Obozy pracy we Włoszech.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 10:48   #1
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Thumbs down

Obozy pracy we Włoszech..


przeszukałam forum i nie znalazlam takiego tematu. w ogole jestem troche zacofana bo o tych obozach przeczytalam dopiero wczoraj. jestem przerażona.. ze takie rzeczy dzieja sie w XXI wieku..

Cytat:
"Gazeta Wyborcza" pisze o jednym z obozów na południu Włoch, w którym przebywali pracujący tam Polacy. Według dziennika, mieszkali oni w barakach ogrodzonych drutem kolczastym i pilnowani byli przez uzbrojonych strażników.

Ogrodzone drutem kolczastym baraki bez światła i wody, ludzie śpiący na materacach brudnych od ekskrementów, całą dobę pilnowani przez uzbrojonych strażników - w takich warunkach koło Orta Nova mieszkali Polacy, którzy do Włoch pojechali zarabiać przy zbiorze pomidorów - pisze "Gazeta Wyborcza". W piątek nad ranem 80 karabinierów wkroczyło do takiego obozu.

Polacy z Orta Nova opowiadali, że wstawali o godzinie 3.30 i pracowali bez przerwy do 21. Nie mogli opuszczać obozu. Raz w tygodniu zawożeni byli do supermarketu na zakupy. Płacili za wszystko, zostawały im więc grosze albo i to nie. Nad niepokornymi znęcali się strażnicy.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że polski konsulat o obozach pracy wie już od czerwca. Dyplomaci bezskutecznie prosili o interwencję. Na początku sierpnia trzech Polaków uciekło z jednego z obozów i zaalarmowało włoską policję. Ta jednak nie zareagowała. Z informacji od Polaków uwolnionych z Orta Nova wynika, że jest jeszcze wiele obozów, w których Polacy pracują jak niewolnicy, w warunkach gorszych niż te, które zastano w obozie w Orta Nova.

Według dziennika, pracę w obozach organizuje międzynarodowa siatka przestępcza. Rekrutacja zaczynała się od ogłoszenia w polskiej prasie, wszyscy chętni do pracy we Włoszech mieli dzwonić na podany numer komórkowy. Rozmowa kwalifikacyjna i wszelkie formalności odbywały się przez telefon. Autokary zabierały ich z kilku miast w Polsce, między innymi, z Gdańska, Torunia, Katowic i Krakowa.
wiece: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3491194.html
http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67738,2878232.html

co mysliscie o tym wszystkim?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:15   #2
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Obozy pracy we Włoszech..

nikt nic?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:34   #3
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Obozy pracy we Włoszech..

cóż, oto co ja sądzę

polskie media toczą walkę,by material o obozach sprzedac jak najlepiej wiec ja im wcale nie ufam

mi rowniez nie miesci sie to w glowie

człowiek człowiekowi wilkiem

sama chciałabym wyjechać do pracy za granice,chocby na jeden sezon ale boje sie coraz bardziej,ze trafie gdzies po drodze w łapska oszusta,ktory mnie skrzywdzi

co do działan strony wloskiej-nic mi nie wiadomo
polskie media juz donosza,ze prace wloskiej strony paralizuje mafia(za duzo filmow o Alu Capone..??)

ale to sa polskie media,a wiec media niewiarygodne
po tym jak przeczytalam ze ogromna liczba osob zostala zamordowana w tych obozach a zaraz podano informacje,w jaki sposob to wyliczono - w jednym okregu policja nie ma kontaktu z ogólnie 60-cioma paroma osobami,ktore gdzies za granice wyjechały do pracy
i pomnozono to przez liczbe tych okregow i wyszlo im,ze kilkaset osob zostalow obozach śmierci ze włoszech zamordowanych

nie mamy danych,by moc dyskutowac o tym

jedno wiemy i to powtorze- czlowiek czlowiekowi wilkiem
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:41   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Obozy pracy we Włoszech..

A ja uwazam, że to prawda. Jakoś nie zauważyłam, żeby polskie media szukały sensacji w tym kierunku...A o pracy we Włoszech słyszałam i dobre, i złe rzeczy. Sadzę, ze Polacy, zafascynowani angielskim rynkiem pracy na jakiś czas przestali zauważać inne problemy, w innych krajach. przeraza mnie to, ze Włosi, moze i pod wpływem mafii, udają, ze nic się nie dzieje. im też nie zazdroszczę - tzn. włoskiej policji. Są miedzy młotem a kowadłem - z jednej strony my, z drugiej prawo, z trzeciej mafia...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 16:37   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Obozy pracy we Włoszech..

Całkiem niedawno w programie Uwaga był reportaż na ten temat.Jak to oglądałam ,to nie mogłam uwierzyć -ale wiecie w co?W to,że taki los Polakom zgotowali tam Polacy.To jest naprawdę przerażające,że okolicznośći zmuszają Cię byś zaufał obcemu człowiekowi,a on Cię tak wykorzysta .To samo mówi się o Anglii,że tam też są takie obozy-bardzo dobrze pamiętam słowa jednego Polaka,który był w takim obozie i został uwolniony przez angielską policję.Gdy policja wkroczyła do obopzu,powiedzieli-jesteście wolnymi ludzmi-a na to ten Polak-to kim ja k... byłem?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 18:01   #6
Szattinka
Rozeznanie
 
Avatar Szattinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 645
Dot.: Obozy pracy we Włoszech..

Również słyszałam o tym w Uwadze. Tak to jest, od brata słyszałam, ze np. w Anglii to najgorzej Polakowi zrobił właśnie ... Polak. Nie pomoże, a prędzej zaszkodzi.
__________________
Water from a thousand tears
Feeling of a thousand years
Flow over me
Szattinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 18:22   #7
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Obozy pracy we Włoszech..

Polacy to jakiś dziwny naród Zero jakiegoś poczucia jedności czy coś
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.