Praktyki studenckie a praca - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 15:43   #61
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Praktyki studenckie

Pewnie są ale raczej darmowe.Na takie płatne to raczej lepiej ok.2/3 roku.I nie bardzo wiem,gdzie miałyby one być?Też coś z finansami?
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:05   #62
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Pewnie są ale raczej darmowe.Na takie płatne to raczej lepiej ok.2/3 roku.I nie bardzo wiem,gdzie miałyby one być?Też coś z finansami?
Liczę się z tym, że będą darmowe. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze niezbyt wiele mogę zaoferować, ale każda możliwość zdobycia doświadczenia wydaje mi się być dobrą opcją i dlatego chciałabym poszukać jakiś praktyk na wakacje.
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 14:36   #63
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie

W Warszawie już po raz 10 będą organizowane Letnie Praktyki Badawcze które są dla studentów i doktorantów kierunków ścisłych, ekonomicznych i technicznych. Jak studiujesz matematykę to jest to w sam raz dla Ciebie. Ja byłam na tych praktykach dwa lata temu i muszę powiedzieć że warto było, można się dużo nauczyć i poznać ciekawych ludzi. Więcej informacji znajdziesz na: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl/ ale jak masz jakieś pytania to pytaj .
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 06:43   #64
jagoda1881
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 154
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

czesc mam pytanie do tych z was, które praktyki odbywały w banku.
Powiedzcie mi co robiłyście kiedy nie chodziłyście na poczte, nie robiłyście kawy itp, siedziałyście te kilka godzin? Czy jednak się czymś zajmowałyście?
jagoda1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 15:01   #65
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

A co myślicie o praktykach w jakiejś firmie w dziale księgowości?

Jak można znaleźć takie praktyki w niedużym mieście, gdzie nie ma takich ogłoszeń? Chodzić osobiście i pytać czy e-mailem?
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:26   #66
kawartt23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Praktyki studenckie

Szukasz dobrych płatnych praktyk dla studentów i nie wiesz co wybrać? Zobacz : http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-na-praktyke-lub-wolontariat/global-talents/ niesamowita oferta dla każdego studenta !
kawartt23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 12:51   #67
Charlottttte
Raczkowanie
 
Avatar Charlottttte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 53
Dot.: Praktyki studenckie

niestety, ale jednak większość firm oferuje darmowe staże i praktyki dla studentów, wiem z doświadczenia. Oczywiście istnieją takie programy, jak ten wcześniej wymieniony, które oferują płatne praktyki, ale to rzadkość
__________________
starajcie się cieszyć każdą chwilą
Charlottttte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-02, 10:19   #68
MinakoA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 13
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Też polecałabym Ci biura rachunkowe, przede wszystkim przez programy księgowe dla biur rachunkowych, bo są one czasem bardzo od siebie różne, a tak poznasz ich więcej (przynajmniej liźniesz). Polecam Ci e-malie, bo nie zdenerwujesz szefowej zabieraniem czasu, jak się nie uda, to wtedy idź do nich

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-02 o 12:06 Powód: Link.
MinakoA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 09:47   #69
Dzoan10
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

/link/ znajoma szuka osób na staż oraz do odbycia praktyk studenckich.polecam zdecydowanie biuro rachunkowe niż bank

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-12-15 o 10:14 Powód: reklama
Dzoan10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 21:36   #70
manymanyproblems
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Lightbulb Ekonomia-praktyki studenckie

Hej W tym roku muszę się zdecydować i wybrać obiekt praktyk. Jestem na specjalizacji Ekonomia Usług Biznesowych. Może ktoś był na podobnej i doradzi gdzie warto złożyć wniosek tak żeby się czegoś nauczyć, a nie tylko robić kawę i tego typu czynności? Będę wdzięczna za takie podpowiedzi Pozdrawiam.
manymanyproblems jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 09:36   #71
krrasna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 9
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

W banku można dużo sie nauczyć. Teraz jest bardo dużo ofert stażowych. Na ich stronie można sobie poszukać co kogo interesuję.
krrasna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 20:48   #72
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Praktyki studenckie a praca

Hej!

Chciałabym się was zapytać, czy muszę zaliczać praktyki, jeżeli już pracuję? Co prawda jest to praca na kasie, ale koleżanka dzis powiedziała, ze słyszała że jeżeli ktoś pracuje, to nie musi robić praktyk. Jak z tym jest? Ktoś się orientuje?
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 21:02   #73
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Praktyki studenckie a praca

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej!

Chciałabym się was zapytać, czy muszę zaliczać praktyki, jeżeli już pracuję? Co prawda jest to praca na kasie, ale koleżanka dzis powiedziała, ze słyszała że jeżeli ktoś pracuje, to nie musi robić praktyk. Jak z tym jest? Ktoś się orientuje?
Jeżeli masz praktyki w programie studiów to tak, musisz je zaliczać. "Jeżeli ktoś pracuje" odnosi się do osób pracujących w zawodzie zgodnym z kierunkiem studiów.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 21:08   #74
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Praktyki studenckie a praca

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej!

Chciałabym się was zapytać, czy muszę zaliczać praktyki, jeżeli już pracuję? Co prawda jest to praca na kasie, ale koleżanka dzis powiedziała, ze słyszała że jeżeli ktoś pracuje, to nie musi robić praktyk. Jak z tym jest? Ktoś się orientuje?
yyyyy...ale że jak? Przeważnie uczelnie, czy raczej konkretne kierunki mają wypisane gdzie student może odbywać praktyki np. biuro rachunkowe, dział IT, dział logistyczny itp. Więc praca na kasie chyba nie podpada pod żaden kierunek.

Ale owszem, pracując już, można u tego samego pracodawcy poprosić o podpisanie i "podbicie" książeczki praktyk - kwestia dogadania z pracodawcą.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 21:11   #75
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Praktyki studenckie a praca

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;59320206]yyyyy...ale że jak? Przeważnie uczelnie, czy raczej konkretne kierunki mają wypisane gdzie student może odbywać praktyki np. biuro rachunkowe, dział IT, dział logistyczny itp. Więc praca na kasie chyba nie podpada pod żaden kierunek.

Ale owszem, pracując już, można u tego samego pracodawcy poprosić o podpisanie i "podbicie" książeczki praktyk - kwestia dogadania z pracodawcą.[/QUOTE]

Na mojej uczelni trzeba było złożyć podanie do dziekana z prośbą o zaliczenie pracy na poczet praktyk. Do podania należało dołączyć kserokopię umowy o pracę - oryginał należało okazać pani w dziekanacie przy składaniu podania. I od widzimisię dziekana zależało czy zaliczy pracę na poczet praktyk jeżeli nie była to praca zgodna z kierunkiem studiów
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 21:24   #76
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Praktyki studenckie a praca

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Na mojej uczelni trzeba było złożyć podanie do dziekana z prośbą o zaliczenie pracy na poczet praktyk. Do podania należało dołączyć kserokopię umowy o pracę - oryginał należało okazać pani w dziekanacie przy składaniu podania. I od widzimisię dziekana zależało czy zaliczy pracę na poczet praktyk jeżeli nie była to praca zgodna z kierunkiem studiów
U mnie był pilnie wertowany dzienniczek praktyk Sama nawet byłam wezwana do "spowiedzi", bo firma, w której miałam praktyki była bardzo mała :P, ale zaliczenia pracy niezgodnej z kierunkiem, chocby minimalnie, nie było.
U nas wiele osób pracowało (przeważnie już w zawodzie albo blisko) i po prostu szło do swojego szefa i prosiło o przybicie pieczątki na dzienniczku - przeważnie nikt nie robił problemów. Ale też u nas każdy musiał np. sam sobie załatwić praktyki, nie było praktyk załatwianych przez uczelnię, jak to jest czasami.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 21:29   #77
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Praktyki studenckie a praca

Ja byłam na praktykach załatwionych przez uczelnię. Ogólnie uczelnia ma listę miejsc gdzie kierowani są studenci na praktyki, można wybrać coś z tej listy, a można sobie załatwić samemu. U mnie nikt nie sprawdzał dziennika praktyk. Zresztą moja opiekun praktyk na wydziale była kiepsko dostępna.
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 23:11   #78
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Praktyki studenckie a praca

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Ja byłam na praktykach załatwionych przez uczelnię. Ogólnie uczelnia ma listę miejsc gdzie kierowani są studenci na praktyki, można wybrać coś z tej listy, a można sobie załatwić samemu. U mnie nikt nie sprawdzał dziennika praktyk. Zresztą moja opiekun praktyk na wydziale była kiepsko dostępna.
To u mnie uczelnia nie zalatwiala, nie dawała żadnych umów; zamiast dziennika było sprawozdanie. Opiekun był dostępny bo osobiście musiał robić wpisy. Jak mu się coś nie podobało to zapytał o jakieś zagadnienie ze sprawozdania, wszystkim zaliczył. Głównie nie podobało mu się miejsce, tzn. jak ktoś nie nadzorował produkcji tylko np. mial praktyki przy projektowaniu.

Ale szans nie byłoby na zaliczenie pracy na kasie jako praktyk.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 20:47   #79
andus
Przyczajenie
 
Avatar andus
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Wybór nie jest jednoznaczny. Zależy w dużej mierze już od konkretnego krajowego banku albo potencjału firmy rachunkowej. Musisz to sobie na spokojnie przekalkulować.

Choć w większości przypadków biuro rachunkowe osobiście uważam, że będzie lepszym wyborem. Dostaniesz więcej pracy i obowiązków, co zaowocuje większym doświadczeniem. Czegoś jednak się nauczysz na takich praktykach zamiast tylko sprzątać.

Chyba, że masz znajomości w banku i możesz się tym podeprzeć. Wtedy kariera w bankowości jest również możliwa. Opisany tutaj http://finansenaplus.pl/nest-bank-konto-opinie-oplaty/ Nest Bank rozwija sieć oddziałów więc masz szansę dołączyć do zespołu. W innych bankach następuje raczej redukcja liczby placówek, więc ciężko polecić tę branżę. Bankowość przenosi się do Internetu i następuje jej cyfryzacja.

Edytowane przez andus
Czas edycji: 2017-01-29 o 22:10
andus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 21:47:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.