Mamusie marcowe 2018 cz. 2 - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-23, 11:29   #1801
karolka_boroweczka
Raczkowanie
 
Avatar karolka_boroweczka
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 386
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj wychodzę ze szpitala

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Super
karolka_boroweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:33   #1802
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
to prawo tak mówi, że jak jest drugie dziecko to pierwsze może do przedszkola chodzić na 15h tylko? ciekawią mnie te zagadnienia, jak to wygląda w innych krajach. np. w Belgii wiem, że urlop macierzyński trwa tylko 3 miesiące i potem kobieta wraca do pracy, a dziecko idzie do żłobka
Kazda gmina decyduje sama ile godzin dzieci moga chodzic do przedszkola jesli rodzic jest na urlopie rodzicielskim albo bezrobociu. Przedszkola sa gminne, co ciekawe nawet prywatne sa finansowane przez gmine, wiec tam tez sa te same zasady. W wiekszosci miejsc jest to 15 godzin tygodniowo. W nielicznych miastach jest wiecej 20-25. W Sztokholmie do jesieni bylo 30, a teraz usuneli ograniczenia. U mnie jest 15 przy urlopie rodzicielskim, a wedlug potrzeb przy bezrobociu (trzeba pisac podanie). No i u mnie ograniczenie wchodzi z miesiecznym opoznieniem, czyli przez pierwszy miesiac z noworodkiem corka moze chodzic troche dluzej z czego sie bardzo ciesze. Z innych ciekawostek - oficjalnie nie mozna wziac sobie dnia wolnego i wyslac dziecka do przedszkola. Jak masz urlop, dziecko ma byc z toba. Oczywiscie ludzie kombinuja, bo rzadko ktos to sie sprawdza

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Za to lubię wyskoczyc na weekend gdzieś do spa, no i ja ogólnie wydaje dużo pieniędzy niestety Często na nową torebkę czy buty, ale też nie mogę się powstrzymać przed zakupami dla młodego
W spa nie bylam nigdy, choc ostatnio coraz czesciej mi sie marzy A z butami i torebkami to tak mialam przed corka, teraz kupuje tylko jak juz mi sie stare naprawde rozpadaja. Tak naprawde jedyne co po urodzeniu corki zaczelam dla siebie czesciej kupowac, to ubrania sportowe, bo dopiero przy dziecku odkrylam jak dobrze mi robia treningi, zwlaszcza bieganie
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:36   #1803
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Chyba dzisiaj wezmę się za czytanie składu bo dzisiaj kapałam się w takim mocno aromatyzujacym płynie Załącznik 7203836

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma dramatu dobrze ze nie ma oleju sojowego (tego unikamy a jest w bardzo wielu maslach do ciala i peelingach- soja ma silne wlasciwosci uczulajace). Oczywiście jest chemia standardowa. Niefajne ogolnie jest polaczenie peg-18 i fenoksyetanol- tego powinno sie unikać. Jezeli juz to albo fenoksyetanol albo peg. Jezeli np chodzi o parabeny- nie ma konkretnych badan ktore wskazywalyby na ich super szkodliwe dzialanie. Wiecej w tym marketingu niz prawdy. Na wszystkie informacje trzeba nalozyc "filtr". Pamietajcie tez ze sporo "szkodliwosci" kosmetykow stosowanych w ciazy to ich dzialanie przebarwiajace. Niekoniecznie chodzi o wplyw na plod. Czesciej to dzialanie alergizujace albo przyczyniajace sie do powstawania przebarwień

A no i pilnujcie sie z malowaniem paznokci normalnymi lakierami. Zawieraja formaldehyd i toluen. Dobrze jest poszukac takich ktore nie maja ich w składzie (TBS na pewno ma). Lakiery tez moga uczulac- jak pojawi sie znikad wysypka i podraznienie w okolicy ust i oczu a pomalowalyscie wczesniej paznokcie to trzeba szybko zmyc lakier i go wywalic do śmieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez asiula1306
Czas edycji: 2017-08-23 o 11:40
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:41   #1804
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Selina,

Z kosmetykami to zależy jak bardzo chcecie być restrykcyjne. Na blogu srokao.pl jest lista substancji niewskazanych i zabronionych w ciąży i podczas karmienia.
Ostrzegam, że jak to przeczytacie, to nie będziecie miały się czym posmarować, bo każdy drogeryjny kosmetyk coś z tej listy zawiera.
Ale to jest tak, że każda z nas ma swój rozsądek i sama musi zadecydować
parapet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:43   #1805
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj wychodzę ze szpitala

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Super
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:43   #1806
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
Selina,

Z kosmetykami to zależy jak bardzo chcecie być restrykcyjne. Na blogu srokao.pl jest lista substancji niewskazanych i zabronionych w ciąży i podczas karmienia.
Ostrzegam, że jak to przeczytacie, to nie będziecie miały się czym posmarować, bo każdy drogeryjny kosmetyk coś z tej listy zawiera.
Ale to jest tak, że każda z nas ma swój rozsądek i sama musi zadecydować
Srokao jest mega spoko ale gdzies mi mignela jakas strona o kosmetykach w ciazy... ekorodzice albo cos podobnego. No i na wizazu w składach czesto jest napisane czy skladnik jest bezpieczny dla kobiet w ciazy ale nie wiem czy lrzy każdym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:45   #1807
ScarlettO
Wtajemniczenie
 
Avatar ScarlettO
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tara
Wiadomości: 2 651
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj wychodzę ze szpitala

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
super

Cytat:
Napisane przez Pannkaka Pokaż wiadomość
Kazda gmina decyduje sama ile godzin dzieci moga chodzic do przedszkola jesli rodzic jest na urlopie rodzicielskim albo bezrobociu. Przedszkola sa gminne, co ciekawe nawet prywatne sa finansowane przez gmine, wiec tam tez sa te same zasady. W wiekszosci miejsc jest to 15 godzin tygodniowo. W nielicznych miastach jest wiecej 20-25. W Sztokholmie do jesieni bylo 30, a teraz usuneli ograniczenia. U mnie jest 15 przy urlopie rodzicielskim, a wedlug potrzeb przy bezrobociu (trzeba pisac podanie). No i u mnie ograniczenie wchodzi z miesiecznym opoznieniem, czyli przez pierwszy miesiac z noworodkiem corka moze chodzic troche dluzej z czego sie bardzo ciesze. Z innych ciekawostek - oficjalnie nie mozna wziac sobie dnia wolnego i wyslac dziecka do przedszkola. Jak masz urlop, dziecko ma byc z toba. Oczywiscie ludzie kombinuja, bo rzadko ktos to sie sprawdza
oo to ciekawe z tym urlopem to też ciekawe. co kraj to inne zwyczaje

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Nie ma dramatu dobrze ze nie ma oleju sojowego (tego unikamy a jest w bardzo wielu maslach do ciala i peelingach- soja ma silne wlasciwosci uczulajace). Oczywiście jest chemia standardowa. Niefajne ogolnie jest polaczenie peg-18 i fenoksyetanol- tego powinno sie unikać. Jezeli juz to albo fenoksyetanol albo peg. Jezeli np chodzi o parabeny- nie ma konkretnych badan ktore wskazywalyby na ich super szkodliwe dzialanie. Wiecej w tym marketingu niz prawdy. Rownie szkodliwe sa konserwanty a tych nikt z firm kosmetycznych nie unika. Na wszystkie informacje trzeba nalozyc "filtr". Pamietajcie tez ze sporo "szkodliwosci" kosmetykow stosowanych w ciazy to ich dzialanie przebarwiajace. Niekoniecznie chodzi o wplyw na plod. Czesciej to dzialanie alergizujace albo przyczyniajace sie do powstawania przebarwień

A no i pilnujcie sie z malowaniem paznokci normalnymi lakierami. Zawieraja formaldehyd i toluen. Dobrze jest poszukac takich ktore nie maja ich w składzie (TBS na pewno ma). Lakiery tez moga uczulac- jak pojawi sie znikad wysypka i podraznienie w okolicy ust i oczu a pomalowalyscie wczesniej paznokcie to trzeba szybko zmyc lakier i go wywalic do śmieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Mozesz spokojnie uzywac. Najczesciej to sa peelingi cukrowe lub solne z olejami. Nie rob mocnego masazu tylko delikatny, lzejszy niz poza ciążą, szczegolnie na brzuchu. Unikaj kosmetykow z kwasami, witamina A i kofeina (m.in kosmetyki typowo antycellulitowe i ujędrniające). Nie uzywaj olejkow eterycznych (np do kąpieli) bo moga bardzo silnie uczulic. Wszyscy radza uzywac kosmetykow naturalnych- mozna probowac ale czesto ich sklad jest tak "inny" od tego co zazwyczaj stosujemy ze organizm reaguje alergią. Wiec ostroznie i powoli. Do peelingu ciala i twarzy polecam mydelko savon noir ale koniecznie trzeba zrobic probe uczuleniowa. Pamietaj ze peeling na skorze jest krótko, od razu go zmywasz. Wieksza uwage trzeba zwrocic na kosmetyki ktore zostają na skórze- balsamy, kremy do twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oo dzięki, dużo informacji posiadasz
to ja tym bardziej bede musiała przejrzeć kosmetyki, bo mam takie z niższej pólki, nigdy alergii ani podrażnień nie miałam. no ale wiadomo, że składy mogą być różne.
ScarlettO jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 11:48   #1808
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
super

oo to ciekawe z tym urlopem to też ciekawe. co kraj to inne zwyczaje





oo dzięki, dużo informacji posiadasz
to ja tym bardziej bede musiała przejrzeć kosmetyki, bo mam takie z niższej pólki, nigdy alergii ani podrażnień nie miałam. no ale wiadomo, że składy mogą być różne.
3/4 swojej kariery zawodowej przepracowalam w branzy kosmetycznej i zrobilam rok studium kosmetycznego ale tam wiedzy skladnikowej nie za bardzo zaznalam A na pewno nie pod katem kobiet w ciazy. Zabiegi- tak, ciaza jest przeciwwskazaniem do prawie kazdego takze jak bede mogla pomóc to walic jak w dym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:56   #1809
ScarlettO
Wtajemniczenie
 
Avatar ScarlettO
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tara
Wiadomości: 2 651
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
Selina,

Z kosmetykami to zależy jak bardzo chcecie być restrykcyjne. Na blogu srokao.pl jest lista substancji niewskazanych i zabronionych w ciąży i podczas karmienia.
Ostrzegam, że jak to przeczytacie, to nie będziecie miały się czym posmarować, bo każdy drogeryjny kosmetyk coś z tej listy zawiera.
Ale to jest tak, że każda z nas ma swój rozsądek i sama musi zadecydować
nie ma co też popadać w paranoję tak to też np. z wkładek powinno się zrezygnować, bo robione są z bawełny super przetworzonej i już były badania, że wkładki i podpaski nie są na zdrowe itp. na dłuższą metę. także cóż... rozsądek we wszystkim trzeba zachować
ScarlettO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:59   #1810
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
nie ma co też popadać w paranoję tak to też np. z wkładek powinno się zrezygnować, bo robione są z bawełny super przetworzonej i już były badania, że wkładki i podpaski nie są na zdrowe itp. na dłuższą metę. także cóż... rozsądek we wszystkim trzeba zachować
Z jedzenia tez trzebaby bylo zrezygnowac bo jest w nim duzo chemii. Do wszystkiego trzeba podejsc rozsądnie, bez paranoi zreszta skora tez nie ma takiego latwego przenikania. To musza byc naprawde duze ilosci zeby to fest zaszkodziło. Tym bardziej ze badan na kobietach w ciazy sie nie prowadzi i ten szkodliwy wplyw jest "hipotetyczny"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:29   #1811
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to jest z kosmetykami w ciąży? sprawdzacie składy tych, co macie w domu?
Nie

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Pannkaka Pokaż wiadomość
To pewnie male pocieszenie, ale nam na przyklad odeszly wszystkie wydatki typu kino, restauracje, wieczorne wyjscia. Po prostu odpuszczasmy tego typu rzeczy na razie. Nie mamy z kim dzieci zostawic, nie chcemy niani na razie szukac. Ubran dla siebie prawie nie kupuje, kosmetykow ten nieduzo, ledwo mam czas sie lekko pomalowac, o moich paznokciach lepiej nie wspominac, jak zdaze pociagnac bezbarwnym lakierem to luksus
Mam tak samo ale jakos nie czuje sie gorzej z tego powodu.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 12:30   #1812
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
ano, ja jeszcze w pracy muszę powiedzieć, że będę musiała wyjść, a o ciąży nie wiedzą. najchętniej w ogóle bym nie mówiła no ale będę musiała kiedys...
kiedy chcesz powiedzieć? Po prenatalnych?
u mnie już jakiś czas temu się dowiedzieli

Cytat:
Napisane przez Pannkaka Pokaż wiadomość
To pewnie male pocieszenie, ale nam na przyklad odeszly wszystkie wydatki typu kino, restauracje, wieczorne wyjscia. Po prostu odpuszczasmy tego typu rzeczy na razie. Nie mamy z kim dzieci zostawic, nie chcemy niani na razie szukac. Ubran dla siebie prawie nie kupuje, kosmetykow ten nieduzo, ledwo mam czas sie lekko pomalowac, o moich paznokciach lepiej nie wspominac, jak zdaze pociagnac bezbarwnym lakierem to luksus
Ja osobiście strasznie boję się tego, ze będąc matką przestanę o siebie dbać.
Mam jedną koleżankę, która nie kupuje ubrań bo lepiej kupić coś dla dziecka. Nie maluje się, bo nie ma na to czasu. Włosy ma już siwe, ale jej to nie przeszkadza.
Ja jestem osobą, która lubi o siebie dbać, która lubi szaleć na zakupach i mieć szafę pełną ciuchów, w których nie chodzę i robić ogromne zapasy kosmetyków.
Strasznie jestem ciekawa jak to będzie


Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj wychodzę ze szpitala

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:31   #1813
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie myślałam pod kątem czy mnie stać na dziecko.
To jest bardzo względne pojęcie wg mnie. Dla niektórych będzie ok jeśli starczy na mleko, pieluchy i parę ciuszkow, a dla innych wyznacznikiem tego "ok" będą firmowe ubranka, wózek za 5tys i tego typu rzeczy.]
O wlasnie, ja tez nigdy nie myslalam takimi kategoriami.

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj wychodzę ze szpitala

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Juppi!
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:39   #1814
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Mam aplikację Rossmann, czy da się tam jakoś zaznaczyć, że jestem w ciąży? Mam wpisaną dwójkę dzieci i wydaje mi się, że mogłam gdzieś wpisać, że jestem w ciąży i termin porodu. Teraz nie umiem tego znaleźć. Nie wiem czy coś mi się ubzdurało? Czy nie umiem znaleźć?

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:39   #1815
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj wychodzę ze szpitala

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Ekstra!

Przeczytałam i wracam do pracy! Odezwe się wieczorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:50   #1816
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Mam aplikację Rossmann, czy da się tam jakoś zaznaczyć, że jestem w ciąży? Mam wpisaną dwójkę dzieci i wydaje mi się, że mogłam gdzieś wpisać, że jestem w ciąży i termin porodu. Teraz nie umiem tego znaleźć. Nie wiem czy coś mi się ubzdurało? Czy nie umiem znaleźć?

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Chyba nie, ja nie znalazlam tego. Pewnie tylko przy pierwszej ciazy mozna korzystac ze znizek dla ciezarnych bo teraz mam tylko na produkty dzieciece.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:53   #1817
lisa87
Raczkowanie
 
Avatar lisa87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 303
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Selina, bardzo sie ciesze !

Laski czy wam też juz wraca ochota na seks ? ja przez pierwsze 2 m-ce to absolutnie nie mialam ochoty, wszytkie dolegliwości powodowały że to ostatnia rzecz na jaką bym się zgodziła i TŻ ubolewał a teraz od tygodnia mam juz wiecej siły, nie chce mi sie spać, mam coraz mniej mdłości.
Generalnie wraca mi ochota i nawet wydaje mi sie ze mam lepszą z tego przyjemność niż przed ciążą i nawet wczoraj śniło mi się ze sama sobie robie dobrze
Czytałam że w tym okresie narządy sa bardzo ukrwione i wrażliwe i to dlatego :P
Czy wy też zaczynacie być takie napalone ?
lisa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:57   #1818
motyllek90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 324
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez lisa87 Pokaż wiadomość
Selina, bardzo sie ciesze !

Laski czy wam też juz wraca ochota na seks ? ja przez pierwsze 2 m-ce to absolutnie nie mialam ochoty, wszytkie dolegliwości powodowały że to ostatnia rzecz na jaką bym się zgodziła i TŻ ubolewał a teraz od tygodnia mam juz wiecej siły, nie chce mi sie spać, mam coraz mniej mdłości.
Generalnie wraca mi ochota i nawet wydaje mi sie ze mam lepszą z tego przyjemność niż przed ciążą i nawet wczoraj śniło mi się ze sama sobie robie dobrze
Czytałam że w tym okresie narządy sa bardzo ukrwione i wrażliwe i to dlatego
Czy wy też zaczynacie być takie napalone ?
Ja tak ale mam narazie zakaz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
motyllek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 13:05   #1819
lisa87
Raczkowanie
 
Avatar lisa87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 303
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

jak długo jeszcze masz ten zakaz ? współczuję
lisa87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 13:08   #1820
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez lisa87 Pokaż wiadomość
Selina, bardzo sie ciesze !

Laski czy wam też juz wraca ochota na seks ? ja przez pierwsze 2 m-ce to absolutnie nie mialam ochoty, wszytkie dolegliwości powodowały że to ostatnia rzecz na jaką bym się zgodziła i TŻ ubolewał a teraz od tygodnia mam juz wiecej siły, nie chce mi sie spać, mam coraz mniej mdłości.
Generalnie wraca mi ochota i nawet wydaje mi sie ze mam lepszą z tego przyjemność niż przed ciążą i nawet wczoraj śniło mi się ze sama sobie robie dobrze
Czytałam że w tym okresie narządy sa bardzo ukrwione i wrażliwe i to dlategoCzy wy też zaczynacie być takie napalone ?
Ja od samego początku mam ochotę, tylko co z tego jak nie mogę? mamy zakaz...

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Chyba nie, ja nie znalazlam tego. Pewnie tylko przy pierwszej ciazy mozna korzystac ze znizek dla ciezarnych bo teraz mam tylko na produkty dzieciece.
Mnie się trafiają jakieś kremy itd dla ciężarnych, nawet kwas foliowy miałam w promocji. Tylko miałam nadzieję, że będę miała w miarę do wieku ciąży.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 13:10   #1821
ScarlettO
Wtajemniczenie
 
Avatar ScarlettO
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tara
Wiadomości: 2 651
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Z jedzenia tez trzebaby bylo zrezygnowac bo jest w nim duzo chemii. Do wszystkiego trzeba podejsc rozsądnie, bez paranoi zreszta skora tez nie ma takiego latwego przenikania. To musza byc naprawde duze ilosci zeby to fest zaszkodziło. Tym bardziej ze badan na kobietach w ciazy sie nie prowadzi i ten szkodliwy wplyw jest "hipotetyczny"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedzenie to już w ogóle osobny temat
Cytat:
Napisane przez kasia6713 Pokaż wiadomość
kiedy chcesz powiedzieć? Po prenatalnych?
u mnie już jakiś czas temu się dowiedzieli



Ja osobiście strasznie boję się tego, ze będąc matką przestanę o siebie dbać.
Mam jedną koleżankę, która nie kupuje ubrań bo lepiej kupić coś dla dziecka. Nie maluje się, bo nie ma na to czasu. Włosy ma już siwe, ale jej to nie przeszkadza.
Ja jestem osobą, która lubi o siebie dbać, która lubi szaleć na zakupach i mieć szafę pełną ciuchów, w których nie chodzę i robić ogromne zapasy kosmetyków.
Strasznie jestem ciekawa jak to będzie




tak chciałabym zrobić. ale ogólnie wiem, że raczej będę miała niefajną sytuację z tego powodu. podpisywałam uop w sierpniu, wcześniej pracowałam na zleceniu. jak powiedziałam, że zmieniam pracę to się spytali, co zrobić bym została tutaj to powiedziałam, że warunkiem jest uop. jak negocjowałam te warunki to nie byłam w ciąży i nie podejrzewałam, że będę tak szybko (pcos, niedoczynność, io) i tak ooo stąd najchętniej w ogóle nie mówiłabym o ciązy, ale ona się pewnie niedługo już sama zacznie pokazywać

z tym dbaniem o siebie też się o to obawiam, ostatnio u mnie z tym gorzej, ale to przez brak sił ale czuję się już lepiej wiec mam nadzieje, ze bedzie lepiej i pod tym wzgledem

Cytat:
Napisane przez lisa87 Pokaż wiadomość
Selina, bardzo sie ciesze !

Laski czy wam też juz wraca ochota na seks ? ja przez pierwsze 2 m-ce to absolutnie nie mialam ochoty, wszytkie dolegliwości powodowały że to ostatnia rzecz na jaką bym się zgodziła i TŻ ubolewał a teraz od tygodnia mam juz wiecej siły, nie chce mi sie spać, mam coraz mniej mdłości.
Generalnie wraca mi ochota i nawet wydaje mi sie ze mam lepszą z tego przyjemność niż przed ciążą i nawet wczoraj śniło mi się ze sama sobie robie dobrze
Czytałam że w tym okresie narządy sa bardzo ukrwione i wrażliwe i to dlatego :P
Czy wy też zaczynacie być takie napalone ?
tak i przyjemność też większa niż przed ciążą
ScarlettO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 13:33   #1822
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez lisa87 Pokaż wiadomość
Selina, bardzo sie ciesze !

Laski czy wam też juz wraca ochota na seks ? ja przez pierwsze 2 m-ce to absolutnie nie mialam ochoty, wszytkie dolegliwości powodowały że to ostatnia rzecz na jaką bym się zgodziła i TŻ ubolewał a teraz od tygodnia mam juz wiecej siły, nie chce mi sie spać, mam coraz mniej mdłości.
Generalnie wraca mi ochota i nawet wydaje mi sie ze mam lepszą z tego przyjemność niż przed ciążą i nawet wczoraj śniło mi się ze sama sobie robie dobrze
Czytałam że w tym okresie narządy sa bardzo ukrwione i wrażliwe i to dlatego
Czy wy też zaczynacie być takie napalone ?
U mnie to jeszcze nie ten etap

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Smigam do sklepu bo bede robic nalesniki z nutella i bananami (to przez was ta nutella!)
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 13:40   #1823
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj wychodzę ze szpitala

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Super!

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Mam tak samo ale jakos nie czuje sie gorzej z tego powodu.
No wlasnie to jest najlepsze

Cytat:
Napisane przez kasia6713 Pokaż wiadomość
Ja osobiście strasznie boję się tego, ze będąc matką przestanę o siebie dbać.
Mam jedną koleżankę, która nie kupuje ubrań bo lepiej kupić coś dla dziecka. Nie maluje się, bo nie ma na to czasu. Włosy ma już siwe, ale jej to nie przeszkadza.
Ja jestem osobą, która lubi o siebie dbać, która lubi szaleć na zakupach i mieć szafę pełną ciuchów, w których nie chodzę i robić ogromne zapasy kosmetyków.
Strasznie jestem ciekawa jak to będzie

Ograniczone zakupy tlumacze sobie checia bardziej minimalistycznego stylu zycia, mniej ciuchow, ale lepszej jakosci. Mniej zakupow, ale wiecej czasu dla rodziny. W tej chwili to dla mnie dziala Nie czuje sie zaniedbana, ale definicja zadbania troche mi sie zmienila. No dobrze, przez pierwsze 3-4 miesiace zycia corki bylam zaniedbana, pierwsze 2 miesiace bylo na granicy depresji... ale potem juz tylko lepiej

Cytat:
Napisane przez lisa87 Pokaż wiadomość
Selina, bardzo sie ciesze !

Laski czy wam też juz wraca ochota na seks ? ja przez pierwsze 2 m-ce to absolutnie nie mialam ochoty, wszytkie dolegliwości powodowały że to ostatnia rzecz na jaką bym się zgodziła i TŻ ubolewał a teraz od tygodnia mam juz wiecej siły, nie chce mi sie spać, mam coraz mniej mdłości.
Generalnie wraca mi ochota i nawet wydaje mi sie ze mam lepszą z tego przyjemność niż przed ciążą i nawet wczoraj śniło mi się ze sama sobie robie dobrze
Czytałam że w tym okresie narządy sa bardzo ukrwione i wrażliwe i to dlatego :P
Czy wy też zaczynacie być takie napalone ?
Mi nigdy ochota nie przeszla, tzn zmienia mi sie w ciagu dnia. Rano, w ciagu dnia, kiedy nie mdli mnie za bardzo i jeszcze nie padam, jak najbardziej, tylko wtedy jestem w pracy... Jak juz corka zasnie wieczorem zazwyczaj mdli mnie i padam, wiec juz niekoniecznie Szkoda, ze maz w innym miescie pracuje, nie ma go pod reka w dobrych momentach
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 13:48   #1824
Lenka_007
Zakorzenienie
 
Avatar Lenka_007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 310
GG do Lenka_007
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Ale jestem zła Zamówiliśmy stół i krzesła. Mąż dzwonił do tej firmy w poniedziałek kiedy będzie dostawa i mu powiedzieli że jeszcze nie wiedzą jak się transport rozłoży ale powinno być w środę lub czwartek. i żeby się nie martwić bo kierowca zadzwoni dzień wcześniej i poinformuje. Nie zadzwonili wczoraj więc stwierdziliśmy ze pewnie jutro przyjadą i na dzisiaj nikogo nie szukałam żeby mi te meble wniósł na czwarte piętro. I zaczęłam tego kierowce prosić że jestem w ciąży że mu zapłacę, ale żeby mi pomógł. To mi tylko powiedział że jest już spóźniony do następnego klienta...
__________________
Lenka_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:00   #1825
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lenka_007 Pokaż wiadomość
Ale jestem zła Zamówiliśmy stół i krzesła. Mąż dzwonił do tej firmy w poniedziałek kiedy będzie dostawa i mu powiedzieli że jeszcze nie wiedzą jak się transport rozłoży ale powinno być w środę lub czwartek. i żeby się nie martwić bo kierowca zadzwoni dzień wcześniej i poinformuje. Nie zadzwonili wczoraj więc stwierdziliśmy ze pewnie jutro przyjadą i na dzisiaj nikogo nie szukałam żeby mi te meble wniósł na czwarte piętro. I zaczęłam tego kierowce prosić że jestem w ciąży że mu zapłacę, ale żeby mi pomógł. To mi tylko powiedział że jest już spóźniony do następnego klienta...
No nie zartuj, że on Ci to zostawił na dole???? Takie firmy zazwyczaj mają usługę door to door.
Ja bym mu dokumentu odbioru nie podpisała dopóki by to nie było na gorze. Tym bardziej, ze mieli dać znać kiedy będzie dostawa.
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:02   #1826
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Lenka, nie żartuj, ze sama wniosłaś?
Asiula, czy lekarka jakoś odniosła się do zmiany duphastonu na luteinę przez lekarza na IP?
parapet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:05   #1827
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Ja już po badaniach!
Fasolinka super, ma już 4cm. Serduszko bije i ma się dobrze.
Spróbuję wrzucić zdjęcie zaraz

Z tymi wydatkami to mi się wydaje jest tak, że im więcej zarabiamy tym więcej wydajemy.
Ja teraz bede musiala mega zacisnać pasa bo przedszkole w warszawie drogie a do publicznego raczej się nie dostaniemy tym bardziej, że teraz jestem w ciaży to stwierdza pewnie że i tak będę siedziała w domu.
Tż zarabia super ale on będzie robił opłaty za mieszkanie itp
No i jeszcze do tego dopiero co dostałam nowa prace i zaraz im będę musiała powiedzieć że jestem w ciaży. Jestem na 3 miesiacach próbnych więc mi pewnie nie przedłuża umowy . Jeśli nie to odwieszę swoja działalność żeby mieć jakiś macierzyński...

Ps. Można prosić o zaproszenie do klubu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:05   #1828
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

Cytat:
Napisane przez lisa87 Pokaż wiadomość
Selina, bardzo sie ciesze !

Laski czy wam też juz wraca ochota na seks ? ja przez pierwsze 2 m-ce to absolutnie nie mialam ochoty, wszytkie dolegliwości powodowały że to ostatnia rzecz na jaką bym się zgodziła i TŻ ubolewał a teraz od tygodnia mam juz wiecej siły, nie chce mi sie spać, mam coraz mniej mdłości.
Generalnie wraca mi ochota i nawet wydaje mi sie ze mam lepszą z tego przyjemność niż przed ciążą i nawet wczoraj śniło mi się ze sama sobie robie dobrze
Czytałam że w tym okresie narządy sa bardzo ukrwione i wrażliwe i to dlatego
Czy wy też zaczynacie być takie napalone ?
Boże, jak nadal nie mam 😣😔 dobry sygnał, że to się może odmienić. Mąż się ucieszy. Bo do tej pory była tragedia 😢😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:05   #1829
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

IMG_4214.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:08   #1830
Lenka_007
Zakorzenienie
 
Avatar Lenka_007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 310
GG do Lenka_007
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 2

czaro_dziejkaa tak zostawił na dole, ale już dzwoniliśmy do tej firmy i narobiliśmy rabanu.

parapet no coś ty. nawet nie próbowałam. Dobrze że brat mieszka w tym samym mieście to przyjechał i mi wniósł.
__________________
Lenka_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-14 07:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.