Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-08, 12:31   #811
bluszcz89
Przyczajenie
 
Avatar bluszcz89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Witajcie dziewczyny!

Ja z mężem niedawno wróciłam właśnie z Teneryfy, było naprawdę gorąco! Obecnie jest calima, mówią, że może się utrzymywać nawet do 2 miesięcy z paroma małymi przerwami.
No ale opisując pobyt, zatrzymaliśmy się w Costa del Silencio w hotelu Alondras Park- bardzo słabiutki hotel pod względem jakości, ale i bardzo tani, miał być tylko bazą noclegową-wypadową, więc spełnił swoje zadanie.

Byliśmy tam 2 tygodnie, więc stwierdziliśmy, że tydzień pojeździmy na wycieczki zorganizowane a na drugi wynajmiemy samochód i będziemy zwiedzać "na własną rękę". Myślę, że to był naprawdę dobry pomysł. Wybraliśmy polską firmę Travel Tenerife, znaleźliśmy ją w Internecie ( http://traveltenerife.info/ ) i zamówiliśmy u nich wycieczkę Historia i Natura (objazd większości wyspy, jej historia, dobry pogląd na to, by wiedzieć gdzie chcemy później spędzić więcej czasu). Zamówiliśmy też Teide nocą, bo mają teleskopy i fajnie opowiadają o gwiazdach, a sami byśmy nie mogli sobie zorganizować takiego wyjazdu. Mogę ich szczerze polecić, bo mimo iż ceny mają trochę wyższe niż inne firmy, to jak by nie patrzeć mówią po polsku a to duża zaleta i co najważniejsze, nie mają dużych busów i wycieczek typu "masówka", tylko małe grupy, my jechaliśmy w 6 osób, więc każdy miał kontakt z przewodnikiem, oprócz tego zaletą jest że są naprawdę sympatyczni i pomogli nam zaplanować pobyt, by wyciągnąć z niego jak najwięcej

Drugi tydzień zwiedzaliśmy na własną rękę, kupiliśmy bilety do Loro i Siam Park, które polecam, naprawdę robią wrażenie. Oprócz tego pozwiedzaliśmy bardziej małe, kanaryjskie miejscowości, wjechaliśmy na Teide kolejką (na sam szczyt trzeba mieć pozwolenie na wejście! darmowe, warto zamówić), poszliśmy do Monkey Park, gdzie na wejściu oprócz biletu można kupić pudełeczko jedzenia i karmić lemury, żółwie, świnki morskie, małpy oraz wiele innych chyba to wspominam najlepiej, bo uwielbiam bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Zrobiliśmy też własny trekking Masca, chociaż teraz bym pewnie wybrała wycieczkę, bo aż strach, strome skały, czasami śliskie, jakby się coś stało to oni mają ubezpieczenie i przylatują ratownicy, a my tak trochę na dziko, ale wrażenia niesamowite
Ogólnie polecam bardzo wyspę, jest piękna, każda z Kanarów jest inna i indywidualna, Teneryfa akurat bardziej surowa, skalista, wulkaniczna, ale unikalna
Mam nadzieję, że komuś się przyda ta krótka relacja
bluszcz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 14:25   #812
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Co do calimy to ktos ci sklamal,bardzo rzadko trwa dluzej niz tydzien,zwykle 48-72 godzin. Poza tym rzadko dociera do wysp zachodnich,ale tym razem akurat tak bylo ;-)
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 21:00   #813
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez bluszcz89 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że komuś się przyda ta krótka relacja
bardzo fajna relacja, aż zatęskniłam za Teneryfą a te Teide'y nocą to Ci zazdroszczę
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 18:13   #814
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ej no, daj spokój, to Ty niepotrzebnie sie unosisz. Nikogo nie urazilas, tylko sama siebie postawiłas w takim a nie innym swietle z tym lekkim szpanem. Potraktujemy to z przynruzeniem oczu i juz
Ok...już mi przeszło. To przez okres
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 12:34   #815
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez bluszcz89 Pokaż wiadomość
Ogólnie polecam bardzo wyspę, jest piękna, każda z Kanarów jest inna i indywidualna, Teneryfa akurat bardziej surowa, skalista, wulkaniczna, ale unikalna
Teneryfa jest bardzo różnorodna i właśnie nie taka typowo skalisto sucha jak np Fuerteventura. Na północy jest bardzo ładna roślinność i nawet mogę później wstawić jakieś zdjęcia bo byłam w cudownym ogrodzie botanicznym.

W październiku lepsza będzie Fuerteventura czy Gran Canaria, jak myślicie (chodzi o pogodę) ?
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 15:38   #816
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Podobnie,zwykle pomiedzy 25 a 30 stopni i slaby wiatr
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 22:44   #817
Letoniusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda komunikacja miejska na wyspie. Wiem, że jest przewoźnik Global. Nie wiem jednak:
- czy są jakieś bilety tygodniowe/kilkuprzejazdowe
- czy przejazdy są drogie
- czy połączenia między miastami są dobre
- jak często jeżdżą autobusy
- czy wszędzie można nimi dojechać?

Jak korzystać z mapy dostępnej tutaj http://www.globalsu.es/pdf/mapaGLOBAL.pdf Za co odpowiadają te liczby? Nie umiem za bardzo korzystać z planera podróży http://www.globalsu.es/en/buscador.php Jak chcę dojechać z Playa Del Ingles do Las Palmas to jak to zrobić?

Edytowane przez Letoniusz
Czas edycji: 2015-07-15 o 22:46
Letoniusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 10:46   #818
hd2005
Zakorzenienie
 
Avatar hd2005
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 3 456
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Hej, spędziliśmy na Gran Canaria dwa tygodnie. Na własna rękę
Może przydadzą się wam nasze uwagi

7 rzeczy o których nie piszą w przewodnikach - Gran Canaria.
Jak zaplanowaliśmy urlop.Gran Canaria
Co jeść, gdzie kupować, ile płacić. Gran Canaria.

__________________
HAART.pl blog DIY



Edytowane przez hd2005
Czas edycji: 2017-07-20 o 21:33
hd2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 09:26   #819
Letoniusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Dziękuję za link Na pewno skorzystam! Napisałem do Ciebie PW, odpisz proszę w wolnej chwili!
Letoniusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 10:48   #820
hd2005
Zakorzenienie
 
Avatar hd2005
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 3 456
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez Letoniusz Pokaż wiadomość
Dziękuję za link Na pewno skorzystam! Napisałem do Ciebie PW, odpisz proszę w wolnej chwili!
wysłane
__________________
HAART.pl blog DIY


hd2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 08:59   #821
farmamozg
Zadomowienie
 
Avatar farmamozg
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 773
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Jeszcze niecały miesiąc i ja wybieram się na Teneryfę <jupi>. Na miejsce wybraliśmy Playa de las Americas chociaż początkowo było to Puerto de la Cruz z powodu bliskości Loro
Mam zaplanowane trzy wycieczki samochodem ale może możecie coś polecić ( jakiś blog, trasę wycieczki miejsca do odwiedzenia których nie ma w przewodnikach?)
farmamozg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 13:34   #822
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez farmamozg Pokaż wiadomość
Jeszcze niecały miesiąc i ja wybieram się na Teneryfę <jupi>. Na miejsce wybraliśmy Playa de las Americas chociaż początkowo było to Puerto de la Cruz z powodu bliskości Loro
Mam zaplanowane trzy wycieczki samochodem ale może możecie coś polecić ( jakiś blog, trasę wycieczki miejsca do odwiedzenia których nie ma w przewodnikach?)
Ale za to bliżej do Siam Park

Ja byłam właśnie w Puerto de la Cruz.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 20:46   #823
farmamozg
Zadomowienie
 
Avatar farmamozg
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 773
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Ale za to bliżej do Siam Park

Ja byłam właśnie w Puerto de la Cruz.
Dokładnie! A do tego mamy hotel z nielimitowanym darmowym wstępem do Siam przez cały pobyt.

Czy po całodniowej wizycie w Loro Parku opłaca się jechać do La Orotavy( ok 18-19)?
farmamozg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 10:40   #824
magdalenka2
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 980
GG do magdalenka2
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez farmamozg Pokaż wiadomość
Dokładnie! A do tego mamy hotel z nielimitowanym darmowym wstępem do Siam przez cały pobyt.

Czy po całodniowej wizycie w Loro Parku opłaca się jechać do La Orotavy( ok 18-19)?

ależ Ci zazdroszczę tego nielimitowanego wstępu do Siam Park byliśmy tam calutki dzień, ale mogłabym tam spędzić tydzień.. najlepiej pływając w kółko po rzece Muai Thai River mój mąż szalał na zjeżdżalniach a ja tak w kółeczko chyba z pięć razy płynęłam i nie miałam dość hehe



co do La Orotavy to pewnie, że warto jechać, jest tam sporo klimatycznych knajpek w których można posiedzieć wieczorem i wypić piwko czy drinka, więc na odpoczynek po Loro się nada z tym, że jest tam też mnóstwo ładnych uliczek, zakamarków itd. które warto zobaczyć więc czasu Wam nie starczy


my mieszkaliśmy w Puerto de la Cruz i byłam zachwycona tym miejscem, mnóstwo zieleni, kilka ślicznych ogrodów do obejrzenia, w tym duży ogród botaniczny i prywatny-tarasowy, cudo w porównaniu do południowej, suchej części wyspy Puerto było wspaniałe ale oczywiście co kto lubi, na południu jest więcej hoteli, knajpek, imprez, toczy się bardziej intensywne życie
magdalenka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 15:20   #825
farmamozg
Zadomowienie
 
Avatar farmamozg
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 773
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

A te ogrody botaniczne to płatne?
Na Gran Canarii udało nam się trafić do Ogrodu Botanicznego który był za darmo a był przeogromny i bardzo nam się podobał.
Byłaś może w Monkey Parku?
farmamozg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 18:42   #826
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez farmamozg Pokaż wiadomość
Dokładnie! A do tego mamy hotel z nielimitowanym darmowym wstępem do Siam przez cały pobyt.
wow! super!
Po powrocie napisz czy zdecydowaliście się zjechać z tej najwyższej zjeżdżalni z tunelem z rekinami.
Niestety w Siam Parku problemem są długie kolejki do zjeżdżalni, nie wiem czy wybraliśmy zły dzień, porę ale bez wykupienia opcji fast pass się nie obyło.

Cytat:
Napisane przez magdalenka2 Pokaż wiadomość

co do La Orotavy to pewnie, że warto jechać, jest tam sporo klimatycznych knajpek w których można posiedzieć wieczorem i wypić piwko czy drinka, więc na odpoczynek po Loro się nada z tym, że jest tam też mnóstwo ładnych uliczek, zakamarków itd. które warto zobaczyć więc czasu Wam nie starczy
potwierdzam, my też lubiliśmy się kręcić po okolicy. Dużo fajnych miejsc, sklepików i klimatyczne uliczki. Trafiliśmy nawet na koncert "Elvisa" (sobowtóra ), śpiewał na żywo, wszystkim paniom siedzącym przy stoliku dawał kwiatka i całował w policzek . Uroczy

Co do ogrodu botanicznego, ten w którym ja byłam( http://www.holidaycheck.pl/pi/51fd21...e-d56b6b6ffd1f ) jest platny ale jakoś nie dużo z tego co pamiętam. Naprawdę warto zobaczyć.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 23:05   #827
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez farmamozg Pokaż wiadomość
Mam zaplanowane trzy wycieczki samochodem ale może możecie coś polecić ( jakiś blog, trasę wycieczki miejsca do odwiedzenia których nie ma w przewodnikach?)
oprocz standardowych, ja bym rozwazyla punta de teno. Tylko wjezdza sie tam na wlasne odpowiedzialnosc (jest szlaban przed wjazdem) i koniecznie przy dobrej pogodzie oraz z doswiadczonym kierowca. Widoki sa nieziemskie, ale juz drugi raz bym tego nie powtorzyla. bo jednak nagle odslaniajaca sie przepasc, wiszace niezabezpieczone skaly czy nieoswietlony tunel moga doprowadzic do zawalu serca,
Cytat:
Napisane przez magdalenka2 Pokaż wiadomość
co do La Orotavy to pewnie, że warto jechać, jest tam sporo klimatycznych knajpek w których można posiedzieć wieczorem i wypić piwko czy drinka, więc na odpoczynek po Loro się nada z tym, że jest tam też mnóstwo ładnych uliczek, zakamarków itd. które warto zobaczyć więc czasu Wam nie starczy
i pyszne lody
Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
wow! super!
Po powrocie napisz czy zdecydowaliście się zjechać z tej najwyższej zjeżdżalni z tunelem z rekinami.
Niestety w Siam Parku problemem są długie kolejki do zjeżdżalni, nie wiem czy wybraliśmy zły dzień, porę ale bez wykupienia opcji fast pass się nie obyło.
to u mnie nie bylo tragedii, chyba najdluzsza kolejka byla do wspomnianego tunelu z rekinami, ale chyba max 20min czekalismy.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 01:52   #828
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Dla mnie gorsza byla droga do maski ale z polnocy na Poludnie,bo jedzie sie po zewnetrznej. Droga do punto de Teno ciekawa ale przynajmniej w miare krotka
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 23:58   #829
magdalenka2
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 980
GG do magdalenka2
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez farmamozg Pokaż wiadomość
A te ogrody botaniczne to płatne?
Na Gran Canarii udało nam się trafić do Ogrodu Botanicznego który był za darmo a był przeogromny i bardzo nam się podobał.
Byłaś może w Monkey Parku?

niestety większość tych ogrodów płatna, ale są to kwoty od 2 do 7 euro z tego co pamiętam, więc nie jest tak źle..a w Monkey Parku nie byliśmy...

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
Dla mnie gorsza byla droga do maski ale z polnocy na Poludnie,bo jedzie sie po zewnetrznej. Droga do punto de Teno ciekawa ale przynajmniej w miare krotka

potwierdzam! ta droga to coś dla zwolenników mocnych wrażeń..ja trzymałam się kurczowo fotela i przeklinałam w myślach pomysł żeby tam jechać...mam lęk wysokości i w ogóle cykor jestem, ale mąż bardzo chciał jechać więc pojechaliśmy. a to wąska, kręta dróżka i przepaść tuż obok.. coś strasznego.... No ale widoki przecudowne, sama Masca robi mega wrażenie!

Edytowane przez magdalenka2
Czas edycji: 2015-08-02 o 00:00
magdalenka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-02, 08:02   #830
farmamozg
Zadomowienie
 
Avatar farmamozg
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 773
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Planujemy wziąć na tą wycieczkę do Masca kabriolet - oby to był dobry pomysł Z MAsci chcemy jechać do Garachicco i tego trzewa w Icod i wrócić drogą z Icod do "Americanos".

Tych parków właśnie widziałam dużo: Jungle Par, Monkey Park, Loro Park i człowiek nie wie co ma wybrać a każdy płatny.

Na pewno do Loro idziemy i do Monkey Parku bo mnie przekonały te zwierzątka które można pogłaskać.

Edytowane przez farmamozg
Czas edycji: 2015-08-02 o 08:05
farmamozg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 15:49   #831
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Dziewczyny a w listopadzie którą wyspę byście wybrały? Podobno na Fuercie mocno już wtedy wieje (chcielibyśmy wylecieć najpóźniej 6go listopada), a co z Teneryfą?
Będę wdzięczna za rady
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 17:07   #832
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w listopadzie którą wyspę byście wybrały? Podobno na Fuercie mocno już wtedy wieje (chcielibyśmy wylecieć najpóźniej 6go listopada), a co z Teneryfą?
Będę wdzięczna za rady
ja byłam w zeszłym roku w listopadzie w puerto de la cruz i temperatura byla bardzo przyjemna +/-25st, lekki wiatr tylko ze dosc deszczowo. Z kolei na poludniu +40 (kiedys chyba nawet wklejalam zdjecie) i pelne slonce.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 14:22   #833
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
ja byłam w zeszłym roku w listopadzie w puerto de la cruz i temperatura byla bardzo przyjemna +/-25st, lekki wiatr tylko ze dosc deszczowo. Z kolei na poludniu +40 (kiedys chyba nawet wklejalam zdjecie) i pelne slonce.
Dzięki za odpowiedź.
Kurczę, upały mnie nie urządzają, ale deszcz tym bardziej.
MOże uda nam się trafić lasta na Dominikane i będzie problem z głowy
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:53   #834
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Hej,

2 tygodnie temu wróciłam z 8dniowych wakacji na Lanzarote.
Pierwsze wrażenie "jak tu wieje"
Potem "dość ciepło"
Ogólne wrażenia. Wyspa malowana powulkanicznymi krajobrazami. Jeśli ktoś lubi widoki w stylu Nowej Zelandii - "Władcy Pierścieni" etc. to niech o tym zapomni. Widok na ocean - WOW! Bryza oceaniczna - dużo. Może dlatego, że nie jestem przyzwyczajona do takich prędkości wiatrów w okresie letnim.
Pogodę mieliśmy różną. Nawet raz padał deszcz. Po południu dopiero robiło się słonecznie, no i wtedy się mocno opaliłam.
UWAGA na SŁOŃCE!!! Koniecznie filtry 50/30 dobrze rozsmarowane. Bo nawet w pochmurne dni promieniowanie wysokie i pali skórę.
Temperatura wahała się od 20 (jednego dnia) do 27 stopni, więc nie ma tam upałów.
Woda o temperaturze ok. 20 stopnie, więc dla zmarzluchów będzie za zimno.

Teraz może o wycieczce.
Byliśmy w czwórkę (Mąż, szwagierka ze swoim Mężem). Zakwaterowanie w hotelu Grand Teguise Playa. Hotel jak na Lanzarote dość nowy, ale ja będąc w nim, czułam jakbym się cofnęła do lat 80. Pokoje na 3 piętrze - jak w 3 gwiazdkowym hotelu.
Jedzenie SUPER! Naprawdę wielki wybór i przepysznie zrobione.
Kawa - okropna!
Alkohole - słabe

Co do atrakcji.
Polecam!!! Nurkowanie z COOL DIVE LANZAROTE. Fajna sprawa!
Wycieczka objazdowa - no powiem tak, jak nie chcesz siedzieć nad basenem i tracić dni na nic nie robieniu, to warto jechać. Ogólnie jedna z gorszych wycieczek z oferty na wyspie.
La Graciosa - świetny rejs katamaranem. Super przewodnik, ten Hiszpański to w ogóle - 4 języki i do tego karmił z ust mewy. Plaża cudna. Nauczyłam się pływać.

Jednym słowem było warto pojechać. Ale jednak kolejne wakacje wybierzemy "na lądzie" - moze Grecja - chciałabym pozwiedzać, bo Mitologię to dosłownie "połknęłam".
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 22:45   #835
hd2005
Zakorzenienie
 
Avatar hd2005
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 3 456
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

A ja podsyłam link, w którym umieściłam CENY na GRAN CANARIA
https://www.haart.pl/2015/08/gran-ca...ac-ile-placic/

Podsumowałam nasze wydatki na jedzenie podczas dwutygodniowego urlopu. Zapisałam ceny poszczególnych produktów i dań w restauracjach i barach
__________________
HAART.pl blog DIY



Edytowane przez hd2005
Czas edycji: 2017-12-22 o 05:44 Powód: Link.
hd2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 16:20   #836
lamboo
Raczkowanie
 
Avatar lamboo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 62
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

A z jakim biurem można tam pojechać, tak żeby nie było za drogo? Na najbliższy urlop jadę w październiku.
lamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 17:11   #837
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

dziewczyny co warto zwiedzić na fuercie?
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 13:55   #838
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Gran Canaria??

[QUOTE=shelkaa;16356580]Gorąco polecam Gran Canarię! Coś pięknego, mały raj na ziemi
Szczególnie dla miłośników przyrody, idealne miejsce dla tych, którzy lubią chodzić szlakami turystycznymi.
Byliśmy tam z TŻ w listopadzie 2009, cieplutko, późnym wieczorem ok +27 st.
Mieszkaliśmy w Puerto Rico, miasto tętniące życiem praktycznie 24 h. na dobę, ludzie sympatyczni, uśmiechnięci.
Mnóstwo pięknych miejsc, nie licząc Puerto Rico rzecz jasna a tam oczywiście cudne plaże, jedna z piękniejszych- Playa de Amadores, sztucznie utworzona w latach 60-tych. Można tam wynająć leżak 3 Euro, parasol- 2, kupić pamiątki, również restauracji i barów nie brakuje, ceny oscylują od ok 10 Euro za obiad np. Dania smaczne i raczej sycące.
Będąc wyspą, G.C. posiada silną więź z morzem, której zawdzięcza szeroką gamę świeżych ryb. Koniecznie trzeba spróbować pyszne rybne potrawy oraz owoce morza.
Kolejne ciekawe miejsce to Maspalomas słynące z plaż dla naturystów, piaszczystych wydm- Dunas de Maspalomas oraz Faro de Maspalomas- latarni morskiej w Maspalmas, Playa del Ingles, Las Palmas de Gran Canaria- największe miasto Gran Canarii, jak również jej stolica, która jest jednocześnie jej zabytkowym centrum. Warto zobaczyć plaże Playa de las Cantera.
Warto odwiedzić Park Los Palmitos i Jardin Botanico Canario, gdzie można się poczuć, jak w rajskim ogrodzie. Egzotyczne ptaki i kolorowe motyle w otoczeniu wielu gatunków palm, kaktusów i orchidei wyłaniają się niespodziewanie wśród skalistej pustyni niczym prawdziwa oaza...
Podobnie jak w Parque Los Palmitos, ogród botaniczny – Jardin Botanico Canario zgromadził wiele gatunków palm, a także endemiczne sosny z wysp archipelagu oraz kilka tysięcy kaktusów z całego świata.
Dedos de Dos, czyli Palec Boży to wynurzająca się z oceanu skała, którą znajdziemy nieopodal wioski rybackiej Puerto de las Nieves, natomiast w pobliżu San Nicolas de Tolentino podziwiać można Cactualdea – ogród kaktusów.
Caldera de Bandama to największy na G.C. krater wulkanu. Średnica krateru wynosi 1 km, głębokość 200m, a jego obwód niemal 10 km. W pobliżu położony jest szczyt Pico de Bandama, o wysokości 569 m n.p.m., z którego rozciąga się przepiękna panorama na północno-wschodnią część wyspy i na całe Las Palmas.
G.C. jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Każdy może coś dla siebie znaleźć Miłośnicy golfa będą wprost zachwyceni, bardzo popularny jest również mini golf. Dzięki wielu trasom rowerowym w przepiękne zakątki G.C. będziemy mogli przeżyć niezwykła przygodę.
Kolejna możliwość to rejs po wodach Oceanu Atlantyckiego w poszukiwaniu delfinów- gorąco polecam, na prawdę warto zobaczyć delfiny ich naturalnym środowisku dosłownie na wyciągnięcie ręki
Oczywiście zawsze możemy wybrać się na przejażdżkę na wielbłądzie, czy też db. się bawić w aqua parku, albo odprężyć się podczas masażu
Wyspa to prawdziwy raj dla miłośników wypoczynku aktywnego. Można tu uprawiać między innymi żeglarstwo, parachuting, windsurfing. Tenis, lot na paralotni wprost do wody, skoki na bungee, nurkowanie, (można spotkać nawet polskich instruktorów) rybołówstwo czy też konne przejażdżki po plaży to kolejne atrakcje, z których możemy skorzystać

jeśli chodzi o kanary klimat jest bardziej wiosenny, wietrzny i dodatkowo na gran Canarii trafiliśmy na gorocy wiatr sirroco ,
- polecam najbardziej lanzarote , wyspa ma krajobraz księżycowy nawet w pazdzierniku cieplo , problem lekki z dojazdem choć autobusy sa , do arrecife stolicy warto wybrac się na zakupy i obchod centrum , do tequiste w niedziele na targ, na reszte trzeba mieć auto(2 dni wystarcza + 1 dzień an sasiadujaca feurteventure aby zwiedzić wszystko) lub wykupić wycieczki( nie polecam ) można wejść na wulkan , zwiedzić plaze famara, orzola, papagayo , las hervideros , zielone jeziorko, park nar. timanfaja , jameos del aqua i obok jaskinie wulkaniczna, ogrod kaktusow , bylam w costa teguiste i było nudnawo wieczorem jednak wyspa ma zdecydowanie swój klimat (nie ma betonowych blokow)
-teneryfa warto zobaczyć stolice dzielnica portowa i masce(niebezp. droga w góry) , garachico gdzie można pokapac się w naturlanych basenach lawowych, ja bylam w costa adehe plaze jasna el duque i czarna fanabe do wyboru bardzo ladna okolica choć trochę za dopracowane( jak playa de las americas
playa.de.arena-super.wulkniczna,czarna.j ednak.miejscowosc.losgiga ntes.ma.malo.do.zaoefrowa nia.
9playa.de.guios,super)jes li.chodzi.rozrywki.czy.sk lepy , można poplynac na klify by zobaczyć definy, warto dżipami na la gomere , i auto na jeden dzień aby okrazyc wyspe
- nie polecam gran Canarii -wyspa ma mało do zaoferowania w por. do tych dwóch jednak w por. do greckich może wydac się ciekawa ze względu an klify i parki palmitos , ja bylam w playa de ingles maspalomas wydmy , inna strona wyspy to klify i auto potrzebne na 2 dni żeby zobaczyć wszystko same góry nam zajely 1 dzień , peurto de mogan mala wenecja , jezioro soria i droga śmierci , stolica las palmas i starowka vegueta , imprezowa dla homoseksualistow gl. playa de ingles
bardzo polecam kupic bizuterie z lawy a , najbardziej smakowaly mi miejscowe sery (g.c) i desery bienmesabe, crema leche con gofio można kupic sporo alkoholi arehucas 10lateni ,ron miel , likier bananowy, z drzewa smoczego czy inne hiszpanskie firmy tunel, palo ,43

Edytowane przez 52arotka
Czas edycji: 2015-09-11 o 13:59
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 14:04   #839
Magdalennas
Raczkowanie
 
Avatar Magdalennas
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 44
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Ja szczególnie polecam Lanzarote, ponizej link do mojego bloga:
http://topolino.pl/wyspy-kanaryjskie...m-lanzarote-2/
Choć byłam na wszystkich wyspach prócz ElHierro, mając porownanie, na Lanza podoba mi się najbardziej. Polecam październik, jeśli macie pytania chętnie odpowiem
__________________
Nasz blog o podróżowaniu z dzieckiem - www.topolino.pl
Magdalennas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 08:51   #840
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Wróciłam właśnie z Teneryfy, bardzo gorąco i piekne widoki, w zeszłym roku byłam na Grann Canaria i muszę przyznać,,ze Teneryfa jest ładniejsza- bardziej zielona, żywa i różnorodna. Na moim blogu znajdziecie relacje i dużo zdjeć xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-10-06 o 17:46 Powód: Reklama bloga.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.