, niezbędne jest poznanie podstaw chemii i późniejsza specjalizacja. Kierunek kształcący w tym kierunku to np. https://rekrutacja.p.lodz.pl/pl/stud...gia-kosmetykow. Polecam kursy, które często są organizowane np. przez dostawców surowców. Dzięki nim można poszerzać wiedzę i zdobywać doświadczenie.

Moim zdaniem nie warto blokować sobie marzeń z powodu konieczności wyłożenia olbrzymiego kapitału na produkcje kosmetyków. Można zacząć od zlecenia produkcji kosmetyku/ kosmetyków, na które mamy pomysł. Zazwyczaj w firmach oferujących "produkcję kosmetyków na zlecenie" można mieć spory wkład w to, jak wyglądał będzie kosmetyk, jaki będzie jego skład. Można być nawet w stałym kontakcie z technologiem tej firmy. Na początku zrealizuj więc swój pomysł pod okiem specjalisty. Następnie zarób na swoich kosmetykach Kiedy marka osiągnie sukces a Ty będziesz już dysponowała kapitałem, możesz pomyśleć o swojej produkcji i stopniowym przeniesieniu produkcji swojej marki do siebie.

Do tego czasu poznasz rynek, wymogi, będziesz wiedziała więcej o technologii, a zdobywanie wiedzy i doświadczenia odbędzie się w bezpiecznych dla Ciebie i konsumentów warunkach (pod okiem specjalistów firmy zewnętrznej, która gros odpowiedzialności weźmie na siebie).

Aby to zrealizować (wprowadzić na rynek swój kosmetyk) potrzebujesz około 15-20 tysięcy PLN. Koszt uruchomienia własnej produkcji może być liczony w milionach, a na pewno w setkach tysięcy PLN.

Jest wiele firm oferujących usługi "produkcji kosmetyków na zlecenie". Wystarczy wpisać w Google.

Powodzenia!

Edytowane przez Olimpka
Czas edycji: 2018-05-27 o 09:01
Olimpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 11:25   #12
kosmetycznaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: produkcja kosmetyków

Przy wprowadzaniu własnych produktów, skorzystaj lepiej z pomocy fachowców. Nie chcesz się sparzyć na kontroli z wiharsu i cofać kilku tysięcy wydrukowanych już etykiet- wierz mi...
Nauczona doświadczeniem, polecam /reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-01-17 o 12:11 Powód: reklama
kosmetycznaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-17 12:25:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.