Praca po studiach. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-14, 09:46   #61
paulamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 151
Dot.: Praca po studiach.

A czy ktoś wie czy po NKJO nie mając tytułu licencjata można się starać o pracę w szkole podstawowej (państwowej)? Ja mam dyplom ukończenia NKJO ale jeszcze obrona przede mną i chcę się starać o pracę w pobliskiej podstawówce. W jednej już mi odmówiono mówiąc, że trzeba mieć licencjatA wszędzie pisze że ten dyplom uprawnia nawet do nauki w szkołach ponadpodstawowych! Czy to może być indywidualna sprawa Dyrekcji szkoły? Może ktoś coś wie na ten temat
paulamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:23   #62
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca po studiach.

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile zarabiałyście w swojej pierwszej pracy na "umowę o pracę" nie żadne zlecenia czy inne?
Ja już pracuję 7 lat, ale z tego co słyszę to ( u mnie - w Wawie to na pewno będzie więcej) min co dostaje absolwent bez doświadczenia w przyzwoitej firmie to 2300 - 2500 brutto.

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
So wish me luck
Good luck - nie ma się co negatywnie nastawiać, wcale nie zawsze i nie wszystkim jest tak znów ciężko o pracę. Grunt to iść do przodu
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:56   #63
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Praca po studiach.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ja już pracuję 7 lat, ale z tego co słyszę to ( u mnie - w Wawie to na pewno będzie więcej) min co dostaje absolwent bez doświadczenia w przyzwoitej firmie to 2300 - 2500 brutto.



Good luck - nie ma się co negatywnie nastawiać, wcale nie zawsze i nie wszystkim jest tak znów ciężko o pracę. Grunt to iść do przodu
Dziś miałam dwie rozmowy. Pierwsza w firmie w której jestem na stażu i... tragedia, masakra, kaplica... A potem w innej firmie i chyba oni mnie do siebie nie przekonali. Ciągle straszyli jaka to ciężka praca, że stresująca itp. itd. Bla, bla, bla. Potem kierownik działu zaczął coś gadać, że mógłby mnie zatrudnić, ale teraz mają wysoki sezon i ciężko, ze szkoleniem. Bla, bla, bla. I nie mają żadnego socjalu...

Ja krzyczę zwykle widełki 3000-3500 brutto. Jak byłam na rozmowie w agencji rekturującej (rekrutacja była na program dla absolwentów w międzynarodowej korporacji) to powiedziałam 3000 brutto, babka się uśmiechnęła, wpisała 3500 + do negocjacji i powiedziała, że trzeba się cenić. Koledzy na innym programie rozwojowym dla absolwentów mają 3800 brutto. Duże miasto, ale nie Wawa.

No i byle do wtorku. Wtedy najważniejsza dla mnie rozmowa. Jestem pozytywnej myśli bo zaprosił mnie na nią osobiście (podczas targów pracy) sam menedżer całego oddziału w moim mieście


/w ogóle zapisałyśmy się z koleżanką na zaoczne studium technika rachunkowości
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2011-10-14 o 18:58
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:01   #64
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca po studiach.

Powiedziałabym, że dla absolwenta (poza Warszawą) to raczej dużo, tyle dostają moi znajomi we Wrocławiu na przykład, z kilkuletnim doświadczeniem w księgach, ale próbuj, a nuż się uda - jeśli dostaniesz pracę to najlepszy dowód że się mylę A co do agencji to wiesz, oni zwykle starają się wynegocjować dużo (dostają % od tego) ale to znowuż powoduje, że konkurencja na te rekrutowane przez nich stanowiska jest ogromna. A z ciekawości, miałaś stamtąd jakiś odzew? Bo tak naprawdę, poznaje się po owocach.

Z drugiej strony, jeśli byłaś szczególnie uzdolnioną / z osiągnięciami studentką, masz niszowe umiejętności, świetną prezencję, doświadczenie - to możesz mierzyć wyżej niż przeciętnie.

Tak czy inaczej good luck. Ja Ci życzę powodzenia choćby tylko by przełamać wszechobecne marudzenie nt braku pracy i ogólnej beznadziei (której nie potwierdzam).

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-10-14 o 19:04
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:06   #65
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Praca po studiach.

Ja widziała na stronie UP w Rzeszowie ofertę na pracownika biurowego i wynagrodzenie oferowane wpisane 680 zł brutto. To już jest przegięcie całkowite. Jak za to wyżyć. U mnie i w miejscowości obok natomiast dają najniższą krajową. Sama przez wakacje robiłam ponad miesiąc jako księgowa za najniższą krajową. Tylko miałam pecha, bo jak się dowiedziałam ostatnio dużo dziewczyn z wychowawczego wróciło i dlatego mnie zwolniły. Jedna dziewczyna odeszła i nim tamte powracały minął miesiąc i musieli na ten miesiąc kogoś przyjąć. Tylko oni co miesiąc zwalniają i przyjmują nowych.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:08   #66
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca po studiach.

Ale Ty nie znasz żadnego języka, więc wiadomo że jest Ci dużo ciężej, niż innym. Bez języka nie ma czego szukać po ekonomii.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:18   #67
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Praca po studiach.

W tej firmie co robiłam akurat języka od nikogo nie wymagali, nie była to żadna korporacja. Duża firma fakt, ma wiele oddziałów w Polsce, ale ludzie tam robią bez języków. Firma zajmuję się art, wyposażenia wnętrz, art, budowlanymi, chemicznymi itp. Ponoć premię czasami płacą jak się u nich robi dłużej i ta wypłata jest wyższa wtedy. Mam koleżankę,robi w biurze rachunkowym. nie zna języka w ząb i na umowie ma najniższą, ale pod stołem jak się mówi dostaje do ręki kilkaset złotych więcej i wypłata spora się robi. Może nawet drugie tyle. U nas dużo osób dostaje co innego niż ma na papierze, celem tego,żeby mniejsze składki płacić od pracownika.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 19:21   #68
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca po studiach.

Najniższa a nawet podwójna najniższa to marne pieniądze w księgowości

Zresztą, nie przekonuję Cię, jeśli uważasz że nie warto się uczyć języków, to nie namawiam.

Stwierdzam tylko fakt, że z językami jest łatwiej o lepszą pracę, a koleżanka powyżej zna chyba 3 - szacun, ja tylko półtorej ale się uczę
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:22   #69
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Praca po studiach.

Akurat znam parę osób ode mnie ze studiów po ekonomii, bez znajomości języków, które dostały dobrą pracę, Jedna koleżanka po licencjacie ,nie znała języka też, wyjechała do krakowa i dostała pracę w firmie w dziale finansowym i do tej pory tam pracuje. Wydaje mi się ,że dobrze też zarabia. Druga o ile się nie mylę robi w dziale logistyka i też bez języka, trzecia w biurze rachunkowym i itd.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2011-10-14 o 19:23
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:24   #70
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca po studiach.

No to się nadal nie ucz i czekaj aż dostaniesz świetną pracę jak one, cóż innego można tu rzec .

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-10-14 o 19:26
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:30   #71
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Praca po studiach.

Narazie nie myślę o wyjeździe do wielkiego miasta. A u mnie firm, gdzie wymagają język policzył by u jednej ręki. Wolałabym u siebie dostać pracę przy sprzedaży w banku, sklepie lub biurze rachunkowym, bo akurat u nas w biurach rachunkowych pracownicy nie znają języków.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 19:32   #72
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca po studiach.

Bo w ogóle w małych miastach jest ciężko o pracę. Ja w rodzinnym mieście nie miałabym co marzyć. Stąd wyprowadziłam się do Rzeszowa, ale uwielbiam to miasto

Przy sprzedaży w banku to ciężki kawałek chleba. Presja na wyniki, nie wciskasz kredytów etc. = nie pracujesz.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:36   #73
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Praca po studiach.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Powiedziałabym, że dla absolwenta (poza Warszawą) to raczej dużo, tyle dostają moi znajomi we Wrocławiu na przykład, z kilkuletnim doświadczeniem w księgach, ale próbuj, a nuż się uda - jeśli dostaniesz pracę to najlepszy dowód że się mylę A co do agencji to wiesz, oni zwykle starają się wynegocjować dużo (dostają % od tego) ale to znowuż powoduje, że konkurencja na te rekrutowane przez nich stanowiska jest ogromna. A z ciekawości, miałaś stamtąd jakiś odzew? Bo tak naprawdę, poznaje się po owocach.

Z drugiej strony, jeśli byłaś szczególnie uzdolnioną / z osiągnięciami studentką, masz niszowe umiejętności, świetną prezencję, doświadczenie - to możesz mierzyć wyżej niż przeciętnie.

Tak czy inaczej good luck. Ja Ci życzę powodzenia choćby tylko by przełamać wszechobecne marudzenie nt braku pracy i ogólnej beznadziei (której nie potwierdzam).
Z agencji? Tak. Bo to w ogóle było, ze ja do nich nie składałam, babka znalazła mnie na goldenline. I nie było tłumów. Potem byłam na rozmowie w firmie do której rekrutowali. Ale się nie dostałam niestety (zadzwonili do mnie aby poinformować).

A co do Wrocławia (bo ja też stąd) to właśnie tu moi znajomi ze studiów mają 3800 brutto na programie rozwojowym. W firmie gdzie jestem na stażu to młodszy specjalista dostaje około 3500 brutto. Stażyści mają 1200-2500 w zależności od tego jak długo są na tym stażu (umowa zlecenie) oraz od jednostki organizacyjnej. 3000 brutto koleżanka z roku wynegocjowała w jednej z korporacji będąc po 4 roku (czyli bez dyplomu). Więc mnie tymi 2300-2500 trochę przerażacie...

PS. nie szukam pracy w księgowości. Interesują mnie stanowiska takie jak inżynier jakości, inżynier procesu, inżynier produkcji, planista produkcji, specjalista ds. logistyki itp.
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2011-10-14 o 19:43
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:38   #74
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca po studiach.

Dobre i to. Zawsze doświadczenie. Pamiętam jak się stresowałam pierwszymi rozmowami o pracę choć kiedy to było
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 14:47   #75
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Praca po studiach.

Japonia rezygnuje ze studiów humanistycznych i społecznych?
http://innpoland.pl/121103,japonia-r...elektualistami
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 09:44   #76
Heall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Praca po studiach.

Cytat:
Napisane przez justwoman Pokaż wiadomość
Ja myślę podobnie, na studiach dużym minusem jest nauka teorii i tyle... Ja w tym roku obronię pracę licencjacką, potem idę na magisterskie, a potem pewnie jakieś studia podyplomowe. Dyplom jest ważny, w sumie obojętnie z czego;-) Przykład - mój chłopak skończył studia na sgh na kierunku stosunki międzynarodowe, potem poszedł na rok na podyplomowe na uw - coś związanego z prawem unijnym, a pracuje jako trener z zarządzania strategicznego... Czyli wykształcenie nie ma nic wspólnego z jego obecną pracą, ale raczej nie robiłby tego, gdyby nie miał dyplomów.

Pewnie nie, bo na studiach pewnie spotkał się z tym po raz pierwszy, co?

To jest właśnie fajne w studiach (oczywiście nie na wszystkich kierunkach), że potrafią zainspirować.



Heall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 10:19   #77
asias95
Przyczajenie
 
Avatar asias95
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Praca po studiach prawniczych

Witam,
Jestem na ostatnim roku studiów jednak nie podejmę się robienia aplikacji. Gdzie mogę znaleźć na początek pracę/ staż. Od czego najlepiej zacząć? Dodam, że w szczególności interesuje mnie prawo karne.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
asias95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 12:39   #78
Beithii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 17
Dot.: Praca po studiach prawniczych

Poszukaj na portalach typu pracuj.pl. Często w ofercie stażu jest otwarcie napisane jakie kierunki studiów są preferowane.
Beithii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 08:44   #79
primavera88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 13
Dot.: Praca po studiach.

Ja już w trakcie studiów znalazłam pracę pod kątem mojego kierunku, które ukończyłam Lepiej szukać w trakcie studiów niż po studiach, moim zdaniem, wówczas jest mniejszy stres, że można czegoś nie znaleźć na start, kiedy akurat potrzebujemy pracy.
primavera88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-29, 19:14   #80
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Praca po studiach prawniczych

Cytat:
Napisane przez asias95 Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem na ostatnim roku studiów jednak nie podejmę się robienia aplikacji. Gdzie mogę znaleźć na początek pracę/ staż. Od czego najlepiej zacząć? Dodam, że w szczególności interesuje mnie prawo karne.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Bez aplikacji to czeka Cię najwyżej praca jako asystentka w kancelarii. Nie pchaj się do sądów, bo tak praca marna, że ostatnio były strajki. Czemu nie zrobisz aplikacji, skoro lubisz karne? Jesteś na ostatnim roku, więc zacznij już dziś szukać pracy. Niektóre kancelarie czasem dopłacają do aplikacji.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 13:05   #81
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Praca po studiach.

Jestem na IV roku i pracuje w zawodzie (na razie staż, ale w najbliższej perspektywie jest przedłużenie umowy) pracuje w obszarze finansów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-26 14:05:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.