Skad ta obsesja na punkcie wnuków?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-04, 18:23   #1
Magilla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 66

Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!


Cześć Kobietki,

Sama nie mam dzieci, ale obserwuje moje kolezanki i ich rodziny. Nie za bardzo rozumiem skad bierze sie ta obsesja dziadków na punkcie wnukow?? Np Marta urodzila niedawno córeczke - tesciowie doslownie wyrywaja dziewczynie dziecko z rak, miętosza je, sa natarczywi, daja milion rad, a ta biedna ledwo oddycha z irytacji (i w ogole sie jej nie dziwie). Z kolei moi tesciowie jak powiedzielismy im,po slubie ze planujemy dziecko dopiero za 5 lat to tesciowa sie poplakala i przestala sie do mnie odzywac na 2 dni:/

Przeciez dzieci sa rodzicow, a nie dziadkow i niekoniecznie beda do nich podobne- nie rozumiem wiec skad bierze sie ta "psychoza"??

Czy mozecie mi to wytlumaczyc???
Magilla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 19:37   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

A może teściów zapytaj?
Ale zmartwienie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 20:19   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Cytat:
Napisane przez Magilla88 Pokaż wiadomość
Cześć Kobietki,

Sama nie mam dzieci, ale obserwuje moje kolezanki i ich rodziny. Nie za bardzo rozumiem skad bierze sie ta obsesja dziadków na punkcie wnukow?? Np Marta urodzila niedawno córeczke - tesciowie doslownie wyrywaja dziewczynie dziecko z rak, miętosza je, sa natarczywi, daja milion rad, a ta biedna ledwo oddycha z irytacji (i w ogole sie jej nie dziwie). Z kolei moi tesciowie jak powiedzielismy im,po slubie ze planujemy dziecko dopiero za 5 lat to tesciowa sie poplakala i przestala sie do mnie odzywac na 2 dni:/

Przeciez dzieci sa rodzicow, a nie dziadkow i niekoniecznie beda do nich podobne- nie rozumiem wiec skad bierze sie ta "psychoza"??

Czy mozecie mi to wytlumaczyc???
Z nudów.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 21:26   #4
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

tez to zauwazylam
no ale jak to dlaczego-swoje odchowali, zapomnieli juz ile to wysilku, zreszta zajmujac sie wnukiem po kilka godzin raz na jakis czas a nie codzien to sie nie zmecza a dodatkowo pewnie sasiadki/kolezanki juz maja wnuki a ludzie lubia sie chwalic dziecmi (bo slodkie/urocze i wogole)
plus mam wrazenie, ze takie babki ok 50-60 to zyja glownie tym kto kiedy z kim sie hajtnie i kiedy bedzie mial dziecko
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 13:38   #5
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
tez to zauwazylam
no ale jak to dlaczego-swoje odchowali, zapomnieli juz ile to wysilku, zreszta zajmujac sie wnukiem po kilka godzin raz na jakis czas a nie codzien to sie nie zmecza a dodatkowo pewnie sasiadki/kolezanki juz maja wnuki a ludzie lubia sie chwalic dziecmi (bo slodkie/urocze i wogole)
plus mam wrazenie, ze takie babki ok 50-60 to zyja glownie tym kto kiedy z kim sie hajtnie i kiedy bedzie mial dziecko
hmm.... to ja znam inne 50 i 60 U mnie żyją pracą, spotkaniami ze znajomymi, basenem, aerobikiem, jakimś klubem (choćby gospodyń wiejskich - choć tu mam czasem sama się ochotę zapisać jak widzę co one tam robią). Te co żyją kto z kim i dlaczego to bardziej bliżej 80

A co do pytania autorki, to idź może na plotkowy, załóż wątek, albo zapytaj na wątku OZM dlaczego dziadki też mają Tam analiza będzie pewniejsza
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 19:15   #6
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Obsesja dziadków na punkcie wnuków

Cytat:
Napisane przez Magilla88 Pokaż wiadomość
Cześć Kobietki,
Sama nie mam dzieci, ale obserwuje moje kolezanki i ich rodziny. Nie za bardzo rozumiem skad bierze sie ta obsesja dziadków na punkcie wnukow?? Np Marta urodzila niedawno córeczke - tesciowie doslownie wyrywaja dziewczynie dziecko z rak, miętosza je, sa natarczywi, daja milion rad, a ta biedna ledwo oddycha z irytacji (i w ogole sie jej nie dziwie). Z kolei moi tesciowie jak powiedzielismy im,po slubie ze planujemy dziecko dopiero za 5 lat to tesciowa sie poplakala i przestala sie do mnie odzywac na 2 dni:/
Przeciez dzieci sa rodzicow, a nie dziadkow i niekoniecznie beda do nich podobne- nie rozumiem wiec skad bierze sie ta "psychoza"??
Czy mozecie mi to wytlumaczyc???
zapytaj rodziców czy teśców. Pewnie Ci lepiej wyjaśnią.

Moja matka kiedyś powiedziała że rodzice są od wychowania a dziadkowie od rozpieszczania. Swoje wnuki troche porozpieszczała.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 22:45   #7
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Z nudów.
Też. Ale moja mama mówi, że chciałaby mieć wnuka, bo jak jest dziecko w rodzinie to jest jakoś tak, radośniej. W naszej najbliższej rodzinie ja jestem najmłodsza i starsi członkowie rodziny odchodzą jeden po drugim, mówi się głównie o chorobach i pogrzebach, więc dziecko jej zdaniem by to zmieniło, bo byłoby nowe pokolenie i ktoś, kto z definicji powinien resztę przeżyć.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-06, 22:50   #8
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Też mnie to dziwi i nie rozumiem tego. Zarówno moja mama jak i teściowa nie należą do miętoszących ani proszących o wnuki
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:28   #9
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Mojej mamie z którą widuję się raz w tygodniu mogę w ciemno powierzyć wnuka. Mojej teściowej nie lubię. Mimo ,że ma wnuka ciągle przy sobie namiętnie go miętosi, pierdzi mu w uszy (fuu) Kiedyś całowala w usta, i dostala za to naganę. Generalnie brzydzę się takim okazywaniem miłości przez dziadków, bo moim zdaniem jest to zarezerwowane wyłącznie dla mamy i taty.
Często było tak, że po takim ściskaniu dziecka musiałam go myć, bo po prostu śmierdział śliną, i nie dało się do niego zbliżyć
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:38   #10
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Nie wszyscy tacy sa. moim wszystko jedno czy beda wnuki.
Tzn jak beda to fajnie, jak nie to trudno. Mam 26 lat i nigdy nie zapytali o dzieci. Wiem ze jak bede miala 40 bedzie to samo bo uwazaja ze to tylko moja sprawa.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 13:02   #11
softtouch
Raczkowanie
 
Avatar softtouch
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 97
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Też. Ale moja mama mówi, że chciałaby mieć wnuka, bo jak jest dziecko w rodzinie to jest jakoś tak, radośniej. W naszej najbliższej rodzinie ja jestem najmłodsza i starsi członkowie rodziny odchodzą jeden po drugim, mówi się głównie o chorobach i pogrzebach, więc dziecko jej zdaniem by to zmieniło, bo byłoby nowe pokolenie i ktoś, kto z definicji powinien resztę przeżyć.
Też tak uważałam jak moja siostra miała małe dzieci. Do dziś jest mi trochę smutno, jak pomyślę, że są już nastolatkami i już są inne niż kiedyś. Z kolei odkąd mam swojego wrzaskuna, to uważam, że łatwo tak mówić komuś, kto go widzi raptem kilka godzin Nie mówię, że dziecko nie wniosło radości w moje życie, ale ile się nanoszę i nasłucham płaczów to tylko ja wiem
__________________
hello, I love you
softtouch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 13:28   #12
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Cytat:
Napisane przez softtouch Pokaż wiadomość
Też tak uważałam jak moja siostra miała małe dzieci. Do dziś jest mi trochę smutno, jak pomyślę, że są już nastolatkami i już są inne niż kiedyś. Z kolei odkąd mam swojego wrzaskuna, to uważam, że łatwo tak mówić komuś, kto go widzi raptem kilka godzin Nie mówię, że dziecko nie wniosło radości w moje życie, ale ile się nanoszę i nasłucham płaczów to tylko ja wiem
Zgadzam się z Tobą.
Ja widzę to po moich rodzicach,którzy sa dziadkami...

Zanim siostra zaszła e ciążę to wiecznie pytania ;"kiedy to się wnuków doczekamy?"... Okej,rodzice uwielbiają jak przyjeżdżają na 2-3 h i jeszcze w dobrym humorze,ale jakby mieli cały dzień z nimi zostać to by się nie podjęli bo za "ciężko"...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 14:51   #13
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Obsesja dziadków na punkcie wnuków

I święta z małymi dziecmi maja zupełnie inny urok.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 18:47   #14
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Chyba tylko chodzi o sam fakt, że "wypada" mieć dzieci, najłatwiej mówić babciom/mamom, że chce się wnuczęta/prawnuczęta, tylko "problem" jest taki, że babcia sobie obejrzy wnuka na zdjęciu, albo przyjedzie raz na jakiś czas, a dziecko zostaje z rodzicami 24/h...
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 20:57   #15
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Moja teściowa bardzo chciała mieć więcej dzieci, ale nie mogła ze wględów zdrowotnych i teraz chyba oczekuje po prostu, że my jej zadośćuczynimy te życiowe braki. Teść z kolei lubi pogadać sobie o "rodzie" i znaczeniu, jakie ma przynależność do niego - taka mała megalomania Dla niego wnuk byłby przedłużeniem "rodu" i spełnieniem obowiązku TŻ-a wobec rodziny.

W związku z powyższym odrobinę problematyczny staje się fakt, że dzieci, przynajmniej na razie, nie planujemy
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 22:23   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Wydaje mi sie, ze taka moda wypromowana przez media w Polsce. Na codzien mieszkam w innym kraju i tu az tak nie ma.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 08:19   #17
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Skad ta obsesja na punkcie wnuków?!

Moi rodzice twierdzą,że nie mam żadnych wartości mają jedną wnuczke ale i tak na mnie naciskają,że tylko podróże mi w głowie.
Tak samo było z rodzinami exa przy każdej okazji zdarzało się żebym słyszał a,że dziecko to ja muszę mieć chociaż była teściowa ma 7 wnuków,tylko mój ex nie miał dzieci.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-09 09:19:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.