pożyczki społecznościowe - ktoś próbował? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-13, 20:43   #1
shelly00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Question

pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?


Hej, właśnie skończyłem studia i chcę rozkręcić małą działalność w internecie ale potrzebuję kasy na początek. Oczywiście żaden kredyt nie wchodzi w grę no bo niby kto mi go da. Kolega powiedział mi trochę o rynku social lending i zainteresowałem się pozycz.pl - z tego co zdążyłem wyczytać to sam dobieram pasującą mi ofertę pożyczki no i oczywiście nie muszę wpłacać żadnej "kaucji" - obowiązkowa weryfikacja kosztuje 2 zł. Trochę się obawiam bo jeszcze nigdy nie pożyczałem w ten sposób i szukam osób, które już tak robiły i wiedzą jak to wygląda naprawdę a nie tylko w teorii. Jakieś doświadczenia?
shelly00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 14:32   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez shelly00 Pokaż wiadomość
Hej, właśnie skończyłem studia i chcę rozkręcić małą działalność w internecie ale potrzebuję kasy na początek. Oczywiście żaden kredyt nie wchodzi w grę no bo niby kto mi go da. Kolega powiedział mi trochę o rynku social lending i zainteresowałem się pozycz.pl - z tego co zdążyłem wyczytać to sam dobieram pasującą mi ofertę pożyczki no i oczywiście nie muszę wpłacać żadnej "kaucji" - obowiązkowa weryfikacja kosztuje 2 zł. Trochę się obawiam bo jeszcze nigdy nie pożyczałem w ten sposób i szukam osób, które już tak robiły i wiedzą jak to wygląda naprawdę a nie tylko w teorii. Jakieś doświadczenia?
a nie lepiej dofinansowanie z unii, u.pracy?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 15:23   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

reklama jest platna
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 15:42   #4
Nikita28
Raczkowanie
 
Avatar Nikita28
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 302
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez shelly00 Pokaż wiadomość
Hej, właśnie skończyłem studia i chcę rozkręcić małą działalność w internecie ale potrzebuję kasy na początek. Oczywiście żaden kredyt nie wchodzi w grę no bo niby kto mi go da. Kolega powiedział mi trochę o rynku social lending i zainteresowałem się pozycz.pl - z tego co zdążyłem wyczytać to sam dobieram pasującą mi ofertę pożyczki no i oczywiście nie muszę wpłacać żadnej "kaucji" - obowiązkowa weryfikacja kosztuje 2 zł. Trochę się obawiam bo jeszcze nigdy nie pożyczałem w ten sposób i szukam osób, które już tak robiły i wiedzą jak to wygląda naprawdę a nie tylko w teorii. Jakieś doświadczenia?
Owszem Od blisko roku tak pożyczam pieniądze jeśli potrzebuję. Dla banków jestem niewiarygodna więc to jedyna opcja kiedy nagle trzeba nieco więcej.
To nei jest tak, ze wybierasz sobie opcję która ci najbardziej pasuje. To Ty - jako osoba potrzebująca pożyczyć i znająca swoje możliwości finansowe wystawiasz "aukcję" z warunkami a osoby które pożyczają swój kapitał biorą w niej udział, albo i nie. najniższe oprocentowanie przy stosunkowo duzych kwotach mozna uzyskac na kokosie i tylko tak ja pozyczam gotowke jesli potrzebuje wiekszej kwoty. Jesli potrzebuję 100-500 zł na chwile (np miesiac albo dwa) to wtedy ide na finansowo.

od razu Ci powiem, że osoba nowa na jakimkolwiek portalu nie otrzyma pozyczki na dużą kwotę. Wszędzie są ograniczenia dla nowicjuszy. Każdy portal ma swoje zasady i musisz sobie poczytać w regulaminie co i jak.

Koszty weryfikacji są bardzo różne. 2zł to chyba na finansowie, ale tam nei warto pozyczac kasy dla siebie bo cie zjedzą odsetki i bonusy jeśli nie ogarniasz wlasnych finansów.
Na kokosie podstawowa weryfikacja jest niedroga, ale im wiecej elementów zweryfikujesz, np bazy dluzników, allegro, pracodawca itd tym większe zaufanie do ciebie będą mieli pozyczkodawcy.

Jesliby wpadło ci do głowy nie oddać, albo przedstawic falszywe dokumenty to od razu radze nawet nie pożyczac. Są na takie posunięcia artykuły w kodeksie karnym i można zdrowo beknąć.

Generalnie polecam - warunek - myslenie perspektywiczne i dziesiatki razy przeliczac czy na pewno dasz rade oddać - jeszcze zanim pozyczysz. W końcu ktos pozycza ci ze swojej własnej kieszeni. U mnie spłaty rat z pozyczek społecznościowych są na 1 miejscu do regulowania nalezności. Jak się człowiek raz tam wyłoży i ludzie poczują się oszukani to już cięzko z drugą szansą.
__________________
For Your Lashes
Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs - Kraków
http://foryourlashes.blogspot.com/

motocyklistka od 21.06.2012 - Kawasaki ER5
Nikita28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:07   #5
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez shelly00 Pokaż wiadomość
Hej, właśnie skończyłem studia i chcę rozkręcić małą działalność w internecie ale potrzebuję kasy na początek. Oczywiście żaden kredyt nie wchodzi w grę no bo niby kto mi go da. Kolega powiedział mi trochę o rynku social lending i zainteresowałem się pozycz.pl - z tego co zdążyłem wyczytać to sam dobieram pasującą mi ofertę pożyczki no i oczywiście nie muszę wpłacać żadnej "kaucji" - obowiązkowa weryfikacja kosztuje 2 zł. Trochę się obawiam bo jeszcze nigdy nie pożyczałem w ten sposób i szukam osób, które już tak robiły i wiedzą jak to wygląda naprawdę a nie tylko w teorii. Jakieś doświadczenia?
Owszem, mam doświadczenia jako pożyczkodawca: obecnie kilkanaście pożyczek u firm windykacyjnych i 3 sprawy w sądzie.
Większość z tych pożyczek dotyczyła nowych biznesów, bo miałam taką piękną ideę, żeby pomagać w ten sposób osobom, które chcą rozkręcić coś własnego. Jak mam okazję się przekonać, większość błyskotliwych pomysłów na biznesy kończy się klapą finansową i zadłużeniem.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 06:08   #6
mir123bych
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 73
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

o nareszcie znalazłem odpowiedni wątek, bo temat social lendingu jest dla mnie bardzo świeży, a potrzebuję pożyczki, co mi radzicie jaki portal najlepiej? Tak jak autor wątku radzi: http:www.pozycz.pl ?
mir123bych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 18:20   #7
loosefit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Odważyłam się spróbować na rzeczonym pożycz.pl.

Powiem tak - nieźle rozwiązany system weryfikacji, aktualnie mam 100% spłacalności od pożyczkobiorców (co najwyżej ktoś może się opóźnić dzień-dwa), co mnie bardzo cieszy, choć to bardziej jest związane z tym, że dość dokładnie "delikwentom" się przyglądam i nie inwestuję od tak (w końcu to moje pieniądze). Polecam na początek małe kwoty, żeby oswoić się z systemem. Portal w każdym razie zapowiada się nieźle.
loosefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 13:33   #8
kolokon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Bardzo dobry temat.
Jakiś czas temu chciałem zainwestować w SL, ale niestety pieniążki mi się rozpłyneły. Teraz znowu planuję powoli w to wejść jednak mam pytanie odnośnie windykacji. Wiadomo, że obserwujemy profile tych którym dajemy pieniążki, ale czasem jest tak że ktoś może poprostu nie ich oddawać i czy ta windykacja jest skuteczna?
kolokon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 21:28   #9
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez kolokon Pokaż wiadomość
Bardzo dobry temat.
Jakiś czas temu chciałem zainwestować w SL, ale niestety pieniążki mi się rozpłyneły. Teraz znowu planuję powoli w to wejść jednak mam pytanie odnośnie windykacji. Wiadomo, że obserwujemy profile tych którym dajemy pieniążki, ale czasem jest tak że ktoś może poprostu nie ich oddawać i czy ta windykacja jest skuteczna?
Większość firm windykacyjnych się nie przykłada do zleceń, bo chodzi o małe kwoty. Szkoda im czasu na ściganie kogoś o 50-100 zł i wcale im się nie dziwię.
Z doświadczenia stwierdzam, że o wiele większa jest skuteczność samodzielnej windykacji.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 12:24   #10
loosefit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez amfora Pokaż wiadomość
Większość firm windykacyjnych się nie przykłada do zleceń, bo chodzi o małe kwoty. Szkoda im czasu na ściganie kogoś o 50-100 zł i wcale im się nie dziwię.
Z doświadczenia stwierdzam, że o wiele większa jest skuteczność samodzielnej windykacji.
No widzisz - istnieje coś takiego, jak windykacja grupowa. Wtedy są to większe sumy i już taka firma windykacyjna "się przykłada".

Samodzielna windykacja? Rodzina z Pruszkowa, czy jak:P?
loosefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:19   #11
kolokon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez loosefit Pokaż wiadomość
No widzisz - istnieje coś takiego, jak windykacja grupowa. Wtedy są to większe sumy i już taka firma windykacyjna "się przykłada".

Samodzielna windykacja? Rodzina z Pruszkowa, czy jak:P?
z tego co się orientuję to windykacja wbrew pozorom jest mocnym pukntem i raczej nie ma się co obawiać a jeśli chodzi o pozwy zbiorowe to myślę, że jeśli pare osób jest chętnych złozyć pozew to znajdą się i następne. Zawsze jest tak ze musi być jakaś iskra, jedna osoba, która zacznie działać
kolokon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 11:51   #12
Genesis88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Tym bardziej, że jeśli chodzi o pozycz.pl to mają oni naprawdę dobrą współpracę z firmami windykacyjnymi.
Genesis88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 12:16   #13
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

To taki provident tylko na lepszych zasadach?
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 18:04   #14
Genesis88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Zależy jak na to patrzysz. Jeśli chodzi o samo działanie, to pożyczyć od kogoś pieniądze można, więc w sumie działa jak provident. Ale pożyczasz od osób takich jak Ty, a nie od jakichś działalności, więc działa to troszeczkę na innej zasadzie. W każdym bądź razie moim zdaniem SL jest lepsze. Pozdrawiam
Genesis88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:09   #15
kolokon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Ja polecam też sl
szczególnie pożycz.pl
korzystam więc nie ma "lipy"
kolokon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:33   #16
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez loosefit Pokaż wiadomość
Samodzielna windykacja? Rodzina z Pruszkowa, czy jak:P?
Owszem, samodzielna windykacja.
Wysyłanie we własnym imieniu wezwań do zapłaty. Składanie pozwu do sądu. Inicjowanie windykacji komorniczej.

Wychodzi mi to znacznie lepiej, niż firmom windykacyjnym.

PS. Przestań naganiać na ten serwis. Reklama na forum wizaż jest płatna.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 14:57   #17
kolokon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

dodam też że wyżej wymieniony portal (bez reklamy) eliminuje nie przyjemne sytuacje. A to dlatego że ma bardzo dobrze rozbudowany system weryfikacji profili co powinno przekonać do siebie inwestorów i dba o bezpieczeństwo jednej i drugiej strony
kolokon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 20:15   #18
loosefit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez amfora Pokaż wiadomość
Owszem, samodzielna windykacja.
Wysyłanie we własnym imieniu wezwań do zapłaty. Składanie pozwu do sądu. Inicjowanie windykacji komorniczej.

Wychodzi mi to znacznie lepiej, niż firmom windykacyjnym.

PS. Przestań naganiać na ten serwis. Reklama na forum wizaż jest płatna.
Polska mentalność;/ Jak ktoś hejtuje to jest ok, jak ma pozytywną opinię, to już jakiś parobek robiący reklamę? Ciekawe podejście.
loosefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:33   #19
kolokon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Tak to wlasnie u nas jest, ja się przekonałem do pożycz.pl i jawnie to mogę powiedzieć, ale łatwiej jest przekazać usłyszaną złą opinie dalej nie mając pojęcia o czym się mówi.
Dobrą opinię zdobyć o tyle trudniej że trzeba poprostu spróbować na własnej skórze
kolokon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 01:24   #20
tograam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Ostatnio coraz głośniej o sl.
Polecam niedowiarkom:
/reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-01-29 o 16:31 Powód: reklama
tograam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 16:07   #21
Ola443
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: pożyczki społecznościowe - ktoś próbował?

Tak, probowałam /reklama/. Dowiedziałam się, że cały zespoł utworzył coś nowego (wcześniej pracowali w/reklama/ale się nie dogadali) i sprobowali na własny rachunek stworzyć firmę. Cenią sobie klientów, ja jestem jak do tej pory zadowolona bardzo.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-01-29 o 16:31 Powód: reklama
Ola443 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-29 17:07:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.