Odmowa delegacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-06, 15:00   #1
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846

Odmowa delegacji


Czy mam prawne podstawy, by odmówić pracodawcy wyjazdu służbowego, kiedy wg mnie wyjazd ten zagraża mojemu zdrowiu/życiu?

Wiem, że jeśli nie jesem matką, ani nie jestem w ciąży to generalnie nie moge odmówi delegacji, bo grozi mi zwolnienie z pracy (teoretycznie).

Ale co w sytuacji, jesli pracodawca wysyła mnie do kraju, w którym panuje właśnie epidemia? Mam jechać za 1,5 tygodnia reprezentowac firmę na targach w Kijowie. Targi=impreza masowa, kontakt z mnóstwem ludzi. Moja "władza" zdaje sobie sprawę z epidemi grypy na Ukrainie i mieliśmy już na 99% nie jechać, ale gdy okazało się, że nie uda się odzyskac kasy za udział w targach (targi nie zostały odwołane, mimo nakazu odwołania imprez masowych...) nastąpił odwrót od wcześniejszej decyzji.
Czy mogę odmówić tego wyjazdu? Słuchając kolejnych doniesień o liczbie zmarłych i ciągle przybywajacych chorych zaczynam naprawde się bać...
Prosze, pomóżcie Nie moge nigdzie w necie znaleźć info na temat tej konkretnej sytuacji.
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 18:37   #2
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Odmowa delegacji

Oczywiscie, ze mozesz odmowic wyjazdu na delegacje nawet nie podajac powodu - jednakze moga czekac cie niemile konsekwencje.
Pracuje w wlasnie w firmie, gdzie czesto jezdzi sie na delegacje i rezygnacja z wyjazdu jest na porzadku dziennym - po prostu ktos inny jedzie.
Ja nie odmawiam - bo lubie jezdzic

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

wiecej info:
http://www.podatki.biz/artykuly/18_327.htm
http://www.eporady24.pl/delegacja_a_...,2,69,627.html
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.