Jak prowadzić księgowość? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-22, 17:28   #31
sabinna76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Zgadzam się z opinią, że w sprawach rozliczeniowych trzeba mieć doświadczenie. Ja takiego nie posiadam i nie byłabym wstanie rozliczać się samemu. Nawet po kursach z księgowości. Biuro rachunkowe też w moim przypadku nie wchodzi w grę, ponieważ mieszkam w małej miejscowości i takowego na miejscu nie ma. Poza tym uważam, że taka usługa jest za droga. Rozliczam się internetowo w Superksięgowej. Wygląda to tak, że wysyłam dokumenty, a oni odsyłają już rozliczone. Bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pracuję w domu.
sabinna76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 13:31   #32
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Cytat:
Napisane przez SylwiaSP Pokaż wiadomość
Nie polecam prowadzenia sobie księgowości jeśli nie ma się w tym doświadczenia.
Szczerze to prowadziłam kiedyś sama ksiegowość i nie chciałabym kolejny raz popełnić tego błędu. Niestety jest to duża strata czasu i jednak wysiłek w ciągłym uczeniu się co wchodzi nowego i z czego można korzystać a z czego nie. Czytałam trochę o tym TaxCare i własnie pasowało by mi miec zdalną księgowość ale jednocześnie mają tez placówki z których można korzystać. W uslugach jest też pomoc prawna i analizy pomagające oszczędzać. To chyba całkiem dobre rozwiązanie.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 12:44   #33
bakali
Raczkowanie
 
Avatar bakali
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 200
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Z mojego doświadczenia: na pewno warto skorzystać z pomocy księgowego na samym początku swojej DG zamiast przeżywać stresy związane z jej zakładaniem i początkiem działalności. Bo to nie tylko bieżące rozliczanie kosztów i dochodów, ale też wszystkie działania na samym początku: wybór sposobu opodatkowania, oświadczenia i deklaracje do różnych urzędów, płacenie podatków itp. Ja na początku mojej działalności w ogóle nie umiałabym prawidłowo tego wszystkiego ogarnąć, gdyby nie księgowa. Nie żałuję ani złotówki którą zapłaciłam biuru księgowemu, bo dzięki temu wiem że wszystko mam załatwione prawidłowo i tak jak powinno być. Nie jestem głupia, umiem wypełnić dokumenty i radzę sobie z urzędami, ale szczerze mówiąc pierwsze płacenie Zusu i podatków przerosłoby mnie gdyby nie dokładne wskazówki księgowej.
Teraz już wszystko wiem i być może niedługo zrezygnuję z księgowej, ale na razie jest to wygodne: wysyłam jej wszystkie dokumenty księgowe, a ona załatwia wszystko za mnie i musze tylko co miesiąc zrobić 4 przelewy na ZUSy i podatki, według kwot które mi dokładnie wylicza. Kosztuje mnie to 200 złotych, ale ponieważ nie mam wielu kosztów działalności, opłaca mi się wrzucać to w koszty. Do tego kupuję spokój, że wszystko mam załatwione jak trzeba (w razie czego za przeoczenie odpowiada biuro księgowe), w razie kontroli też nie muszę się użerać z urzędnikami bo bierze to na siebie księgowa, a do tego nie muszę śledzić przepisów które zmieniają się bardzo szybko.

Reasumując Kiedy firma już działa i nie ma wielu kosztów, można prowadzić księgowośc samemu oszczędzając 200 złotych, ale za to żyjąc w stresie czy wszystko jest w porządku. Ale na początku działalności warto chociaż raz zainwestować w poradę księgową, żeby ktoś profesjonalnie rozpędził tę księgową machinę.
__________________
Kosmetyki - wymiana:
-> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1246061
Książki - kryminały:
-> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1248056
bakali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:51   #34
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Cytat:
Napisane przez bakali Pokaż wiadomość
Reasumując Kiedy firma już działa i nie ma wielu kosztów, można prowadzić księgowośc samemu oszczędzając 200 złotych, ale za to żyjąc w stresie czy wszystko jest w porządku. Ale na początku działalności warto chociaż raz zainwestować w poradę księgową, żeby ktoś profesjonalnie rozpędził tę księgową machinę.
Ale taka jednorazowa porada niewiele daje przecież. Zdecydowałam się na TaxCare i przyznam, że takie jednorazowe porady to raczej od strony radcy prawnego, alebo przy analizach naszych działań. Ale sama księgowość to jednak warto jak jest w odpowiednio wyszkolonych rękach.

Sprawdziłam też kwestię o których pisałyśmy tego ubezpieczenia. I faktycznie maja ubezpieczone usługi na tyle, że w razie błędu nie zaszkodzą firmie. W razie potrzeby podczas kontroli również może być z nami księgowa. To też duży plus.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 20:59   #35
tokarskim82
Przyczajenie
 
Avatar tokarskim82
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Jak najlepiej prowadzić? Najlepiej nie prowadzić, jeśli może być z tym problem i oddać sprawy w ręce specjalistów. Moja firma nawiązała współpracę z xxx i sprawa ma się idealnie. Nie mam bałaganu w papierach, wszystko płacone na czas, żadnych kombinacji, wszystkie kontrole zaliczone - terminość, fachowość, komunikatywność. Wszystkim, którzy wolą podatki i papiery zostawić znawcom, polecam.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-20 o 01:08 Powód: Link
tokarskim82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 23:24   #36
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Ja prowadze za 30 zl miesiecznie online bardzo sobie cenie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 19:02   #37
michalszafranski
Przyczajenie
 
Avatar michalszafranski
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Włoszczowa
Wiadomości: 6
GG do michalszafranski Send a message via Skype™ to michalszafranski
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Dobra księgowość t nie tylko rozliczanie w terminie, ale przede wszystkim doradztwo, jak w majestacie prawa zoptymalizować koszty (to przede wszystkim). Od generowania większej ilości klientów jest inny dział. Niestety wielu firmach wszystko robi jedna osoba.
michalszafranski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-15, 19:57   #38
saralola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

coraz więcej firm decyduje się na księgowość on-line. Jeśli ktoś chce się na to zdecydować to polecam poradnik /link/
Księgowość online przeznaczona jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz drobnych przedsiębiorców rozliczających się na podstawie Podatkowej Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) lub ryczałtu od przychodów ewidencyjnych tzw. ryczałtowcy. System automatyzuje proces prowadzenia rejestrów VAT zakupu i sprzedaży, a ponadto umożliwia wystawianie faktur różnego typu, wspomaga pracę magazynu, ułatwia zarządzanie kontaktami z klientami oraz prowadzenie ewidencji środków trwałych, a niekiedy także rozszerza funkcje systemu finansowo-księgowego o narzędzia z obszaru kadr i płac, aby sprawnie rozliczać zatrudnionych pracowników. Oprogramowanie księgowości online może być stosowane zarówno przez podmioty będące płatnikami VAT, jak i osoby niepłacące tego podatku.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-10-15 o 20:48 Powód: link
saralola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 09:54   #39
Ubcopl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Ja odradzam prowadzenie księgowości samemu. Oszczędność 150 zł może kusić ale tak jak pisały dziewczyny wyżej dobra księgowa to prowadzenie wszystkich rachunków, przypominanie o terminach, rozmywanie wątpliwości i co wg mnie najważniejsze ubezpieczenie OC które powinna posiadać może uchronić Cię w sytuacji gdy z jej winy pojawią się jakieś zaległości.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama/
Ubcopl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 17:10   #40
PaniFleks
Przyczajenie
 
Avatar PaniFleks
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Też odradzam skięgowość samemu. MOżna się nieźle wkopać
__________________
Cicha woda zawsze płynie głęboko.
PaniFleks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 08:22   #41
Kareczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 14
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

dokładnie, sama prowadzę firmę i nie mam pojęcia jak ludzie nie znający się na księgowości chcą się sami tym zająć, szczególnie że biuro /reklama/, które zajmuj się moją księgowością już nie raz pomagało mi w sytuacjach beznadziejnych

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2017-01-02 o 20:39 Powód: reklama
Kareczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-16, 19:56   #42
aga12174
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 920
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

napewno mając księgową ma się spokojną głowę, ale jeśli jest sie na ryczałdzie czy kpir , to myślę ,że samemu da się radę, wystarczy wszystko mieć na bieżącco, a w razie watpliwości skorzystać np. z porady , zapłaci się 20zł za poradę, to dużo mniejszy koszt niż za księgowość, a w dopiero zaczynającej firmie każdy koszt się liczy

nio chyba ,że jest się na vacie, to ja bym bez księgowej nawet nie próbowała, bo dla mnie to czarna magia, te rozliczenia
__________________
aga12174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 19:38   #43
sylwia_nowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 19
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Bez odpowiedniej wiedzy nie ma co zaczynać. Lepiej wydać na księgową lub jakieś biuro i cieszyć się dobrym prowadzeniem dokumentów niż podejmować ryzyko podczas kontroli. Wystarczy sobie zobaczyć jak wygląda np. ustawa VAT i jak wyglądają do niej różne interpretacje. Ilość potrzebnej wiedzy zniechęci każdego do samodzielnego opanowania takiej wiedzy. U nas jest osobna osoba tylko od takich zagadnień i sama widzę ile to różnych problemów jest z tymi przepisami. Biura mają odpowiednią wiedzę, szkolą się ze zmian (a te bywają zaskakująco często wprowadzane o czym się nie słyszy) i odpowiednie oprogramowanie. Bo przecież księgowości nikt w excelu nie poprowadzi. My korzystamy z insERTa i InvoiceDigitizera. Pracowałam też na RAKSie. Czasami są dostępne programy księgowe z gazetą, niby darmowe albo za kilka złotych, ale ich wartość bez odpowiedniej wiedzy jest znikoma. Jak ktoś ma mały budżet to tylko zewnętrzne biuro.
sylwia_nowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 13:36   #44
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Ok tylko jsk wprowadzam dokumenty i mam watpliwosci dzwonie i pani ksiegowa tlumaczy co mam na dokumntach napisac ( tak bylo gdy rozliczalam dotacje ).
Jesli prowazisz dzialanosc warto wieziec co mozna a co nie - taka prawda. Nikt nie mowi by szczelac przepisami z rekawa.
Ja prowadzw dzialalnosc online juz 3 lata i bardzo sobie chwale.
Doatep do księgowej mam od pon do piatku i do tego o kazda rzecz moge spytac .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 17:47   #45
kaskaniska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 11
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Warto korzystac z uslug biura, jest spokoj i mozna zajac sie rozwijaniem firmy i zarabianiem, a nie traceniem czasu na wieczne douczanie sie przepisow nad ktorymi i tak sie nie nadaza, tego jest za duzo dla jednej osoby. Jesli teoja firma ma racje bytu to zarobi na siebie i na biuro rachunkowe i na Twoje prywatne zycie. Jesli nie to znaczy zenpomysl nie byl dobry
kaskaniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 18:40   #46
emka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 31
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

a ja mam konkretne pytanie o księgowanie do bardziej doświadczonych koleżanek

prowadzę sklep z bielizną, czy mogę sprzedawać reklamówki, w które pakuję towar kupiony przez klientki - opłata recyklingowa plus marża?
czy ma to być tylko opłata recyklingowa?

jak księgować faktury potwierdzające zakup reklamówek do sklepu?

proszę o pomoc
emka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 13:21   #47
monia_white
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 14
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Dobry certyfiakowany księgowy to podstawa, choć i on może popełniać błędy. Dlatego może biuro rachunkowe, gdzie pracuje kilku dobrych księgowych to dobre rozwiązanie
monia_white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 13:01   #48
monia_white
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 14
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

W obecnym gąszczu zmieniających się przepisów warto mieć dobre wsparcie. Polecam także jednak prowadzić firmę w postaci spółki zoo, gdyż w przypadku działalności gospodarczej odpowiadamy własnym majątkiem. Moja znajoma po kontroli ZUS musiała sprzedać mieszkanie, aby spłacić zobowiązania, Jakby miała spółkę z.oo zwyczajnie by zbankrutowała a jej majątek pozostałby bezpieczny. Dodam, że miała bardzo dobrego księgowego a i tak ZUS doczepił się umów o dzieło.
monia_white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 13:42   #49
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Cytat:
Napisane przez monia_white Pokaż wiadomość
Dobry certyfiakowany księgowy to podstawa, choć i on może popełniać błędy. Dlatego może biuro rachunkowe, gdzie pracuje kilku dobrych księgowych to dobre rozwiązanie
Cytat:
Napisane przez monia_white Pokaż wiadomość
W obecnym gąszczu zmieniających się przepisów warto mieć dobre wsparcie. Polecam także jednak prowadzić firmę w postaci spółki zoo, gdyż w przypadku działalności gospodarczej odpowiadamy własnym majątkiem. Moja znajoma po kontroli ZUS musiała sprzedać mieszkanie, aby spłacić zobowiązania, Jakby miała spółkę z.oo zwyczajnie by zbankrutowała a jej majątek pozostałby bezpieczny. Dodam, że miała bardzo dobrego księgowego a i tak ZUS doczepił się umów o dzieło.
Yyy, w ciągu 4m-cy szybka zmiana decyzji
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-13, 09:18   #50
katarzynalesniewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 56
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Ja bym w takiej kwestii nie ryzykowała i po prostu zatrudniła księgowego. Zbyt bardzo bym się bała, że sama robię coś źle.
katarzynalesniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 10:59   #51
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Podpinam się pod ten wątek, korzysta któraś z Was z chmury faktur? Czy to faktycznie jest darmowe?
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 06:05   #52
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Ja korzystam z chmury faktur. Mam połączony profil z księgowością. Całkiem fajne rozwiązanie. Można zrobić w chmurze kompletnie wszystko związane z fakturowaniem i monitorowaniem faktur i płatności. Cały obieg faktury, od początku do końca masz w jednym miejscu. Co do kosztów to korzystam od ponad miesiąca i nie płace za nic.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 11:11   #53
kardinkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

A może zamiast tego prosty program do obsługi księgowości? U nas w firmie korzystamy z takiego - /reklama/Z tego co kojarzę, jest on bardziej dla średnich i dużych firm, ale może znajdziesz jakiś odpowiednik na Twoje potrzeby. Takie programy właściwie prowadzą użytkownika za rękę, a to, co byś wydała na szkołę, możesz wydać akurat na jego zakup.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2018-11-12 o 11:15 Powód: reklama
kardinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 10:00   #54
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Zatrudnianie biura rachunkowego to wysokie ryzyko. Te panie / panowie bywają niedouczeni, miewają problemy z interpretowaniem przepisów. Jeżeli księgowy coś źle Ci zrobi, to Ty odpowiadasz wobec fiskusa a nie on. Możesz później mieć regresowe roszczenie wobec niego ale to trwa i niepewne. Zupełnie inna liga to doradcy podatkowi ale i drożsi. No i jak wyżej - też nie masz 100% gwarancji.

Jeżeli prowadzicie typową jednoosobową działalność to sami sobie róbcie księgowość, to nie jest trudne.

Edytowane przez sygnalista
Czas edycji: 2018-11-28 o 10:03
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 09:44   #55
Kasia_Moran
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

ja miałam dobrą starą księgową, ale niestety niedawno zeszła na emeryturę i już nie chce pracować i nie mam osobiście do kogo iść, już z polecenia kilkanaście przeszłam itd. i miałam same problemy... w końcu się wkurzyłam i osobiście sama księgowość prowadze na programie online. Mam KPiR, więc nie ma jakieś większej filozofii. Dodaje faktury itd. a księguje mi program sam wszystko, nawet nie musze posiadac jakies obszernej wiedzy w tym temacie. Nie wiem jak przy KH, ale tez mysle ze z podstawami daloby rade sobie poradzic z pomoca programu. Ponizej link wstawia do programu, mozna sobie przejrzec. Juz dwa lata pracuje na nim i nic sie nie dzieje poki co.





/reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-03-04 o 20:02 Powód: reklama
Kasia_Moran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 16:22   #56
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Pytanie do księgowych w budżetówce.

Cześć Od niedawna zaczęłam pracę w szkole jako księgowy (główny niestety ) i nie dość, że mam do ogarnięcia bieżące sprawy to jeszcze muszę zrobić bilans za zeszły rok. Moje pytanie brzmi: czy ktoś z Was zna jakieś sprawdzone portale albo inne pomoce które w łatwy i przystępny sposób pomogą w pracy księgowego? Mam Lexa ale jest beznadziejny, mało budżetówki (a zakupiony z urzędu dla jednostek podległych) i szukam innego. Właściwie czegokolwiek co mi pomoże rozpocząć nowy rok właściwymi księgowaniami bo na razie wszystko robione jest na zasadzie kopiowania poprzednich księgowań (błędnych...)
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 10:07   #57
agnieszka_troc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jak prowadzić księgowość?

Koszty najlepiej się ogranicza mając dobrą księgową Niestety nie popieram Twojego sposobu myślenia, mimo to życzę Ci aby poszło tak dobrze że szybko będziesz mogła pozwolić sobie na współpracę z dobrą księgową
agnieszka_troc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-25 11:07:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.