Wspaniałe stulecie, TVP1 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-06, 15:30   #61
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Oj czekam
Wspolczuje tej kobiecie, bo co by nie zrobila, to zawsze ktos bedzie niezadowolony. Hurrem ja wykorzystuje, Mahidevran terroryzuje, a Ibrahim to juz calkiem poszalal.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Biedny Bali Bey. Bardzo smutny wątek.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:12   #62
Anunnaki
Raczkowanie
 
Avatar Anunnaki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 221
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Ibrahim - mąż roku: ze dwa dni wcześniej dziecko mu umiera, żona wykazuje oznaki porządnych zaburzeń psychicznych i oczekuje jego wsparcia, a on "wspiera się" poprzez szybki numerek ze służącą, co by go nerwy ostatnich dni nie zjadły

Ogólnie lubię tę postać, ale fikoła wywinął niezłego, i już moja sympatia opadła.

Hatice faktycznie sama wycina numery mężowi, ale Ibrahim chyba wiedział, kogo bierze za żonę? Nie wiem więc, jakim usprawiedliwieniem jego skoku w bok miałby być charakter Hatice.

Jedna rzecz mnie niezmiernie dziwi w serialu odkąd ją zaobserwowałam: niezłomna, niewytłumaczalna lojalność Nigar wobec Hurrem. Zupełnie nie rozumiem motywacji tej dziewczyny. Tym bardziej, że jest zakochana w zdeklarowanym wrogu sułtanki - moim zdaniem jest to duży błąd scenarzystów w konstrukcji postaci, choć z drugiej strony - osobowości są czasem skomplikowane.
Jednak nie kapuję, jak po takim traktowaniu Nigar może dalej ślepo podążać za Hurrem i być na jej rozkazy, niezależnie czy takowe otrzymała, czy nie
Co do Ibrahima to w 100% się zgadzam, to samo miałam napisać. Dziecko zmarło, żona chciała się z rozpaczy zabić. Ledwo wyjechała a ten już babę do łóżka. A tak niby kochał Hatice.
Ogólnie Ibrahim jakoś tak "dziadzieje" Ta dłuższa broda mu nie pasuje. Postarza. U Sulejmana to samo.
Nigar zbyt zadowolona nie była na wieść, że ma wyjść za mąż. Rozumiem, że się zakochała w Ibrahimie, ale mogłaby mieć własnego chłopa, dom i żyłaby sobie z daleka od pałacowych intryg i nieżyczliwych osób traktujących ją wyłącznie jako narzędzie do swoich celów.
Co do Armin, to myślałam,że wyzdrowieje. Szkoda jej.
Nudzi mnie już wątek z Izabelą
Anunnaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:38   #63
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Anunnaki Pokaż wiadomość
Co do Ibrahima to w 100% się zgadzam, to samo miałam napisać. Dziecko zmarło, żona chciała się z rozpaczy zabić. Ledwo wyjechała a ten już babę do łóżka. A tak niby kochał Hatice.
Ogólnie Ibrahim jakoś tak "dziadzieje" Ta dłuższa broda mu nie pasuje. Postarza. U Sulejmana to samo.
Nigar zbyt zadowolona nie była na wieść, że ma wyjść za mąż. Rozumiem, że się zakochała w Ibrahimie, ale mogłaby mieć własnego chłopa, dom i żyłaby sobie z daleka od pałacowych intryg i nieżyczliwych osób traktujących ją wyłącznie jako narzędzie do swoich celów.
Co do Armin, to myślałam,że wyzdrowieje. Szkoda jej.
Nudzi mnie już wątek z Izabelą
Słutan z odcinka na odcinek będzie dziadział bardziej, taki sobie sposób znaleźli na pokazanie upływającego czasu - dłuższa i siwiejąca broda.
Wątek z Izabelą niedługo się skończy, chociaż akurat ja jestem zawiedziona tym w jaki sposób...
Właśnie kończę oglądać 2 sezon i trochę jestem zawiedziona, zwłaszcza zachowaniem Sulejmana Mam nadzieję, że 3 sezon będzie lepszy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:48   #64
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Słutan z odcinka na odcinek będzie dziadział bardziej, taki sobie sposób znaleźli na pokazanie upływającego czasu - dłuższa i siwiejąca broda.
Wątek z Izabelą niedługo się skończy, chociaż akurat ja jestem zawiedziona tym w jaki sposób...
Właśnie kończę oglądać 2 sezon i trochę jestem zawiedziona, zwłaszcza zachowaniem Sulejmana Mam nadzieję, że 3 sezon będzie lepszy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zdradz mi w jaki sposob Izabela zniknie! Na priv!
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 17:45   #65
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Ibrahim - mąż roku: ze dwa dni wcześniej dziecko mu umiera, żona wykazuje oznaki porządnych zaburzeń psychicznych i oczekuje jego wsparcia, a on "wspiera się" poprzez szybki numerek ze służącą, co by go nerwy ostatnich dni nie zjadły

Ogólnie lubię tę postać, ale fikoła wywinął niezłego, i już moja sympatia opadła.

Hatice faktycznie sama wycina numery mężowi, ale Ibrahim chyba wiedział, kogo bierze za żonę? Nie wiem więc, jakim usprawiedliwieniem jego skoku w bok miałby być charakter Hatice.

Jedna rzecz mnie niezmiernie dziwi w serialu odkąd ją zaobserwowałam: niezłomna, niewytłumaczalna lojalność Nigar wobec Hurrem. Zupełnie nie rozumiem motywacji tej dziewczyny. Tym bardziej, że jest zakochana w zdeklarowanym wrogu sułtanki - moim zdaniem jest to duży błąd scenarzystów w konstrukcji postaci, choć z drugiej strony - osobowości są czasem skomplikowane.
Jednak nie kapuję, jak po takim traktowaniu Nigar może dalej ślepo podążać za Hurrem i być na jej rozkazy, niezależnie czy takowe otrzymała, czy nie
dla mnie własnie z tego względu Nigar jest interesująca
od razu wyobrażam sobie jakie emocje nią targają, jest mądra, mimo tego, że zakochała się w ibrahimie nie straciła rązsądku
zresztą, gra na dwa fronty, jak korzystniej dla niej samej, nie odcina się od hurrem, bo wie, że moze coś jeszcze ugrać

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Słutan z odcinka na odcinek będzie dziadział bardziej, taki sobie sposób znaleźli na pokazanie upływającego czasu - dłuższa i siwiejąca broda.
Wątek z Izabelą niedługo się skończy, chociaż akurat ja jestem zawiedziona tym w jaki sposób...
Właśnie kończę oglądać 2 sezon i trochę jestem zawiedziona, zwłaszcza zachowaniem Sulejmana Mam nadzieję, że 3 sezon będzie lepszy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mnie też sulejman zaczyna drażnić!
nieto że dziadzieje, to jeszcze takie śmieszne zachowanie
np. tu ściemnia do hurrem, ale flirtuje tez z izabelą
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 17:58   #66
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
dla mnie własnie z tego względu Nigar jest interesująca
od razu wyobrażam sobie jakie emocje nią targają, jest mądra, mimo tego, że zakochała się w ibrahimie nie straciła rązsądku
zresztą, gra na dwa fronty, jak korzystniej dla niej samej, nie odcina się od hurrem, bo wie, że moze coś jeszcze ugrać


mnie też sulejman zaczyna drażnić!
nieto że dziadzieje, to jeszcze takie śmieszne zachowanie
np. tu ściemnia do hurrem, ale flirtuje tez z izabelą
Mnie Sulejman drażni z innego powodu, ale nic nie napiszę więcej, bo nie chcę spojlerować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:32   #67
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Hej!

Ja również wciągnęłam się w ten serial. Nie mogąc się doczekać kolejnego w tv zaczęłam oglądać kolejne na yt, obecnie jestem na 56 odcinku i czekam na następne czasami jak się wciągnę to oglądam te w oryginale, mimo że prawie nic nie rozumiem

Już o Izabeli zdążyłam zapomnieć
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 15:11   #68
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
Hej!

Ja również wciągnęłam się w ten serial. Nie mogąc się doczekać kolejnego w tv zaczęłam oglądać kolejne na yt, obecnie jestem na 56 odcinku i czekam na następne czasami jak się wciągnę to oglądam te w oryginale, mimo że prawie nic nie rozumiem

Już o Izabeli zdążyłam zapomnieć
Ja oglądam teraz z angielskimi napisami i jestem przy 53 odcinku, czasami ciężko się oderwać i tak mi schodzi do 3 w nocy nawet z tym oglądaniem
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 15:32   #69
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Ja oglądam teraz z angielskimi napisami i jestem przy 53 odcinku, czasami ciężko się oderwać i tak mi schodzi do 3 w nocy nawet z tym oglądaniem
Ja też te z angielskimi napisami oglądam. Teraz czekam na 57! Szkoda, że tak rzadko wrzucają kolejne (co 3-5 dni)
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 16:01   #70
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
Ja też te z angielskimi napisami oglądam. Teraz czekam na 57! Szkoda, że tak rzadko wrzucają kolejne (co 3-5 dni)
Ooo to faktycznie. To ja muszę poszukać czy nie ma dalszych odcinków po hiszpańsku. Niestety innych języków niż angielski i hiszpański nie znam a w oryginale oglądałam fragmenty dalszych odcinków, ale jak się nic nie rozumie to żadna frajda.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:24   #71
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Ooo to faktycznie. To ja muszę poszukać czy nie ma dalszych odcinków po hiszpańsku. Niestety innych języków niż angielski i hiszpański nie znam a w oryginale oglądałam fragmenty dalszych odcinków, ale jak się nic nie rozumie to żadna frajda.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wiesz mimika twarzy, ciała i te sprawy i coś tam wiadomo
Z tego co czytałam to po hiszpańsku są przetłumaczone zazdroszczę, bo nie znam hiszpańskiego.


Dobrze, że historia z Efsun się skończyła, bo miałam jej dosyć.

Edytowane przez Chloe_7
Czas edycji: 2015-02-07 o 17:25
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 17:50   #72
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
Wiesz mimika twarzy, ciała i te sprawy i coś tam wiadomo
Z tego co czytałam to po hiszpańsku są przetłumaczone zazdroszczę, bo nie znam hiszpańskiego.


Dobrze, że historia z Efsun się skończyła, bo miałam jej dosyć.
Też mnie ona wkurzała. I w sumie Mustafa póki co mnie nie zachwyca Nie wyobrażam sobie 4 serii jakoś, bo zmieni się aktorka grająca Hurrem...
Widziałam jeden odcinek z dubbingiem hiszpańskim i jest okropny, mam nadzieję, że znajdę z napisami, potem będę szukać

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:41   #73
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Dziewczyny, może byście tak więcej na biało pisały
Niedługie zakończenie wątku Izabeli, zmiana aktorki grającej Hurrem, kwestia Gulsah i tego, że wkrótce zmieni front - do jasnej anielki, to moim zdaniem są wszystko spoilery

Od paru stron to strach czytać wątek, żeby powoli całej fabuły nie poznać.
Piszcie na biało, plisss.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 20:36   #74
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

A ja uwielbiam spojlery :-D:-D:-D powinnam zalozyc nowy watek "wspaniale stulecie - spojlerownia" :-D
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 21:16   #75
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Wystarczy, jeśli zaznaczysz na biało co gorętsze informacje Ja też nie unikam całkiem spoilerów, sama lubię czytać te, które dotyczą The Walking Dead (dziś nowy odcinek po przerwie ), ale jednak we Wspaniałym stuleciu są takie intrygi i pokręcone niektóre wątki, że wolałabym je oglądać osobiście
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 21:42   #76
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Wystarczy, jeśli zaznaczysz na biało co gorętsze informacje Ja też nie unikam całkiem spoilerów, sama lubię czytać te, które dotyczą The Walking Dead (dziś nowy odcinek po przerwie ), ale jednak we Wspaniałym stuleciu są takie intrygi i pokręcone niektóre wątki, że wolałabym je oglądać osobiście
Masz do tego swiete prawo. :-D ja zawsze jestem ciekawa co bedzie i nie umiem sie powstrzymac.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:31   #77
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Masz do tego swiete prawo. :-D ja zawsze jestem ciekawa co bedzie i nie umiem sie powstrzymac.
Mam podobnie Jestem po 57 odcinku oryginalnym Dalszych z angielskimi napisami póki co nie ma Próbowałam oglądać z hiszpańskim dubbingiem, ale to ponad moje siły... podłożone głosy są okropne, a film tnie co chwilę Uwielbiam hiszpański, ale akurat w tym serialu lubię słyszeć oryginalny język i głosy aktorów. Pozostaje mi tylko czekać na kolejne odcinki z napisami... A dzieje się sporo i wreszcie skończył się wątek z Efsun, który był bardzo wkurzający jak dla mnie.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:55   #78
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Wystarczy, jeśli zaznaczysz na biało co gorętsze informacje Ja też nie unikam całkiem spoilerów, sama lubię czytać te, które dotyczą The Walking Dead (dziś nowy odcinek po przerwie ), ale jednak we Wspaniałym stuleciu są takie intrygi i pokręcone niektóre wątki, że wolałabym je oglądać osobiście
ja tez nie chce wiedziec!
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 12:59   #79
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Też mnie ona wkurzała. I w sumie Mustafa póki co mnie nie zachwyca Nie wyobrażam sobie 4 serii jakoś, bo zmieni się aktorka grająca Hurrem...
Widziałam jeden odcinek z dubbingiem hiszpańskim i jest okropny, mam nadzieję, że znajdę z napisami, potem będę szukać

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Też nie rozumiem zachwytów nad Mustafą. Może dlatego, że od początku go nie lubię... Ta nowa aktorka za Hurrem - straszna, to już nie będzie to samo .

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Masz do tego swiete prawo. :-D ja zawsze jestem ciekawa co bedzie i nie umiem sie powstrzymac.
To tak jak ja (mimo, że jestem kilkadziesiąt odcinków za wami)

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Mam podobnie Jestem po 57 odcinku oryginalnym Dalszych z angielskimi napisami póki co nie ma Próbowałam oglądać z hiszpańskim dubbingiem, ale to ponad moje siły... podłożone głosy są okropne, a film tnie co chwilę Uwielbiam hiszpański, ale akurat w tym serialu lubię słyszeć oryginalny język i głosy aktorów. Pozostaje mi tylko czekać na kolejne odcinki z napisami... A dzieje się sporo i wreszcie skończył się wątek z Efsun, który był bardzo wkurzający jak dla mnie.
Teraz będzie wątek z nową kochanką Sulejmana, jestem ciekawa co Hurrem wymyśli. A Mustafa pewnie znajdzie sobie nową, wiesz może czy dojdzie do jego ślubu z Aybige?
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 14:07   #80
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Dołączam się, też wciągnęłam się w ten serial. Chyba również zacznę oglądać na yt, szczególnie biorąc pod uwagę to, że na tvp jest lektor. Nienawidzę lektora, też tak macie?
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 20:08   #81
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Dzięki za białe spoilery Ja niestety nie mam za dużo czasu, żeby iść dalej z odcinkami zamieszczonymi na jutubie, więc doceniam Wasze chowanie przyszłych wydarzeń

Nameria, ja też za lektorem nie przepadam, chyba że jest naprawdę dobrze nagrany (Łukomski!). Niestety w przypadku WS to ten sam facet, co czytał Modę na sukces i jakoś tam dziwnie się ogląda Choć teraz już się przyzwyczaiłam. Jednak sceny z Izabelą mówiącą po hiszpańsku i dwoma podłożonymi lektorami są co najmniej koszmarne.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 20:26   #82
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem zachwytów nad Mustafą. Może dlatego, że od początku go nie lubię... Ta nowa aktorka za Hurrem - straszna, to już nie będzie to samo .



To tak jak ja (mimo, że jestem kilkadziesiąt odcinków za wami)



Teraz będzie wątek z nową kochanką Sulejmana, jestem ciekawa co Hurrem wymyśli. A Mustafa pewnie znajdzie sobie nową, wiesz może czy dojdzie do jego ślubu z Aybige?
Widziałam fragmenty odcinków z Firuze Szkoda, że ją odeślą, ale i tak utrze trochę nosa Hurrem. Sułtan niby Hurrem kocha, ale dobrze, że pokaże jej, że nie jest jedyna.
Mustafa nie weźmie ślubu z Aybige.
Już widzę, że pewnie będzie mnie irytować Mihrimah w przyszłych odcinkach, aktorka grająca ją ma taką dziwną urodę chytrego lisa Poza tym ta jej miłość do Bali Beya...


Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Dołączam się, też wciągnęłam się w ten serial. Chyba również zacznę oglądać na yt, szczególnie biorąc pod uwagę to, że na tvp jest lektor. Nienawidzę lektora, też tak macie?
Lektor mnie nawet nie wkurza, bo mimo wszystko przebijają się głosy aktorów. Za to widziałam odcinki z dubbingiem po hiszpańsku! To jest dopiero katastrofa.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 11:02   #83
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Widziałam fragmenty odcinków z Firuze Szkoda, że ją odeślą, ale i tak utrze trochę nosa Hurrem. Sułtan niby Hurrem kocha, ale dobrze, że pokaże jej, że nie jest jedyna.
Mustafa nie weźmie ślubu z Aybige.
Już widzę, że pewnie będzie mnie irytować Mihrimah w przyszłych odcinkach, aktorka grająca ją ma taką dziwną urodę chytrego lisa Poza tym ta jej miłość do Bali Beya...




Lektor mnie nawet nie wkurza, bo mimo wszystko przebijają się głosy aktorów. Za to widziałam odcinki z dubbingiem po hiszpańsku! To jest dopiero katastrofa.
Lubiłam Mihrimah do czasu tej akcji z koroną Hurrem. Taka mała, a tak bezczelna i sprytna. Istna mamusia Na (nie)szczęście będzie więcej wątków z nią.
Hurrem mimo wszystko lubię - nie wiem dlaczego Sułtan kocha Hurrem, ale jak to facet... a że mógł z innymi bez konsekwencji to korzystał.
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 12:15   #84
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
Lubiłam Mihrimah do czasu tej akcji z koroną Hurrem. Taka mała, a tak bezczelna i sprytna. Istna mamusia Na (nie)szczęście będzie więcej wątków z nią.
Hurrem mimo wszystko lubię - nie wiem dlaczego Sułtan kocha Hurrem, ale jak to facet... a że mógł z innymi bez konsekwencji to korzystał.
Mnie właśnie irytuje dorosła Mihrimah, widziałam kilka fragmentów z nią i nie podpasowała mi póki co.
Ja co do Hurrem mam mieszane uczucia, raz ją lubię, a raz nie. Za to wkurza mnie brak konsekwencji u Sulejmana, Mahidevran ukarał za to, że chciała się pozbyć Hurrem, a Hurrem zabiła Izabelę i nie poniosła żadnej kary
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 17:10   #85
stupid_girl
Raczkowanie
 
Avatar stupid_girl
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 105
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Porzuciłam oglądanie na youtube i teraz oglądam sobie z doskoku na tvp. I zauważyłam pewne niechlujstwo w edycji serialu, czasami nie wytną kawałka jakieś usuniętej sceny np. był taki fragment jak Mahidevran czesała włosy przez sekundę i potem hop! następna scena

Za to stroje mają naprawdę piękne, kurde, nawet taka Sansa z GOT przez 3 sezony pomykała w tej samej kiecce, a tu elegancko, w każdym odcinku inny ałtfit. Szczególnie podobają mi się wdzianka Sulejmana (sam Sulejman już mniej), ale ja w ogóle mam ostatnio hopla na punkcie dawnej mody męskiej. W jednym z odcinków miał taki haftowany płaszczyk z czarnym futerkiem i do tego pasujący turban. Cudo! Ja kcem.

Czy tylko dla mnie Hurrem wygląda czasem jak przebrany facet?
Sorry Hurrem.

Ten Bali Bej niezły towar, osobiście nie zauważyłam jeszcze u niego objawów łysienia, tak jak tu było przez kogoś wytknięte. Szkoda, że nie wyskakuje z ciuchów. Zamiast niego mieliśmy Ibrahima w alkowie...ble.

Najfajniejsi są chyba Nigar (choć trochę rozczarowała mnie tym szałem macicy do Paszy) i Sumbul Aga.
__________________
Why does my heart feel so bad?
stupid_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 18:38   #86
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez stupid_girl Pokaż wiadomość
Porzuciłam oglądanie na youtube i teraz oglądam sobie z doskoku na tvp. I zauważyłam pewne niechlujstwo w edycji serialu, czasami nie wytną kawałka jakieś usuniętej sceny np. był taki fragment jak Mahidevran czesała włosy przez sekundę i potem hop! następna scena

Za to stroje mają naprawdę piękne, kurde, nawet taka Sansa z GOT przez 3 sezony pomykała w tej samej kiecce, a tu elegancko, w każdym odcinku inny ałtfit. Szczególnie podobają mi się wdzianka Sulejmana (sam Sulejman już mniej), ale ja w ogóle mam ostatnio hopla na punkcie dawnej mody męskiej. W jednym z odcinków miał taki haftowany płaszczyk z czarnym futerkiem i do tego pasujący turban. Cudo! Ja kcem.

Czy tylko dla mnie Hurrem wygląda czasem jak przebrany facet?
Sorry Hurrem.

Ten Bali Bej niezły towar, osobiście nie zauważyłam jeszcze u niego objawów łysienia, tak jak tu było przez kogoś wytknięte. Szkoda, że nie wyskakuje z ciuchów. Zamiast niego mieliśmy Ibrahima w alkowie...ble.

Najfajniejsi są chyba Nigar (choć trochę rozczarowała mnie tym szałem macicy do Paszy) i Sumbul Aga.
Z Hurrem to w ogóle jest kawał baby Inne aktorki są dużo szczuplejsze i drobniejsze. Chociaż pooglądałam sobie na fb zdjęcia Meryem i widzę, że sporo zeszczuplała i zrobiła się taka delikatniejsza.
Mnie wkurza dwulicowość Nigar i jej okropna suknia w paski, którą ma prawie w każdym odcinku, teraz na dodatek ten niby golf, fuj
Ibrahim według mnie niestety urodą nie grzeszy, ale pasuje do swojej roli.
A Sumbula lubię Za to denerwuje mnie Gul Aga.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 19:20   #87
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Witajcie,

mnie tym serialem zaraziła mama Co prawda tylko z doskoku oglądam ale jakoś to idzie.

Podoba mi się Izabela. Jej oczy i usta Piękna kobietka.
Hurren to taki babochłop. Potężna baba, ale gra świetnie. Widać że wczuła się w rolę.

Lubię Ibrahima, nawet z wyglądu jest niezły.

A najbardziej irytują mnie tych 2 facetów w haremie. Jeden taki gapa na usługach Hurren, drugi gejowaty mocno.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 19:40   #88
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Tak mnie zastanawia. Ok to jest harem, więc te kobiety mogą chodzić odkryte ale czy mogą pokazywać się tak każdemu,. Przecież tam jest służba, są różni mężczyźni a one są muzułmankami. Wiecie może jak to jest z tymi zasadami?
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 20:15   #89
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Mnie właśnie irytuje dorosła Mihrimah, widziałam kilka fragmentów z nią i nie podpasowała mi póki co.
Ja co do Hurrem mam mieszane uczucia, raz ją lubię, a raz nie. Za to wkurza mnie brak konsekwencji u Sulejmana, Mahidevran ukarał za to, że chciała się pozbyć Hurrem, a Hurrem zabiła Izabelę i nie poniosła żadnej kary
Może dlatego, że Izabela nie była sułtanką? No i przecież to tylko sprawa polityczna była A tak serio to się z Tobą zgadzam.

Cytat:
Napisane przez stupid_girl Pokaż wiadomość
Porzuciłam oglądanie na youtube i teraz oglądam sobie z doskoku na tvp. I zauważyłam pewne niechlujstwo w edycji serialu, czasami nie wytną kawałka jakieś usuniętej sceny np. był taki fragment jak Mahidevran czesała włosy przez sekundę i potem hop! następna scena

Za to stroje mają naprawdę piękne, kurde, nawet taka Sansa z GOT przez 3 sezony pomykała w tej samej kiecce, a tu elegancko, w każdym odcinku inny ałtfit. Szczególnie podobają mi się wdzianka Sulejmana (sam Sulejman już mniej), ale ja w ogóle mam ostatnio hopla na punkcie dawnej mody męskiej. W jednym z odcinków miał taki haftowany płaszczyk z czarnym futerkiem i do tego pasujący turban. Cudo! Ja kcem.

Czy tylko dla mnie Hurrem wygląda czasem jak przebrany facet?
Sorry Hurrem.

Ten Bali Bej niezły towar, osobiście nie zauważyłam jeszcze u niego objawów łysienia, tak jak tu było przez kogoś wytknięte. Szkoda, że nie wyskakuje z ciuchów. Zamiast niego mieliśmy Ibrahima w alkowie...ble.

Najfajniejsi są chyba Nigar (choć trochę rozczarowała mnie tym szałem macicy do Paszy) i Sumbul Aga.
o taaak

A co do Nigar - mnie jej żal...

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Tak mnie zastanawia. Ok to jest harem, więc te kobiety mogą chodzić odkryte ale czy mogą pokazywać się tak każdemu,. Przecież tam jest służba, są różni mężczyźni a one są muzułmankami. Wiecie może jak to jest z tymi zasadami?
Z tego co czytałam to harem zwykle był w innym budynku/pałacu i dostęp do niego miała służba, ennuchowie. Każde wejście/wyjście było kontrolowane. Do haremów brano chrześcijanki, żydówki etc. - nigdy muzułmanki, bo tego zabraniała religia (oczywiście później mogły nimi zostać).
Co do 'pokazywania się' jeszcze - są sceny też w serialu, gdy np. sułtanka rozmawia z wróżbitą i są oddzieleni parawanem, ona dodatkowo ma zakrytą twarz chustą. Rzeczywiście nie zawsze się do tego w serialu stosują.
Ogólnie jest to 'troszeczkę' inaczej pokazane.

Edytowane przez Chloe_7
Czas edycji: 2015-02-10 o 20:18
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 20:43   #90
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość



Z tego co czytałam to harem zwykle był w innym budynku/pałacu i dostęp do niego miała służba, ennuchowie. Każde wejście/wyjście było kontrolowane. Do haremów brano chrześcijanki, żydówki etc. - nigdy muzułmanki, bo tego zabraniała religia (oczywiście później mogły nimi zostać).
Co do 'pokazywania się' jeszcze - są sceny też w serialu, gdy np. sułtanka rozmawia z wróżbitą i są oddzieleni parawanem, ona dodatkowo ma zakrytą twarz chustą. Rzeczywiście nie zawsze się do tego w serialu stosują.
Ogólnie jest to 'troszeczkę' inaczej pokazane.
Czyli służba męska to powinni być eunuchowie. Własnie kiedyś też o tym czytałam i tu mi nic nie pasowało.
A Ibrahim sypia ze swoją żoną w jednej komnacie co niby też nie powinno mieć miejsca jeśli dobrze się wczytałam.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 01:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.