Niech ktoś doradzi :> - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-31, 16:57   #1
Kira P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20

Niech ktoś doradzi :>


Od poniedziałku jestem w klasie maturalnej. Najwyższy czas zdecydować co chcę studiować. Myślę o tym już od dłuższego czasu i chcę iść w kierunku marketingu. W przyszłości chciałabym być Brand Managerem bądź Account Managerem. Zastanawiam się też nad PR lub HR. Wiem, wiem powinnam już dokładnie zdecydować się co chcę robić, ale niestety jeszcze się waham. Dodam że jestem z okolic Krakowa. A więc przechodząc do sedna jakie studia powinnam wybrać, by móc w przyszłości pracować w reklamie ? A wy jak myślicie czy te zawody są przyszłościowe? Czy mam jakiekolwiek szanse znaleźć zatrudnienie po studiach? Co mi doradzacie? Myślałam nad zarządzeniem, ale czytając te wszystkie wpisy doszłam do wniosku, że to jednak są takie ''byle jakie'' studia. Zapewne są wśród nas osoby które chcą robić to co ja. Proszę więc by mi ktoś doradził jakie studia powinnam wybrać.

Edytowane przez Kira P
Czas edycji: 2013-08-31 o 17:12
Kira P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 17:48   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

Cytat:
W przyszłości chciałabym być Brand Managerem bądź Account Managerem.
jakie sprecyzowane oczekiwania


spokojnie, masz jeszcze kilka lat, wrzuć na luz
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 17:55   #3
Kira P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

No ok, ale na jakie studia iść by później móc pracować w reklamie
Kira P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 18:10   #4
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

A co chciałabyś w tej reklamie robić?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 19:02   #5
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

Cytat:
Napisane przez Kira P Pokaż wiadomość
No ok, ale na jakie studia iść by później móc pracować w reklamie
w pracy w reklamie nie jest ważny ukończony kierunek studiów tylko cechy jakie posiada ewentualny pracownik takie jak kreatywność, zdolności interpersonalne itp. dobrze jest być pomysłowym, wygadanym i umieć się odpowiednio zakręcić tam gdzie trzeba

mam trójkę znajomych pracujących w agencjach reklamowych i kończyli kolejno psychologię, politologię i geografię, tak więc kierunki niezbyt powiązane z reklamą.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 19:49   #6
Kira P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

Ok, ok wiem, że podobno studia nie są ważne, ale chciałabym wybrać kierunek po, którym będzie mi łatwiej znaleźć później tą pracę. Tak jak napisałam chcę pracować w reklamie, choć do końca jeszcze nie wiem na jakim stanowisku choć zastanawiam się nad ''kierownik ds. kluczowych klientów''. Chociaż kusi mnie też PR, HR. Tak więc chciałabym wybrać kierunek po którym miałabym szansę zatrudnienia.
Kira P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 20:22   #7
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

Cytat:
Napisane przez Kira P Pokaż wiadomość
Ok, ok wiem, że podobno studia nie są ważne, ale chciałabym wybrać kierunek po, którym będzie mi łatwiej znaleźć później tą pracę. Tak jak napisałam chcę pracować w reklamie, choć do końca jeszcze nie wiem na jakim stanowisku choć zastanawiam się nad ''kierownik ds. kluczowych klientów''. Chociaż kusi mnie też PR, HR. Tak więc chciałabym wybrać kierunek po którym miałabym szansę zatrudnienia.
zluzuj gume, jestes w liceum a juz obmyslasz stanowisko? jesli myslisz ze tam już na ciebie czekają i nie mogą bez ciebie żyć to się mylisz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 20:46   #8
Kira P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Niech ktoś doradzi :>

Lool. A gdzie ja niby napisałam, że ktoś beze mnie sb nie poradzi. Chyba dobrze mieć plany i wiedzieć co chce sie robić w przyszłości. Po za tym najlepszy czas by zdecydować sie na uczelnie. I zakładając ten wątek miałam nadzieje ze ktoś mi doradzi jaki kierunek będzie najlepszy. No ale cóż widzę ze chyba nikt mi nie doradzi :<


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kira P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 21:16   #9
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
zluzuj gume, jestes w liceum a juz obmyslasz stanowisko? jesli myslisz ze tam już na ciebie czekają i nie mogą bez ciebie żyć to się mylisz
Yyy...ja w 3 LO już miałem sprecyzowaną dokładnie firmę ( a nawet kilka typów ), stanowisko i wiedziałem jak po kolei do niego dojść.
Nie wiem co w tym dziwnego.

Cytat:
Zapewne są wśród nas osoby które chcą robić to co ja. Proszę więc by mi ktoś doradził jakie studia powinnam wybrać.
Bez znaczenia szczerze mówiąc.
Niegłupie byłoby podjęcie jakiegoś ekonomicznego kierunku, pośrednio powiązane i jest alternatywa - bawienie się w marketing to jednak nieco ryzyko jest.

Kierunek Ci co prawda w tym kierunku wiele nie da, ale trochę z marketingu robi się np. na Analityce Gospodarczej ( połączone jest to z badaniami rynkowymi itd. ), chociaż nie wiem czy jest sens się pakować ( to jest jednak nieco trudniejszy kierunek ), można zawsze wziąć coś prostszego - FiR, czy nawet to głupawe zarządzanie - tam chyba całkiem sporo z tego marketingu jest.

No, ale tak czy siak - bez znaczenia, umiejętności to kluczowy aspekt, a tutaj nie wiem czy jakikolwiek kierunek, czegoś konkretnego uczy w tym zakresie.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 21:22   #10
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Yyy...ja w 3 LO już miałem sprecyzowaną dokładnie firmę ( a nawet kilka typów ), stanowisko i wiedziałem jak po kolei do niego dojść.
Nie wiem co w tym dziwnego.

Bez znaczenia szczerze mówiąc.
Niegłupie byłoby podjęcie jakiegoś ekonomicznego kierunku, pośrednio powiązane i jest alternatywa - bawienie się w marketing to jednak nieco ryzyko jest.

Kierunek Ci co prawda w tym kierunku wiele nie da, ale trochę z marketingu robi się np. na Analityce Gospodarczej ( połączone jest to z badaniami rynkowymi itd. ), chociaż nie wiem czy jest sens się pakować ( to jest jednak nieco trudniejszy kierunek ), można zawsze wziąć coś prostszego - FiR, czy nawet to głupawe zarządzanie - tam chyba całkiem sporo z tego marketingu jest.

No, ale tak czy siak - bez znaczenia, umiejętności to kluczowy aspekt, a tutaj nie wiem czy jakikolwiek kierunek, czegoś konkretnego uczy w tym zakresie.

plus języki
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 20:50   #11
Kira P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Niech ktoś doradzi :&gt;

Właśnie myślałam o jakimś ekonomicznym kierunku ale matma rozszerzona na maturze mnie przeraża :<


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kira P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 21:40   #12
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Niech ktoś doradzi :&gt;

Cytat:
Napisane przez Kira P Pokaż wiadomość
Właśnie myślałam o jakimś ekonomicznym kierunku ale matma rozszerzona na maturze mnie przeraża :<


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie musisz jej koniecznie zdawać żeby się dostać, ja dawałem historie i nie było problemów ( zazwyczaj są 2-3 przedmioty, w tym matma obowiązkowo, ale podstawa jest banalna więc nabijesz nią wystarczającą liczbę pkt. ).

A co do samej matmy na kierunkach ekonomicznych - z Etrapezem nie zginiesz, przynajmniej na FiRze.
Przy analityce czy ekonometrii już będzie trudniej, ale przy systematyczności - wykonalne.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 22:27   #13
Kira P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Niech ktoś doradzi :&gt;

Dzieki za pomoc


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kira P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 23:09   #14
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Niech ktoś doradzi :>

Cytat:
Napisane przez Kira P Pokaż wiadomość
No ok, ale na jakie studia iść by później móc pracować w reklamie
Aktorskie

A na poważnie to wybierz przedmioty, ktore umozliwia Ci pojscie na kierunki ktore Cie interesują. Ucząc się zobaczysz, czy z jakiegoś przedmiotu zrezygnujesz np. w lutym, jaki typ nauki Cię odrzuca a jaki jest dla Ciebie najskuteczniejszy, będziesz mieć też czas aby wyklarowało Ci się w jakim kierunku iść
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 17:27   #15
Kira P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Niech ktoś doradzi :&gt;

Oks. Bede stawiać jednak na zarządzanie na UJ.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kira P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 19:29   #16
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Niech ktoś doradzi :&gt;

Cytat:
Napisane przez Kira P Pokaż wiadomość
Oks. Bede stawiać jednak na zarządzanie na UJ.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bezrobotnych po tym, jak grzybów po deszczu. Zresztą jak i po wielu kierunkach u Nas w Polsce. Ale cóż w Polsce młodzieży się wmawia, że należy iść na studia, żeby mieć wyższe wykształcenie. A prawda taka, że ludzie po technikach i zawodówkach mają zawód, uprawnienia i sporoą kasę zarabiają.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 20:52   #17
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Niech ktoś doradzi :&gt;

Cytat:
Napisane przez Kira P Pokaż wiadomość
Oks. Bede stawiać jednak na zarządzanie na UJ.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak już to UEK - ale samo zarządzanie to jeden z gorszych kierunków ekonomicznych.

Chociaż generalnie Kraków to nie jest dobre miejsce pod takie sprawy ( w sumie poza turystyką, to miasto się do niczego nie nadaje ) obstawiałbym Warszawę czy inne miasta z wielkiej czwórki ( Katowice, Poznań, Wrocław ).

Najbliżej masz Katowice - które posiadają także znacznie lepszy UE niż ten krakowski.

Cytat:
A prawda taka, że ludzie po technikach i zawodówkach mają zawód, uprawnienia i sporoą kasę zarabiają.
Technikum to tylko elektryk - reszta leży.
A i tak jest tyle inżynierów na rynku, że technik dużo nie daje.

Zawodówka trochę lepiej - kilka konkretnych zawodów i tyle.
Rozwiązanie dobre, ale szału nie ma.

Jednak po konkretnych studiach i robieniu czegoś w tym kierunku - z dobrą pracą źle nie ma, taki informatyk ma od ręki, szczególnie w dużych miastach.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-09-03 o 20:54
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.