Chleb w diecie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-21, 21:29   #1
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277

Chleb w diecie


bez chleba nie moge sie obejsc, i wiem juz ze musze przestawic sie z bialego na ciemny...niestety obawiam sie, ze nie zawsze to co widze, ze jest ciemne moze miec wszystko to co z ciemnego najlepsze-podobno zdarza sie tak, ze niektore chleby sa sztucznie barwione, bo ciemne jest teraz akurat w modzie. czy mozecie polecic mi jakies dobre, ZDROWE I NATURALNE, ciemne pieczywo?no i w miare smaczne, bo do tej pory to bardzo rzadko mialam z nim doczynienia, ale planuje radykalna wolte, i chce zeby mialo to sens
mojito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 18:26   #2
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Chleb w diecie

najlepiej kupuj pieczywo paczkowane, wtedy dokladnie bedziesz wiedziala co w nim siedzi bo przeczytasz sklad i po sprawie, w sklepach jest duzy wybor pieczywa ciemnego takze napewno znajdziesz cos dla siebie. jesli chodzi o bulki to ja kupuje pieguski lub grahamki i mam nadzieje ze nie sa sztucznie barwoine.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 18:32   #3
marika - marika
Raczkowanie
 
Avatar marika - marika
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: koniec świata i początek.
Wiadomości: 42
Dot.: Chleb w diecie

no ja tez nie potrafie obejsc sie bez pieczywa....ale postanowilam sie rzucic ten wstretny nawyk , tylko jak ?
marika - marika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 19:03   #4
karola_plm
Rozeznanie
 
Avatar karola_plm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 908
Dot.: Chleb w diecie

ja kiedys tez ladowalam w siebie mnostwo pieczywa i to bialego. walczylam z tym troche i teraz juz bialego jesc nie potrafie, nie wiem, nie smakuje mi, jest zbyt jalowe. jem za to wszystkie odmiany ciemnych chlebkow (razowych, slonecznikowych, grahamki itd). teraz przynajmniej jak rzucam sie na pieczywo to mam mniejsze wyrzuty sumienia heh.
__________________
Earned, not given.


Failure is only an option if you make it one.
karola_plm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 07:55   #5
karta kredytowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7
Dot.: Chleb w diecie

Też nie mogłam się obyć bez chlebka no bo jak??????
Ale od tygodnia już go nie jem Wiesz próbuję tej nowej diety kwaśniewskiego zjadłam jajecznice z tłustym boczkiem bez chleba
Najgorsze są początki. Ja nie mam śilnej woli i pewnie za parę dni znów dopadnę się do chlebka
karta kredytowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 08:37   #6
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Chleb w diecie

No cóż ... ja też bez chleba nie mogłam się obejść, po prostu nie wyobrażalne było dla mnie życie bez chleba. A teraz od miesiąca nie jem chleba, nie powiem, że przez calutki miesiąc nie miałam pieczywa w ustach, przez 2 tygodnie nic a później- tylko okazjonalnie. Czyli na codzień chleba nie jem, nie kupuję, nie mam w domu. A od święta-typu wyjście do pubu, restauracji, jakaś uroczystość ...wtedy skuszę się na kromeczkę, dwie i koniec. To naprawdę realne, jestem na Diecie Plaż Południowych i od miesiąca schudłam 4 kg. , wyglądam świetnie i tak się czuję.... A pieczywo- strasznie zamula i po nim się puchnie, spróbujcie dwa tygodnie nie jeść pieczywa oraz makaronu, ryżu i ziemniaków- a zobaczycie jak zmieni się wasze ciało. Efekt gwarantowany, spróbujcie
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 14:15   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
A pieczywo- strasznie zamula i po nim się puchnie
Ciekawe
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-23, 14:33   #8
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
A pieczywo- strasznie zamula i po nim się puchnie, spróbujcie dwa tygodnie nie jeść pieczywa oraz makaronu, ryżu i ziemniaków- a zobaczycie jak zmieni się wasze ciało. Efekt gwarantowany, spróbujcie
mhmmm nie wydaje mi sie razowe pieczywo w dodatku z ziarnami, blonnikiem przyspiesza pasaz. Dzieki niemu wydaje mi sie ze nie puchniemy.
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 15:09   #9
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Chleb w diecie

Ja chleba, bułek, rogali itp nie jadam wcale z powodów smakowych- nie lubię, nie smakują mi zupełnie od dzieciństwa. Jedynie pumpernikla kromeczka raz na ruski rok do zagryzienia bigosu, tak to pieczywa zero. Ale żeby nie mieć braków i niedoborów jadam sporo innych produktów zbożowych- przede wszystkim kasze gryczana, pęczak i jęczmienna jako podstawowe źródło węglowodanów, pozatym czasem brązowy ryż i makaron pełnoziarnisty,a płatki owsiane i otręby codziennie rano. No i chapati sobie piekę często- hinduskie placuszki z mąki razowej i wody, trochę podobne do macy.
Wg mnie spokojnie można żyć bez chleba, o ile dba się o zastąpienie go innymi zbożowymi produktami, szczególnie że teraz łatwy dostęp do najróżniejszych rodzajów płatków, kasz i ziarenek.
stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 12:35   #10
marika - marika
Raczkowanie
 
Avatar marika - marika
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: koniec świata i początek.
Wiadomości: 42
Dot.: Chleb w diecie

jejuuuu...chyba sie skusze na te efekty i nie zjem pieczywa przez 2 tyg... chcialbym wytrzymac ale nie wiem czy dam rade ! no ale z waszym wsparciem )) kurcze.....musze osiagnac wyznczony cel . !
marika - marika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 08:33   #11
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
mhmmm nie wydaje mi sie razowe pieczywo w dodatku z ziarnami, blonnikiem przyspiesza pasaz. Dzieki niemu wydaje mi sie ze nie puchniemy.
Mówiłam raczej o białym pieczywie, a w przypadku razowego z prawdziwej razowej mąki, z pełnymi ziarnaimi - jak najbardziej jest polecane... Tylko gdzie taki chlebek znaleźć??? Bo te razowe, które często kupujemy są tylko pseudorazowe.

Ja pisałam Wam o swoich doświadczeniach, nie jadłam żadnego pieczywa dwa tygodnie, później sporadycznie razowe - efekt oszałamiający osiągnęłam po dwóch tygodnaich odstawienia pieczywa w ogole i tego się trzymam. Ale oczywiście możecie mieć inne zdanie na ten temat, ja opisuję tylko moje własne doświadczenia .
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 08:46   #12
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Tylko gdzie taki chlebek znaleźć??? Bo te razowe, które często kupujemy są tylko pseudorazowe.
W piekarni Ja tam wierze pani, która mówi, że chlebek jest 100% razowy, bo niby dlaczego ma kłamać

Wydaje mi się, że ogólnie na diecie niskowęglowodanowej można osiągnąć oszałamiające efekty
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 08:55   #13
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Chleb w diecie

Ja też wierzyłam pani z piekarni , ale po przeczytaniu ksiązki o Diecie South Beach zaczęłam być ostrożna...Kolejną sprawą są ulepszacze dodawane do pieczywa, a błonnik w czystej postaci praktycznie w chlebie nieistnieje , chyba że jest to chleb zakupiony w Zdrowej Żywności.
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 12:52   #14
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Chleb w diecie

Ja będąc w ciąży miałam problemy z wątrobą przez co lekarz kazał mi sie przestawić na ciemne pieczywo. Białego nie jem juz od 1,5 roku. odzwyczaiłam się, jakoś mi juz nie smakuje
Po drugiej stronie ulicy mam piekarnię. Zawsze biegam do nich po mój chlebek. Jest przepyszny,ma w sobie całe mnóstwo ziarna
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 13:25   #15
patipati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 25
Dot.: Chleb w diecie

Oj taki świeżutki chlebek, chrupiący, cieplutki, posmarować florką i poczekać chwilkę jak się na nim rozpuści mmmmmm... Ale mi smaku narobiłyście dziewczyny
patipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 18:27   #16
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: Chleb w diecie

co do pakowanego to kupilam ostatnio jeden bo musze dokladnie kontrolowac ile kalorii i weglowodanow jem i byl calkiem spoko...a przy tym nie mialam wyrzutow sumienia bo sie nazywal fitness smakowal niezle i czulam sie bardoz zdrowa i dzielna jak go zjadlam
mojito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 21:33   #17
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Chleb w diecie

Dziewczyny, a już od roku jem chleb wieloziarnisty - też mam piekarnię pod noskiem Czy on też jest dobry na odchudzanie czy tylko ten razowy - bo razowy mi nie smakuje

Całkowicie nie potrafiłabym żyć bez żadnego chlebka, a jak zrobić kanapkę np z nowalijkami ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 21:37   #18
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a już od roku jem chleb wieloziarnisty - też mam piekarnię pod noskiem Czy on też jest dobry na odchudzanie czy tylko ten razowy - bo razowy mi nie smakuje

Całkowicie nie potrafiłabym żyć bez żadnego chlebka, a jak zrobić kanapkę np z nowalijkami ?
Zapytaj się w piekarni z jakiej mąki ten chlebek. Jak z pszennej to nie za bardzo Jak z żytniej albo razowej to OK, tylko jak się odchudzasz to nie jedz na wieczór, tylko rób sobie kanapki na śniadania Tylko zjadaj z białkiem najlepiej - chudy twarożek, serek wiejski, jakieś chude mięsko + warzywka.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 22:14   #19
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Zapytaj się w piekarni z jakiej mąki ten chlebek. Jak z pszennej to nie za bardzo Jak z żytniej albo razowej to OK, tylko jak się odchudzasz to nie jedz na wieczór, tylko rób sobie kanapki na śniadania Tylko zjadaj z białkiem najlepiej - chudy twarożek, serek wiejski, jakieś chude mięsko + warzywka.
Zapytam koniecznie Sęk w tym, że ja np na śniadanko zjadam 2 kromeczki chcleba przeważnie z żółtym serem, czasami do tego plasterek pomidorka, obiad ? ostatnio też jakąś kromkę chleba, ewentualnie łyżkę spaghetti (dosłownie łyżkę), kolacji to nawet nie jadam, tylko jakieś ciasteczka do cherbaty...i nic prawie nie spada waga
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 06:30   #20
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Zapytam koniecznie Sęk w tym, że ja np na śniadanko zjadam 2 kromeczki chcleba przeważnie z żółtym serem, czasami do tego plasterek pomidorka, obiad ? ostatnio też jakąś kromkę chleba, ewentualnie łyżkę spaghetti (dosłownie łyżkę), kolacji to nawet nie jadam, tylko jakieś ciasteczka do cherbaty...i nic prawie nie spada waga
Bo się głodzisz Bardzo zle się odżwyiasz i moze to przy dłuższym takim odżywianiu powaznie się skończyć. Organizm w takich chwilach przestawia się na tryb magazynowania. Pozbywa się tego co mu nie potrzebne: wody i mięśni (mięśnie spalają tłuszczyk) a magazynuje to co niezbędne czyli tłuszczyk. Nawet jeżeli waga spadnie to pewnie w skutek tego, że odwodnisz organizm i stracisz mięśnie, a to co tak rzadko dostarczasz organizmowi (znaczy te minimalne porcje jedzenia) jest obecnie magazynowane Nie wspominając o tym, że przy takiej diecie to żadnych niezbędnych mu witamin i innych mikroelementów nie jesteś mu w stanie dostarczyć. Czy długo już jesz w ten tragiczny sposób Jak tak może Ci towarzyszyć uczucie zimna i osłabienia, a waga nie spadnie. Znaczy może spać i najczęściej spada jak organizm jest już naprawdę wykończony, na skraju i wtedy sięga do rezerw tłuszczowych, ale nie wiem czy właśnie na tym Ci zależy Pewnie masz bardzo spowolnioną przemianę materii

5-6 posiłków co 3 godziny - regularne i niezbyt obfite. Śniadanie jest obowiązkowe. I może być największe, im bliżej wieczorka jemy mniej. W kazdym posiłku musi być białko (ryby, chude twarogi, wiejskie serki, jajka, chude mieso), zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek, słonecznik, orzechy, tyby), węglowodany złożone (tylko rano) i do każdego posiłku koniecznie warzywka Owoce tylko w pierwszej części dnia. Kolacja lekka bialkowa 2-3 godziny przed snem. Do tego aktywnośc fizyczna, po której koniecznie białkowy posiłek dla zregenerowania mięśni. Tak w skrócie powinno wyglądać racjonalne i zdrowe odchudzanie - porównaj ze swoim i wyciągni wnioski


Skoro przez długi czas się tak głodziłaś to musisz powoli zwiększać ilość kcal, tak żeby nie było efektu jojo. Bo jak masz schudnąć skoro jesz tyle ile kot napłakał, organizm pewnie do tej ilosci kalorii już przywykł i żeby coś ruszyło to chyba musiałabyś wogole nic nie jeść, nie wspomne o konsekwencjach zdrowotnych Jak się bierzemy za odchudzanie startujemy z możliwie najwyższego pułapu kalorycznego, żeby w razie potrzeby mieć z czego obcinać kalorie. Najlepiej przyjmować 200-300 kcal mniej niż wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Może poszperaj jeszcze na forum to dowiesz się wielu cennych rzeczy Odwedz też fitness bo tam są posty naszych dietetyczek I zaczni jeść normalnie, a nie mi się tu głodzisz Widzę jakiegoś maluszka w avatarku Chyba chcesz mieć siłę żeby się dzieciątkiem zajmować i pewnie ona również chce mieć zdrową mamusię...

Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 06:45   #21
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Angry Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Zapytam koniecznie Sęk w tym, że ja np na śniadanko zjadam 2 kromeczki chcleba przeważnie z żółtym serem, czasami do tego plasterek pomidorka, obiad ? ostatnio też jakąś kromkę chleba, ewentualnie łyżkę spaghetti (dosłownie łyżkę), kolacji to nawet nie jadam, tylko jakieś ciasteczka do cherbaty...i nic prawie nie spada waga
dokładnie tak jak ja!!!!!!
ja jem 3 albo 2 kromki dziennie, i nic więcej, zadnych słodyczy, chipsów itp., i waga ani drgnie
ale ja pracuję po 12 godzin na dobę, i nie mam czasu jeść 6 razy dziennie po truszku, mam czas najwyzej na 2 posiłki, często jest to bółka i serek, czasem pizza, ew. obiad na mieście(mój ulubiony to smazony ser i frytki - strasznie tuczace - ale to najwyzej 1 raz w tyg)
w domu nie gotuję, z braku czasu, mamy nowe mieszkanie od roku, a nie kupiliśmy nawet lodówki ani kuchenki - razem z TŻ - nie widzimy po prostu takiej potrzeby
naprawdę jedzenie 6 razy dziennie, czy cwiczenia fizyczne - to przerasta moje mozliwosci czasowe - juz chyba wolę być gruba, niż stać ciągle przy kuchni, czy po 12 godż pracy latać na siownie
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 06:51   #22
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
dokładnie tak jak ja!!!!!
ja jem 3 albo 2 kromki dziennie, i nic więcej, zadnych słodyczy, chipsów itp., i waga ani drgnie
ale ja pracuję po 12 godzin na dobę, i nie mam czasu jeść 6 razy dziennie po truszku, mam czas najwyzej na 2 posiłki, często jest to bółka i serek, czasem pizza, ew. obiad na mieście(mój ulubiony to smazony ser i frytki - strasznie tuczace - ale to najwyzej 1 raz w tyg)
w domu nie gotuję, z braku czasu, mamy nowe mieszkanie od roku, a nie kupiliśmy nawet lodówki ani kuchenki - razem z TŻ - nie widzimy po prostu takiej potrzeby
naprawdę jedzenie 6 razy dziennie, czy cwiczenia fizyczne - to przerasta moje mozliwosci czasowe - juz chyba wolę być gruba, niż stać ciągle przy kuchni, czy po 12 godż pracy latać na siownie
Każdy z nas ma wybór. Skoro Tobie łatwiej jest jeść w ten sposób i nie widzisz potrzeby żeby coś zmieniać to oczywiście Twoja sprawa. Ja sobie nie wyobrażam życia w ten sposób Może jeszcze nie pracuje, ale studiuje na 2 kierunkach i swego czasu dodatkowo też pracowałam i jakoś mi się udawało wszystko to pogodzić Wydaje mi się, że dla chcącego nic trudnego, bo jeśli naprawdę nam na czymś zależy to potrafimy znaleźć na to choć chwilkę wolnego czasu Ja np. zamiast się uczyć gotuje Znaczy gotuje z książkami w dłoni, ale nie kucharskimi Dla mnie poprostu zdrowie wazniejsze niż praca No ale każdy ma inne priorytety w życiu.

Co to za praca Przecież od górnie w pracy są zapewnione przerwy
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 08:00   #23
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Chleb w diecie

Milka19 strasznie Ci dziękuję za tego posta. Jakbym czytała o sobie !!!!! Rzeczywiście mam spowolnioną przemianę materii. Muszę się wziąć za siebie, bo rzeczywiście moja 2-letnia cócia nie nacieszy się mamusią jak tak dalej będę o osbiebie dbała

Jeszcze raz Ci serdecznie dziękuję za te baty były mi potrzebne
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 08:29   #24
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Chleb w diecie

Milka ja też musze powiedzieć, ze starsznie Cie podziwiam. Domyslam sie, ze studiujesz. Jak laczysz to wszystko? Sama chcialabym zaczac dbac o siebie, bo odzywiam sie skandalicznie.. czesto moj dzien sklada sie z zupki chinskiej, kisielu i snickersa tragedia wiem..
lenistwo u mnie zawsze bierze gore... a chleb to tez u mnie podstawa.. napycham sie nim bo tak najszybciej i najwygodniej zaspokoic glod...
doradzisz cos? co jadasz?
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 16:28   #25
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Chleb w diecie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Milka19 strasznie Ci dziękuję za tego posta. Jakbym czytała o sobie !!!!! Rzeczywiście mam spowolnioną przemianę materii. Muszę się wziąć za siebie, bo rzeczywiście moja 2-letnia cócia nie nacieszy się mamusią jak tak dalej będę o osbiebie dbała

Jeszcze raz Ci serdecznie dziękuję za te baty były mi potrzebne
Nie ma sprawy Mam nadzieję, że już więcej bić nie będę musiała Buziaki dla ślicznej córci

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
Milka ja też musze powiedzieć, ze starsznie Cie podziwiam. Domyslam sie, ze studiujesz. Jak laczysz to wszystko? Sama chcialabym zaczac dbac o siebie, bo odzywiam sie skandalicznie.. czesto moj dzien sklada sie z zupki chinskiej, kisielu i snickersa tragedia wiem..
lenistwo u mnie zawsze bierze gore... a chleb to tez u mnie podstawa.. napycham sie nim bo tak najszybciej i najwygodniej zaspokoic glod...
doradzisz cos? co jadasz?
No ja nie lubie kisielów i zupek chinskich

U mnie pieczywko to też podstawa, bo bardzo lubie świeże, zytnie albo sojowe bułeczki A co jem W sumie to zależy jak mam zajęcia rozplanowane

Zazwyczaj rano owsianka i spółka. Przed wyjściem czasami jeszcze jakaś bułeczka z twarożkiem + warzywka. Na zajęcia zazwyczaj biorę jakąś grahamkę i serek wiejski, jakies owocki, czasem jakąś surówkę wcześniej w domu przygotowaną do której pakuje twarożek (syci) i kefirek Często mam przerwy między zajęciami i jak są długaśne to wracam do domu i robię sobie obiadek. Np. dziś niedawno wróciłam, więc jadłam dość późno obiad - no ale takie są uroki studiowania

A co do obiadków to w sumie ugotowanie ziemniaków, ryżu czy kaszy to jakieś 20 minut, do tego jakieś jajko sadzone albo kalafiorek - jakies pół godzinki i mamy obiad Jak już naprawdę nie mam czasu, siły ani ochoty coś pichcić na rozgrzaną patelnie daję warzywka do tego serek wiejski albo jakąś jajecznice sobie robie Dziś np. miałam w planie kluseczki stokrotki, ale już siły na ugniatanie ciasta nie miałam Jeśli chodzi o lenistwo to ja nie lubie codziennie jeść tego samego. Czasami też mam takie dni, ze padam i nic mi się gotować nie chce - ale na szczęście te dni jak narazie należą do rzadkości, pewnie dlatego, ze dopiero się semestr zaczął, więc jest jeszcze luzik

Nie wiem czy studiujesz czy już pracujesz, ale na pewno mozesz sobie posiłki jakoś fajnie porozkładać i jak cały dzien jesteś poza domem to przygotować wczesniej jakieś sałatki z ryżem i kurczaczkiem, czy jakies grahamki Jak Ci się tego nie chce nosić to zawsze można coś na mieście kupić: są takie gotowe surówki (ale zawsze lepiej samemu sobie zrobić - zdrowsze). Ja mam w torebce zawsze łyżeczkę A nóz mnie jakas ochota na serek wiejski wezmie, to sobie ide do pobliskiego sklepu, kupuje i konsumuje

Nie nudzą Ci się te zupki chinskie, kisielki i snickersy

Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.