kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-05, 22:26   #1
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784

kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz


witam ja mam parę pytań mam nadzieje ze znajde tu odpowiedzi a wiec
1. mam 173 cm wzrostu i 65 kilogramy wagi -czy ona jest prawidlowa?? Jesli nie to jaka powinna byc prawidlowa waga i jakie wymiary (rzecz jasna mniej wiecej nikt nie jest taki sam)
2.Czy sa jakies cudowne srodki oprocz nżt (nie zryj tyle) na spalenie tłuszczyku z brzuszka ?? jesli tak to jakie ??
3.ostanio cwiczylam aby miec ładny bruszek niestety nie widze efektow no i przerwalam cwiczonka (brak samozaparcia)
Czy sa jakies ksuteczne cwiczenia oprocz brzuszkow na ładny w miare płaski brzuszek ???
chodzi o domowe ćwiczonka ...
4. jakie brzuch lubi jedzonko ..co jesc aby szybciej byly efekty aby tlluszczyku bylo mniej ??

Wiem ze odpowiedzi na moje pytania jest wiele czytalam ..ale jednak kazdy z nas woli przeczytac odpowidzi na konkretne nurtujące pytania ...
Dziekuje z gory
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-06, 12:09   #2
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz

Witaj może cię to zainteresuje
Tutaj możesz sobie sprawdzić odpowiednią wagę: http://www.samozdrowie.pl/karnet_new...3890af7017490f
Tu jest kalkulator spalania kalori- dowiesz się ile spalisz kalorii w danym czasie w danym rodzaju aktywności:
http://www.przychodnia.pl/kalorie/ka...?s=3&d=21&p1=0
Co do ćwiczeń oprócz brzuszków to napewno ładnie rzeźbią "nozyce" poszukaj na googlach albo/i tutaj w archiwum ponieważ jest tego dużo sama będziesz mogła sobie wybrać
Może to niedużo co napisałam ale napewno ci tu jeszcze doradzą Pozdrawiam
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-06, 12:59   #3
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Re: kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz

Warto jeść produkty zawierające dużo błonnika - działa on "wymiatająco", jedzenie nie zalega w brzuchu i nie jest on napęczniały.
Jeśli masz tłuszcz na brzuchu, to co 2 dni wykonuj jakieś ćwiczenia kardio, na jego spalenie. Najlepiej ok. godziny.
W pozostałe dni wykonuj ćw wzmacniające. Ważne, żeby były urozmaicone, na wszystkie partie: najpierw prosty, potem skośne, na końcu dolne partie. Nie szalej z setkami powtórzeń- lepiej po 20 w 2,3 seriach (odpoczywać po 1 min. między seriami przyciągając kolana do klatki piersiowej i obejmując je rękami- świetne ćw. rozluźniające), lepiej wolniej i dokładniej niż szybko i bylejak. Wydech zawsze u góry (na początku trudno jest koordynować oddech, ale z czasem zobaczysz, że to oddychanie pomaga).
Moja instruktorka mówi, że efekty widać dopiero po 3 miesiącach systematycznych (!!) ćwiczeń.
Acha, ze swojej str. polecam hula hoop (sprawdza się w 100%).
pozdr!!
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-06, 20:25   #4
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Re: kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz

dziekuje za odpowiedz oraz porady czekam na kolejne
pozdrawiam cieplutko
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 13:20   #5
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Re: kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz

Magilla napisał(a):
> Warto jeść produkty zawierające dużo błonnika - działa on "wymiatająco", jedzenie nie zalega w brzuchu i nie jest on napęczniały.
I tak, i nie. Prawda, ze do codziennej diety właczyc produkty z błonnikiem, bo błonnik usprawnia pracę przewodu pokarmowego. Z drugiej strony za duzo błonnika moze podrazniać jelita i własnie wtedy ma sie uczucie "spęcznienia" i ociezałości
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 15:10   #6
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Re: kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz

Tez tak czytalam. Ale ja jem na prawde bardzo (!!) dużo błonnika i wcale nie obserwuję u siebie "napęcznienia", ciężkości. Wręcz przeciwnie- z wc nie ma problemu i w ciągu dnia cieszę się płaskim i pustym brzuszkiem
Myślę, że może to być kwestia indywidualna.
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 16:48   #7
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz

1.Najlepiej sprawdzić chyba w tabeli, lub wyliczyć BMI, powinna być gdzies w internecie i wzór na obliczenie też, chyba dzieli się wzrost przez masę ciała, nie chce wprowadzić w błąd. Ja uważam, że i tak lepiej srawdzić w lustrez. Ja np. wg teeli mam podobno niedowagę, ale jakoś tego po sobie nie widze, poza tym nie głodze się ani nic. Więc uważam, że każdy ma inną budowę i inaczej z tymi kilogramami wygląda.
2.brzuszki, rower, bieganie, pływanie pewnie też...
3. Ja tez kiedyś dużo ćwiczyłam, przestałam z braku czasu (a najbardziej z lenistwa)- nie było widac efektów mimo, że przez rok ćwiczyłam codziennie brzuszki i dość chyba sporo.-tzn. nie ybło widac efektów wizualnie- nie widac na moim brzuchy żadnych mięśni, za to mama mocny brzuch, ostatanio w jakiś testach w szkole na siłę mięśni brzucha przekroczylam normę
Czytałam gdześ, że są różne typy figur odnośnie budowy i mozliwości kształtowania mięśni- tzn. sa tacy co im się np mięśnie szybko wyrabiają, a tez tacy co po długiej pracy nie zobaczą wizualnie efektów. Dla poróznania moja siostra od dawna już nie ćwiczy, a ćwiczyła niewiele i ma śliczny brzuszek umięsniony
4. Brzuch nie lubi przede wszystkim napojów gazowanych.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-07, 17:06   #8
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Re: kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz

Witam ponownie
spedzialam polwe dnia na szukaniu tych wskaźników BMi i innych rzeczach no i wyszlo ze... mam wagę wręcz idealną ....
No i sie prawie z tym zgadzam nie umiem zaakceptowc tej dolnej partii odstającego brzuszka (moze jakies skuteczne naprawde skuteczne pomysły i ćwiczenia) no i góra ud ..ale uda ..tak mi się wydaje ze w czasie kształtowania brzuszka uda równiez sie unormuja (myle się?)

Słyszałam ze podciaganie nóg na ławecce wiecie nogi zwisaja apozniej je podciagamy do samej brody ....slyszalam ze to jest wręcz dobre ćwiczenie prawda???(zdanie troche niepukładane )

Dziekuje za odpowiedz i za podpowiedz oraz czekan na dalsze instrukcje !!
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 17:12   #9
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: kilka pytań ..prosze wszytskich o przecyztanie i odpowiedz

No tak, to pewnie dobre ćwiczenie, tylko trzeba chyba uważać na kregosłup. Wszelkie cwiczenia z podnoszeniem nóg, jak np nozyce itp go obciążają.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.