Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-17, 19:48   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?


"Zainspirowana" dzisiaj obejrzanym reportażem o polskich żołnierzach w Czadzie, przeczytanymi książkami z miejscem akcji w krajach muzułmańskich, afrykańskich - czyli całą skrajną biedotą, często zacofaniem, chorym prawem, uciskaniem kobiet...

Kochamy narzekać. A tak naprawdę - mamy dach nad głową, mamy jedzenie, możemy się uczyć i pracować, wyjść na ulicę bez obaw, że jakiś psychol nas podpali w imię wyższości mężczyzn nad kobietami.

Nawet, jeśli nie mamy pieniędzy na nowy ciuch, na remont, na wakacje - i tak mamy dobrze. Bardzo dobrze. Szkoda, że tak często o tym zapominamy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:52   #2
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Dobrze napisane

Zwykle, gdy po ciężkim, przygnębiającym dniu kładę się do łóżka, uświadamiam sobie, jaki to fart - mieć cztery ściany, dach, ciepło i jeszcze pierzynę
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:55   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Na religia.tv oglądałam ostatnio program o RPA. Statystyki mówią że co 10 minut gwałcone jest tam dziecko..
Ja zdaję sobię z tego jak mam dobrze praktycznie w każdy dzień. Ostatnio po praktykach w DPSie i Pogotowiu Opiekuńczym zdałam sobie jeszcze bardziej sprawę. Takie sytuacje uczą na prawdę pokory.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:58   #4
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Dziękuję Bogu, że mam tak dobrze, że nic mi nie brakuje...
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:58   #5
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10119503]"Zainspirowana" dzisiaj obejrzanym reportażem o polskich żołnierzach w Czadzie, przeczytanymi książkami z miejscem akcji w krajach muzułmańskich, afrykańskich - czyli całą skrajną biedotą, często zacofaniem, chorym prawem, uciskaniem kobiet...

Kochamy narzekać. A tak naprawdę - mamy dach nad głową, mamy jedzenie, możemy się uczyć i pracować, wyjść na ulicę bez obaw, że jakiś psychol nas podpali w imię wyższości mężczyzn nad kobietami.

Nawet, jeśli nie mamy pieniędzy na nowy ciuch, na remont, na wakacje - i tak mamy dobrze. Bardzo dobrze. Szkoda, że tak często o tym zapominamy.[/quote]


zgadzam się w 100%
to samo pomyslalam jakis czas temu kiedy czytalam cos o kobietach w islamie a potem o zyciu w Afryce.
łatwo jest narzekać a tak na prawdę wielu ludzi marzy o takim zyciu jak nasze.

dobrze ze powstał taki wątek, moze kogos skloni do przemyslen
__________________
WYMIANA

Edytowane przez mary_alice_young
Czas edycji: 2008-12-17 o 20:00
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:58   #6
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

No ale z drugiej strony, jak sobie pojadę do takiej Szwajcarii i zobaczę na jakiej stopie sobie tam żyją moi znajomi, to mi żal tyłek ściska. I też bym tak chciała Bo ja mam tak, że zawsze patrzę na tych co mają lepiej niż ja. Nie muszę sobie poprawiać samopoczucia niedolą innych.
Co nie znaczy, że ciągle kwękam a na kiepski los innych jestem ślepa i głucha. Od razu dodam coby mnie dobrze zrozumiano.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2008-12-17 o 20:03 Powód: dopisek
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:02   #7
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Sęk w tym żeby robić coś w kierunku tego żeby chociaż jednej z tych miliona osób pomóc a nie zazdrościć tym co mają lepiej bo ja mam tak źle..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 20:06   #8
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Nooo gdyby ci wszyscy przejęci faktycznie pomagali, to mielibyśmy istny raj na ziemi.

Poza tym kto tu mówi o zazdrości ? Ja mówię o motywacji do poprawy swojego losu. A nie o poprawianiu sobie samopoczucia złą sytuacją innych.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2008-12-17 o 20:08
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:09   #9
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

"Więc ci dziękuję losie choćby tylko za to
że nie musiałem się urodzić pod wulkanem
że średni u nas klimat i przeciętne lat
ale dzieciaki są przeważnie roześmiane
i chociaż czasem przyfruwają szare dni
a przez mój ogród nie chce płynąć żyła złota
to przecież zawsze mogłem robić rzeczy trzy
jeść, pić i kochać"

to Pod Budą, często sobie to powtarzamy z TŻ; my tam nigdy nie narzekamy; a jak kogoś z nas dopadnie załamka, to nawzajem sobie przypominamy opowieść o człowieku, który przyszedł do pastora się wyżalić, że jest mu strasznie ciężko w życiu... A pastor na to - czyżbyś stracił wiarę w Boga? - nie, ale nic mi się nie udaje... - a ojczyzna? czyż nie żyjesz w wolnym, pokojowym kraju? - tak, ale cóż z tego, skoro moje życie... - masz problemy ze zdrowiem? - nie, dzięki Bogu zdrowie jakie takie, ale moje życie legło w gruzach... - straciłeś pracę? - nie, no pracę jeszcze mam, ale jestem tak nieszczęśliwy... - więc zmarł ktoś z rodziny? - nie, dzieci zdrowe i nawet jakoś się urządziły w życiu, ale... - więc żona cię zdradza? - nie, żona tyle lat trwa przy mnie, ale cóż z tego... mam tyle problemów... - przyjaciele cię opuścili? - nie, ale cóż oni mi mogą pomóc!
- zaraz, zaraz... wymieniłeś najważniejsze rzeczy w twoim życiu: Bóg, ojczyzna, zdrowie, rodzina, przyjaciele, praca - są w porządku, trwałe i stabilne. Więc nie rozumiem, dlaczego miałbyś narzekać!!!

Pomaga
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:15   #10
emilly599
Raczkowanie
 
Avatar emilly599
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 164
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

to moze zrobmy cos w tym kierunku -> sms o tresci UNICEF na nr 7245(2,44PLN)
z powodu glodu, gruzlicy, odry, biegunki co roku umiera 500 000 dzieci. co minute jedno dziecko!


to tylko 2,50 a moze pomoc dziecku przezyc.gdyby kazdy kto czyta ta waidomosc wyslal 1 sms ... to tyle ode mnie

Edytowane przez emilly599
Czas edycji: 2008-12-17 o 20:29
emilly599 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:23   #11
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Ten sms refunduje jedną saszetkę z lekiem dla jednego dziecka, które jest hm.. takim kopem dla dziecka i pomaga wyjść z najcięższego etapu choroby dając szansę na przeżycie.

sms o tresci UNICEF na nr 7245(2,44PLN)
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 20:27   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Sine.ira - ale uświadomienie sobie, że właściwie nie mam prawa narzekać - to nie ejst poprawianie sobie nastroju krzywdą innych. Raczej takie zawsydzenie samej siebie - narzekam, że nie mam kasy na nowy kosmetyk - co z tego?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:29   #13
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10119503]"Zainspirowana" dzisiaj obejrzanym reportażem o polskich żołnierzach w Czadzie, przeczytanymi książkami z miejscem akcji w krajach muzułmańskich, afrykańskich - czyli całą skrajną biedotą, często zacofaniem, chorym prawem, uciskaniem kobiet...

Kochamy narzekać. A tak naprawdę - mamy dach nad głową, mamy jedzenie, możemy się uczyć i pracować, wyjść na ulicę bez obaw, że jakiś psychol nas podpali w imię wyższości mężczyzn nad kobietami.

Nawet, jeśli nie mamy pieniędzy na nowy ciuch, na remont, na wakacje - i tak mamy dobrze. Bardzo dobrze. Szkoda, że tak często o tym zapominamy.[/quote]

Nie trzeba tak daleko szukac wiadomości
Jest na wizażu taki watek "Misja w Zambii", tam można trafić na opowiesci ludzi, którzy byli w Zambii, szczególnie lekarz (Mzyngu), który tam leczył przez jakis czas ludzi, ma niezłe opowiesci. Niektóre krew mrożące.

Nie narzekam i codziennie z wdzięcznością myslę o tym, jak mam dobrze. Serio, codziennie to doceniam.
Ale jednoczesnie nie mam poczucia winy, nie wyrzucam sobie, że mam lepiej niż inni. Pomagam ile mogę, ale jednoczesnie żyję jak mogę najlepiej i chcę jeszcze lepiej
Nie stresuje mnie także to, ze inni żyja lepiej, bo własciwie mało jest takich osób, które miałyby lepiej niż ja i którym mogłabym zazdrościć.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:37   #14
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Nie narzekam i codziennie z wdzięcznością myslę o tym, jak mam dobrze. Serio, codziennie to doceniam.
Ale jednoczesnie nie mam poczucia winy, nie wyrzucam sobie, że mam lepiej niż inni. Pomagam ile mogę, ale jednoczesnie żyję jak mogę najlepiej i chcę jeszcze lepiej
Nie stresuje mnie także to, ze inni żyja lepiej, bo własciwie mało jest takich osób, które miałyby lepiej niż ja i którym mogłabym zazdrościć.
Dokładnie. Nie odmawiam sobie zakupu nowych spodni, pójścia do kosmetyczki fryzjera, ale zawsze pamiętam żeby choć raz w miesiącu wysłać choćby 10 zł na jakąś fundację itp. albo wysłać smsa na UNICEF, fundację różne jesli mam na to fundusze na karcie. To nie jest poprawianie sobie nastroju kosztem innych.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:39   #15
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10120236]Sine.ira - ale uświadomienie sobie, że właściwie nie mam prawa narzekać - to nie ejst poprawianie sobie nastroju krzywdą innych. Raczej takie zawsydzenie samej siebie - narzekam, że nie mam kasy na nowy kosmetyk - co z tego?[/quote]

No ja to w sumie wiem.
Ale gdyby ludziom w naszym pięknym kraju tylko na kosmetyki brakowało to byłby looz. A brakuje też na jedzenie niestety.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2008-12-17 o 20:40
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:40   #16
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Dobry wątek Myśle, że potrzebny.

Ja na szczęscie zdaję sobie z tego sprawę, choc może nie tak często jakbym chiała.

Zawsze po przeczytaniu ksiąki o jakis misjach, lub wyprawach, po obejrzeniu filmu o Dalekim Wchodzie i Afryce błogoslawie to, że żyję tu gdzie żyję.
A po obejrzeniu/przeczytaniu czegoś o wojnie, błogosławie czasy, w których żyje.

I raczej o tym pamiętam na co dzień o dziwo. Czasem oczywisce dopadaja mnie bolączki dnia codziennego, ale warto sobie to raz na jakis czas uswiadomic.
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:43   #17
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No ja to w sumie wiem.
Ale gdyby ludziom w naszym pięknym kraju tylko na kosmetyki brakowało to byłby looz. A brakuje też na jedzenie niestety.
Dlatego wspomniałam o DPSach, domach dziecka, i zwykłych domach w którym ludzie przymierają głodem.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:47   #18
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Dlatego wspomniałam o DPSach, domach dziecka, i zwykłych domach w którym ludzie przymierają głodem.
Był i w moim życiu taki okres, że żyłam z tego co się "nie sprzedało" na pobliskim targu. Bo byłam ciężko chora i na łasce państwowych zasiłków. Było to dawno temu i nieprawda, ale też nigdy nie narzekałam wtedy. Z tego co pamiętam. Dlatego doświadczywszy bidy (teraz mi do tego stanu baaardzo daleko, pewnie karta się odwróciła - pytanie na jak długo ) zawsze jednak wolę patrzeć wyżej. Gdyby nie nadzieja, że może być mi lepiej, pewnie bym się tak w sumie dość łatwo nie pozbierała i zmobilizowała do walki.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:47   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No ja to w sumie wiem.
Ale gdyby ludziom w naszym pięknym kraju tylko na kosmetyki brakowało to byłby looz. A brakuje też na jedzenie niestety.

No tak. Ale mogą liczyć na rozbudowaną sieć pomocy (tak, wiem, że nie jest ona idealna i pełna). Ale mamy jakąś tam opiekę socjalną, w szkołach dzieciaki jedzenie dostaną, rodzice zasiłek potrafią wyżebrać (piszę tak, bo często to rodzice są przyzwyczajeni do żebraniny i nie opłaca im się pracować - bo i tak za free dostaną). A w takiej Afryce - nawet wody brakuje.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 20:48   #20
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Tak, zdaję sobie sprawę jak mam dobrze

Mieszkam sobie we własnym domu (z rodzicami ), w ogrodzie biega mój ukochany psiak, nie marznę, może luksusów w domu nie ma, ale nie głoduję.
Chociaż planuję wyjechać na studia do innego miasta, to wiem, że tu jest mój dom i zawsze będę mogła tu wrócić - taka pewność dachu nad głową pomaga

Skończyłam LO, zdałam maturę, teraz, mimo, że nie poszłam na studia - ułożyło mi się - załapałam się na staż w świetnym miejscu, chodzę zaocznie do szkoły policealnej, uczę się fajnego zawodu.

Często tak sobie myślę, że ktoś tam w górze kieruje moim życiem i podejmuje trafne decyzje. Mimo, że czasem jest mi źle, to nic nie dzieje się bez przyczyny i wierzę, że tak ma być.


A że gdzieś tam za granicą mam rodzinę, dla której wakacje na Karaibach i kuchnia w cenie Mercedesa to normalna sprawa - nie zazdroszczę, chociaż zdarzy mi się westchnąć - faaajnie mają


Ale jak sobie pomyślę, że mogłam się urodzić w jakiejś polskiej melinie, w kraju arabskim, gdzie nie miałabym słowa do powiedzenia w swojej sprawie, czy w kraju, gdzie łamane są prawa człowieka - brrr Albo gdybym urodziła się parę wieków temu i nie ominęłyby mnie te słynny średniowieczne tortury czy palenie na stosie, od razu doceniam to, w jakich czasach i w jakim miejscu żyję
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 21:02   #21
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Zdaję sobie. Często. Super.
Niestety często dociera do mnie, że mogło by być dużo lepiej Wystarczyło urodzić się gdzieś bardziej na zachód
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 21:40   #22
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Trudny temat moim zdaniem...

Wiem, są ludzie, który nie mają wpływu na to, że ich sytuacja jest taka, a nie inna. Myślę tu o krajach ubogich, czy o ludziach, którzy urodzili się w biednych lub patologicznych rodzinach, z których nie mieli szans się wybić.

Jednak tacy ludzie często godzą się ze swoim losem nic z nim nie robiąc.
Niestety znam takich, który się sprzeciwili, charują dnie i noce i i tak z tego nic nie mają. Znam, bo pomagałam, zawsze staram się pomagać tym, co mają gorzej, ale też tym, co mają wg niektórych lepiej...
Bo dach nad głową, ciepłe łóżko i pieniądze, to nie wszystko, co może człowiekowi dać szczęście. Mam przyjaciółkę bardzo bogatą (po rodzicach), która w życiu nie zaznała miłości, troski i prostej opieki. Jej też próbuję pomóc, bo wg mnie jej życie nie jest szczęśliwe. Co z tego, że miała wszystko to, o czym ja mogłam tylko śnić? Ja miałam w domu rodziców, którzy żyli dla mnie, a nie dla kasy...


Dlatego jest to trudny temat, dla jednych dobrze jest gdy jest tak, a dla drugich szczęście daje zupełnie coś innego...

Pozdrawiam!!!
__________________
11.03. - 67,5

Cel I: 62

Cel II:56
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 22:00   #23
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Nie trzeba siegac az do Afryki...w naszym kraju mamy niestety tyle biedy,ze nie sposob ogarnac...Z drugiej jednak strony jak widze parking przed Auchanem i ludzi pchajacych wozki wypelnione po brzegi towarami...zastanwiam sie...gdzie ta bieda w Polsce.........W naszym kraju zyje tysiace rodzin,ktore ledwo wiaza koniec z koncem,gdzie dzieci ciesza sie kazda kromka chleba z maslem...Smutne to...ale prawdziwe....Co mozemy zrobic...mozemy,jesli chcemy...czasami tak niewiele wystarczy.Niedaleko mnie mieszka wieloletnia rodzina,biedni ludzie.Pracuje tylko ojeciec..matka zajmuje sie dzieciakami,a jest ich piatka.Dzieci bardzo grzeczne,z daleka wolaja "dzien dobry",te mniejsze bardziej radosne.Najbardziej szkoda mi najstarszej dziewczynki,ktora ma ok.15 lat.Moge sobie wyobrazic co przezywa,wiecie...w tym wieku pannice zaczynaja sie stroic,uzywac kosmetykow...a ta dziewczynka taka biedna...az serducho sie kraja.Razem z mama zrobilysmy zbiorke wsrod znajomych i rodziny-ubranka,zabawki.Nazbieral sie caly wor tego dobraNawet nie macie pojecia jak te dzieciaki sie cieszyly,osoboscie trojka przyszla odberac podarunekMoja mama co jakis czas kontynuuje zaczeta akcje...daj Boze,zebym tym dzieciakom nigdy w zyciu niczego nie zabraklo....
Po co o tym pisze...a po to,bo wiecie...czasami "bieda" jest tak blisko nas...wystarczy sie rozejrzec,wystarcz chec..zawsze mozna pomoc...trzeba tylko chciec.Dobro wraca....
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 22:15   #24
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Założyłam nawet kiedyś podobny temat
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172071

Oczywiście nie myślę co minutę jak mi dobrze ,dociera to do mnie -niestety!!-jak widzę cudze nieszczęscie.
Tego nieszczęścia jest ogrom w telewizji.Wiadomości to chyba w 70% składają się ze złych doniesień z kraju i ze świata.Między reklamami chore dziecko prosi o sms w kwocie1 zł+Vat itd
Staram się nie szaleć ze szczęścia jak mi to dobrze--by nie zapeszyć! ale też staram się nie marudzić.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 22:28   #25
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Ja zdaję sobie sprawę, jak mam dobrze. Bo urodziłam się w tym kraju. Bo jestem zdrowa. Bo jestem inteligentna i zaradna. Bo miałam kupę szczęścia w różnych momentach. Bo mamy tyle pieniędzy, że wystarczy i jeszcze możemy sobie pozwolić na różne 'ekstra'.

Ale to wszystko, może poza zdrowiem, jest tak naprawdę nieistotne w porównaniu z tym, że mam najcudowniejszych rodziców pod słońcem (reszta rodzinki też całkiem całkiem). Wiem to i za to dziękuję Bogu. Prawie codziennie.

I skoro ten temat został poruszony: mam taki mały apel. Oczywiście - pomoc Afryce czy innym biednym rejonom jest piękna, jest dobra. Ale, cholera, na naszym własnym podwórku, w NASZYM kraju potrafią się dziać naprawdę straszne rzeczy. Może, skoro już ślemy sms-y to oprócz lub zamiast sms-a, czy tam innej formy pomocy, na Afrykę wyślemy tego na Polskę? Bo jak wygląda pomoc cudzym dzieciom, skoro nie pomagamy własnym?
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 23:06   #26
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

A ja mam dziś doła i fakt, że gdzieś na świecie ludziom się dzieje krzywda, wcale mnie nie "pociesza"...

Cytat:
Oczywiście - pomoc Afryce czy innym biednym rejonom jest piękna, jest dobra.
A można im pomóc "raz a dobrze"? Bo mam wrażenie, że to "pomaganie" jeszcze bardziej ta biedę nakręca.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 23:12   #27
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

W sensie "daj mi rybę będę miał co jeść cały dzień, naucz mnie łowić ryby będę miał co jeść całe życie" ? Bardzo dużo w tym racji.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 23:13   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Jakos tak filozofia typu - cieszyc sie, ze inni maja gorzej niz ja jest mi obca

Nie lubie siebie oceniac przez pryzmat innych - ja to ja i wazne jest jak sie z tym wszystkim czuje. Nie wiem jakbym sie czula zyjac w Afryce, nie wykluczam opcji, ze tam nawet w burzliwych regionach moglabym byc szczesliwsza niz tu.

Wiem co to znaczy cos miec i to stracic - jesli to taki pytania sa przemycane w tym watku. Znam smak upadku z tzw. wysokich koni. W liczbie mnogiej pisze, bo na roznych zasiadalam i roznie te upadki wygladaly.

Zeby wiedziec, ze jest gorzej, trzeba przede wszystkim poznac to lepiej. Kazdy suchy chleb kiedys byl chlebem swiezym, za to mące się owej suchości nie wypomina.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 23:15   #29
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

Cytat:
Napisane przez emilly599 Pokaż wiadomość
to moze zrobmy cos w tym kierunku -> sms o tresci UNICEF na nr 7245(2,44PLN)
z powodu glodu, gruzlicy, odry, biegunki co roku umiera 500 000 dzieci. co minute jedno dziecko!


to tylko 2,50 a moze pomoc dziecku przezyc.gdyby kazdy kto czyta ta waidomosc wyslal 1 sms ... to tyle ode mnie
Wysłane
Zawsze w miesiącu wysyłam kilka smsów na Fundację TVN Pomagam jak mogę

Nie narzekam, że mi źle a nawet przeciwnie, ponieważ czuję się bardzo szczęśliwa - mam wspaniałego Tż, kochanych rodziców a kasy jest akurat ale nie ma na rzeczy ekstra Co potrzebuję, to mam (oczywiście nie mówię, że co miesiąc kupuję drogie rzeczy, jestem oszczędna i liczę się z pieniędzmi i pozostałymi osobami w domu). W pojęciu szczęścia nie ma u mnie miejsca na pieniądze, nie to świadczy o tym jaka jestem szczęśliwa
Cieszę się, że mam dom, wspaniałą rodzinę, Tż kochanego i zawsze jest mi przykro jak widzę cierpiących z biedy czy choroby ludzi i pomagam choćby śląc smsy
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 23:45   #30
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Zdajecie sobie sprawę z tego, jak macie dobrze?

a ja będę inna.....

Nie nie zdaję sobei sprawy z tego jak mam dobrze.... NIe myślę o swoim życiu jak o czymś globalnym- nie porównuję swojego życia do życia dzieci w Afryce czy gdzieś indziej... Generalnie po prostu nie interesują mnie żadne porównania czy do osób biednych, bogatych, szczęśliwych i zdrowych czy nieszczęśliwych i chorych. Sama szukam swojego szczęścia i jeśli to co mam (np własne mieszkanie, auto czy pieniądze na ubranie, kosmetyki, jedzenie) nie zapewnia mi tego- szukam dalej. Nie buduję szczęścia i radości na fundamentach przekonania "bo mogłam mieć gorzej" Sorry ale nie przemawia to do mnie...
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.