Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 13:34   #91
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Rezygnacja ze studiów wsb

Cytat:
Napisane przez whodoesitcare Pokaż wiadomość
Witam,
chcę zrezygnować ze studiów w prywatnej szkole, jednak w umowie mam wspomniane, że: "W przypadku złożenia przez Studenta w trakcie studiów rezygnacji ze studiów w formie pisemnej z własnoręcznym podpisem lub skreślenia z innego powodu Student zobowiązany jest do wniesienia czesnego proporcjonalnie do wykorzystanego okresu studiów, przy czym niezależnie od zadeklarowanego przez studenta trybu opłat czesne rozliczane jest w stosunku 10 miesięcy". Nie jestem pewna jak mam to rozumieć. Jeśli studiuję na tej uczelni już 5 miesięcy, a czesne wynosi około 400 zł to ile w takim razie będę musiała zapłacić za rezygnację?

Bardzo mi zależy na odpowiedzi, dziękuję.

Pozdrawiam.
Chodzi o to, ze niewazne jaka forme platnosci wybralas (czy jednorazowa oplata, czy 2 oplaty w ciagu roku, czy tez platnosc rozlozona na 10, czy tez 12 miesiecy), to i tak licza oplate jak bys wybrala platnosc rozlozona na 10 miesiecy.

Przykladowo rok u Ciebie kosztuje 5000 zl. I nawet jakbys placila 2 razy po 2500 zl, to kaza Ci zaplacic tyle, ile by wyszlo w rozliczeniu 10 miesiecznym (czyli po 500 zł miesiecznie). Po krotce, rata przy platnosci rozlozonej na 10 miesiecy wynosi 500 zl. Studiowalas 5 miesiecy, wiec powinni Ci policzyc jako 5 x 500 zl, czyli 2500 zl.

Ja to tak rozumiem.
Ale tak jak pisaly dziewczyny, najlepiej skontaktowac sie z dziekanatem.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 15:01   #92
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Rezygnacja ze studiów wsb

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Chodzi o to, ze niewazne jaka forme platnosci wybralas (czy jednorazowa oplata, czy 2 oplaty w ciagu roku, czy tez platnosc rozlozona na 10, czy tez 12 miesiecy), to i tak licza oplate jak bys wybrala platnosc rozlozona na 10 miesiecy.

Przykladowo rok u Ciebie kosztuje 5000 zl. I nawet jakbys placila 2 razy po 2500 zl, to kaza Ci zaplacic tyle, ile by wyszlo w rozliczeniu 10 miesiecznym (czyli po 500 zł miesiecznie). Po krotce, rata przy platnosci rozlozonej na 10 miesiecy wynosi 500 zl. Studiowalas 5 miesiecy, wiec powinni Ci policzyc jako 5 x 500 zl, czyli 2500 zl.

Ja to tak rozumiem.
Ale tak jak pisaly dziewczyny, najlepiej skontaktowac sie z dziekanatem.
No nie wiem.

Większość szkół prywatnych zabezpiecza się przed studentami "na jeden miesiąc". Zakładają: chodź sobie ile chcesz, ale i tak będziesz musiał zapłacić za półrocze/rok nawet jeśli zrezygnujesz. Na uczelni, którą znam, jest tak w rozliczeniu półrocznym. Ta uczelnia zaś każe sobie zapłacić za rok studiowania (10 miesięcy). Oczywiście nadal lepiej aby zapytała, bo zapis nie jest jasny.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.

Edytowane przez Kucias
Czas edycji: 2016-02-19 o 15:06
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 22:49   #93
whodoesitcare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rezygnacja ze studiów wsb

Hej, to znowu ja.
Tak jak mówiliście, udałam się z tym do dziekanatu i sprawa się wyjaśniła. Jeśli płaciłam regularnie za szkołę to nie mam żadnych opłat za rezygnację.
whodoesitcare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 15:18   #94
julsonkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6
Dot.: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

.. mam pytanie jaki jest poziom na logistyce ? jakie sa przedmioty na I semestrze ? studiowalam na mwsl we wro ale nie dalam rady pogodzic tego z studium .. jeszcze zostal mi semestr bhp i chcialabym isc na studia ale nie wiem czy dam rade to pogodzic . i co z obecnoscia ? wyklady i cwieczenia sa obowiazkowe ? czy jest jakis ustalony procent zajec na ktorych trzeba byc zeby pozwolili podejsc do egzaminu ? mozna sie dogadac z wykladowca jakos ?
julsonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 15:24   #95
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - ZBIORCZY

wykłady na wsb nie są obowiązkowe, ćwiczenia- zależy od prowadzącego, ale raczej nie ma problemu by podejść do kolokwium czy egzaminu.
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 11:08   #96
LH44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 6
Dot.: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - ZBIORCZY

idzie ktos od wrzesnia na logistyke zaocznie na wsb we wro?
LH44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 11:25   #97
ahmatw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - ZBIORCZY

Czy ktoś poszedł na II stopień na WSB po zupełnie innych studiach i ma wyrobione zdanie o poziomie i wymaganiach? Głównie chodzi mi o logistykę lub marketing i zarządzanie. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
ahmatw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 10:58   #98
karinka19
Przyczajenie
 
Avatar karinka19
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - ZBIORCZY

Może ktoś podpowiedzieć jaki wysoki jest poziom na filologii angielskiej? Chciałabym tam pójść ale nie chcę się rozczarować.
karinka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 11:28   #99
ja19majka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 17
Dot.: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - ZBIORCZY

odświeżam temat! jakie macie doświadczenia z WSB? Moja koleżanka tam studiuje i mnie zachęca, ale chciałam poczytać więcej aktualnych opinii. Mają tam kierunek, który starsznie mnie kręci - Bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalizacją kryminologia i kryminalistyka... strasznie ciężko było mi znaleźć coś w tym klimacie i mega się zapaliłam, ale martwią mnie też opłaty, słyszałam, że studiowanie na prywatnych szkołach do najtańszych nie należy... będę wdzięczna za wszelkie informacje, pzdr
ja19majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 10:33   #100
onlineekspertwsb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - ZBIORCZY

Witam! Moja droga opłaty za studia I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej możesz obniżyć m.in. poprzez skorzystanie z naszej promocji zniżkowej. Jeśli aplikujesz w terminie do 31 maja to możesz oszczędzić aż 1000 zł na studiach - 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Wybierając naukę u Nas możesz także obniżyc koszty nauki poprzez skorzystanie z następujących rodzajów stypendiów: za wyniki w nauce, socjalnego, dla wyróżniających się, sportowego oraz MNiSW.

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia
onlineekspertwsb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-27 11:33:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.