Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-16, 11:20   #1
oluni@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 5

Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej


Nie jestem grubasem, od paru lat ćwiczę intensywnie glównie z kasetami Cindy. Od miesiąca jeżdżę godzinę dziennie na rowerku stacjonarnym. Niestety, nadmiar taknki tłuszczowej jest nie do zwalczenia. W moim przypadku chodzi o brzuch i nogi. Dietę stosuję od 2 miesięcy 800-1000 kcal. Mam 163 wzrostu i 63 kilo wagi, kość raczej średnią. Proszę dziewczyny, którym skutecznie udało sie spalić tkankę tłuszczową, schudnąć i odtłuścić nogi i brzuch, o rady. Za parę miesięcy wychodze za mąż i nie chce wygladać w noc poslubną jak kulka śniegowa !
oluni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 11:35   #2
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej

A próbowałaś skontaktować się z dietetykiem? Ja dzięki pomocy mojej znajomej schudłam około 10 kg. To że jesz tylko 1000 kalorii może być za mało by schudnąć: dietetyk dobrałby Ci odpowiednie dla Ciebie składniki diety, tak byś nie czułasię głodna a dieta była przyjemna.
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 11:46   #3
Małgosia.O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 121
Re: Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Nie jestem w tym temacie zbyt zorientowana, również dużo się ruszam, kiedyś nawet trenowała. Moja jedna rada to byś nie obciążała nóg rowerem, gdyż to bardzo rozbuduje Ci nogi (tego nie widać, ale takie mięśnie są ciężkie potem to odchudzenia). Kiedyś pracowałam w Wiedniu roznosząc dwa miesiące ulotki po kamienicach i od chodzenia po schodach miałam świetny tyłek i uda. Polecam!
Małgosia.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 11:50   #4
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Po pierwsze spokojnie, Twojemu narzeconemu najwyrazniej ten nadmiar nie przeszkadza. Dietetyk to dobry pomysl. Pamietaj, ze jesli roznica miedzy spalaniem a dostarczaniem kalorii bedzie zbyt duza, organizm bedzie sie wsciekle bronil przed utrata kazdego grama tluszczu (i przemiana materii jeszcze bardziej sie spowolni).
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 11:59   #5
oluni@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 5
Re: Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Dzięki dziewczyny. Jestem ze szczecina, chetnie skorzystałabym z porad dietetyka, ale szczerze mówiąc ani ja ani nikt z moich znajomych nigdy nie korzystał z usług takowego. Jak Wy, znalazłyście swojego ? Czym sie kierowałyście ? A tak na marginesie, pewnie że nie przeszkadza narzeczonemu, w końcu mam też inne walory hihihi
oluni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 12:03   #6
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Ja jak juz pisałam skorzystałam z pomocy znajomej, która jest dietetykiem. "Zapisała" mi dietę dopasowaną do mojej grupy krwi, wypytując mnie jednocześnie o moje preferencje smakowe.
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 10:58   #7
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Mozliwe, że własnie zbyt restrykcyjne ograniczenia kaloryczności Twojej diety sprawiają, że trudno Ci schudnąć-spowalniasz swoją przemianę materii, a więc ciało potrzebuje mniej energii do tego, żeby funkcjonować. Ergo-mniej spalasz i wolniej chudniesz. Może być też tak, że nie do końca się orientujesz w tym co dokładnie jesz-w takim wypadku warto prowadzić dzienniczek żywieniowy i wrzucić kilka dni na forum, to pomożemy Ci policzyć, czy faktycznie jesz te 800-1000 kcal. Przypuszczam jednak, że raczej spowolniłaś sobie przemianę materii i stąd problem. Jesli chodzi o Twój konkretny problem-brzuch i nogi to polecam bieganie i pływanie, a także długie marsze. Proponuję też na jakiś czas zmienić dotychczasową formę ruchu i zastąpić ją czymś nowym-takie zmiany zaskakują organizm i wtedy wydatkuje więcej energii, bo po prostu nie jest przyzwyczajony do nowej formy ruchu. Zresztą warto chyba przełamać rutynę
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.