Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-14, 19:36   #271
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja wciąż jestem na etapie, ze każdy jeden paraben to samo zło, nawet jeśli jest na końcu listy INCI. Od lat nie nam w łazience ani jednej rzeczy z parabenami (choćby jednym) w składzie.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do SLS to żeby była jasność dla wszystkich uczestniczących w wątku, polecam przeczytać jeszcze raz pierwszy post, który został utworzony przez Sicilię na potrzeby założenia pierwszej części wątku wspólnie i w porozumieniu z dziewczynami, które były na wątku od samego początku i które zaakceptowały regulamin wątku.

Cytuję fragment:

"Tu wklejamy zdjęcia i omawiamy nasze zbiory kosmetyczne oraz nowe zakupy TYLKO KOSMETYKÓW NATURALNYCH (pielęgnacja i kolorówka), a za takie uznajemy te, które mają minimum 95% składników naturalnych."

Tak więc mydło Babci kwalifikuje się, o ile można wierzyć temu, co napisał producent na opakowaniu

Czyjeś odmienne zdanie zawsze będzie w tym wątku wysłuchane i uszanowane przez większość, ale nie zyska poparcia, jeżeli jest odmienne od idei, jaka przewodzi temu wątkowi
Jako wywołana do tablicy czuje sie w obowiązku powiedzieć, ze poza wymogiem 95% składników naturalnych nie toleruję składników, które wykluczają wiodące europejskie certyfikaty, a do takich należą parabeny i SLS-y. Idę osobiscie nawet dalej i unikam ALS-ów w szamponach. Jedyny wyjątek, kiedy używam szamponu z SLS to kiedy jestem u fryzjera.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2013-02-14 o 19:39
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 20:06   #272
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja wciąż jestem na etapie, ze każdy jeden paraben to samo zło, nawet jeśli jest na końcu listy INCI. Od lat nie nam w łazience ani jednej rzeczy z parabenami (choćby jednym) w składzie.


Jako wywołana do tablicy czuje sie w obowiązku powiedzieć, ze poza wymogiem 95% składników naturalnych nie toleruję składników, które wykluczają wiodące europejskie certyfikaty, a do takich należą parabeny i SLS-y. Idę osobiscie nawet dalej i unikam ALS-ów w szamponach. Jedyny wyjątek, kiedy używam szamponu z SLS to kiedy jestem u fryzjera.
Bardzo Ci dziękuję za to co napisałaś
Dla mnie i napewno dla większości udzielających się tu osób, Twoje zdanie - zdanie Matki Chrzestnej Wątku jest rozstrzygające
Dla mnie jesteś niepodważalnym autorytetem
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 20:09   #273
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja wciąż jestem na etapie, ze każdy jeden paraben to samo zło, nawet jeśli jest na końcu listy INCI. Od lat nie nam w łazience ani jednej rzeczy z parabenami (choćby jednym) w składzie.

Jako wywołana do tablicy czuje sie w obowiązku powiedzieć, ze poza wymogiem 95% składników naturalnych nie toleruję składników, które wykluczają wiodące europejskie certyfikaty, a do takich należą parabeny i SLS-y. Idę osobiscie nawet dalej i unikam ALS-ów w szamponach. Jedyny wyjątek, kiedy używam szamponu z SLS to kiedy jestem u fryzjera.
Ja także unikam tych składników. Zdarzyło mi się w ciągu kilku lat kupić 3-4 produkty z nietolerowanymi przez organizacje ekologiczne składnikami tylko dlatego, że niedokładnie przeczytałam skład.

Z tego co pamiętam, ta adnotacja w regulaminie powstała z tego powodu, że nie każdą osobę chcącą uczestniczyć w wątku materialnie stać na kosmetyki certyfikowane, ani 100% naturalne i dlatego, żeby takie osoby nie czuły się w jakiś sposób dyskryminowane przyjęłyśmy tolerancję tych 5%. Może się mylę i było inaczej, więc niech mnie ktoś poprawi w razie czego.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 20:21   #274
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja także unikam tych składników. Zdarzyło mi się w ciągu kilku lat kupić 3-4 produkty z nietolerowanymi przez organizacje ekologiczne składnikami tylko dlatego, że niedokładnie przeczytałam skład.

Z tego co pamiętam, ta adnotacja w regulaminie powstała z tego powodu, że nie każdą osobę chcącą uczestniczyć w wątku materialnie stać na kosmetyki certyfikowane, ani 100% naturalne i dlatego, żeby takie osoby nie czuły się w jakiś sposób dyskryminowane przyjęłyśmy tolerancję tych 5%. Może się mylę i było inaczej, więc niech mnie ktoś poprawi w razie czego.
to akurat fakt ze duzo kosmetykow eko jest dosc droga i trzeba sie naszukac zeby cos bylo w przyzwoitej cenie z przyzwoitym skladem znaleźć
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 20:34   #275
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Dziewczyny,
a ja czegos nie rozumiem, odebrałam dzisiaj dla Młodego glinkę Argile Provence i jej skład na polskiej nalepce wg biolandera brzmi tak:glinka zielona Montmorylonit 50%, woda 50%. Bez perfum, bez barwników, bez konserwantów. A skład INCI na samym opakowaniu brzmi tak: Montmoryllonite, Aqua, ribes nigrum (black currant) leaf water, aloe barbadensis (aloe barbadensis) leaf extract, benzyl alkohol, potassium sorbate, citric acid, sodium benzoate

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2013-02-14 o 20:36
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 20:36   #276
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
a ja czegos nie rozumiem, odebrałam dzisiaj dla Młodego glinkę Argile Provence i jej skład na polskiej nalepce wg biolandera brzmi tak:glinka zielona Montmorylonit 50%, woda 50%. Bez perfum, bez barwników, bez konserwantów. A skład INCI na samym opakowaniu brzmi tak: Montmoryllonite, Aqua, ribes nigrum (black currant) leaf water, aloe barbadensis (aloe barbadensis) leaf extract, benzyl alkohol, potassium sorbate, citric acid, sodium benzoatae
ja bym wierzyla w opis skladu wedlug producenta... bo importerzy nie pilnuja dokladnie co i jak :/
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 20:43   #277
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
to akurat fakt ze duzo kosmetykow eko jest dosc droga i trzeba sie naszukac zeby cos bylo w przyzwoitej cenie z przyzwoitym skladem znaleźć
Dokładnie. Kupić tanio można certyfikowane produkty, gorzej jednak z ich działaniem. często po prostu nic nie robią dla skóry poza podstawową pielęgnacją. A jeśli ktoś ma wymagajacą skórę czy włosy, to takie kosmetyki zwyczajnie nie wystarczą. Przykładem jednym z wielu jest certyfikowana BDIH Alterra, ma w swoim asortymencie kilka perełek, to trzeba przyznać, ale większość produktów nie służy do pielęgnacji kompleksowej, albo wręcz nic nie robi. Tańsze składniki uzyte do produkcji tez częściej uczulają

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
a ja czegos nie rozumiem, odebrałam dzisiaj dla Młodego glinkę Argile Provence i jej skład na polskiej nalepce wg biolandera brzmi tak:glinka zielona Montmorylonit 50%, woda 50%. Bez perfum, bez barwników, bez konserwantów. A skład INCI na samym opakowaniu brzmi tak: Montmoryllonite, Aqua, ribes nigrum (black currant) leaf water, aloe barbadensis (aloe barbadensis) leaf extract, benzyl alkohol, potassium sorbate, citric acid, sodium benzoate
Tamten produkt glinka+woda już nie istnieje, został zastapiony nowym aloesowym. Zwróć uwagę, że napisy na pakowaniu są nieco inne
w każdym razie skład jest ok. Ale to niezbyt fajne, jeśli sprzedawca na stronie wystawił zdjęcie i opis starego produktu. Bym jednak im chyba zwróciła uwagę na to

Edit: sprawdziłam w sklepie, jednak podają skład nowej wersji ,a wiec to tylko o tą nalepkę chodzi, tak??? Widocznie jeszcze nie zaktualizowali jej.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-14 o 21:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 20:53   #278
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
to akurat fakt ze duzo kosmetykow eko jest dosc droga i trzeba sie naszukac zeby cos bylo w przyzwoitej cenie z przyzwoitym skladem znaleźć
i dlatego szukamy

jest wiele wartych uwagi kosmetyków nieposiadających certyfikatów, ale mających naprawdę fajne, naturalne składy i nie zawierających jednocześnie tego, co zostało zamieszczone w 1 poście jako nietolerowane.
To, że za kosmetyki naturalne uwazamy te zawierające 95% składników naturalnych nie oznacza, że te pozostałe 5% to muszą byc od razu wszystkie paskudztwa, które zostały wymienione z imienia i nazwiska na wstępie wątku
Moim zdaniem te brakujące do naturalności procenty mogą stanowić składniki nienaturalne, ale spoza tych nietolerowanych.

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
a ja czegos nie rozumiem, odebrałam dzisiaj dla Młodego glinkę Argile Provence i jej skład na polskiej nalepce wg biolandera brzmi tak:glinka zielona Montmorylonit 50%, woda 50%. Bez perfum, bez barwników, bez konserwantów. A skład INCI na samym opakowaniu brzmi tak: Montmoryllonite, Aqua, ribes nigrum (black currant) leaf water, aloe barbadensis (aloe barbadensis) leaf extract, benzyl alkohol, potassium sorbate, citric acid, sodium benzoate
skład tej glinki został zmieniony niestety - dziewczyny o tym pisały jakis czas temu.
Ty masz nową wersję, a na biolanderze jest skład starej.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 21:32   #279
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
i dlatego szukamy

jest wiele wartych uwagi kosmetyków nieposiadających certyfikatów, ale mających naprawdę fajne, naturalne składy i nie zawierających jednocześnie tego, co zostało zamieszczone w 1 poście jako nietolerowane.
To, że za kosmetyki naturalne uwazamy te zawierające 95% składników naturalnych nie oznacza, że te pozostałe 5% to muszą byc od razu wszystkie paskudztwa, które zostały wymienione z imienia i nazwiska na wstępie wątku
Moim zdaniem te brakujące do naturalności procenty mogą stanowić składniki nienaturalne, ale spoza tych nietolerowanych.


skład tej glinki został zmieniony niestety - dziewczyny o tym pisały jakis czas temu.
Ty masz nową wersję, a na biolanderze jest skład starej.
no szukamy...szukamy ja tez coraz bardziej uwazam choc pewnie moja wiedza jest skromna

co do altery rosmanowskiej to osobiscie nie znalazlam dla siebie nic do by mi odpowiadalo... niestety :/ szampony i odzywki przesuszyly mi wlosy, a ich kremow boje sie jak ognia bo maja strasznie skrajne opinie...takze dziekuje bardzo

a biolander to norma... importer masowo nalejaja naklejki ktore mieli wczesniej nie patrzac na to co przyszlo w dostawie... podobnie ostatnio bylo chyba na kalinie...odnosnie pasty do zebow o ile dobrze pamietam??
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 21:38   #280
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
eeee nie kupie pudru brazującego hauschki własnie TZ zadzwonił że mój nienaturalny puder sie znalazł (Mlody zakosił do przegladniecia sie)
Hehe..co się odwlecze, to nie uciecze

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Och i ach Ja też polubiłam ruskie, szczególnie do włosów

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Przyszła nasza paczucha z pakietem serum NuFountain (anula, olaola1 - napisałam Wam już maile ze szczegółami ) Amazon, a właściwie NuFountain, bo to bezpośrednio od nich przyszła paczucha, zaniżają kwotę na paczce (u mnie widniało tam tylko 29 dolców). Nie musiałam płacić żadnych dodatkowych opłat (ani cła ani Vat-u)
Prosimy o pierwsze recenzje Tak tu kusicie tym sermu, że moje biedne z JMO może się schować...

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
jadzia_jadzia

U mnie sytuacja włosowa dość podobna. Od kiedy zaczęłam stosować pielęgnację naturalną nie mam już swoich pięknych loków.
Może to wina ciąży??? Ale to już rok minął.
Ja nie byłam w ciąży (jeszcze )więc tu nie mogę porównać doświadczeń, ale myślę, że wiele czynników na to wpływa, pewnie też budowa włosa i geny. Np. moja mama ma do tej pory kręcone włosy (nie musi robić trwałej) ale już jej siostra (37) która kiedyś miała takie włosy jak ja - teraz ma zupełnie proste. Może to tak się na starość robi?

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To moje kudełki. Troche nie uczesane na górze widać, że są ciemne, tam henna wzięła moje naturalne włosy, cały dół jest rudy
jakie piękne, błyszczące !!!!

A ja z okazji walentynek prezenta se sprawiłam Jako że TŻ w trasie i walentynki mam samotne, sprawiłam sobie troszkę przyjemności...
1. Woda różana Dabur - pachnie cuuuuuudnie
2. Serum Babuszkowe -35 lat - bardzo mi się spodobało po zużyciu próbki
3. Olej z uczepu trójlistkowego - to chyba będzie moje odkrycie roku Niepozorna butelka, śliczny zielony kolor, zapach neutralny - jak oliwa. Super do demakijażu, a zastosowany na hydrolat daje uczucie baaaardzo gładkiej skóry. Dodatkowo ma zapobiegać niedoskonałościom. Zobaczymy, ale jestem pozytywnie nastawiona
4. Połowa mydła dziegciowego (drugie pół koleżanka wzięła) - nie odważyłam się go jeszcze użyć. Smród masakryczny!
5. Zielsko jakieś kupiłam na odtrucie organizmu.

Wszystkie zakupy poczyniłam w małym kramiku w Leclerku u miłej Pani. Ma tam tyle tego wszystkiego, że wlazłam Jej za lade i sama otwierałam gablotki. Jest tam wszystko, od ruskich, a skończywszy na irlandzkich kosmetykach organicznych. Cuda cudeńka Muszę ten straganik omijac z daleka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0437.jpg (148,7 KB, 57 załadowań)
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 21:44   #281
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

widze mydlo dziegciowe... siemierdzielek moj brat uzywa
a kramik pewnie ciekawy...szkoda ze u mnie w miescie praktycznie nic nie mozna dostac stacjonarnie :/ ruskie serum tez widze wpadlo w lapki... sama zamowilam je z lawendowej szafy dzis
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 21:45   #282
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tamten produkt glinka+woda już nie istnieje, został zastapiony nowym aloesowym. Zwróć uwagę, że napisy na pakowaniu są nieco inne
w każdym razie skład jest ok. Ale to niezbyt fajne, jeśli sprzedawca na stronie wystawił zdjęcie i opis starego produktu. Bym jednak im chyba zwróciła uwagę na to

Edit: sprawdziłam w sklepie, jednak podają skład nowej wersji ,a wiec to tylko o tą nalepkę chodzi, tak??? Widocznie jeszcze nie zaktualizowali jej.
dokładnie
to po co ją naklejają
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 21:47   #283
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
dokładnie
to po co ją naklejają
bo importer ma obowiazek nakleic po polsku wszystkie informacje...ktos dal ciala i nakleil stare naklejki nie patrzac ze to juz nowy sklad... pewnie ktos kto pakowal... takiem pewnie nie żalezy:/
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 22:22   #284
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Jest to 8 część wątku. Do tej pory pokazano tutaj i omówiono, jako godne uwagi kilkadziesiąt lub więcej produktów nie posiadających certyfikatów, tylko dlatego, że zawierały np syntetyczne perfumy(np rosyjskie kosmetyki m.in.), albo bardzo często phenoxyetanol(np AnneMarie Borlind), czy też domieszki silikonów (Dr.scheller), als'ów(YR), SLS'ów i parabenu(np Lush), glikoli(BU)nie mówiąc już o parafinie(np olej Amla). Ja osobiście nie widzę problemu, jeśli ktoś wrzuca skład i przestrzega, że dany produkt jest fajny, naturalny, ale niestety ochrzczony tym, co się nie nadaje na ten wątek. To jest w porządku i nie będę robić z tego powodu "hałasu".
Wydaje mi się, że cała ta dyskusja dopiero teraz wzięła się po prostu z niecodziennej jak na ten wątek myśli Falabelli sugerującej, że my tu histeryzujemy, że nie ma nic złego w jednym parabenie. Z tym się oczywiście nie możemy zgodzić. Skład kosmetyku naturalnego, ale chrzczonego, jako całość jest przeze mnie tutaj akceptowany, ale jego pojedyńcze składniki szkodliwe z całą pewnością nie. Dlatego trzeba dokładnie opisywać produkt i jednak powstrzymać się od zachwalania szkodliwych substancji w starciu z ekologią.A jak się czegoś nie jest pewnym to pytać

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
dokładnie
to po co ją naklejają
Z rozpędu, taki mechanizm automatyczny

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
A ja z okazji walentynek prezenta se sprawiłam Jako że TŻ w trasie i walentynki mam samotne, sprawiłam sobie troszkę przyjemności...
1. Woda różana Dabur - pachnie cuuuuuudnie

Muszę ten straganik omijac z daleka
Szkoda, że monitor nie pachnie

Nie ma szans, przepadłaś

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-14 o 22:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 22:42   #285
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Dziewczyny, spray alvy mam od początku stycznia, jak używałam go na początku to byłam chora i nie czułam zapachu, a raczej smrodku. Dziś mnie olśniło, wali mokrym psem

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość

A ja z okazji walentynek prezenta se sprawiłam Jako że TŻ w trasie i walentynki mam samotne, sprawiłam sobie troszkę przyjemności...
1. Woda różana Dabur - pachnie cuuuuuudnie
2. Serum Babuszkowe -35 lat - bardzo mi się spodobało po zużyciu próbki
3. Olej z uczepu trójlistkowego - to chyba będzie moje odkrycie roku Niepozorna butelka, śliczny zielony kolor, zapach neutralny - jak oliwa. Super do demakijażu, a zastosowany na hydrolat daje uczucie baaaardzo gładkiej skóry. Dodatkowo ma zapobiegać niedoskonałościom. Zobaczymy, ale jestem pozytywnie nastawiona
4. Połowa mydła dziegciowego (drugie pół koleżanka wzięła) - nie odważyłam się go jeszcze użyć. Smród masakryczny!
5. Zielsko jakieś kupiłam na odtrucie organizmu.

Wszystkie zakupy poczyniłam w małym kramiku w Leclerku u miłej Pani. Ma tam tyle tego wszystkiego, że wlazłam Jej za lade i sama otwierałam gablotki. Jest tam wszystko, od ruskich, a skończywszy na irlandzkich kosmetykach organicznych. Cuda cudeńka Muszę ten straganik omijac z daleka
Bardzo się ciesze, że trafiłaś do Leclerca
I jeszcze bardziej, że jest tam woda Dabur, bo miałam zamawiać online Na narutowicza, nie tak daleko Osterwy jest bar Wegetarianin, tam też możesz wskoczyć A no i Franciszek niedaleko
A właśnie, jak Ci pasuje te mydło Savon Noir z neroli?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 22:50   #286
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, spray alvy mam od początku stycznia, jak używałam go na początku to byłam chora i nie czułam zapachu, a raczej smrodku. Dziś mnie olśniło, wali mokrym psem
a nie mowilam mnie tez smierdoli mokrym psem dzis kolejna aplikacja magicznego soku z czarnej rzepy i mozg mi paruje nie wiem czy skora juz podrazniona i wysuszona po 2 aplikacjach ale ostro grzeje w czerep nie wiem jak czesto powinno sie stosowac taka wcierke, ale ja chyba bede stosowac ja co drugi dzien Zastanawiam sie czym ewentualnie moglabym nawilzyc skalp pomiedzy stosowaniem wcierki, macie jakis pomysl??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 23:33   #287
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
a nie mowilam mnie tez smierdoli mokrym psem dzis kolejna aplikacja magicznego soku z czarnej rzepy i mozg mi paruje nie wiem czy skora juz podrazniona i wysuszona po 2 aplikacjach ale ostro grzeje w czerep nie wiem jak czesto powinno sie stosowac taka wcierke, ale ja chyba bede stosowac ja co drugi dzien Zastanawiam sie czym ewentualnie moglabym nawilzyc skalp pomiedzy stosowaniem wcierki, macie jakis pomysl??
Pomysł to odżywka, albo olej Uważaj, żeby Ci ta wcierka nie zaszkodziła, lepiej odstawić, jeśli przesusz się zwiększy. To dość niepokojące co piszesz, tym bardziej, jeśli rzepa do delikatnych nie należy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 23:41   #288
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pomysł to odżywka, albo olej Uważaj, żeby Ci ta wcierka nie zaszkodziła, lepiej odstawić, jeśli przesusz się zwiększy. To dość niepokojące co piszesz, tym bardziej, jeśli rzepa do delikatnych nie należy.
olej aktualnie mam tylko lopianowy z chilii wiec nie wiem czy to dobry pomysl pieczenie trwa kolo 15 min i pozniej mija wiec to chyba normalny objaw dzialania rzepy Bede obserwowac skalp i ewentualnie dzialac z jakimis odzywkami
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 00:43   #289
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
a nie mowilam mnie tez smierdoli mokrym psem dzis kolejna aplikacja magicznego soku z czarnej rzepy i mozg mi paruje nie wiem czy skora juz podrazniona i wysuszona po 2 aplikacjach ale ostro grzeje w czerep nie wiem jak czesto powinno sie stosowac taka wcierke, ale ja chyba bede stosowac ja co drugi dzien Zastanawiam sie czym ewentualnie moglabym nawilzyc skalp pomiedzy stosowaniem wcierki, macie jakis pomysl??
Aloes.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 07:21   #290
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Jadzia
całe szczęścia ja w spożywczych nie mam takich stoisk
Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
no szukamy...szukamy ja tez coraz bardziej uwazam choc pewnie moja wiedza jest skromna

co do altery rosmanowskiej to osobiscie nie znalazlam dla siebie nic do by mi odpowiadalo... niestety :/ szampony i odzywki przesuszyly mi wlosy, a ich kremow boje sie jak ognia bo maja strasznie skrajne opinie...takze dziekuje bardzo

a biolander to norma... importer masowo nalejaja naklejki ktore mieli wczesniej nie patrzac na to co przyszlo w dostawie... podobnie ostatnio bylo chyba na kalinie...odnosnie pasty do zebow o ile dobrze pamietam??

wiesz, ja za alterrą równiez nie przepadam odżywka z granatem fajna ale chyba nic innego mi nie pasowało.
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, spray alvy mam od początku stycznia, jak używałam go na początku to byłam chora i nie czułam zapachu, a raczej smrodku. Dziś mnie olśniło, wali mokrym psem

dior to to nie jest

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
a nie mowilam mnie tez smierdoli mokrym psem dzis kolejna aplikacja magicznego soku z czarnej rzepy i mozg mi paruje nie wiem czy skora juz podrazniona i wysuszona po 2 aplikacjach ale ostro grzeje w czerep nie wiem jak czesto powinno sie stosowac taka wcierke, ale ja chyba bede stosowac ja co drugi dzien Zastanawiam sie czym ewentualnie moglabym nawilzyc skalp pomiedzy stosowaniem wcierki, macie jakis pomysl??
Effcia może aloes? Albo tonik do włosów?
Myslę, że powinnas rozcieńczać ten sok zanim sobie jakąś poważniejszą krzywdę zrobisz
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 08:03   #291
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Hej Dziewczyny

Przyszłam się pochwalić, że kaszka się zmniejsza
Dzięki Kari
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 08:06   #292
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Korah jestem już po testach żelu do twarzy AO. Dobrze oczyszcza, nie przesusza, ma delikatny zapach. Bardzo fajny

Szampon jeszcze nie testowany dam znać jak go użyję.

Bardzo dobry jest olejek z kielków pszenicy Ikarov używam go na noc pod oczy. Fajnie nawilża skórę. Idealny też dla moich przesuszonych dloni.

Edytowane przez mydlana_pani
Czas edycji: 2013-02-15 o 08:07
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 08:08   #293
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Miała któraś z Was tą emulsję http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/oferta/5359/emulsj...zM5d09ZMFNUYz0 ? Dostałam grupona na maila i wydał mi się ciekawy, ale chciałam najpierw zapytać Was
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 08:21   #294
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Jadzia_jadzia piękności kupiłaś

Dziewczyny cóż za dyskusja! Zgadzam się z Wami i popieram - świadomie zrezygnowałyśmy z pewnych składników kosmetyków. Choć przyznam, że mam dwa nienaturalne kosmetyki o brzydkim składzie: paletka Naked2 i podkład Yves Rocher Pure. Tego drugiego praktycznie już nie używam. Więcej grzeszków raczej nie mam

Nie zgodzę się jedynie co do ceny kosmetyków naturalnych - nie zawsze musi być wysoka. Nawet Pukka organizuje piękne promocje, poza tym można poszukać ich na niższych półkach. Jest jeszcze opcja domowej roboty kosmetyków i nie piszę tu o półproduktach. Cukrowy peeling składa się ze składników, które znajdziecie w szafce w kuchni, a dobra oliwa z oliwek jest wspaniłym kosmetykiem sama w sobie

edit. Zapomniałam napisać o najnowszej nowości LilyLolo - Primer O nowościach dr.Hauschka do makijażu pisałam już w Koszyczku - bedzie udoskonalona wersja tuszu pogrubiającego

Oj chciałabym teraz móc szybko wyjechać za granicę na zakupy!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100.jpg (12,0 KB, 15 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-02-15 o 08:30
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 08:43   #295
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Przyszłam się pochwalić, że kaszka się zmniejsza
Dzięki Kari
Uff

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Korah jestem już po testach żelu do twarzy AO. Dobrze oczyszcza, nie przesusza, ma delikatny zapach. Bardzo fajny

Szampon jeszcze nie testowany dam znać jak go użyję.

Bardzo dobry jest olejek z kielków pszenicy Ikarov używam go na noc pod oczy. Fajnie nawilża skórę. Idealny też dla moich przesuszonych dloni.
Dzięki, no to mam lekki dylemat, ale do zakupów jeszcze trochę czasu

Ja obecnie używam na różne sposoby oleju lnianego i jestem pod jego ogromnym wrażeniem. Zawsze kupując oleje i masła kierowalam się raczej zasadą, że to co brzmi bardziej egzotycznie będzie dla mnie lepsze. Wybierałam oleje z końca świata, a okazuje sie, że to co łatwiej dostępne i tanie, bo nie importowane tylko robione z roślin rosnących w naszej strefie klimatycznej wcale nie jest gorsze, dlatego przymierzam się do testów kiełkowego i np z dyni, albo ostropestu. Wiesiołkowy bardzo mi przypadł do gustu, niestety cuchnie.

Nie mogę otworzyć linku

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Jadzia_jadzia piękności kupiłaś

Dziewczyny cóż za dyskusja! Zgadzam się z Wami i popieram - świadomie zrezygnowałyśmy z pewnych składników kosmetyków. Choć przyznam, że mam dwa nienaturalne kosmetyki o brzydkim składzie: paletka Naked2 i podkład Yves Rocher Pure. Tego drugiego praktycznie już nie używam. Więcej grzeszków raczej nie mam

Nie zgodzę się jedynie co do ceny kosmetyków naturalnych - nie zawsze musi być wysoka. Nawet Pukka organizuje piękne promocje, poza tym można poszukać ich na niższych półkach. Jest jeszcze opcja domowej roboty kosmetyków i nie piszę tu o półproduktach. Cukrowy peeling składa się ze składników, które znajdziecie w szafce w kuchni, a dobra oliwa z oliwek jest wspaniłym kosmetykiem sama w sobie
Akurat na Pukkę nawet w promocji wielu osób nie stać. Takie realia niestety To jest wątek zakupowy i o to się najbardziej rozchodzi, a nie o kosmetykach samorobionych, chociaż takie też są mile widziane. Ja bym nie chciala, żeby ktoś o skromnym zasobie portfela czytający ten wątek odniósł wrażenie, że to miejsce tylko dla burżujów i nie ma tu czego szukać. Peeling kawowy owszem jest świetny

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-15 o 08:45
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 08:55   #296
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
...
Akurat na Pukkę nawet w promocji wielu osób nie stać. Takie realia niestety To jest wątek zakupowy i o to się najbardziej rozchodzi, a nie o kosmetykach samorobionych, chociaż takie też są mile widziane. Ja bym nie chciala, żeby ktoś o skromnym zasobie portfela czytający ten wątek odniósł wrażenie, że to miejsce tylko dla burżujów i nie ma tu czego szukać. Peeling kawowy owszem jest świetny
A ja myślę, że by było stać Oststnio na Allegro kupiłam peeling Pukka za 25zł, a krem do rąk dr.Hauschka za 15 (krótka data przydatności), tusz dr.Hauschka za 28zł. Większość moich nabytków kupuję właśnie na promocjach.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 09:05   #297
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Trochę z opóżnieniem, ale jestem
Brawa za nowe nabytki dla wszystkich
Idę nadrabiać wątek
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 09:11   #298
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A ja myślę, że by było stać Oststnio na Allegro kupiłam peeling Pukka za 25zł, a krem do rąk dr.Hauschka za 15 (krótka data przydatności), tusz dr.Hauschka za 28zł. Większość moich nabytków kupuję właśnie na promocjach.
tez uważam, że nie mozna demonizować cen kosmetyków naturalnych.
takie podejście jest mocno nieaktualne i zniechęca wiele osób do ich stosowania - całkiem bez powodu, bo ich cena jest porównywalna z drogeryjnymi. Z nienaturalnych mozna kupic krem nivea za kilkanascie zł oraz chanel za kilkaset - tak samo jest z naturalnymi jest niższa, średnia i wyższa półka kosmetyków naturalnych, kazdy znajdzie cos pasującego do jego portfela
BD, alterra, alverde, hydrolaty, oleje, ekstrakty roślinne, mydła tuli i LF, znaczna część rosyjskich, proste samoróbki i wiele, wiele innych przykładów można podać jako niedrogie a dobre składowo i chwalone kosmetyki.
Bo wcale nie chodzi i nie chodziło o to, żeby od razu miały certyfikaty, ale zeby przynajmniej w tej dopuszczanej przez nas 5% ilości nie miały najgorszych świństw.

Ja też mam co nieco znienaturalnych (kolorówka ) ale tutaj o nich nie piszę

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Trochę z opóżnieniem, ale jestem
Brawa za nowe nabytki dla wszystkich
Idę nadrabiać wątek
O! Zguba się znalazła
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 09:13   #299
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
tez uważam, że nie mozna demonizować cen kosmetyków naturalnych.
takie podejście jest mocno nieaktualne i zniechęca wiele osób do ich stosowania - całkiem bez powodu, bo ich cena jest porównywalna z drogeryjnymi. Z nienaturalnych mozna kupic krem nivea za kilkanascie zł oraz chanel za kilkaset - tak samo jest z naturalnymi jest niższa, średnia i wyższa półka kosmetyków naturalnych, kazdy znajdzie cos pasującego do jego portfela
BD, alterra, alverde, hydrolaty, oleje, ekstrakty roślinne, mydła tuli i LF, znaczna część rosyjskich, proste samoróbki i wiele, wiele innych przykładów można podać jako niedrogie a dobre składowo i chwalone kosmetyki.
Bo wcale nie chodzi i nie chodziło o to, żeby od razu miały certyfikaty, ale zeby przynajmniej w tej dopuszczanej przez nas 5% ilości nie miały najgorszych świństw.

Ja też mam co nieco znienaturalnych (kolorówka ) ale tutaj o nich nie piszę

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------


O! Zguba się znalazła

już upatrzyłam sobie pomadkę Living Nature w promocyjnej cenie za 45 zł i dumam nad kolorem
http://www.minejo.home.pl/pl/p/LIVIN...ki-Szminki/223
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 09:14   #300
PiegiNaNosie
Wtajemniczenie
 
Avatar PiegiNaNosie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 055
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Hehe..co się odwlecze, to nie uciecze


Och i ach Ja też polubiłam ruskie, szczególnie do włosów


Prosimy o pierwsze recenzje Tak tu kusicie tym sermu, że moje biedne z JMO może się schować...


Ja nie byłam w ciąży (jeszcze )więc tu nie mogę porównać doświadczeń, ale myślę, że wiele czynników na to wpływa, pewnie też budowa włosa i geny. Np. moja mama ma do tej pory kręcone włosy (nie musi robić trwałej) ale już jej siostra (37) która kiedyś miała takie włosy jak ja - teraz ma zupełnie proste. Może to tak się na starość robi?


jakie piękne, błyszczące !!!!

A ja z okazji walentynek prezenta se sprawiłam Jako że TŻ w trasie i walentynki mam samotne, sprawiłam sobie troszkę przyjemności...
1. Woda różana Dabur - pachnie cuuuuuudnie
2. Serum Babuszkowe -35 lat - bardzo mi się spodobało po zużyciu próbki
3. Olej z uczepu trójlistkowego - to chyba będzie moje odkrycie roku Niepozorna butelka, śliczny zielony kolor, zapach neutralny - jak oliwa. Super do demakijażu, a zastosowany na hydrolat daje uczucie baaaardzo gładkiej skóry. Dodatkowo ma zapobiegać niedoskonałościom. Zobaczymy, ale jestem pozytywnie nastawiona
4. Połowa mydła dziegciowego (drugie pół koleżanka wzięła) - nie odważyłam się go jeszcze użyć. Smród masakryczny!
5. Zielsko jakieś kupiłam na odtrucie organizmu.

Wszystkie zakupy poczyniłam w małym kramiku w Leclerku u miłej Pani. Ma tam tyle tego wszystkiego, że wlazłam Jej za lade i sama otwierałam gablotki. Jest tam wszystko, od ruskich, a skończywszy na irlandzkich kosmetykach organicznych. Cuda cudeńka Muszę ten straganik omijac z daleka
super zakupy,ta woda różana mi się od dawna marzy
__________________
PiegiNaNosie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.