Cena za masaż klasyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 10:24   #1
Cammile
Raczkowanie
 
Avatar Cammile
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 134

Cena za masaż klasyczny


Hej,
Mam trochę mętlik w głowie spowodowany masażem, z którego wreszcie chciałabym kiedyś skorzystać. Mój facet robi to wyśmienicie - ale nigdy pewnie nie będzie to, to samo co u profesjonalisty - a tego się nie dowiem jak nie skorzystam.

Ile taki zabieg kosztuje w salonach z których korzystacie?
W internecie wyszukałam sobie parę miejsc, ale ceny są tak różne, że ciężko mi ocenić czy iść tam gdzie taniej i modlić się, żebym cała wyszła z gabinetu, czy iść gdzie indziej i niepotrzebnie przepłacać za 'byle masaż'
__________________
Wytrwałość i skupienie określa Twój status społeczny
Cammile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:23   #2
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Cena nie musi byc anajczesciej i nie jest wyznacznikiem jakosci masazu. Czesto najdrozsze sa zabiegi w miejscach gdzie placisz za wystroj itd ,itp. takze w hotelach.

najtaniej robia zabiegi najczesciej mlodzi zaraz po szkole - maja mniejsze doswiadczenie ale za to "jeszcze" zapal do pracy. - jesli jestes zdrowa to moana zaryzykowac.

Najlepiej jesli poleci ci ktos znajomy masazyste u ktorego sam byl ale i to nie zawsze musi sie sprawdzic bo masaz to bardzo indywidualnie odczuwany zabieg i pewna forma wymiany energii miedzy ludźmi.

Nie zrazaj sie niepowodzeniem ale mysl pozytywnie a dobrze trafisz.


A w jakim miescie szukasz>>>...?
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:26   #3
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Cena za masaż klasyczny

w opolu 20 zł za ok 15 minut
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 12:53   #4
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
w opolu 20 zł za ok 15 minut
15 min jest w sam raz na nogę lub bark, ale na całe plecy i ramiona to trochę za mało jeśli ma pomóc.
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 17:29   #5
madziula8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 56
GG do madziula8
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Jestem studentką fizjoterapii wiec siedze w tym temacie dość mocno. Zazwyczaj w gabinetach masazu jest oferowany masaz klasyczny odcinkowy i on faktycznie trwa 15 minut bo tyle ma trwać. Cena 20-25zł. Jeśli chodzi o plecy to w masażu klasycznym dzielą się one metodycznie na 3 odcinki: grzbiet, kark (wraz z ramionami) i szyja. Kazde to pole powinno być opracowane osobno i dokładnie. Stąd masaż "pleców "może kosztować nieco więcej i powinien zająć nieco wiecej czasu tak ok 30minut. Mowie cały czas o masażu klasycznym. Jesli masażysta ma uprawnienia do stosowania elementów terapii manualnej wtedy cena wzrasta i czas potrzebny również. Ale jesli jest to typowy masaz klasyczny odcinkowy!, nie powienien kosztowac wiecej niz 30 zł-nie daj się naciągnąć)
madziula8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:08   #6
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Cena za masaż klasyczny

W większości miast (poza może Warszawą) mówi się o 1 zł za minutę masażu klasycznego. A terapia manualna to zupełnie inna działka
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 08:12   #7
Cammile
Raczkowanie
 
Avatar Cammile
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 134
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
A na co w takim razie powinnam jeszcze zwracać uwagę?
Nie wiem? doświadczenie? jakieś specjalne warunki podczas masażu? co jest standardem?
__________________
Wytrwałość i skupienie określa Twój status społeczny
Cammile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 10:52   #8
Piotr Wesoly13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KATOWICE
Wiadomości: 1
Dot.: Cena za masaż klasyczny

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-01-12 o 12:55
Piotr Wesoly13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 03:12   #9
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Za masaż profesjonalny, u doświadczonej i dobrej masażystki, płaciłam 40 zł /masaż trwał ok. 45 minut/ i były to naprawdę wyjątkowo dobrze wydane pieniądze.
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:16   #10
megii2
Raczkowanie
 
Avatar megii2
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 229
GG do megii2
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Cytat:
Napisane przez agat337 Pokaż wiadomość
Za masaż profesjonalny, u doświadczonej i dobrej masażystki, płaciłam 40 zł /masaż trwał ok. 45 minut/ i były to naprawdę wyjątkowo dobrze wydane pieniądze.
a co to był za masaż? odcinkowy czy całość?
__________________
megii2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 03:04   #11
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Całość - począwszy od punktów na stopach a skończywszy na kręgach szyjnych.
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 21:53   #12
ankieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Drodzy Państwo, jestem studentką rehabilitacji i zwracam się do Państwa z prosba o wypelnienie krotkiej ankiety (15 pytan) dotyczacej bolu plecow:

http://webankieta.pl/ankieta/w1hpsd7iuneo/

Serdecznie dziękuję za pomoc.
ankieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 14:50   #13
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Cytat:
Napisane przez madziula8 Pokaż wiadomość
Jestem studentką fizjoterapii wiec siedze w tym temacie dość mocno. Zazwyczaj w gabinetach masazu jest oferowany masaz klasyczny odcinkowy i on faktycznie trwa 15 minut bo tyle ma trwać. Cena 20-25zł. Jeśli chodzi o plecy to w masażu klasycznym dzielą się one metodycznie na 3 odcinki: grzbiet, kark (wraz z ramionami) i szyja. Kazde to pole powinno być opracowane osobno i dokładnie. Stąd masaż "pleców "może kosztować nieco więcej i powinien zająć nieco wiecej czasu tak ok 30minut. Mowie cały czas o masażu klasycznym. Jesli masażysta ma uprawnienia do stosowania elementów terapii manualnej wtedy cena wzrasta i czas potrzebny również. Ale jesli jest to typowy masaz klasyczny odcinkowy!, nie powienien kosztowac wiecej niz 30 zł-nie daj się naciągnąć)
Witam, poniekąd to racja, patrząc od strony podziałów, metodyki itd. Ale traktowanie klasyka odcinkowo to już - z drugiej strony - przeżytek. Podobnie jak stosowanie elementów terapii manualnej bez wiedzy pacjenta to pewnego rodzaju błąd w sztuce masażu. ot, zasada świadomego masażu.

Inaczej mówiąc owszem typowy klasyk odcinkowy zajmuje ok. 15-10 minut, ale co znaczy typowy klasyk?

Czasem masaż odcinkowy zajmie nam 20-30 minut, bo np wpierw musisz rozluźnić zajęte strefy skóry lub daną grupę mięśniową, lub wykonać masaż odcinka szyjnego i piersiowego wraz z okolicą barków.

Innym razem musisz popracować z powięzią itd.... czas jest tu tylko umownym podziałem.

Powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 19:17   #14
madziula8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 56
GG do madziula8
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Cytat:
Napisane przez Bodyworkers Pokaż wiadomość
Witam, poniekąd to racja, patrząc od strony podziałów, metodyki itd. Ale traktowanie klasyka odcinkowo to już - z drugiej strony - przeżytek. Podobnie jak stosowanie elementów terapii manualnej bez wiedzy pacjenta to pewnego rodzaju błąd w sztuce masażu. ot, zasada świadomego masażu.

Inaczej mówiąc owszem typowy klasyk odcinkowy zajmuje ok. 15-10 minut, ale co znaczy typowy klasyk?

Czasem masaż odcinkowy zajmie nam 20-30 minut, bo np wpierw musisz rozluźnić zajęte strefy skóry lub daną grupę mięśniową, lub wykonać masaż odcinka szyjnego i piersiowego wraz z okolicą barków.

Innym razem musisz popracować z powięzią itd.... czas jest tu tylko umownym podziałem.

Powodzenia
Tak, zgadzam się całkowicie ale myślę że Camille nie bardzo chce się zagłębiać w taki szczegóły jako laik który chce skorzystać z profesjonalnego masażu, czuć się dobrze i przy okazji nie przepłacić

Nie ma co się wygadywać-to nie miejsce na udowadnianie sobie kto lepiej siedzi w temacie nie chodziło nam o dokładne określenie czasu, myślę że wystarczająco przybliżyliśmy temat i teraz możemy tylko czekać na wrażenia Camille po wizycie u masażysty/ masażystki.
madziula8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 15:29   #15
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Cytat:
Napisane przez madziula8 Pokaż wiadomość
Tak, zgadzam się całkowicie ale myślę że Camille nie bardzo chce się zagłębiać w taki szczegóły jako laik który chce skorzystać z profesjonalnego masażu, czuć się dobrze i przy okazji nie przepłacić

Nie ma co się wygadywać-to nie miejsce na udowadnianie sobie kto lepiej siedzi w temacie nie chodziło nam o dokładne określenie czasu, myślę że wystarczająco przybliżyliśmy temat i teraz możemy tylko czekać na wrażenia Camille po wizycie u masażysty/ masażystki.
Oczywiście że nie jest to miejsce aby cokolwiek sobie udowadniać, ale miejsce właśnie dla laików zadających pytania. A pytania są czasem bardzo dziwne i jak najbardziej uzasadnione, np przychodzi klientka ze zleceniem, cytuję:

1. Masaż suchy odcinka szyjnego i piersiowego! No i jak cię zapyta dlaczego robi pan ten masaż suchy na oliwkę to się można zdziwić. Skąd niby ma wiedzieć że w domyśle chodzi o klasyk, a suchy to w odróznieniu od np hydroterapii?

2. Masaż segmentarny th-L. Takie dziwo na zleceniu też pani widziała? Jak później okazało się nie chodziło o segmentarny dosłownie, ale o masaż klasyczny-leczniczy odcinka piersiowo-lędzwiowego.

Oj jest takich perełek sporo.

Pozdrawiam
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 09:19   #16
Lamja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Cześć wam.
A mnie psiapsiółka zabrała ze sobą do Studia Promocji Zdrowia Efekt.
U nich masaż jest tylko jedną z wielu propozycji.
Ale do rzeczy.
Pan masażysta twierdzi, iż wykonanie masażu tylko wybranego kawałka pacjenta jest troszkę bezsensowne.
Człowiek to nie maszyna, której wystarczy naprawa tylko jakiegoś podzespołu.
On twierdzi, że jeśli poprzez masaż powodowane jest przyśpieszenie przepływu chłonki w układzie limfatycznym to powinno się zrobić, co najmniej na obszarze całej tylnej lub przedniej części ciała.
Oczywiście, jeśli ktoś sobie życzy tylko częściowy to oczywiście robi tak jak sobie zażyczymy.
Natomiast całkowity ( całego ciała ) w czasie sześćdziesięciu minut wykonuje za 45zł.
Do tego w tej cenie mieści się wykorzystanie jego kosmetyku.
Jeśli się przedłuży ponad ten czas to nic nie dopłacamy.
Dokładniej to jest jakaś emulsja, która mocno stymuluje komórki do wzmożonego metabolizmu.
Jeszcze stosuje program, w którym za pomoc w zachęceniu innych klientów do skorzystania z jego usługi dostajemy zniżkę w następnych zabiegach.
Po pięciu takich zabiegach spodnie, w które z trudem się wciskałam znów dają się swobodnie zakładać.
To super masażysta i skuteczny.
A zapomniałabym.
To studio jest w centrum Łodzi na placu wolności 10/11.
Pan masażysta ma na imię Wiesław.
Wspominał coś też, że można skorzystać z jego usług też gdzieś w jakimś Spa na Teofilowie.
Lamja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 21:56   #17
madziula8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 56
GG do madziula8
Dot.: Cena za masaż klasyczny

Racja racja z tą maszyną. Każde leczenie powinno być kompleksowe. Ale masaż limfatyczny to całkiem inna bajka i jego faktycznie wykonuje się nie odcinkowo lecz co najmniej cała kończyna-tu każdy masażysta się zgodzi. Dokładnie tak uczą wykonywania masaży limfatycznego. Natomiast metodycznie jest prawidłowo wykonywać masaż tzw klasyczny na odcinku ciała który tego wymaga. Nie mniej jednak każdy mniej lub bardziej rozsądny fizjoterapeuta/ masażysta może podejmować własne decyzje co do wykonania masażu i zmodyfikować go według własnego uznania. Książki o masażu jednak zezwalają na masaż odcinkowy twierdząc że ma on swój sens i zastosowanie. Nie mnie to oceniać
madziula8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.