wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 17:41   #1
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127

wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty


zastanawiam sie nad tym czy wykupić sobie karnet na siłownie czy kupić sobie wioślarza i nikt nie umie mi nic doradzić
powiem co ja chce osiągnąć
chciałabym zgubić jakieś 4 kg wyszczuplić brzuch (pozbyć sie wałeczka) no i wyrobić sobie ładne mięśnie brzuszka tak delikatnie wyrzeźbić talię do tego wyszczuplić nogi w łydkach i udach (ile na coś takiego potrzeba czasu)

na co jeszcze jest dobry wioślarz będę wdzięczna za opinie
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 00:28   #2
marilyn121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Jeśli chcesz zgubić tych kilka kilogramów to ćwiczenia na ergometrze będą idealne. Ergometr zmusza do pracy wszelakie mięśnie (od stóp po plecki, ramiona i ręce), pięknie modeluje sylwetkę i do tego jest świetny do ćwiczeń wydolnościowych.
Jeżeli chodzi o czas wyszczuplania nóżek to przyznam, że nie wiem ile może Ci to zająć. Ćwiczenia na ergometrze są dość nudne i na początku bardzo męczące więc nie da się ich wykonywać codziennie.
Zważywszy na ceny ergometrów(dobry kosztuje ok. 4000zł) proponuję Ci kupno karnetu na siłownię. Teraz prawie w każdej siłowni stoi wioślarz więc będziesz mogła na nim ćwiczyć i przy okazji nie padniesz z nudów bo atrakcji będzie o wiele więcej
marilyn121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 17:27   #3
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

no na taki ergometr to mnie na pewno nie stać ja myślałam o takim zwykłym wioślarzy powiedzmy do 300 zł czy on coś mi da jakiś efekt tak samo właśnie zastanawiam sie nad siłownią ale karnet jest i sie kończy a taki sprzęt zawsze będę mieć w domu i kiedy tylko będę chciała będę mogła go użyć
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 19:05   #4
marilyn121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Pogrzebałam na allegro i z tego co widzę to takie ergometry do 300 zł to są strasznie kiepściutkie. Nigdy na takim nie ćwiczyłam ale nie wygląda to zbyt dobrze. Jak często chciałabyś ćwiczyć? Jest jeszcze możliwość wykupienia jednorazowego wejścia na siłownię więc w ten sposób unikniesz przedawnienia karnetu
Nie wiem czy miałaś już jakiś sprzęt domowy,ale ze swoich doświadczeń oraz z doświadczeń wielu osób muszę przyznać, że te sprzęty bardzo szybko się nudzą i prędzej czy później kończą w piwnicy bądź na strychu
marilyn121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 11:50   #5
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Witaj
Ja mam wioślarza,fakt kosztował on 2tysiące ale uwazam ze jest swietnym urzadzeniem,napewno lepszym od rowerka-który wypracowywuje głownie kondycje...tutaz wyrabiasz miesnie nóg pleców rąk,pracuja tez okolice biustu,najwazniejsza jest technika jak wykonujesz cwiczenie oraz tempo.
Te o ktorych piszesz za 300zł...lepiej zrezygnuj.. lepszy bedzie karnet.
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 15:40   #6
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

a czy na wioślarzu wyszczuplę brzuch powiedzmy o jakieś 10 cm bo chce pozbyć sie fałdki i wyrobić sobie lekko zarysowane mięśnie do tego chciałabym wyszczuplić nogi (uda i łydki) i przy okazji żeby mi biust nie zmniejszył się

a co do ćwiczeń to chce ćwiczyć codziennie w miarę możliwości
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 19:46   #7
Patibulaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Hej!


A ile czasu trzeba ćwiczyć dziennie na wioslarzu, aby było widać efekty?Mam w domku takie cacko, podpiera ścianę a kilo przybywa....czas z tym coś zrobić!
Patibulaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 17:58   #8
marilyn121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Przepraszam Was Panie za długą przerwę w pisaniu
Darietto - Fałdka dla wioślarza to nic nadzwyczajnego Z moich doświadczeń skołonna jestem powiedzieć, że wioślarz jest najlepszym ''siłownianym'' sprzętem, który podczas ćwiczeń uruchamia i zmusza do pracy wszystkie nasze mięśnie. Jeżeli ćwiczenia będą wykonywane prawidłowo to mięśnie brzucha i pleców odwalą około 1/3 (może nawet więcej) roboty. Reszta rozkłada się na pozostałe części ciała więc łydki i uda rónież zostają wzmocnione i wyszczuplone.
Pitbulaju - Ciężko jest mi powiedzieć ile czasu wiosłować, ja na ergometrach uczelnianych pływałam na dystans więc przykładowo na rozgrzewkę były to 2 kilometry. Myślę, że na początek, przez powiedzmy 8 serii wystarczy po pół godzinki dziennie. Chyba, że znajdziesz siłę na więcej. Później można stopniowo wydłużyć czas.
A, dziewczyny! Podczas ćwiczeń powolutku, starajcie się wykonywać ćwiczenie płynnie i w miąrę możliwości jednym tempem. Rwanie się tylko obciąża niepotrzebnie stawy i zwiększa zmęczenie.
Pozdrawiam
marilyn121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 22:42   #9
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Chodzę od jakiegoś czasu na siłownię i tak przechodzę koło tego wioślarza, ale nie bardzo mogę się do niego przekonać. Niby próbowałam, ale mam wrażenie, że robię coś nie tak. O czym należy pamiętać w trakcie tego typu ćwiczeń? A może znalazłaby się jakaś uniwersalna instrukcja obsługi?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 04:08   #10
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

o prostych plecach podczas całego ćwiczenia
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 13:04   #11
marilyn121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

O kochane, i znalazłam
Świetny przykład jak ćwiczyć czyli: najpierw odpychamy się nogami, dalej ciągniemy plecami a na koniec dochodzą ręce.

http://www.youtube.com/watch?v=6d6_0shcbKg

Jak Wam się podoba?
marilyn121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 20:23   #12
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

ja też długo nie pisałam ale mam pytanie bo ja mam innego wioślarza zamiast tej linki on ma z boku takie dwa wiosła czy to też daje jakieś efekty ja ćwiczę po 20 minut dziennie dziś np zrobiłam 30
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 23:09   #13
marilyn121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Aaa, więc jednak kupiłaś
A ćwiczenie na nim, poza tym, że sprzęt ciutkę inny, wygląda podobnie do tego na filmiku? Jeżeli tak to efekty na pewno będą podobne
marilyn121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 03:22   #14
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

nie ma znaczenia jak wyglądają wiosła
liczy się intensywność i długość oraz oczywiście dieta i trening silowy, bo same aeroby to błąd
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 19:01   #15
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

wkleiłabym zdjęcie tego wioślarza ale nie mogę nic w necie znaleźć ćwiczy sie na nim podobnie do tego jakby łódką płynąć
co do mojej intensywności to w instrukcji jest napisane żeby robić wolno i nie za długo od razu na początek niby 10 min a ja i tak robie więcej nie raz 20 30 albo i 40 min tylko ja mam dość mocne mięśnie brzucha i po takich ćwiczeniach to nic poza zmęczeniem nie czuje
a co do innych ćwiczeń to coś jeszcze mogę robić żeby osiągnąć to co pisałam na samym początku
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 09:08   #16
trening
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 27
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

hello
czy ktos tu jeszcze zaglada?
trening jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 14:20   #17
Hrabina Dracula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

odświeżam. Byłam z chłopakiem na siłowni /miał zly dzień i musiał się wypocić/. I próbowałam ergometru. Całkiem fajnie. Przydałoby mi się trochę wyrzeźbić ciało. Waga prawidłowa, ale się wszystko trzęsie jak idę;p Jakie są wasze doświadczenia??
Hrabina Dracula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 19:13   #18
Betina80
Raczkowanie
 
Avatar Betina80
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kowalewo Pomorskie
Wiadomości: 33
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Up Czy ktoś tutaj ćwiczy na wioślarzu i może podzielić się doświadczeniami? Zaczynam moją przygodę z ergometrem. Widzę, że podniósł mi się biust. Ręce też bardziej umięśnione. Ale czy da się na nim spalić tłuszcz na pupie i udach???
Betina80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 08:19   #19
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Cytat:
Napisane przez Betina80 Pokaż wiadomość
Up Czy ktoś tutaj ćwiczy na wioślarzu i może podzielić się doświadczeniami? Zaczynam moją przygodę z ergometrem. Widzę, że podniósł mi się biust. Ręce też bardziej umięśnione. Ale czy da się na nim spalić tłuszcz na pupie i udach???

Tłuszcz pali się równomiernie z całego ciała , bez względu z jakiej przyczyny.

Ergometr super ! Można robić aeroby, można siłowo, można interwały ustawić.
Czyli można skonstruować sobie pełen cykl tygodniowy zróżnicowanego treningu, który będzie dopasowany pod predyspozycje i potrzeby.
Genialne urządzenie.
Ale poproś kogoś doświadczonego, żeby Cię skorygował jak na tym pracować i to nie raz, a popilnował kilka razy z rzędu, bo to nie jest ani łatwe, ani intuicyjne, łatwo uszkodzić plecy.
Łatwo też "machać się" bez większego sensu- szkoda siły i czasu.
Faza ciągnięcia to jedno, faza powrotu jest tak samo ważna i ma swoje zasady i w dużej mierze przekłada się na to jak skuteczna jest faza ciągnięcia. Ćwiczenie na ergometrze jest bardzo wymagające technicznie
Po pracy na ergometrze, konieczna sesja łagodnego rozciągania i rozluźniania (stretching) , z naciskiem na odcinek lędźwiowy kręgosłupa i otwieranie klatki piersiowej.

Ergometr też ładnie potrafi pokazać jak z naszą ogólną kondycja i siłą. Prosty test: minimum sprawności to utrzymać 3 x po 3 minuty/30 sekund przerwy, minimum średnią ilość watów, wynikającą z pomnożenia masy ciała x 3 (dla pań) minimum dla panów to masa x 3,5.

Czyli pani 60 kg, powinna utrzymać średnią minimum 180 wat przez 3 x 3 minuty w odstępach 15 do 30 sekund miedzy sesjami.
pan 60 kilo - minimum średnią 210 wat j.w.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-04, 08:42   #20
alltemmeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 4
Dot.: wioślarz- na co dobry czy ktoś ma po jakim czasie widac efekty

Wioślarz magnetyczny - https://allegro.pl

Edytowane przez alltemmeee
Czas edycji: 2022-01-21 o 07:33
alltemmeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-04 09:42:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.