storczyk (orchidea) cz.III - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-18, 19:51   #3841
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

[QUOTE=bichett;23827090]
Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość

Powiedz mi czy D.Nobile stwarzasz specjalne warunki, czy traktujesz go jak pozostałe phal, chodzi mi o światło, podlewanie, nawożenie, pytam ponieważ mam na niego ochotę ale boję się że za dużo przy nim będzie roboty, phal. u mnie czują się dobrze, ale czy D.N też będzie zadowolone z takich warunków nie wiem, nie mam o nich zielonego pojęcia, pozdrawiam
D. nobile potrzebuje różnicy temperatury między dniem, a nocą żeby zakwitło czyli balkonowania latem i jesienią i jest raczej zimnolubne... podlewa się je jak falki po przeschnięciu podłoża
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-18, 20:05   #3842
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Diana33
Żółtasek i Tygrysek: boskie!!!
A Kropek: uroczy!
__________________


Edytowane przez Leyla89
Czas edycji: 2010-12-18 o 20:11
Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-18, 21:39   #3843
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

storczyki to wredoty
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-18, 22:43   #3844
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Jeśli chodzi o dendrobium to najłatwiej obserwując pseudobulwy i na tej podstawie podlewać tzn jeśli widzimy że delikatnie się marszczą podlewamy, swoim utrzymuję lekko wilgotne podłożę, a są to storczyki, które u mnie rosną najlepiej.
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png

kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-18, 23:18   #3845
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Pozwolcie ze sie dolacze do watku po dlugim czasie nieobecnosci Zarobiona jestem okrutnie, praca, remont domu, odsniezanie i ostatnio mega czeste wizyty u dentysty i mega bol wiec jakos nie da sie poklikac. Relacja jak tam kwiatki w nowym domu - a wiec zle, padaja, gnija im liscie, maja wszystkie swinstwa swiata a do tego wszystkie paki i kwiaty padaja. Chyba w domu bylo chlodno i inna wilgotnosc - za niska i im nie sluzy Coz zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie. W przygotowaniu na rozkwit 2 kambrie - kazda po 3 pedy kwiatowe i encylia jak narazie 1 ped. Ale cos juz paczki na jednej kambri marnieja Porobie fotki jak sie zaczna rozwiijac.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 10:13   #3846
Beataw_ska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam.
Kochani jak długo rozkwitają storczyki?
Moje, mają łodygi kwiatowe od początku listopada i wydaje mi się, że stanęły z kwitnieniem w miejscu. Wyglądają zdrowo. Mają małe pędy kwiatowe, które bardzo powoli rosną. Co robić aby zakwitły szybciej? Storczyki te kwitną u mnie po raz pierwszy, mam ich 5 i wszystkie niemal jednocześnie wypuściły łodygi.
Podziwiam Wasze kwiatuszki. Są prześliczne. Beata
Beataw_ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 11:04   #3847
kam0il0a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 75
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Diana33 piękne masz storczyki!

Wreszcie zakupiłam baterię i dołączam zdjęcie mojego maleństwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05859.jpg (101,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05861.jpg (22,5 KB, 36 załadowań)
kam0il0a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 12:27   #3848
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

[QUOTE=bichett;23827090]
Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość

D.Nobile
od czasu zakupu powiększyło swoje rozmiary trzykrotnie, ma mnóstwo nowych psb i mam nadzieję że znów zobaczę jego kwiaty- jednak przyjdzie na nie poczekać bo kwitło w lipcu









Powiedz mi czy D.Nobile stwarzasz specjalne warunki, czy traktujesz go jak pozostałe phal, chodzi mi o światło, podlewanie, nawożenie, pytam ponieważ mam na niego ochotę ale boję się że za dużo przy nim będzie roboty, phal. u mnie czują się dobrze, ale czy D.N też będzie zadowolone z takich warunków nie wiem, nie mam o nich zielonego pojęcia, pozdrawiam

D.Nobile ma u mnie identyczne warunki jak Phal.
jedyne co to od maja- mniej więcej od 15 wystawiam je na zewnątrz i ono właśnie na świezym powietrzu zaczyna szaleć i lubi puszczac pąki
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 15:31   #3849
rudyleniwiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lubartów/Kraków
Wiadomości: 76
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

z kwitnieniem to u mnie różnie, ale większość po przekwitnięciu sklepowym stoi w miejscu, niektóre od ponad roku bez kwitnienia, teraz wszystkie stoją w miejscu tylko liście wypuszczają
rudyleniwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 18:20   #3850
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez rudyleniwiec Pokaż wiadomość
z kwitnieniem to u mnie różnie, ale większość po przekwitnięciu sklepowym stoi w miejscu, niektóre od ponad roku bez kwitnienia, teraz wszystkie stoją w miejscu tylko liście wypuszczają
u mnie nie ma reguły. Jedne kwitną dalej, inne stoją w miejscu, innym rosną liście, jeszcze inne zrzucają kwiatowe pąki i rosną dalej...
Chciałam ostatni kupić przecenione storki w LM. 6 zł sztuka... część po przekwitnięciu rosła dalej, inne puszczały nowe łodygi... ale ten mróz trochę mnie zniechęcił.

Bezkorzenny co raz mocniej marszczy nowsze liście, nawilżam go, okładam wilgotnymi ręcznikami papierowymi... nałożyłam nawet na naczynie z wodą stojące pod doniczką worek z kilkoma dziurkami i postawiłam obok ciepłej rury na parapecie...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 21:33   #3851
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Norka może gnicie jest wynikiem przemrożenia?
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png

kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 22:07   #3852
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziękuje Diana 33, może się zdecyduje skoro są równie bezproblemowe

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Rozmawialam dzisiaj Dziewchyny z teściową która mieszka na południu Francji, ona trzyma swojego phal. jeszcze na zewnątrz, mówi że ma już 4 duże nowe pędy i zaraz zacznie kwitnąć, a pisze o tym bo u nich teraz temp. po 3-5*C w nocy a storczyk tak dobrze się trzyma, ja bym się bała wystawić swoje w takich temp na balkon, może my za bardzo na nie chuchamy i dmuchamy, co myślicie????

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Witaj, to prawda że storczyki uczą cierpliwości, możesz czekać jeszcze miesiąc i dlużej, różnie bywa, nie ma reguły, może być też tak że jak pąki będą gotawe to storczyk je straci, wyschną, pomarszczą się i kaplica, czego absolutnie nikomu nie życzę, tak nieraz bywa zimą, dni są krótkie i niby by chcialy kwitnąc a im to nie wychodzi, oczywiście pomijajac temat wietrzenia mieszkania zimą, przeciągu i jakiś chorób, tego nie liczę, pozostaję Ci uzbroić się w cierpliwość, ale bądź pewna że im się dużej czeka tym serce się bardziej raduje, jeden mój storczyk nie kwitł 6 lat, złośliwa bestia

Edytowane przez bichett
Czas edycji: 2010-12-19 o 22:08
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 06:48   #3853
icoteraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 260
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
Pozwolcie ze sie dolacze do watku po dlugim czasie nieobecnosci Zarobiona jestem okrutnie, praca, remont domu, odsniezanie i ostatnio mega czeste wizyty u dentysty i mega bol wiec jakos nie da sie poklikac. Relacja jak tam kwiatki w nowym domu - a wiec zle, padaja, gnija im liscie, maja wszystkie swinstwa swiata a do tego wszystkie paki i kwiaty padaja. Chyba w domu bylo chlodno i inna wilgotnosc - za niska i im nie sluzy Coz zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie. W przygotowaniu na rozkwit 2 kambrie - kazda po 3 pedy kwiatowe i encylia jak narazie 1 ped. Ale cos juz paczki na jednej kambri marnieja Porobie fotki jak sie zaczna rozwiijac.
Miło Cie "usłyszeć". Muszę przyznać, że zawsze z przyjemnościa czytam Twoje posty. Wiele też zarówno Twoich rad jak i kilku innych dziewczyn wbijałam sobie do głowy a tu masz... zniknęłaś

Słuchaj - przyczyną takiego zachowania storków moze też być zmiana miejsca - muszą się zaklimatyzować. Często też kwiaty potrafią padać w świeżo odnowionych pomieszczeniach. Niby farby teraz są nietoksyczne, bezzapachowe, ekologiczne itp. ale niestety kwiaty i tak chorują.
U mnie po malowaniu, mimo wietrzenia pomieszczenia i nie wstawiania do niego kwiatów od razu - padła piękna olbrzymia karbowana paproć i dwa kwiatki pnące. Pozdrawiam
icoteraz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 13:03   #3854
Phalimanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam wszystkich ponownie!
W końcu zrobiłam zdjęcia wszystkich moich podopiecznych i oto wyniki:
Ostatnio zaczęły mi się storki bardzo rozwijać. Na moim bordowym zauważyłam coś dziwnego. Początkowo wyglądało to na zwykły pęd. Teraz, sama już nie wiem. Zobaczcie same

A to obecna "wiązanka" kwiatów

Oprócz tego mój pech nie zna granic. Ostatnio złamałam cały, cudowny pęd, na którym rosło ok 8 pączków. Naprzeżywałam się jak nigdy!

Mój OBIowski phalek rośnie jak na drożdżach - wypuścił dwa pędy i już pojawiają się pączusie.

Ten mały, co rośnie na dole, nie ruszył z miejsca w ogóle! Ma narazie tylko dwa korzonki. Co mam z tym zrobić?

Z kolei gigant giełdowy już kwitnie! Pierwsze zdjęcie przed kwitnięciem, drugie już jego kwiat.


A teraz reszta mych storczyków:
krówka

limonkowo-różowy

nakrapiany, limonkowy-bardziej różowy

To wszystko! Jutro jadę na giełdę. Wiem, że to niekorzystny czas na kupywanie storczyków, ale zobaczymy. Może uda mi się coś upolować...

Edytowane przez Phalimanka
Czas edycji: 2010-12-26 o 13:06
Phalimanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 17:22   #3855
lores
Przyczajenie
 
Avatar lores
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam dziewczyny, macie przepiękne kwiatki. Ja niestety mam chyba złą rękę do orchidei ale tak mi ten kwiat wjechał na ambicję, że muszę po prostu go "utrzymać przy życiu" minimum przez rok ale tu się pojawił problem. Otóż biała orchidea ślicznie mi zakwitła niestety niektóre pączki porobiły się żółte i boję się, co to może oznaczać. Plus nie do końca podobają mi się korzenie w tym kwiatku, tak więc bardzo Was proszę o pomoc
To są te nieszczęsne żółte pączki







A to zdjęcia korzeni.




Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady
lores jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 17:29   #3856
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez lores Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, macie przepiękne kwiatki. Ja niestety mam chyba złą rękę do orchidei ale tak mi ten kwiat wjechał na ambicję, że muszę po prostu go "utrzymać przy życiu" minimum przez rok ale tu się pojawił problem. Otóż biała orchidea ślicznie mi zakwitła niestety niektóre pączki porobiły się żółte i boję się, co to może oznaczać. Plus nie do końca podobają mi się korzenie w tym kwiatku, tak więc bardzo Was proszę o pomoc
To są te nieszczęsne żółte pączki







A to zdjęcia korzeni.




Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady
Co do pączków to u mnie to samo się działo. na początku myślałam że storczyk choruje ale poszperałam i znalazłam na necie że po prostu mu zimno teraz, więc wzięłam storczyka odsunęłam od zimnej szyby i skierowałam go bardziej nad kaloryfer i już nic się z nim nie dzieje. możne i ty tak spróbuj. a co do korzeni to nie mam pojęcia.
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 19:19   #3857
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

korzenie mogą być takie od kranówki jeśli taką wodą je podlewasz
breda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 20:55   #3858
lores
Przyczajenie
 
Avatar lores
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez breda Pokaż wiadomość
korzenie mogą być takie od kranówki jeśli taką wodą je podlewasz
tak właśnie kranówką je podlewam, a czy nie powinno się tego robić?
lores jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 21:16   #3859
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez lores Pokaż wiadomość
tak właśnie kranówką je podlewam, a czy nie powinno się tego robić?
ja także podlewam kranową wodą i część storków ma takie korzenie, cześć nie. Jak rosną nowe to stare i brzydkie wycinam
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 06:20   #3860
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

witam.
mam pytania odnośnie 2 z moich kwiateczków, a widzę ze Wy doświadczone ogrodniczki to mi może doradzicie, mianowicie...
*od czego mogą brązowieć liście na brzegach? nic nie robię nowego koło kwiatka, a listki brązowieją. nie wiem czemu, czy to przez pogodę? kwiaty ma takie piękne jakie miał, korzenie też, tylko te liście
*i jeszcze odnośnie białego storczyka, kwitł poł roku na 2 łodygach, teraz zrzucił kwiatki i jedna łodyga jest zielona a druga uschła, czy to tak ma być że jedna jest ok a druga usycha? co z nią zrobić?
z góry dziękuję
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 07:46   #3861
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

co do liści wrzuć zdjęcie bo tak opisowo to cięzko stwierdzić. mój sabotek też dostaje brązowych liści - na razie to co brązowieje obcinam i zasypuje cynamonem ale chyba podleje wodą z topsinem bo mam wrażenie że to jaki grzyb albo inna cholera... a co do pędów - tak się może dziać że jeden pęd żyje a drugi usycha
breda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 08:39   #3862
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

wrzucam... mi się wydaje, ze to się coś niedobrego zaczyna z nim dziać...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03066.jpg (78,1 KB, 50 załadowań)
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 11:22   #3863
Holly Nieduża
Zakorzenienie
 
Avatar Holly Nieduża
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 788
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

a mi żółcieją i gniją korzenie, co robić i jaka może być tego przyczyna ? dodam, że chyba nie jest zbyt często podlewany, bo tak średnio raz w tygodniu wodą przegotowaną z odżywką.
__________________
Holly Nieduża jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 15:09   #3864
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

a nie stoi może gdzieś na mocnym słońcu / nad kaloryferem / przykleony do zimnej szyby? ja bym to na wszelki wypadek ucieła i rankę zasypała cynamonem
breda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 17:59   #3865
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez breda Pokaż wiadomość
a nie stoi może gdzieś na mocnym słońcu / nad kaloryferem / przykleony do zimnej szyby? ja bym to na wszelki wypadek ucieła i rankę zasypała cynamonem
no własnie nie, stoi w miejscu w którym stał cały czas, nic nie zmieniałam, dlatego też się zdziwilam, że coś się zaczyna dziać... no nic obetnę to dzięki
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 19:18   #3866
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Podlewanie raz w tyg w okresie zimowym może być za częste, a korzenie zwyczajnie będą gnić.

Ta zmiana na liściu nie podoba mi się jest objawem albo jakiejś choroby albo niewłaściwej uprawy. Ja bym liść obcięła i dodatkowo storczyka opryskała bioseptem.
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png

kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 09:07   #3867
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

lores - mam ten sam problem, storczyk stoi na oknie, po przekwitnięciu puścił nowe pączki, 2 pierwsze pięknie się rozwinęły trzeci zrobił się żółty i odpadł, czwarty pączek też zrobił się żółty i odpadł dzisiaj wieczorem. Trochę mnie to zasmuciło - to mój pierwszy storczyk i nie chcę żeby się zmarnował
Druga sprawa - od korzenia puszcza mi takiego zielonego pędzika, który pni się do góry, ma już ok 10cm, czy to jest kolejna łodyżka?
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 09:27   #3868
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
wrzucam... mi się wydaje, ze to się coś niedobrego zaczyna z nim dziać...
Zgadzam się z kasia_tomeq. Mi też się te liście nie podobają, obetnij go, posyp rankę cynamonem lub węglem aptecznym jak ja robie, i opryskaj bioseptem lub biochikolem (chyba tak to się piszę) ze 3 razy co 10dni, podlewaj dopiero jak korzenie w doniczce zrobią się "srebrne" bo może zgnić

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
lores - mam ten sam problem, storczyk stoi na oknie, po przekwitnięciu puścił nowe pączki, 2 pierwsze pięknie się rozwinęły trzeci zrobił się żółty i odpadł, czwarty pączek też zrobił się żółty i odpadł dzisiaj wieczorem. Trochę mnie to zasmuciło - to mój pierwszy storczyk i nie chcę żeby się zmarnował
Druga sprawa - od korzenia puszcza mi takiego zielonego pędzika, który pni się do góry, ma już ok 10cm, czy to jest kolejna łodyżka?
Baby Lu wstaw fotkę, to może być pędzik jak i korzeń powietrzny, korzeń jest bardziej srebrny jaśniejszy, nie wiem jak to opisać, najlepiej jakby było zdjęcie, a co do pączkow to taka to pora roku, jeśli niedawno go kupiłaś to mógł zmarznąć w sklepie lub w transporcie, mogło go też zmrozić przy zimnym oknie, one nie lubią zimna, przeciągów itp.
Można powiedzieć że są jak faceci, lubią mieć ciepło, wilgotno i ciasno
Ciepło-wiadomo, wilgotno-powietrze 80% wilgotności, i ciasne doniczki dlatego nie przesadza się ich zbyt często i do jak najmniejszych doniczek
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 10:40   #3869
Olus_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 65
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

" Można powiedzieć że są jak faceci, lubią mieć ciepło, wilgotno i ciasno "
Przegenialny tekst
Olus_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 10:43   #3870
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Mam go od wakacji, cały czas stał w tym samym miejscu, może faktycznie to wina temperatury, zdejmę go z okna.

Zdjęcia pędu (wydaje mi się, że to łodyżka):




__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.