Inżynieria. Jaki kierunek ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-06, 23:26   #31
KatarzynaBellaDonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

[QUOTE=Leseratte93;5165967 2]W polskich warunkach głównie IT. Reszta jest tyle samo warta co wspomniana wcześniej politologia.[/

IT jest pojęciem rozległym. Będę mógł znaleźć coś w tym kierunku w woj. lubelskim ?
KatarzynaBellaDonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 23:29   #32
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

[QUOTE=KatarzynaBellaDonna ;51659690]
Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
W polskich warunkach głównie IT. Reszta jest tyle samo warta co wspomniana wcześniej politologia.[/

IT jest pojęciem rozległym. Będę mógł znaleźć coś w tym kierunku w woj. lubelskim ?
Tego nie wiem. Poprzeglądaj sobie oferty pracy, sprawdź jak wygląda rynek w danym regionie, kogo najczęściej szukają i wtedy odpowiedz sobie na to pytanie.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 23:37   #33
KatarzynaBellaDonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

[QUOTE=Leseratte93;5165970 0]
Cytat:
Napisane przez KatarzynaBellaDonna Pokaż wiadomość

Tego nie wiem. Poprzeglądaj sobie oferty pracy, sprawdź jak wygląda rynek w danym regionie, kogo najczęściej szukają i wtedy odpowiedz sobie na to pytanie.
Dość dziwne bo nie moge znaleźć uczelni , która oferowałaby IT. Jest to chyba pojęcie zbyt ogólnie i dzieli się na różne kategorie ,nieprawdaż ? Załapuje się tam takie kierunki jak (informatyka , elektrotechnika , mechatronika ) ?
KatarzynaBellaDonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 08:35   #34
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

[QUOTE=KatarzynaBellaDonna ;51659733]
Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość

Dość dziwne bo nie moge znaleźć uczelni , która oferowałaby IT. Jest to chyba pojęcie zbyt ogólnie i dzieli się na różne kategorie ,nieprawdaż ? Załapuje się tam takie kierunki jak (informatyka , elektrotechnika , mechatronika ) ?
Najbardziej poszukiwani są teraz programiści. We wszystkich praktycznie językach.
Tylko jak Ty to tak rozpatrujesz...to serio, nie ma to sensu.

I nigdzie nie powiedziałam, że studia nie mają sensu skoro nie obrałeś kierunku, napisałam, że nie mają sensu jak masz taką postawę jaką masz, czyli, że inżynier to załatwi Ci wszystko.
W IT też nie znajdziesz pracy jak nie będziesz pasjonatem.

Spójrz teraz na mnie. Ja wiem, że jestem jednym przypadkiem na sto, że wiedziałam co chcę robić ale spójrz jaki miałam plan już w 3 klasie technikum.
Napisać porządnie maturę ale ważniejszy był dla mnie egzamin zawodowy (z informatyki). Dostać się na studia. Zaczęłam od AiR bo mnie coś rzuciło w tym kierunku, pożałowałam, zmieniłam kierunek na IT i się odnalazłam, żałowałam, że od razu nie wybrałam IT. Specjalizację wiedziałam od zawsze jaką chcę robić, sieci. Na drugim roku studiów, a w zasadzie już po drugim, wiem co chcę pisać na pracy inżynierskiej. Wiem, że po studiach chcę jechać na śląsk i jak nie znajdę tam pracy, o jakiej marzę to robić mgr a później doktorat i zostać na uczelni, być po prostu wykładowcą. Mam plan na życie.

Teraz Ty tak szczerze powiedz gdzie chciałbyś pracować i jako kto. Bo ja wiem, że chcę projektować sieci, nawet dla dużych firm plus jako pasję rozwijać się w grafice komputerowej i fotografii. Znam tylko język angielski, niemiecki na bardzo podstawowym poziomie, plus chcę zrobić włoski lub hiszpański.

Mówię, popatrz, usiądź i się zastanów.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 22:12   #35
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

Trochę nerwowo się zrobiło, więc powtórzę co nieco na spokojnie.

Autorze, dziewczyny w pewnych kwestiach mają rację, np. o politechnicznej propagandzie. Od zawsze więcej ludzi szło na uniwersytety i typowo uniwersyteckie kierunki, niż na politechniki i "góra" stwierdziła, że trzeba to zmienić. Rozreklamowano więc politechniki i głoszono na wszystkie strony świata, że potrzebni są inżynierowie. Liczba studentów politechnik się zwiększyła, jednak często większość tam szła, bo "modnie", bo "inżynier jest potrzebny... nie ważne jaki, byleby inżynier". I obudzili się z ręką w nocniku, bo jak to, ja mam inż. przed nazwiskiem, dlaczego nie mam pracy?

A hasło: "Idźcie na politechniki bo jest zapotrzebowanie" słyszałam już w 1 czy 2 liceum, czyli 7-8 lat temu.

Jednak OCZYWIŚCIE - jeśli czujesz, że kierunek techniczny "to jest to", to jak najbardziej się na taki wybierz
Trudno jednak przewidzieć, co poza informatyką da Ci duże szanse na zatrudnienie. Na artykuły prorokujące zapotrzebowanie trzeba patrzeć przez palce - ich autorzy niekiedy wypisują brednie.

Dlatego najlepiej stworzyć plan na siebie, obrać jakąś ścieżkę, bardziej skonkretyzowaną niż: "pójdę na to, a później się zobaczy". Poprzeglądaj oferty uczelni, wybierz nawet 20 interesujących Cię kierunków, spokojnie je przeanalizuj, poszukaj o nich informacji - nie na broszurach uczelni, ale na forach branżowych - poszukaj też ofert pracy. Stopniowo wykreślaj najmniej korzystne kierunki i jakiś plan na przyszłość sobie wypracujesz

Ale się rozpisałam
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 23:15   #36
KatarzynaBellaDonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Trochę nerwowo się zrobiło, więc powtórzę co nieco na spokojnie.

Autorze, dziewczyny w pewnych kwestiach mają rację, np. o politechnicznej propagandzie. Od zawsze więcej ludzi szło na uniwersytety i typowo uniwersyteckie kierunki, niż na politechniki i "góra" stwierdziła, że trzeba to zmienić. Rozreklamowano więc politechniki i głoszono na wszystkie strony świata, że potrzebni są inżynierowie. Liczba studentów politechnik się zwiększyła, jednak często większość tam szła, bo "modnie", bo "inżynier jest potrzebny... nie ważne jaki, byleby inżynier". I obudzili się z ręką w nocniku, bo jak to, ja mam inż. przed nazwiskiem, dlaczego nie mam pracy?

A hasło: "Idźcie na politechniki bo jest zapotrzebowanie" słyszałam już w 1 czy 2 liceum, czyli 7-8 lat temu.

Jednak OCZYWIŚCIE - jeśli czujesz, że kierunek techniczny "to jest to", to jak najbardziej się na taki wybierz
Trudno jednak przewidzieć, co poza informatyką da Ci duże szanse na zatrudnienie. Na artykuły prorokujące zapotrzebowanie trzeba patrzeć przez palce - ich autorzy niekiedy wypisują brednie.

Dlatego najlepiej stworzyć plan na siebie, obrać jakąś ścieżkę, bardziej skonkretyzowaną niż: "pójdę na to, a później się zobaczy". Poprzeglądaj oferty uczelni, wybierz nawet 20 interesujących Cię kierunków, spokojnie je przeanalizuj, poszukaj o nich informacji - nie na broszurach uczelni, ale na forach branżowych - poszukaj też ofert pracy. Stopniowo wykreślaj najmniej korzystne kierunki i jakiś plan na przyszłość sobie wypracujesz

Ale się rozpisałam
Super przejrzyście i sensownie. Dziekuję
KatarzynaBellaDonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 04:31   #37
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

Nie dziw się na brak merytorycznych wypowiedzi skoro wybrałaś takie niszowe kierunki. Jakbyś napisała budownictwo, elektronika, tech. chemiczna to pewnie wiele wizażanek udzieliłoby bardziej konkretnych wypowiedzi. Nie jestem ekspertem, ( co prawda skończyłam EiT na PW ) ale dla mnie te kierunek brzmią naprawdę słabo. Szczególnie ten drugi, trochę takie tworzenie coraz bardziej "wyspecjalizowanych" nowych kierunków żeby uczelnia mogła zarabiać na studentach, bo studiowanie na polibudzie jest teraz modne.
Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Na uniwerku zdarzają się ścisłe kierunki, ale lepiej je studiować na polibudzie ze względu większą praktyczność. Nawet ostatnio mój wykładowca z infy mówił, że infa na unwierku nie umywa się do infy na polibudzie.
Kierunki ścisłe nie zdarzają się na uniwerkach tylko są tam od zawsze. Kierunki ścisłe a techniczne to co innego. Na uniwersytetach zwykle jest wyższy poziom, np. wydziały matmy na polibudach poziomem nie powalają ( wyjątek PWr, najlepszy ośrodek do studiowania probabilistyki w kraju ), a UJ, UW prezentują bardzo wysoki poziom. Najlepsza informatyka jest również na UW.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja wiem, że wykładowcy z polibudy mają ból dupy jak się o nich powie, że są na równi z uniwerkiem, .
Jakoś tak zawsze Ci wykładowy na polibudzie od infy to wyglądali mi na takich co zostali na uczelni bo im się na rynku nie udało...

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:40
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 07:47   #38
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

Cytat:
Napisane przez Hemikryptofit Pokaż wiadomość
Chyba nie masz do końca pojęcia o czym piszesz. Kierunki ścisłe nie zdarzają się na uniwerkach tylko są tam od zarania dziejów. Kierunki ścisłe a techniczne to co innego. I zasadniczo reprezentują o wiele wyższy poziom. Np. wydziały matmy na polibudach poziomem nie powalają ( wyjątek PWr, najlepszy ośrodek do studiowania probabilistyki w kraju ), a UJ, UW prezentują bardzo wysoki poziom. Najlepsza informtyka jest różnież na UW ( poziom światowy, wygrywają liczne konkursy programistyczne )
Zamiennie użyłam słów "techniczny" i "ścisły", czego nie powinnam robić, bo nie oznaczają tego samego, ale chyba nie zrozumiałaś, o co mi chodzi. Jeżeli ja miałabym do wyboru studiować jakąś inżynierię albo na uniwersytecie, albo na politechnice, to wybrałabym politechnikę.
Studiuję na uniwersytecie i mój wykładowca z informatyki mówił, że nie ma nawet co porównywać infy na uniwersytecie z informatyką na polibudzie, ale widocznie takie dysproporcje występują tylko pomiędzy UG a PG, bo pffe pisała wcześniej, że u niej takich różnic nie ma.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:04   #39
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

Cytat:
Napisane przez Hemikryptofit Pokaż wiadomość
Nie dziw się na brak merytorycznych wypowiedzi skoro wybrałaś takie niszowe kierunki. Jakbyś napisała budownictwo, elektronika, tech. chemiczna to pewnie wiele wizażanek udzieliłoby bardziej konkretych wypowiedzi. Nie jestem ekspertem, ( co prawda skończyłam EiT na PW ) ale dla mnie te kieruneki brzmią naprawdę słabo. Szczególnie ten drugi, trochę takie tworzenie coraz bardziej "wyspecjalizowanych" nowych kierunków żeby uczelnia mogła zarabić na studentach, bo studiowanie na polibudzie jest teraz modne ( pracować przy produkcji możesz po Zipie, a ten kierunek też jest słabym wyborem ) Radziłabym wybrać coś bardziej "klasycznego".
Chyba nie masz do końca pojęcia o czym piszesz. Kierunki ścisłe nie zdarzają się na uniwerkach tylko są tam od zarania dziejów. Kierunki ścisłe a techniczne to co innego. I zasadniczo reprezentują o wiele wyższy poziom. Np. wydziały matmy na polibudach poziomem nie powalają ( wyjątek PWr, najlepszy ośrodek do studiowania probabilistyki w kraju ), a UJ, UW prezentują bardzo wysoki poziom. Najlepsza informtyka jest różnież na UW ( poziom światowy, wygrywają liczne konkursy programistyczne )
Upór, pasja, cięzka praca plus potencjał intelektualny,talent gwarantuje sukces.
Jakoś tak zawsze Ci wykładowy na polibudzie od infy to wyglądali mi na takich co zostali na uczelni bo im się na rynku nie udało...
No bo tak jest. Ja powiedziałam, że jak nie dostanę pracy po studiach takiej, jaką chcę to zostanę na uczelni. Owszem, to może i będzie porażka zawodowa, trudno, ale wolę pracować na uczelni niż w podrzędnej firmie biegać do pani Basi jak jej się drukarka zatnie.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Zamiennie użyłam słów "techniczny" i "ścisły", czego nie powinnam robić, bo nie oznaczają tego samego, ale chyba nie zrozumiałaś, o co mi chodzi. Jeżeli ja miałabym do wyboru studiować jakąś inżynierię albo na uniwersytecie, albo na politechnice, to wybrałabym politechnikę.
Studiuję na uniwersytecie i mój wykładowca z informatyki mówił, że nie ma nawet co porównywać infy na uniwersytecie z informatyką na polibudzie, ale widocznie takie dysproporcje występują tylko pomiędzy UG a PG, bo pffe pisała wcześniej, że u niej takich różnic nie ma.
W Poznaniu też nie ma takich różnic, bo pytałam znajomych.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 20:59   #40
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Zamiennie użyłam słów "techniczny" i "ścisły", czego nie powinnam robić, bo nie oznaczają tego samego, ale chyba nie zrozumiałaś, o co mi chodzi.
Trudno żeby zdanie miało sens, skoro używasz słów które oznaczają co innego .

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:43
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 12:46   #41
KatarzynaBellaDonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

Idąc za głosem pani moderator decyduje się podjąć studia Inżynierii Bezpieczeństwa , a później pogłębić się w jakąś konkretną specjalizację związaną z bezpieczeństwem. Myślę ,że chodzi o to ,aby studiować również coś co na prawdę by nas ciekawiło.
KatarzynaBellaDonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-13, 12:49   #42
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Inżynieria. Jaki kierunek ?

Cytat:
Napisane przez KatarzynaBellaDonna Pokaż wiadomość
Idąc za głosem pani moderator decyduje się podjąć studia Inżynierii Bezpieczeństwa , a później pogłębić się w jakąś konkretną specjalizację związaną z bezpieczeństwem. Myślę ,że chodzi o to ,aby studiować również coś co na prawdę by nas ciekawiło.
A potem będzie na mnie
Życzę sukcesów
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-13 13:49:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.