Podziękowania dla rodziców - dylemant - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-15, 10:37   #1
Truskawaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskawaaaaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83

Podziękowania dla rodziców - dylemant


Drogie Koleżanki,
mam dylemat jeśli chodzi o podziękowania dla rodziców, mianowicie podziękowania oczywiście bardzo bardzo chcemy zrobić, ale nie żadne filmiki tylko "dyplomy ukończenia studiów rodzicielskich" wręczyć i puścić w tle piosenke (ale nie cudownych rodziców...). I tu pojawia się smutna sprawa bo mój TŻ ma tylko 1 rodzica a ja dwoje, i już kilka osób mówiło z rodziny, że troche przykro będzie, że z jednej strony dwoje z drugiej strony jeden rodzic i żeby poprostu może w ogóle nie robić podziękowań, tylko może po ślubie kameralnie usiąść i wręczyć to co mamy do wręczenia ....nie wiem czy mnie zrozumiałyście...proszę o radę!
__________________
11.07.2015 !!!
Truskawaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:23   #2
lipstick89
Jedyna oryginalna Lips :)
 
Avatar lipstick89
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: LPU
Wiadomości: 7 830
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

u nas sytuacja wygląda następująco: ja mam tylko mamę, TŻ już pochował rodziców. podziękowania robimy po błogosławieństwie. żeby TŻ nie czuł się źle podziękujemy jego chrzestnym (no i moim). dla matek chrzestnych zamówimy bukiety i jakieś czekoladki, a dla ojców będzie jakieś dobre alko. mamie albo kupimy biżuterię, albo wszystkie serie czasu honoru na dvd (uwielbia ten serial)
__________________
30.05.2007
05.09.2015

2018
20/52
lipstick89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 13:16   #3
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez Truskawaaaaa Pokaż wiadomość
Drogie Koleżanki,
mam dylemat jeśli chodzi o podziękowania dla rodziców, mianowicie podziękowania oczywiście bardzo bardzo chcemy zrobić, ale nie żadne filmiki tylko "dyplomy ukończenia studiów rodzicielskich" wręczyć i puścić w tle piosenke (ale nie cudownych rodziców...). I tu pojawia się smutna sprawa bo mój TŻ ma tylko 1 rodzica a ja dwoje, i już kilka osób mówiło z rodziny, że troche przykro będzie, że z jednej strony dwoje z drugiej strony jeden rodzic i żeby poprostu może w ogóle nie robić podziękowań, tylko może po ślubie kameralnie usiąść i wręczyć to co mamy do wręczenia ....nie wiem czy mnie zrozumiałyście...proszę o radę!
a ile czasu nie żyje ten rodzic? bo jeżeli już długo to ja powiem szczerze nie widzę powodu aby podziękowania robić po ślubie i weselu. a jeżeli zmarł niedawno i jest to świeża sprawa to jak najbardziej zrobiłabym to w kameralnym gronie.
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 13:51   #4
Truskawaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskawaaaaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
a ile czasu nie żyje ten rodzic? bo jeżeli już długo to ja powiem szczerze nie widzę powodu aby podziękowania robić po ślubie i weselu. a jeżeli zmarł niedawno i jest to świeża sprawa to jak najbardziej zrobiłabym to w kameralnym gronie.
No minęło już jakieś 5 lat ...
__________________
11.07.2015 !!!
Truskawaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 14:18   #5
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

My robimy podziękowania przed ślubem zamiast błogosławieństwa. Wprawdzie u nas jest komplet rodziców, ale po 1. wolimy kameralnie, a po 2. ja dziękuję jeszcze babci i dziadkowi i nie chcę żeby innym dziadkom było przykro że im nie podziękowaliśmy.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 16:20   #6
cude
Zadomowienie
 
Avatar cude
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

A ja nie sądzę, żeby było przykro. Najlepiej zapytaj Rodziców jak oni by chcieli.
cude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 18:27   #7
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
a ile czasu nie żyje ten rodzic? bo jeżeli już długo to ja powiem szczerze nie widzę powodu aby podziękowania robić po ślubie i weselu. a jeżeli zmarł niedawno i jest to świeża sprawa to jak najbardziej zrobiłabym to w kameralnym gronie.
Moj tata nie zyje 14 lat a nadal zdarza mi sie zaplakac za nim,wiec komentarz ze to ile ktos nie zyje nie ma znaczenia jest troche nie na miejscu.Dla mnie dzien slubu bedzie slodko-gorzkim przezyciem wlasnie dlatego ze mojego taty nie bedzie.
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-15, 19:12   #8
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Moj tata nie zyje 14 lat a nadal zdarza mi sie zaplakac za nim,wiec komentarz ze to ile ktos nie zyje nie ma znaczenia jest troche nie na miejscu.Dla mnie dzien slubu bedzie slodko-gorzkim przezyciem wlasnie dlatego ze mojego taty nie bedzie.
Zgadzam się z powyższym. To zależy jak bardzo było się zżytym z daną osobą no i też jak człowiek sobie potrafił poradzić z tą sytuacją (czy jest wrażliwy itd.). Niektórzy się uporają w rok z taką tragedią a niektórym i 10 lat jest za mało.

Ja też się zastanawiam jak to zrobić z tymi podziękowaniami. Bo u mnie z kolei taka sytuacja, że ja mam oboje rodziców. Tż też, ale jego rodzice są po rozwodzie. Ojciec pewnego pięknego dnia postanowił, że odchodzi. Słabo bo to świeżutka sprawa, a ślub juz za rok niecały. No i czy dla mamy tżta ta sytuacja nie będzie kłopotliwa. A obojgu rodzicom dziękować to też trochę słabo tym bardziej, że ojciec zerwał kontakty z rodziną i nie wiadomo czy w ogóle przyjdzie, juz nie mówiąc o jakiejkolwiek pomocy przy weselu istny cyrk :/
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 19:27   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

My nie mieliśmy podziękowań wcale i uważam, że dobrze to wyszło, a goście nawet nie zwrócili uwagi
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 20:05   #10
Truskawaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskawaaaaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez cude Pokaż wiadomość
A ja nie sądzę, żeby było przykro. Najlepiej zapytaj Rodziców jak oni by chcieli.
Mój Tata to w ogóle mówi żeby nie robić podziękowań bo to ich obowiązek jest nas wychować a nie żeby jeszcze za to dziękować....

Dotka90 - no a ja bym chciała mimo wszytsko podziekować rodzicom i mój TŻ też by chciał...tylko jakby to zrobić, żeby było delikatnie.....?!:confuse d:
__________________
11.07.2015 !!!
Truskawaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:11   #11
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

No ale serio musicie na sali, przed wszystkimi? Podziękujcie po prostu w domu przed slubem lub po weselu i będzie okej.
Chyba, że zalezy Wam, żeby 'wszyscy widzieli', no to inna rozmowa.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 08:29   #12
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez lipstick89 Pokaż wiadomość
u nas sytuacja wygląda następująco: ja mam tylko mamę, TŻ już pochował rodziców. podziękowania robimy po błogosławieństwie. żeby TŻ nie czuł się źle podziękujemy jego chrzestnym (no i moim). dla matek chrzestnych zamówimy bukiety i jakieś czekoladki, a dla ojców będzie jakieś dobre alko. mamie albo kupimy biżuterię, albo wszystkie serie czasu honoru na dvd (uwielbia ten serial)
u nas taka sama sytuacja, ale nie dziękujemy chrzestmym. Tylko po weselu coś mojej mamie zafundujemy.
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:45   #13
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Byłam na weselu gdzie ojciec pana młodego nie żył. Podziękowania normalnie były, a w ramach otuchy, do mamy pana młodego podszedł jakichś wujek i z nią siedział

Ja też mam dylemat - chciałabym podziękować swoim rodzicom bardzo, ale TŻ swoim już mniej bo z matką drze koty a ojciec nie jest przy nich odkąd TŻ miał 5 lat, w ogóle nie są blisko i tak naprawdę nie ma mu za co dziękować.
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 11:18   #14
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Byłam na weselu gdzie nie żyli rodzice pana młodego. Młodzi podziękowali rodzicom panny młodej (duży kosz z kwiatami) i siostrze pana młodego, której dali 3 różyczki. Dziewczynie było ewidentnie przykro.

Ja myślę, że możecie normalnie podziękować Twoim rodzicom i mamie Tż. Porozmawiajcie na ten temat z orkiestrą/Dj oni byli na wielu weselach i już wiele takich podziękowań ogłaszali może Wam coś doradzą.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 12:47   #15
pattwie
Raczkowanie
 
Avatar pattwie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 54
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

na jednym weselu, gdzie właśnie z tata nie sa utrzymywane kontakty, mlodzi sprawe rozwiazali tak, ze na tradycyjne podziekowania: mlodzi powiedzieli pare slow, czule usciski i 'cudownych rodzicow mam' jako "tata" wyszedl ojciec chrzestny wiec mamie nie bylo smutno, ze stoi sama, byl mezczyzna jak chodzi o pozniejszy taniec no i taka jest rola chrzestnego, ze gdyby cos to zeby zastepowal ojca

co do smierci, a nie utrzymywania kontaktow, to mysle ze ta druga opcja boli bardziej.. jezeli ktos nie zyje, wiesz ze nie masz na to wplywu i tak potoczylo sie zycie, nikt nic nie moze zrobic i wiesz, ze gdyby zyl bylby wlasnie teraz przy Tobie.. a tutaj ktos olal swoje dotychczasowe zycie i rozpoczal inne, nowe i bardzo czesto z ta nowa rodzina ma fantastyczne relacje i zdajesz sobie sprawe, ze ta osoba sie Toba nie interesuje, ma to gdzies co sie u Ciebie dzieje i gdy za jakis czas Twoje przyrodnie rodzenstwo bedzie wyprawialo wesele to bedzie sie wzruszal na podziekowaniach
pattwie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:22   #16
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Moj tata nie zyje 14 lat a nadal zdarza mi sie zaplakac za nim,wiec komentarz ze to ile ktos nie zyje nie ma znaczenia jest troche nie na miejscu.Dla mnie dzien slubu bedzie slodko-gorzkim przezyciem wlasnie dlatego ze mojego taty nie bedzie.
swoją wypowiedzią absolutnie nie chciałam nikogo urazić, a jeśli tak wyszło to przepraszam
jestem tylko zdania że czas leczy rany i z tego powodu, że jeden z rodziców nie żyje nie rezygnowałabym z podziękowań. rodzicom na pewno będzie miło, że zostali tak wyróżnieni.
poza tym zawsze można w dniu ślubu udać się na cmentarz i zapalić znicz i położyć kwiaty u tego rodzica co moim zdaniem będzie pięknym gestem. To będzie też forma podziękowania a jednocześnie dowód że w tak ważnym dniu, mimo iż tej osoby nie ma obok zawsze jest w sercu.
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:08   #17
Truskawaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskawaaaaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
swoją wypowiedzią absolutnie nie chciałam nikogo urazić, a jeśli tak wyszło to przepraszam
jestem tylko zdania że czas leczy rany i z tego powodu, że jeden z rodziców nie żyje nie rezygnowałabym z podziękowań. rodzicom na pewno będzie miło, że zostali tak wyróżnieni.
poza tym zawsze można w dniu ślubu udać się na cmentarz i zapalić znicz i położyć kwiaty u tego rodzica co moim zdaniem będzie pięknym gestem. To będzie też forma podziękowania a jednocześnie dowód że w tak ważnym dniu, mimo iż tej osoby nie ma obok zawsze jest w sercu.
No planujemy iść na cmentarz, ale to tuż po albo tuż przed ślubem, bo jak mówiłam to 500 km ode mnie...i od miejsca wesela .
__________________
11.07.2015 !!!
Truskawaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:42   #18
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

U mnie na weselu była tylko mama, a od Tż rodzice oboje i tak im dziękowaliśmy. Nie sądze żeby komuś było przykro
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 11:55   #19
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Do podziękowań na ślubie mam taki sam stosunek jak Dotka90 Moi by mnie wydziedziczyli, gdybym zrobiła coś takiego przy gościach. Ale jeżeli nie chcecie zrobić tego kameralne, np. po weselu zaprosić rodziców na obiad i spokojnie podziękować, to nie ma sensu zmieniać planów bo ojciec partnera nie żyje. Nie chcę nikogo urazić, ale przecież nie umarł wczoraj i Twój partner oraz jego mama pewnie już nie raz byli w sytuacji, gdzie każdy ma ojca/męża a oni nie ( dzień ojca, rocznica ślubu itp.).

Nie wiem, jak miałyby wyglądać te podziękowania. Jeżeli pózniej rodzice mają tańczyć, to faktycznie lepiej z tego zrezygnować niż na siłę dobierać mamie jakiegoś wujka. Ale jeżeli tylko Wy dziękujcie i dajecie jakiś prezent, to nie widzę problemu. Oglądając zdjęcia na stronach fotografów, zdarzały sie takie, gdzie przy podziękowaniach jest tylko trójka rodziców.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 13:19   #20
Truskawaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskawaaaaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Do podziękowań na ślubie mam taki sam stosunek jak Dotka90 Moi by mnie wydziedziczyli, gdybym zrobiła coś takiego przy gościach. Ale jeżeli nie chcecie zrobić tego kameralne, np. po weselu zaprosić rodziców na obiad i spokojnie podziękować, to nie ma sensu zmieniać planów bo ojciec partnera nie żyje. Nie chcę nikogo urazić, ale przecież nie umarł wczoraj i Twój partner oraz jego mama pewnie już nie raz byli w sytuacji, gdzie każdy ma ojca/męża a oni nie ( dzień ojca, rocznica ślubu itp.).

Nie wiem, jak miałyby wyglądać te podziękowania. Jeżeli pózniej rodzice mają tańczyć, to faktycznie lepiej z tego zrezygnować niż na siłę dobierać mamie jakiegoś wujka. Ale jeżeli tylko Wy dziękujcie i dajecie jakiś prezent, to nie widzę problemu. Oglądając zdjęcia na stronach fotografów, zdarzały sie takie, gdzie przy podziękowaniach jest tylko trójka rodziców.
Prostując, może zostałam źle zrozumiana ale chodzi o Mamę mojego TŻ, która nie żyje a nie o Ojca. Ale w sumie ciekawy pomysł z tym obiadem czy coś w tym stylu Dziękuje Kochane za rady!!!
__________________
11.07.2015 !!!
Truskawaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 15:01   #21
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez Truskawaaaaa Pokaż wiadomość
Prostując, może zostałam źle zrozumiana ale chodzi o Mamę mojego TŻ, która nie żyje a nie o Ojca. Ale w sumie ciekawy pomysł z tym obiadem czy coś w tym stylu Dziękuje Kochane za rady!!!
Faktycznie, nie napisałaś, że chodzi o ojca Tu po prostu wszyscy pisali o nieżyjących ojcach i tak mi się skojarzyło.

Dla mnie obiad jest najlepszym pomysłem, bo jest w moim stylu. Ale jeżeli Ty sobie wymarzyłaś, że będziecie mieli podziękowania na sali, to- powieje patosem - spełnij marzenia.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:04   #22
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Odkopię troszkę wątek, ponieważ sama mam dylemat, ale bardziej co do piosenki. Na naszym weselu będą rodzice narzeczonego i moja mama - mój ojciec odmówił przyjścia. Generalnie nasze kontakty pozostawiają wiele do życzenia.
Zastanawiam się jaką piosenkę wybrać bo w sumie ja będę dziękowała mamie, a TŻ obojgu rodzicom - najchętniej bym puściła piosenkę "A ja wolę moją mamę" ale nie chce krzywdzić teścia więc i tak muszę znaleźć piosenkę gdzie słowa są kierowane do oboja. Na pewno nie chcę "Cudownych rodziców mam" a wszystkie inne jakie słucham jakoś nie specjalnie mi wpadły w ucho....
Od razu zaznaczam, że wiem iż moja mama chce podziękowania na sali, i rodzice narzeczonego pewnie również więc skromne podziękowania w domu odpadają. Zresztą mam za co dziękować mamie a ojciec niech spada.... nie będę rezygnowała z podziękowań tylko dlatego, że on taki jest.
Tylko teraz ta piosenka....
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:13   #23
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Moi znajomi mieli to: https://www.youtube.com/watch?v=hhx9D_5OAfI
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 21:12   #24
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Dziewczyny u mnie troszkę sytuacja się zmieniła, bo niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży- dokładnie miesiąc przed ślubem ! Robiłam dwa testy ciążowe - na obu dwie kreski no i miesiączka nie przyszła. W poniedziałek idę do lekarza potwierdzić na 100 % wydaję mi się, że mogę być w 5-6 tc.
I z jednej strony pierwsze co pomyśleliśmy z narzeczonym to, że nie powiemy nic rodzicom i w dniu ślubu na podziękowaniu damy im ramki ze zdjęciem z usg a w koszach upominkowych wpleciemy buciki czy bluzki z napisem najlepsza babcia/dziadek. Może do tego jakiś wierszyk. Wiem, że to by było mega duże zaskoczenie dla wszystkich gości.
Jednak nie wiem czy wytrzymam miesiąc milczeć to po raz a po dwa naczytałam się w internecie o 1 trymestrze i jego objawach i po pierwszy boję się złego samopoczucia a po drugie czeka mnie wyprowadzka i mama się dopytuje czy już coś pakuje itp. a wiadomo, że teraz nie powinnam dźwigać więc boję się, że w końcu coś wywęszy.
I mam mieszane uczucia czy czekać czy od razu powiedzieć- kwestia alkoholu to też niezła gimnastyka będzie by do 23:00 udawać
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 20:30   #25
Nelia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 185
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Gratulacje! lepiej powiedz teraz, ja bym nie czekała.Przynajmniej wszyscy będą o Ciebie dbali i np. nikt nie przyjdzie w odwiedziny zakatarzony
Nelia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 20:48   #26
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140
Dot.: Podziękowania dla rodziców - dylemant

Cytat:
Napisane przez Nelia89 Pokaż wiadomość
Gratulacje! lepiej powiedz teraz, ja bym nie czekała.Przynajmniej wszyscy będą o Ciebie dbali i np. nikt nie przyjdzie w odwiedziny zakatarzony
Nie chce mówić sama bo narzeczony jest za granicą i przyjedzie 10 czerwca a ślub 20 więc te 10 dni wytrzymam (postaram się)chyba a ich reakcja będzie bezcenna tylko troszkę się nakombinujemy z "udawaniem" mojego picia alko
mam koleżanki dwie, które wiedzą o ciąży i mi pomagają
no zobaczymy jak to wyjdzie
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-27 21:48:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.