czy to krwawienie owulacyjne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 11:25   #1
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Exclamation

czy to krwawienie owulacyjne?


Dziewczyny pomóżcie mi proszę bo sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.... Moje cykle są bardzo nierówne, dwa ostatnie to 35 i 23 dni, ostatnią miesiączkę miałam 28, 29 lutego i 1 marca. W dniu 10 marca plamiłam, 11, 12 i 13 marca było to już krwawienie żywą krwią ze skrzepami, ale niezbyt obfite, tak na kilka wkładek dziennie. Podczas tego krwawienia odbyłam kilka stosunków z wytryskiem. Martwię się trochę, bo nie wiem co to mogło być, czy możliwe żeby to było krwawienie owulacyjne? I jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas takiego krwawienia?
Mam nadzieję że było to krwawienie spowodowane problemami hormonalnymi, dzisiaj byłam na badaniu morfologii, TSH, prolaktyny i testosteronu wolnego. Dziewczyny pomóżcie bo martwię się bardzo
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:29   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi proszę bo sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.... Moje cykle są bardzo nierówne, dwa ostatnie to 35 i 23 dni, ostatnią miesiączkę miałam 28, 29 lutego i 1 marca. W dniu 10 marca plamiłam, 11, 12 i 13 marca było to już krwawienie żywą krwią ze skrzepami, ale niezbyt obfite, tak na kilka wkładek dziennie. Podczas tego krwawienia odbyłam kilka stosunków z wytryskiem. Martwię się trochę, bo nie wiem co to mogło być, czy możliwe żeby to było krwawienie owulacyjne? I jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas takiego krwawienia?
Mam nadzieję że było to krwawienie spowodowane problemami hormonalnymi, dzisiaj byłam na badaniu morfologii, TSH, prolaktyny i testosteronu wolnego. Dziewczyny pomóżcie bo martwię się bardzo
Skoro masz nieregularne miesiączki, nikt nie wie co oznacza takie krwawienie.
Jeśli współżyjesz bez zabezpieczenia, możesz być w ciąży. Zrób test 2 tygodnie po ostatnim niezabezpieczonym stosunku.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:38   #3
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Skoro masz nieregularne miesiączki, nikt nie wie co oznacza takie krwawienie.
Jeśli współżyjesz bez zabezpieczenia, możesz być w ciąży. Zrób test 2 tygodnie po ostatnim niezabezpieczonym stosunku.
Zdarzyło mi się współżyć bez zabezpieczenia pierwszy raz.
Byłam u ginekologa i pani doktor powiedziała że tam jest wszystko w porządku, zleciła w/w badania. Ale mimo wszystko niemożliwością jest aby cykl trwał 12 dni? Co prawda w ubiegłym roku zdarzyło mi się mieć krwawienie po cyklu 18 dniowym, ale to nie 12 dni Może ktoś jeszcze odpowie na moje pytanie, jaka jest szansa na zajście w ciążę podczas krwawienia, tzn czy plemniki mają szansę przedostać się przez wydalaną krew? Może dodam jeszcze, że po jednym stosunku dość obficie krwawiłam
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:41   #4
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Zdarzyło mi się współżyć bez zabezpieczenia pierwszy raz.
Byłam u ginekologa i pani doktor powiedziała że tam jest wszystko w porządku, zleciła w/w badania. Ale mimo wszystko niemożliwością jest aby cykl trwał 12 dni? Co prawda w ubiegłym roku zdarzyło mi się mieć krwawienie po cyklu 18 dniowym, ale to nie 12 dni Może ktoś jeszcze odpowie na moje pytanie, jaka jest szansa na zajście w ciążę podczas krwawienia, tzn czy plemniki mają szansę przedostać się przez wydalaną krew? Może dodam jeszcze, że po jednym stosunku dość obficie krwawiłam
Na to chyba potrafi odpowiedzieć tylko lekarz.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:29   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Może ktoś jeszcze odpowie na moje pytanie, jaka jest szansa na zajście w ciążę podczas krwawienia, tzn czy plemniki mają szansę przedostać się przez wydalaną krew? Może dodam jeszcze, że po jednym stosunku dość obficie krwawiłam
Oczywiście, ze podczas krwawienia można zajść w ciążę, krew nie jest środkiem plemnikobójczym. Dziewczyny zachodzą w ciążę podczas normalnej miesiączki. Proponuję Ci zrobić test jeśli minął odpowiedni czas.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:59   #6
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Wiesz, takie nieregularne krwawienia bywają cyklami bezowulacyjnymi, dla których charakterystyczne są też obfite krwawienia. Wbrew pozorom miesiączka wcale nie musi oznaczać, że wcześniej było jajeczkowanie. Koniecznie musisz znaleźć lekarza, który rzetelnie wszystko ci posprawdza i w razie potrzeby zacznie leczenie. No i dziewczyno, dla swego dobra na wszelki wypadek zabezpieczaj się, nie tylko przed ciążą.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2012-03-14 o 13:04
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:10   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Owszem, zgadza się ale ta czy inaczej lepiej po prostu nie ryzykować, bo miesiączka nie oznacza hulaj dusza jajeczka nie ma . Co nie zmienia faktu, że powinnaś mieć porobione w tym kierunku badania.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 13:12   #8
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Koniecznie musisz znaleźć lekarza, który rzetelnie wszystko ci posprawdza i w razie potrzeby zacznie leczenie. No i dziewczyno, dla swego dobra na wszelki wypadek zabezpieczaj się, nie tylko przed ciążą.
No właśnie moja lekarka kazała mi zrobić morfologię, TSH, PRL i testosteron wolny właśnie ze względu na nieregularne miesiączkowanie. W ubiegłym roku odstawiłam antykoncepcję hormonalną. Co do partnera, to mam stałego. Ciąża niewskazana, no ale jeżeli się przytrafi to nic złego się nie stanie.
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:15   #9
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
No właśnie moja lekarka kazała mi zrobić morfologię, TSH, PRL i testosteron wolny właśnie ze względu na nieregularne miesiączkowanie. W ubiegłym roku odstawiłam antykoncepcję hormonalną. Co do partnera, to mam stałego. Ciąża niewskazana, no ale jeżeli się przytrafi to nic złego się nie stanie.
W takim razie istnieje na razie możliwość, że organizm jeszcze szaleje po odstawieniu anty, choć to dość długo, ale niektóre kobiety po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej długo zmagają się z tym problemem. Dobrze, że masz zlecone badania w tym kierunku, na tej podstawie lekarz podejmie decyzje o ewentualnym leczeniu.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 14:10   #10
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
No właśnie moja lekarka kazała mi zrobić morfologię, TSH, PRL i testosteron wolny właśnie ze względu na nieregularne miesiączkowanie. W ubiegłym roku odstawiłam antykoncepcję hormonalną. Co do partnera, to mam stałego. Ciąża niewskazana, no ale jeżeli się przytrafi to nic złego się nie stanie.
Fajna jesteś, życzę ci jak najlepszych wyników i pokonania problemu.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 14:34   #11
madela8876
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

zgadzam sie ze po tabletkach anty dlugo normuje sie cykl ja juz nie biore 8 miesiecy a nadal mam nie regularne cykle (prawie w ogole ich nie mam ) moze przez te 8 niesiacy mialam tylko 3 razy z czego jedna wywolywana i zapowiada sie ze bedzie nastepna.... wywolywana eh..
madela8876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 14:39   #12
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: czy to krwawienie owulacyjne?

Cytat:
Napisane przez madela8876 Pokaż wiadomość
zgadzam sie ze po tabletkach anty dlugo normuje sie cykl ja juz nie biore 8 miesiecy a nadal mam nie regularne cykle (prawie w ogole ich nie mam ) moze przez te 8 niesiacy mialam tylko 3 razy z czego jedna wywolywana i zapowiada sie ze bedzie nastepna.... wywolywana eh..
Ja na razie nie planuje odstawiać, ale też się z tym liczę, to niestety trzeba brać pod uwagę jeżeli rozpoczynamy brać tabletki. jeden z ich uroków.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.