Co dla noworodka urodzonego w zimę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-09, 16:17   #31
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Scarlet00 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Zaczynam kompletować wyprawkę dla dziecka, które mam urodzić w grudniu. Wiele problemów sprawia mi skompletowanie garderoby? Byłabym wdzięczna za porady doświadczonych mam

1. Czy kupować jakiekolwiek rzeczy na krótki rękaw?
2. Co kupić w ogóle? I z jakich materiałów? I w jakich ilościach na pierwsze 2 miesiące? Czy bawełna nie będzie zbyt cienka na zimę?
3. Jak się "po kolei" ubiera dziecko zimą? (Pielucha, potem body? jakieś spodenki? skarpetki? sweterek? nie będzie za zimno takiemu maluchowi?)
4. Jaki kombinezon/śpiworek kupić? Co jest najpraktyczniejsze?
5. Jak wygląda kolejność zakładania ubranek na spacer?
6. Jak ubrać dziecko zimą tak, żeby nie zmarzło ale też żeby się nie przegrzało?
7. W co ubierać dziecko do spania (mieszkam w dobrze ocieplonym bloku, w sezonie grzewczym mamy ok 23 stopni)
8. Kiedy powinno się zakładać czapeczkę? Mam na myśli czy po kąpieli zakładacie czy nie ma takiej potrzeby?
9. Moje dziecko gondolą będzie jeździć właściwie tylko zimą, czy opłaca się inwestować w zimowy wózki? W ogóle jaka jest różnica między zimowym a takim standardowym? Czy ktoś z Was użytkuje tzw. zimowy wózek?

Przepraszam za infantylność niektórych pytań ale na prawdę jestem zielona. Im więcej przeglądam tym mniej wiem.
Urodziłam synka w grudniu ubiegłego roku, więc miałam podobne dylematy.
1. Miałam sporo bodziaków z krótkim rękawem, w chłodniejsze dni zakładałam np pod pajaca bawełnianego w domu.
2. Biorac pod uwagę, że zimy ostatnio sa raczej ciepłe (w grudniu było w okolicach 10 stopni przez większość czasu) bawełna jest jak najbardziej ok. Miałam też jakieś welurowe śpiochy, polarkowe pajace. Co do ilości, trudno powiedzieć, noworodki przebiera się często, bo a to coś się uleje, a to przesika itp.
3. Po domu ubierałam najczęściej body z krótkim i na to pajac, albo body z długim i śpiochy. Na spacery jeśli było około 10 stopni to tak jak w domu plus kombinezon oczywiście, jak chłodniej to zakładałam polarkowy lub welurowy pajac pod kombinezon (na body).
4. Mieliśmy klasyczny kombinezon z nogawkami i taki bez nogawek, jak worek. Wygodniejszy był ten klasyczny, bo pasował zarówno do wózka jak i do fotelika.
5. patrz punkt 3 ;-)
6. patrz punkt 3 plus sprawdzaj kark dziecka, jak jest ciepły to maluchowi jest w sam raz, jak spocony, to za goraco itd
7. Ubierałam tak samo jak w ciagu dnia
8. Zakładałam czapeczkę po kapieli, na dobrze osuszona ręcznikiem główkę, ale w sumie tylko na maks 15 minut.
9. Nie wiem co to zimowy wózek. Miałam normalny wózek z gondola,na pompowanych kołach, wcześniej jeździła w nim córka urodzona latem. Przy synku częściej używałam osłonki (tej "pokrywki" na gondolę), no i kocyka. Do spacerówki przesiedliśmy się kiedy synek miał mniej więcej pół roku, ale i tak była rozkładana na płasko dopóki nie siedział. Moim zdaniem nie ma sensu przesadzać młodszego dziecka do spacerówki

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Scarlet00 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Właśnie można zwariować co i ile kupić, żeby potem ani niczego nie zmarnować ale też nie dokupywać na wariackich papierach.

Czy po 3 szt. pajaców, body itd. to nie za mało? Gdzieś czytałam, że do szpitala trzeba zabrać 5 pełnych kompletów ubrań dla dziecka. Zastanawiam się czy w ogóle kupować rozmiar 56, sama jestem wysoka, mam 180, mąż też jest wysoki i pewnie junior też do krótkich należeć nie będzie. Czy nawet jeśli urodzi się i będzie miał 56 cm to rozmiar 62 będzie bardzo wielki? Będzie to duża różnica?
U mnie w szpitalu trzeba było mieć 3 komplety ubranek, ale to i tak było za mało, maż mi przyniósł w międzyczasie czyste.
Mimo wszystko kupiłabym ubranka również w rozm 56. Rozmiar rozmiarowi nierówny, a jednak 62 będzie zdecydowanie za wielkie na noworodka.
Moja córka urodziła się maleńka, więc na nia nawet 56 było za duże. Kiedy byłyśmy jeszcze w szpitalu moja mama dokupiła 3 kaftaniki i śpioszki w rozm50 i one były ciagle w użytku, prane na okragło, ale tak małego rozmiaru faktycznie nie było sensu kupować więcej, ale męczyliśmy się strasznie. Lepiej mieć kilka za dużo niż o 1 za mało, tym bardziej, że zima pranie nie schnie tak szybko, jak latem na świeżym powietrzu.

Cytat:
Napisane przez Scarlet00 Pokaż wiadomość
U mnie niestety nie dostaje się ubranek na porodówce, trzeba mieć swoje.
Od znajomych/rodziny pewnie coś tam dostanę, ale nie chciałabym polegać na ich hojności zbyt mocno, tym bardziej,że zazwyczaj w prezencie daje się większe rozmiary "na zaś". W moim otoczeniu mało jest par z dziećmi, więc używanych po prostu nie mam skąd odkupić/dostać. Z drugiej strony nakupić niepotrzebnych ubrań to też nie sztuka.
Ile razy musiałyście w ciągu dnia przebierać dziecko, bo się ulało itd.?
Czasem nawet 3-4.

Cytat:
Napisane przez Scarlet00 Pokaż wiadomość
No właśnie są zimowe i zastanawiam się czy np. mają lepszą izolację czy coś... albo jakieś antypoślizgowe koła czy budkę z nieprzemakalnego materiału CZY to właśnie jedynie chwyt marketingowy.

Mój maluch urodzi się w grudniu czyli cała zima przed nami, nie chciałabym, żeby ciągnęło zimno po takim małym ciałku od złego podłoża w gondoli, mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. Nie chciałabym też przesiedzieć z nim kilku miesięcy w domu z racji w/w obaw.
Możesz kupić specjalny śpiworek do wózka, wtedy dziecko jest otulone i na pewno nie będzie ciagnać zimno od spodu, albo podłożyć kocyk pod pupę i plecki i też będzie ok.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia

Edytowane przez ktosia86
Czas edycji: 2016-08-09 o 16:22
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 16:18   #32
ila26
Raczkowanie
 
Avatar ila26
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 474
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Scarlet00 Pokaż wiadomość
No właśnie też mam ten problem. Bo jak ubiorę w kombinezonik zimowy i potem ten śpiwór to mam wrażenie, że będzie za gorąco. Jak ubiorę jakiś dres/bawełniany kombiznezon i będę musiała dziecko z jakiegoś powodu wyciągnąć z wózka to będzie nieporęcznie.


Dokładnie. Kombinezon pod spód to już totalny termofor dla dziecka. Może cieńszy jakiś bawełniany albo coś swetrowego byłoby ok, ale to też niewiadomo.
Podoba mi się ten śpiwór strasznie i mimo że jest dość drogi, to widziałam na forach, że służy dzieciom do 3 roku. Chciałabym jakiś konkret, że grubszy kombinezon bawełniany wystarczy.
Mam na oku wózek Emmaljunga, więc może kombinezon plus ewentualne to przykrycie gondoli byłoby ok. Ciężki temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ila26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 16:18   #33
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Wsadzanie dziecka w kombinezonie do fotelika samochodowego nie jest najlepszym pomysłem. Nie dociągnie się dobrze pasów. Lepiej kupić śpiworek z dziurami na pasy. Nie miałam takiego, przy drugim dziecku na pewno kupię.

Dziecko w kombinezonie do śpiwora włożyłabym jakby było z -15 stopni albo jeszcze mniej.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 16:28   #34
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Wsadzanie dziecka w kombinezonie do fotelika samochodowego nie jest najlepszym pomysłem. Nie dociągnie się dobrze pasów. Lepiej kupić śpiworek z dziurami na pasy. Nie miałam takiego, przy drugim dziecku na pewno kupię.

Dziecko w kombinezonie do śpiwora włożyłabym jakby było z -15 stopni albo jeszcze mniej.
Mieliśmy taki śpiworek i był kompletnie beznadziejny, te dziurki w ogóle nie pasowały do pasów i w efekcie dziecko było jeszcze gorzej zapięte niż w kombinezonie.

Przy -15 raczej nie wychodzi się z noworodkiem na spacer, więc faktycznie połaczenie śpiwora w wózku i kombinezonu jest niezbyt przydatne.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez ila26 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Kombinezon pod spód to już totalny termofor dla dziecka. Może cieńszy jakiś bawełniany albo coś swetrowego byłoby ok, ale to też niewiadomo.
Podoba mi się ten śpiwór strasznie i mimo że jest dość drogi, to widziałam na forach, że służy dzieciom do 3 roku. Chciałabym jakiś konkret, że grubszy kombinezon bawełniany wystarczy.
Mam na oku wózek Emmaljunga, więc może kombinezon plus ewentualne to przykrycie gondoli byłoby ok. Ciężki temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie miałam śpiworka do wózka, więc synek był ubierany w zimowy kombinezon i przykrywany kocykiem. Gdybym miała śpiwór to zakładałabym mu pewnie jakiś polarowy pajac na bodziaka i tak wkładała w ten śpiwór.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia

Edytowane przez ktosia86
Czas edycji: 2016-08-09 o 16:26
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:31   #35
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Młodsza córka styczniowa - śpiworek zimowy kupiłam dopiero do wózka spacerowego na następną zimę - i tylko dlatego, że ja bardzo dużo (również w fatalnych warunkach pogodowych) jeździłam na dworze wózkiem - koc mi przeszkadzał.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:33   #36
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Mieliśmy taki śpiworek i był kompletnie beznadziejny, te dziurki w ogóle nie pasowały do pasów i w efekcie dziecko było jeszcze gorzej zapięte niż w kombinezonie.
Bo trzeba sobie kupić śpiworek dedykowany do danego fotelika. Ja mialam Maxi Cosi, kupilismy razem z wózkiem, fotelikiem i bazą.

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

A do śpiwora wózkowego ubierałam body, pajac i pod szyją cienki kocyk dawałam.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 21:00   #37
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Bo trzeba sobie kupić śpiworek dedykowany do danego fotelika. Ja mialam Maxi Cosi, kupilismy razem z wózkiem, fotelikiem i bazą.

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

A do śpiwora wózkowego ubierałam body, pajac i pod szyją cienki kocyk dawałam.
My ten śpiworek dostaliśmy, a jak wiadomo "darowanemu koniowi..." Poza tym mam fotelik Kiddy MaxiPro, który już nie jest produkowany (po córce), więc z dedykowanym śpiworkiem byłoby ciężko.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 08:59   #38
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Mieliśmy taki śpiworek i był kompletnie beznadziejny, te dziurki w ogóle nie pasowały do pasów i w efekcie dziecko było jeszcze gorzej zapięte niż w kombinezonie.
miałam używany kombinezon z allegro, ktoś tam własnoręcznie wyciął dziurki, obszył i pasowało idealnie

przypomniało mi się, że ja poza kombinezonem miałam kurtkę
i w kurtce wkładałam do śpiworka

kurtka powstała z wyrośniętego kombinezonu,
rękawy były jeszcze dobre, nogawki za krótkie to obcięłam nogawki
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 09:28   #39
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;63993501]miałam używay kombinezon z allegro, ktoś tam własnoręcznie wyciął dziurki, obszył i pasowało idealnie

przypomniało mi się, że ja poza kombinezonem miałam kurtkę
i w kurtce wkładałam do śpiworka

kurtka powstała z wyrośniętego kombinezonu,
rękawy były jeszcze dobre, nogawki za krótkie to obcięłam nogawki[/QUOTE]

Potrzeba matka wynalazku ;-)
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 11:48   #40
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez ila26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podpinam się. Moje dziecko prawdopodobnie pojawi się w połowie lutego i mam problem z jednym dość dużym zakupem.

Chciałabym kupić śpiworek do gondoli Elodie Details (zdjęcie poglądowe w załączeniu). Jest dość gruby, wypełniony naturalnym puchem, a od wewnątrz polarowy.

Co ubrać takiemu niemowlakowi pod spód?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak dla mnie to taki śpiworek do gondoli jest bez sensu ostatnio zimy są tak łagodne że dziecko w samym pajacu by chyba w nim musiało być, dziecko urodzone w połowie lutego może w ogóle nie mieć okazji go użyć albo poużywać np.2 tyg bo będzie po prostu za ciepło

Ja rozumiem że chcesz i Ci się podoba, ale moja rada jest taka - wstrzymaj się, urodzisz malucha i zobaczysz jak będzie, pewnie i tak przez internet byś zamawiała wiec jak co dojdzie w 2 dni a może uznasz ze na obecny sezon nie będzie sensu kupować ale np. na następny (dziecko w spacerówce) już tak

Moja urodzona pod koniec stycznia - używałam "kocyku średniaka" z La Millou (80 x 100 cm) , jest na tyle duży że zawijałam nim małą jak w rożku wiec była całkowicie otulona, pod spód ubierałam body z kr + pajac (ew.same spodenki) + pajac polarowy + czapeczka. Ten zestaw się bardzo fajnie sprawdzał, a kocyk pewnie jeszcze wykorzystam. Z tego najmniejszego mała by mi w 3 mies wyrosła
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2016-08-10 o 11:49
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 15:18   #41
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Tez mysle ze spiworek do gondoli to za duzo. Z drugiej strony jak wiekszy to bedzie pasowal do sanek na nastepny rok, pod warunkiem ze bedzie snieg.
Z drugiej strony, jezeli tak sie podoba spiworek to czemu sie nie szarpnac i nie zrobic sobie przyjemnosci lub poprosic rodzine o taki preezent.
Kaftanikow nie używałam bo to cholerstwo podwijalo sie na plecach, ale kolezanka uzywala tylko tego, spiochow nigdy nie lubilam bo cora wygladala w nich szkaradnie i przypominal mi sie PRL. kazda mama ma swoja mode ubierania dziecka
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 16:22   #42
ila26
Raczkowanie
 
Avatar ila26
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 474
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to taki śpiworek do gondoli jest bez sensu ostatnio zimy są tak łagodne że dziecko w samym pajacu by chyba w nim musiało być, dziecko urodzone w połowie lutego może w ogóle nie mieć okazji go użyć albo poużywać np.2 tyg bo będzie po prostu za ciepło

Ja rozumiem że chcesz i Ci się podoba, ale moja rada jest taka - wstrzymaj się, urodzisz malucha i zobaczysz jak będzie, pewnie i tak przez internet byś zamawiała wiec jak co dojdzie w 2 dni a może uznasz ze na obecny sezon nie będzie sensu kupować ale np. na następny (dziecko w spacerówce) już tak

Moja urodzona pod koniec stycznia - używałam "kocyku średniaka" z La Millou (80 x 100 cm) , jest na tyle duży że zawijałam nim małą jak w rożku wiec była całkowicie otulona, pod spód ubierałam body z kr + pajac (ew.same spodenki) + pajac polarowy + czapeczka. Ten zestaw się bardzo fajnie sprawdzał, a kocyk pewnie jeszcze wykorzystam. Z tego najmniejszego mała by mi w 3 mies wyrosła


Cytat:
Napisane przez jola35 Pokaż wiadomość
Tez mysle ze spiworek do gondoli to za duzo. Z drugiej strony jak wiekszy to bedzie pasowal do sanek na nastepny rok, pod warunkiem ze bedzie snieg.

Z drugiej strony, jezeli tak sie podoba spiworek to czemu sie nie szarpnac i nie zrobic sobie przyjemnosci lub poprosic rodzine o taki preezent.

Kaftanikow nie używałam bo to cholerstwo podwijalo sie na plecach, ale kolezanka uzywala tylko tego, spiochow nigdy nie lubilam bo cora wygladala w nich szkaradnie i przypominal mi sie PRL. kazda mama ma swoja mode ubierania dziecka


Macie rację. Napaliłam się na ten śpiwór, ale chyba lepiej będzie kupić go na jesień. W końcu do fotelika i tak na początek będę potrzebowała klasycznego, zimowego kombinezonu. A na jesień może wystarczy jakaś kurtka do śpiwora. Dzięki dziewczyny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ila26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 16:25   #43
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Do fotelika nie powinno sie zapinać dziecka w kombinezonie,wwspomniane juz kilkukrotnie.

Ja wolalabym spiwor do gondoli i lzej ubrac dziecko
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 16:52   #44
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Mi się zdarzało wracać do domu z dzieckiem na ręce drugą pchając wózek. Nie wiem czy ze śpiworem by przeszło. A potem to już w ogóle spacery były po podwórku na rękach.
Mam zdjęcie córki z początku stycznia, miała 3 miesiące wtedy ubraną w taką grubszą polarową kurtkę i przykrytą kocem. Taka zima była
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 16:59   #45
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Ja nie mialam takich akcji. Jako noworodek spal pieknie. Pozniej duzo nosilismy sie w chuscie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:57   #46
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Do fotelika nie powinno sie zapinać dziecka w kombinezonie,wwspomniane juz kilkukrotnie.

Ja wolalabym spiwor do gondoli i lzej ubrac dziecko
To jak zapakować dziecko w mrozy do zimnego auta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 19:08   #47
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Pakuję w domu w śpiworek dedykowany do fotelika. Pisalam wcześniej.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 20:29   #48
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Rozumiem. Ale chyba taie spiworki nie są łatwo dostępne? I cena pewnie odpowiednia Zresztą nie widze żadnych przeciwwskazań do ubierania innych spiworow/ kombinezonow do fotelika. Wystarczy dobrze dopiąć pasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 07:50   #49
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Rozumiem. Ale chyba taie spiworki nie są łatwo dostępne? I cena pewnie odpowiednia Zresztą nie widze żadnych przeciwwskazań do ubierania innych spiworow/ kombinezonow do fotelika. Wystarczy dobrze dopiąć pasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwykły, workowaty kombinezon https://www.google.pl/search?q=kombi...15S4Cw#imgrc=_

tylko nie zapinałam dziecka tak: https://www.google.pl/search?q=kombi...3z7u4Vazg-M%3A

a tak: https://www.google.pl/search?q=kombi...3z7u4Vazg-M%3A
https://www.google.pl/search?q=kombi...3z7u4Vazg-M%3A
szelki pod kombinezonem i rozpinałam kombinezon w samochodzie
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-11, 08:35   #50
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Rozumiem. Ale chyba taie spiworki nie są łatwo dostępne? I cena pewnie odpowiednia Zresztą nie widze żadnych przeciwwskazań do ubierania innych spiworow/ kombinezonow do fotelika. Wystarczy dobrze dopiąć pasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na allegro kupisz, my kupowaliśmy w sklepie przy okazji kupna wózka fotelika itp. Cena odpowiednia? 49zł to chyba nie jakiś dramat?

Ty nie widzisz przeciwwskazań, a poczytaj co się dzieje z dzieckiem w kombinezonie w razie wypadku Nigdy nie dopniesz tak mocno pasów na zimowym kombinezonie.

No ale każdy robi, jak uważa, dla nas bezpieczeństwo bylo priorytetem, więc wiedzialam, że kombinezonu nie kupujemy
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 08:59   #51
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Ja zawsze kupowałam taki kombinezonhttps://www.google.pl/search?q=kombi...aX2VhBczrNM%3A

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Coś mi nie wyszło. Kupowałam kombinezon z nogawkami i bez problemu dopinalam pasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 10:30   #52
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Nie dociągnie się prawidłowo pasów w żadnej kurtce czy kombinezonie. http://fotelik.info/pl/news/jak_prze..._zima,270.html
http://fotelik.info/pl/news/zimowa_k...nstwa,462.html
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 11:10   #53
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Nie dociągnie się prawidłowo pasów w żadnej kurtce czy kombinezonie. http://fotelik.info/pl/news/jak_prze..._zima,270.html
http://fotelik.info/pl/news/zimowa_k...nstwa,462.html
Dokladnie
Nie ma znaczenia, czy nogawki czy nie. Zapina się pasy na kombinezon, te zimowe na dodatek najczesciej są sliskie. Pasy nie trzymaja dobrze dziecka, bo trzymaja kombinezon, a do dziecka zostaje nam jeszcze parę cm luzu. W momencie wypadku dziecko wyslizguje sie z kombinezonu i leci...
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 13:36   #54
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

I jak to ma się do przewożenia w spiworku? Ze spiworka nie wyleci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 14:38   #55
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

No nie, bo zapinasz pasy na dziecku, a nie na śpiworku. Pisałam o tym już wcześniej.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 17:17   #56
Scarlet00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No nie, bo zapinasz pasy na dziecku, a nie na śpiworku. Pisałam o tym już wcześniej.
A pokażesz jakieś przykładowe zdjęcie takiego zapięcia, nie mogę sobie wyobrazić jak to działa. Będę wdzięczna
Scarlet00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 17:58   #57
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

https://www.google.pl/search?q=%C5%9...24slop1iJYM%3A
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 21:00   #58
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Dokladnie tego typu co Ninquelote pokazala
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 09:34   #59
Scarlet00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

Rzeczywiście super rozwiązanie.
Scarlet00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 09:38   #60
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co dla noworodka urodzonego w zimę?

O. Teraz dopiero rozumiem. Myślałam że spiworek zapina się tak samo tylko ze nie ma nóżek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-12 10:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.