Made in Russia czyli... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-18, 13:56   #1
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn

Made in Russia czyli...


... rosyjska kultura. Filmy, książki, muzyka.
Mnie to od pewnego czasu bardzo interesuje, może znajdą się tutaj osoby o podobnych zainteresowaniach.
Coraz bardziej podoba mi się rosyjska kinematografia, choć dopiero zaczęłam swoją przygode z filmem rosyjskim. Te filmy są zdecydowanie inne od amerykańskich, są prawdziwsze i bardziej urzekające(w moim subiektywnym odczuciu).
Oglądając filmy zaczęłam się też interesować rosyjską muzyką. Viktor Tsoy, Sergiej Shnurov, Zemfira, Splin...
Literatura to temat rzeka...
Jeżeli ktoś się interesuje rosyjską kulturą to zapraszam do dzielenia się swoimi odczuciami
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 21:31   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Made in Russia czyli...

Ja chyba współcześnie znam tylko Darię Doncovą - "kryminalistkę" Pisze nieco w stylu naszej Chmielewskiej, ale książki osadzone są w specyficznym klimacie Rosji współczesnej. Dobra sprawa - takie odetchnięcie od zachodnich powieści.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 06:42   #3
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Made in Russia czyli...

Myślę, że wątek LITERATURA ROSYJSKA jest otwarty na wszelkie zagadnienia związane z kulturą tego kraju. Poruszałyśmy już tam tematy nie związane z lit., ale z Rosją jak najbardziej
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 08:11   #4
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Myślę, że wątek LITERATURA ROSYJSKA jest otwarty na wszelkie zagadnienia związane z kulturą tego kraju. Poruszałyśmy już tam tematy nie związane z lit., ale z Rosją jak najbardziej
Zgadzam się ale jednak głównie rozmawia się tam o książkach, a ja chciałabym rozwinąć też temat filmu, muzyki i innych związanych z Rosją
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 11:43   #5
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Made in Russia czyli...

Jak wolisz choć już pierwsza odpowiedź jest na temat literatury
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 13:55   #6
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Made in Russia czyli...

Z nowych kryminałów rosyjskich to czytałam tylko Akunina- jakieś dwie pozycje. Mówiąc szczerze- to mnie zniechęcił- ta atmosfera carsko- rosyjska, z batiuszkami, itd. za dużo tego, w złym wydaniu, odstręczyło mnie.
Natomiast kino... Niedawno oglądnięty Powrót zrobił na mnie wielkie wrażenie, zgranie krajobrazu z opowiadaną historią, jej uniwersalność, świetna gra aktorów- zwłaszcza oczywiście zbuntowanego młodszego syna. Majstersztyk.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 14:45   #7
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Natomiast kino... Niedawno oglądnięty Powrót zrobił na mnie wielkie wrażenie, zgranie krajobrazu z opowiadaną historią, jej uniwersalność, świetna gra aktorów- zwłaszcza oczywiście zbuntowanego młodszego syna. Majstersztyk.
Oglądałam "Powrót". Nie powiem, ciekawy, zakończenie zaskakujace, ale na kolana mnie nie powalił. Choć trzeba przyznać że jeden z lepszych współczesnych filmów rosyjskich
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-27, 16:00   #8
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 16:18   #9
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Made in Russia czyli...

Jezeli lubisz komedie to polecam "Osobennosti nacyonalnoy rybalki", "Osobennosti nacyonalnoy ohoty"
Z literatury wspolczesnej duza popularnoscia w Polsce cieszy sie Wiktor Pielewin i jego "Generation P".
Jezeli znasz rosyjski to moge podac adres www biblioteki on-line, w ktorej znajdziesz multum ksiazek.
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 16:44   #10
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Made in Russia czyli...

hmm może rozszerzyć temat nie tylko na Rosję a ogólnie kulturę wschodu ? w sensie - Rosja, Ukraina, Białoruś czy też Litwa itd. ? Rosyjskich zespołów nie znam ale np Ukraińskie rockowe owszem Świetnie się przy nich można bawić i warto poznawać coś co jest z nami związane przez nasz słowiański rodowód - od siebie po koncercie na granicy polecam Haydamaky i Vopli Vidopliasowa .
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 17:24   #11
spiralshe
Raczkowanie
 
Avatar spiralshe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 76
GG do spiralshe
Dot.: Made in Russia czyli...

Z tej kultury wschodu mogę polecić 5nizz'e z klimatów rockowo, regowych pomieszanie z poplątaniem innych gatunków
spiralshe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-27, 17:27   #12
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Made in Russia czyli...

Jezeli chodzi o muzyke ukrainska to cenie przede wszystkim laureatke Eurowizji sprzed kilku lat - Rusłanę. Uwielbiam jej muzyke.
Z muzyki rosyjskiej plecam Lube i oczywiscie Chór Alexandrova (bylam na ich koncercie). Slucham tez Basarba, Żasmin, Baskova, Gubina, Chernikovej, Rotaru i Seregi (hip-hop).
Z bialoruskiej to NRM i inne zespoly polskie, ktore spiewaja po bialorusku i ukrainsku.
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 18:56   #13
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Made in Russia czyli...

uwielbiam serial "Moskiewska saga" (TVP 1, godzina 22.00), akurat w poniedziałki
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 19:10   #14
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Made in Russia czyli...

Cytat:
Napisane przez spiralshe Pokaż wiadomość
Z tej kultury wschodu mogę polecić 5nizz'e z klimatów rockowo, regowych pomieszanie z poplątaniem innych gatunków
ja lubie takie poplątanie i jeszcze z folkiem hyhy świetne do koncertów i energetyzujące A FlyzZza kojarzycie? też takie ukraińskie poplątanie rocka regge itd
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 14:21   #15
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

Cytat:
Napisane przez mishki Pokaż wiadomość
Z literatury wspolczesnej duza popularnoscia w Polsce cieszy sie Wiktor Pielewin i jego "Generation P".
Jezeli znasz rosyjski to moge podac adres www biblioteki on-line, w ktorej znajdziesz multum ksiazek.
Akurat sobie dziś wypożyczyłam
Ta biblioteka on-line to www.knigi.pl ?? bo ja znam takie coś.

Myślę że rozszerzenie tematu o inne kraje wschodu jest dobrym pomysłem

Z muzyki ja słucham cały czas soundtrack z filmu Brat 1 i 2, oraz Viktora Tsoya. Narazie tyle, ale poszerzam swoje horyzonty.

Ciekawa książka to "Daj mi" Iriny Dienieżkiny, coś w stylu naszej Masłowskiej, ale mi ta rosyjska wersja bardziej przypadła do gustu.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 13:39   #16
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Made in Russia czyli...

Qaralajn, www.knigi.ru to literatura dziecieca.
Polecam www.lib.ru Jest to tak zwana Bilioteka Moshkova. Full ksiazek
Widze, ze interesujesz sie Rosja... skad takie zainteresowania?
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 16:17   #17
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

Cytat:
Napisane przez mishki Pokaż wiadomość
Qaralajn, www.knigi.ru to literatura dziecieca.
Polecam www.lib.ru Jest to tak zwana Bilioteka Moshkova. Full ksiazek
Widze, ze interesujesz sie Rosja... skad takie zainteresowania?
Ja korzystam z www.knigi.pl , tam można zamawiać książki, filmy, muzyke po rosyjsku. www.lib.ru też znam, korzystam gdy potrzebuję coś na zajęcia. Interesują się Rosją bo studiuję filologię rosyjską. Czytam książki, oglądam filmy, słucham muzyki, z polityką trochę gorzej
jeżeli kogoś to również interesuje, mogę jakoś pomóc, coś doradzić i liczę też, że ktoś inny podzieli się swoimi wrażeniami
__________________
turn on the bright lights.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 17:53   #18
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Made in Russia czyli...

Qaralajn ja skonczylam filologie rosyjska w tym roku, a 13 czerwca mialam obrone pracy magisterskiej. Rowniez chetnie pomoge jesli czegos potrzebujesz
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 18:19   #19
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

ooo fajnie ja teraz będę na 3 roku(AP Kraków). A Ty gdzie studiowałas??
Pracę z czego pisałaś?? ja na dzień dzisiejszy zamierzam z literatury coś wybrać.
Jeżeli możesz polecić coś fajnego z współczesnej literatury rosyjskiej lub fajne filmy to będę wdzieczna
__________________
turn on the bright lights.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-29, 18:31   #20
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

Jeżeli ktoś lubi rocka z ciekawym wokalem polecam grupę Bi-2. Ja się zachwycam, szczególnie, że w pewien sposób związana z moim ulubionym filmem "Brat"
__________________
turn on the bright lights.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 19:52   #21
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Made in Russia czyli...

Qaralajn, studiowalam w Białymstoku, a prace pisalam z literatury Tytul to: "Образы борцов за идеи в русской литературе". I powiem szczerze, ze gdybym miala jeszcze raz wybierac czy mam pisac prace z literatury czy gramatyki to bez wahania wybralabym gramatyke.
Jezeli chodzi o literature wspolczesna to mozesz sobie przeczytac ksiazke pt."Kyś". Napisala ja Tołstaja. Moze Ci sie spodobac.
Na zajeciach ze wspolczesnej literatury rosyjskiej mielismy albo nudne, albo zakrecone opowiadania. Z wiekszych pozycji to wlasnie "Kyś", "Generation P" Pielewina i "Medea i jej dzieci" Ulickiej.
W tej chwili odpoczywam od literatury rosyjskiej. Na studiach mielismy tyle czytania, ze narazie mam dosyc Teraz nadszedl upragniony czas, kiedy moge sobie poczytac ksiazki z przyjemnosci, a nie z koniecznosci (nie powiem, ze nie lubie lit. ros. ).

Co do filmow to juz wyzej pisalam- "Особенности русской рыбалки", "Особенности русской охоты", "Особенности русской бани". Super komedie.
Ogromne wrazenie na mnie zrobil film "72 метра". POLECAM!
Duzo filmow sobie sciagalam z neta, ale skasowaly mi sie a nazw nie pamietam :/

A z muzyki to polecam LUBE. Mam ponad 100 jego kawalkow. JEgo najslyjniejsza piosenka to "Конь". Slyszalas?
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 20:21   #22
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

Mishki, z tego co wiem to u mnie do wyboru jest tylko praca z literaturoznawstwa lub językoznawstwa, no i jeszcze z pedagogiki(dla specjalności nauczycielskiej, do której nie należę). Twój temat ciekawy, nie powiem.
Jak z pracą po zakonczeniu rusycystyki?
U mnie na roku jest dziewczyna z Białegostoku
Co do literaury to coś wiem o ilości książek do czytania, jest strasznie dużo, jeszcze nie było semestru, żeby wszystko mi się udało przeczytać, choć bardzo się staram. Mimo iż są pozycje które mi się kompletnie nie podobają nie zniechęcam się
Pielewin stoi u mnie na półce i czeka na swoją kolejkę, z Ulickiej mam Oddanego Szurika po rosyjsku. Teraz zabieram się za Oksanę Robski
O osobiennostiach słyszałam i zamierzam sie zaopatrzyć. Jestem ciekawa czy widziałaś film "Brat" z Sergiejem Bodrovem. Mi się strasznie podobał
Lube jeszcze nie słuchałam, ale zapoznam się
__________________
turn on the bright lights.

Edytowane przez qaralajn
Czas edycji: 2007-08-30 o 21:26
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 02:31   #23
spiralshe
Raczkowanie
 
Avatar spiralshe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 76
GG do spiralshe
Dot.: Made in Russia czyli...

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
ja lubie takie poplątanie i jeszcze z folkiem hyhy świetne do koncertów i energetyzujące A FlyzZza kojarzycie? też takie ukraińskie poplątanie rocka regge itd
strasznie dość trudno znaleść ich ;-) na stronce są co prawda, ale w skróconej wersji połowy albo i mniej ;/
spiralshe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 08:50   #24
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Made in Russia czyli...

no właśnie wiem ale podobno teraz troche więcej ma być wyawanych płyt zza wschodniej granicy Szczególnie po ostatnim koncercie "Granica 803" ... może mi łatwiej trochu ich znaleźć bo tu niedaleko mieszkam
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 10:45   #25
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Made in Russia czyli...

Qaralajn daj maila to Ci wysle moje ulubione piosenki Lube
A jezeli chodzi o prace to hmmm... Jakos ludzie znajduja, niekoniecznie zwiazana z naszymi studiami. Ale co tu sie dziwic, to Białystok... W sumie ja nie szukalam, bo za miesiac wyjezdzam z mezem do USA (mam zielona karte).
Piszac gramatyka mialam na mysli jezykoznastwo Np. badasz nazwy miejscowosci, nazwisk... Moim zdaniem, i zdaniem znajomych z roku, napisanie pracy z jezykoznastwa to pikus w porownaniu do pracy z literatury.
Moj temat... bardzo historyczny (nigdy nie lubilam historii). Utwory o jakich pisalam to: "Żywot protopopa Awwakuma", "Bracia Karamazow" Dostojewskiego, "Matka" Gorkiego, "Doktor Żywago" Pasternaka. Żeby napisac rozdzial musialam najpierw duzo dowiedziec sie o czasie historycznym, jak najwiecj dowiedziec sie o srodowisku, w ktorym zyl bohater kazdego rozdzialu. Nie powiem, zeby praca byla latwa. Na lotnisku w Zurichu kiedys spotkalam Rosjan. Wsrod nich byla dziewczyna, ktora studiowala filologie rosyjska i angielska w Rosji. Kiedy jej powiedzialam o temacie mojej pracy stwierdzila, ze to bardzo trudny temat i nawet prace piszac w Rosji ciezko by bylo... No ale... poradzilam sobie.. W bibliografii znalazlo sie ok 80 pozycji, czyli dosyc sporo. Co prawda biegalam po bibliotekach jak poparzona (bylam m.in. w bibliotece w Warszawie) ale udalo sie Ciesze sie, ze juz to wszystko mam za soba...
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 11:08   #26
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

Mishki, na dzień dzisiejszy nie jestem przekonana do językoznawstwa, być może dlatego, że profesorka z tego przedmiotu, nie była, powiedzmy zbyt sympatyczna i wszystkich chyba zniechęciła do siebie i przedmiotu. Mam jeszcze 3 lata, żeby się określić, więc spoko
Widzisz mimo, że temat miałaś trudny poradziłaś sobie
Co do pracy, ja bym bardzo chciała znaleźć coś w związku z rosyjskim, nie wyobrażam sobie po prostu, że po studiach ten język zniknie z mojego życia.
__________________
turn on the bright lights.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 16:42   #27
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Made in Russia czyli...

Qaralajn, ja tez chce miec prace zwiazana z jezykiem rosyjskim, tylko powiem Ci, zebys zainwestowala tez w drugi jezyk, bo moze sie okazac, ze znaomosc tylko rosyjskiego jest niewystarczajaca. Ja lece do USA przede wszystkim po to, zeby nauczyc sie perfekto angielskiego (teraz rozmawiam i td, jednak to nie jest to do czego daze). W Stanach chce zdac egzamin TOEFLa, ktory bije na glowe te wszystkie FC i td. I jak ta osiagne chce wrocic do Polski i zaczac jeszcze inne studia (ekonomia, bankowosc?) systemem zaocznym. Slyszalam, ze w ekonomii potrzebuja rusycystow, wiec narazie nastawiam sie na ten kierunek. Jednak jezeli chcesz byc nauczycielka to studia rusycystyczne jak najbardziej Ci sie przydadza. Mnie, osobiscie, praca nauczyciela w ogole nie interesuje
Takie mam plany, wiem, ze bedzie ciezko, ale mysle, ze oplaci mi sie to w przyszlosci
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 17:15   #28
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

Mishki, praca jako nauczyciel też mnie nie interesuje, lecz jeżeli nic innego nie znajde to dobre i to. Co do drugiego języka to wiem, że pomaga, niestety nie mam możliwości wyjechania za granice, ale chce zrobić certyfikat w Krakowie. Chciałabym też w przyszłym roku zacząć drugi kierunek studiów(stosunki międzynarodowe, administracja, turystka lub gospodarka przestrzenna), też dziennie, ale nie wiem czy się uda, bo dostać się teraz na studia dzienne to nie jest taka prosta rzecz.
__________________
turn on the bright lights.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 17:28   #29
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Made in Russia czyli...

Dobrze myslisz z tymi drugimi studiami i certyfikatem BAAAAAARDZO MADRZE Jak sie podoba LUBE?
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 21:25   #30
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Made in Russia czyli...

mishki, to są takie moje ciche plany i marzenia, nie wiem czy uda się zrealizować ale bardzo się będę starać. Lube przesłucham jutro i napiszę, jak wrażenia.
A teraz zamierzam sobie zobaczyć "brat 2" i "zhmurki" Balabanova
__________________
turn on the bright lights.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.